Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Ja sam mislo da ce ovo naselje biti malo odvojenije, ova nova zgrada maltene sto se ne prilepi za ovo naselje. Isto kao i Stepa, na onim planovima silni parkici, zelene povrsine, a kad odes tamo sve jedno uz drugo da gusce ne moze da bude. Izgleda da je to buducnost gradnje, svidelo se to meni ili ne. Sad razumem one koji po svaku cenu odu ipak u neko starije naselje, svi sa izgovorom "pa ne moram bas sve da znam o komsiluku".
 
u nedelju sam bio u blizini pa sam svratio i do gradilista... jedan bager je nesto kopao, tu je parkirano jos nekoliko kamiona i par bagera.
 
^^^
Kao da si rekao: pa ima nekog nesto raducka, cisto da bude tamo :)
 
nikola011":1cdj5us5 je napisao(la):
^^^
Kao da si rekao: pa ima nekog nesto raducka, cisto da bude tamo :)

pa upravo tako je i bilo :lol: do duse bila je nedelja, ne znam kako je radnim danima, ali osim kopanja i bagera nema nikakve druge mehanizacije, gradjevinskog materijala niti radova... zainteresovan sam za kupovinu stana u ovom naselju, ali sam nesto skeptican da ce biti i blizu roka zavrseno :(
 
Vec mesec dana se radi kanalizacija za zgrade koje su vec izgradjene. Kolektorske cevi postavljaju od Dr Ivana Ribara pa kroz blok 45. Ovo sto kopaju mogu biti i radovi na tom kolektoru. Pre par dana sam zvao gradjevinsku direkciju i oni ne daju nikakve informacije (ugnjavio sam gospodjicu da mi kaze bar nesto nezvanicno ali nemaju ama bas nista, ni kataloge niti datum pocetka prodaje). A upravo su danas javili na vestima da su sve pare za subvencionisane stambene kredite potrosene i da ima oko 100 zahteva na cekanju. Dulic je izjavio da pokusavaju da obezbede dodatne pare. Tesko da bi bilo ko sad mogao da dobije subvenciju, bar sto se tice ove godine. Ostaje nam da cekamo da vidimo kako ce se sve razvijati. Ako krene prodaja uskoro ja cu verovatno preskociti prvi talas iako sam u vrhu liste.

Sad sam tek video slike sa komsijskog posta. Mozda stvarno jeste temelj, svraticu danas da vidim i da se raspitam ako bude nekog tamo.
 
evo slike od nedelje 10. juna

gradiliste-10-jun.jpg
 
Golub":38ixmxmm je napisao(la):
A upravo su danas javili na vestima da su sve pare za subvencionisane stambene kredite potrosene i da ima oko 100 zahteva na cekanju. Dulic je izjavio da pokusavaju da obezbede dodatne pare. Tesko da bi bilo ko sad mogao da dobije subvenciju, bar sto se tice ove godine. Ostaje nam da cekamo da vidimo kako ce se sve razvijati. Ako krene prodaja uskoro ja cu verovatno preskociti prvi talas iako sam u vrhu liste.

Sad sam tek video slike sa komsijskog posta. Mozda stvarno jeste temelj, svraticu danas da vidim i da se raspitam ako bude nekog tamo.

Ovo za kredite je svaku put marketing da bi se povecala prodaja i onda se sve nastavi po starom, to je svake godine isto. Ako ne bi bilo subvencija pa niko normalan vise ne bi ni kupovao ovo sto gradi drzava jer je onda skuplje od stare gradnje, a nije bas bolje.Bice novca za to i dalje, ili ce pasti cene, dodje ti na isto. Pa ko bi onda kupio pre tebe ako ne bi bilo subvencija. Kes kupac nije lud da ide u takva naselja, njemu nije nuzda.
 
"ostalo je novca za jos 100 zajmova", "ostalo je novca za jos 300 zajomova"... stalno ista prica. Sad ce narod da pohrli u banke i da kupi ove stanove koje ne mogu nikom da prodaju. Nikola je potpuno u pravu. Mali je broj kes kupaca koji ce kupiti stanove koje drzava gradi. Ko ce njima verovati? Sami sebi zadaju rokove, a onda bi trebalo da ocekujemo da ce ih ispostovati.
 
Stanari u Stepi koji su se uselili jos 3.maja se zale da uopste u zgradi nema ljudi, ne mogu ni da formiraju skupstine stanara. A te zgrade iz grupe 4 su najvise i prodate. Izgleda da se puno laze o broju prodatih stanova. Kao sto sam zvao Belville i nude mi stanove od 9-13 sprata a na njihovom forumu mi stanari kazu da prvo to uvaljuju, da tamo ima slobodnih stanova na svim spratovima. Toliko o nacinu prodaje i kupovini. Mislim da vreme konacno pocinje da radi za kupce. Mislim i da ce kirije da padnu kad puno ovih ljudi iz komsijskog Dr Ivan Ribar udje konacno u svoje stanove, a i oni iz Stepe. Bice to puno praznih neizdatih stanova na trzistu.
U narednom periodu za kupce ne moze nista da ide na gore sto se cene tice. Cak je i bolja varijanta da nema subvencije, a da cena padne jer je kreditna masa manja pa ce i kredit biti samim tim povoljniji. Jos u startu onda mozes da racunar na veci stan. Mislim da kupci konacno postaju strpljiviji.
 
Pa ne mora niko da nam govori koliko je stanova prodato, odnosno koliko nije prodato. Dovoljno je proci pored Stepe i Belvila, pa ce nam sve biti jasno. Mnogo vise stanova je sa spustenim roletnama, bez cveca na balkonima i bez svetla kad padne mrak nego onih drugih. naravno da lazu o broju prodatih stanova. Kada je o Belvilu rec, prvo se nude ti stanovi vise spratnosti, jer se oni inace najslabije prodaju. Ukoliko ne uspeju da Vam "uvale" neki od tih stanova onda Vas nakon nekoliko dana zovu da Vam ponude neki stan na nizem spratu, jer je u medjuvremenu neko navodno odustao od njega. Stara prica starih prevaranata. Cene vise nece rasti, jer narod jednostavno nema para. 2008. godina se vise nikad nece ponoviti.
 
Večeras sam sa porodicom obišao naše novo naselje.
Konačno je rešena misterija iskopa kod našeg naselja
To je prva u nizu zgrada koje gradi GDS (duvil2).

Zgrada će biti prilično blizu ali ne kako mi je to izledalo isprva.
Ako pogledate na drugoj slici namerno sam izostavio kućice koje se vide na trećoj slici.
Pa procenite koliko je to.



 
Juce sam bio na gradilistu. Pocela je izgradnja dve zgrade broj 2 i broj 3.
ribar4.jpg

Trenutno se pobijaju sipovi fi520 za blok 3. Po recima izvodjaca rok za zavrsetak je 14 meseci. Radove izvodi Bankovic (http://www.bankovic.rs/) a Glavni projekat je uradila firma Set iz Sapca (http://www.set.rs/).
Pretpostavljam da je za zgradu broj 2 ista situacija. Iza ograde se vidi Makara (masina za pobijanje sipova) ali nisam isao tamo. Mozda je jedino drugi izvodjac.
 
@Golub
Na planu koji si okacio se vide parking mesta iza Dulvil II naselja.
Pitanje od 1,000,000 USD (ne licno tebi nego pre upuceno GDS-u) je kako ih tu izgraditi ako svi znamo da se tu nalaze dalekovodi?
Neko kaze da je u planu njihovo (dalekovoda) izmestanje kada produze Jurija Gagarina u cilju da postane deo unutrasnjeg magistralnog prstena (veza do petlje Surcin). E sad, ako se to bide cekalo, nece parking biti skoro izgradjen (min. 3 god).
 
Ti dalekovodi imaju neku cudnu trasu. Dolaze iskosa i onda idu paralelno sa zgradom 3 i novim zgradama. A koliko su daleko ? Hm, cini mi se da su iza parkinga po ovom planu ali bi sigurno bilo dobro da ih izmeste. Ne znam koliko je minimum po propisima da bude udaljeno od stambenih objekata (ako ima neki El. inz. na forumu neka nam da informaciju) ali i taj minimum je verovatno diskutabilan.
A sto se tice pocetka prodaje mozda je i bolje da ne pocinje jos uvek (bar meni koji jurim subvenciju a i zivim ko podstanar trenutno). Subvencije su trenutno obustavljene po svemu sudeci do jeseni.
E sad ako sam dobro shvatio proceduru prodaje
1. Kad te pozovu iz direkcije pogledas katalog, izaberes stan i potpises ugovor
2. U roku od 7 dana imas rok da uplatis 5%
3. Ako kupujes na kredit imas rok od 3 meseca da isplatis ostatak (tj da sredis subvenciju i sve sto se tice kredita,)
Ako ne dobijes subvenciju a nemas jos 15% da dodas za komercijalni kredit - hasta la vista 5% koje si dao :)
Da mi nije promaklo nesto?
 
bt2112":chpaaz6w je napisao(la):
Mislim da ti nije nista promaklo!S tim sto su vezano za prodaju stanova u "Stepi" obećali da će vratiti tih 5% u slučaju da se ne odobri subvencija!

Da li znas mozda da li su to bila usmena obecanja ili neki vid ugovora ili drugog pravnog dokumenta ?

Pozdrav
 
e pa lepo počela je gradnja... a baš sam mislila da će početak izgradnje odugovlačiti dok ne prodaju stanove u stepi.

kako vam se čini, koja zgrada od ovih 6 ima najbolju poziciju?
 
@Lelly
2 ili 4, a posto je 2 vec pocela sa gradnjom onda ona.
 
Na google maps se ne vidi gde su dalekovodi ali nasao sam neke starije orto photo planove. Nadam se da sam koliko toliko pogodio razmeru.
naselje.png
 
bt2112":11omzj3a je napisao(la):
Mislim da ti nije nista promaklo!S tim sto su vezano za prodaju stanova u "Stepi" obećali da će vratiti tih 5% u slučaju da se ne odobri subvencija!

Haha... Pa ovo bi moralo da bude eksplicitno crno na belo... sa druge strane, šta mogu da budu razlozi za nedobijanje subvencije? Ako ne bude odobrena u roku postoji mogućnost produženja roka, ali zbog čega bi mogli da me odbiju?

Šta ako ja hoću da dam 10% u startu? 5% dajem kod predugovora, a ostalih 5% banci prilikom uzimanja kredita?

Što se izgradnje tiče, interesantno da su prvo krenuli od zgrada sa najlošijom lokacijom. :p
 
[box]lajfizgoinon wrote
.. sa druge strane, šta mogu da budu razlozi za nedobijanje subvencije? [/box]

Npr. potrose se sva sredstva iz budzeta za tekucu godinu.
 
Naselje Duvil2 zvano Rio :lol: se radi ima malo buke od ovih teških mašina za šipove ali ništa strašno. Samo neka napreduje.

 
Hoce li oni dalekovodi biti jako blizu nekih od zgrada, jel treba i na to obracati paznju?
 
@Nikola011
O tome imas cak i slike na prethodnim stranama.
 
Vrh