Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Komsija Rade se ipak potrudio da napravi dogovor sa Cistocom, djubre je odneto i sada je sve lepo i cisto. :)
Cak je i Dulic odmah reagovao da ce to da sredi. Rekao sam da je sredjeno, neko se ipak od stanara odvazio da se angazuje za zajednicku stvar. Svaka pohvala za takve komsije, da ih bude sto vise, a ovih drugih sto manje. :)
 
Evo malo zanimljivosti da ubacim u temu. Za one koji to prate, podaci su sa sajta Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita. Napravili su DOMex, index cena nepokretnosti. Medjutim taj index nije bas relevantan jer obuhvata samo stanove koji su kupljeni na kredit koji je osiguran kod njih. To znaci da ovde ne spadaju ni stanovi kupljeni za kes novac, a ni oni kupljeni na kredit koji nije osiguran preko njih. Prema podacima se moze videti koliko ljudi je zapravo kupilo stan u nekom delu grada, preko subvencionisanog kredita. Ja sam oznacio Vozdovac i idem od pretpostavke da je veliki deo kupljenih nekretnina Stepa, gde se vidi da je to zapravo najprodavanije kod ove vrste kupaca. Iako je navala u drugoj polovini prosle godine bila nenormalna, vidi se da je prodaja pala na 50 stanova mesecno u ovoj godini. Racunam da niko nista drugo na Vozdovcu nije kupio osim Stepe. Ovde moze okvirno da se vidi trend prodaje ovog naselja koje uglavnom cine subvencionisani krediti.

prodajastepe.jpg


Veca tabela sa sajta:
http://www.nkosk.rs/sites/default/files/info_page_documents/broj prometovanih po opstinama_0.xls
 
Generalno, znaš da ti zamjeram da si jednostran, tj da stvvari posmatraš kroz činjenice koje idu na ruku samo tvom stavu, dok ostale, možda i nesvjesno nisi sposoban da uočiš.Tako i ovdje nisi uzeo u obzir jedan jako bitan faktor(ima ih još mnogo kao što su zima, praznici....), a to je da u prvom kvartalu postoji prazan hod, između starih i novih subvencija(2011-2012). Ja sam stan igrom slučaja kupio 30. decembra 2011, a u proceduru za kredit sam krenuo tek 20.marta 2012(tog dana sam predao papire u banku), znači skoro tri mjeseca praznog hoda.

P.S. Prati kad izađe drugi kvartal, siguran sam da će se broj prodatih stanova značajnoooo podići.Tu smo, pa ćemo komentarisati.
 
Samo mi je cudna druga polovina prosle godine. Kao da se pre toga i posle toga nista nije desavalo. U drugim opstinama nema tako izrazite neravnoteze. A ovde govorimo samo o subvencijama.

Zna li neko sta se to toliko kupuje na subvenciju u opstini Zvezdara?
Za Novi Beograd mi je jasno, a u Cukarici sam vise ocekivao od naselja Dina u Zelezniku, ipak je izgleda Stepa primamljivija iako je ono dosta jeftinije.
 
Pozdrav buducim komsijama! Da li neko ima informcije o rokovima za 4D? U Ugovoru stoji 05.05. kao krajnji datum za zavrsetak izgradnje, ali jos uvek rade na infrastrukturi. Hvala unapred!
 
Neo":3ibjlpdp je napisao(la):
Pozdrav buducim komsijama! Da li neko ima informcije o rokovima za 4D? U Ugovoru stoji 05.05. kao krajnji datum za zavrsetak izgradnje, ali jos uvek rade na infrastrukturi. Hvala unapred!

Bio sam pre desetak dana, video sam da su neke stanove očistili... verovatno su ostale neke sitnice...
Treba ispred da srede onaj haos... I kod mene je 05.05., po poslednjoj informaciji planirani smo za jul...
 
Pozdrav i od nas! Da li neko ima informaciju šta će se desiti sa subvencionisanim kreditima tj. njihovom isplatom za ovu nedelju. Sada su mi iz Banke prosledili mail u kojem ih draga nasa DRZAVA OBAVESTAVA da opet nema keša u budžetu :(
 
Sancho":1p7yi92b je napisao(la):
Treba ispred da srede onaj haos... I kod mene je 05.05., po poslednjoj informaciji planirani smo za jul...

Na parceli 4 se gomilaju zgrade u kojima su stanovi završeni a još se čeka upotrebna dozvola i nema zakazanog useljenja. GDS na svako usmeno raspitivanje za svaku zgradu odgovara da će kroz dve nedelje biti neki pomak i kupci su izgubili svako poverenje u poluinformacije koje dobijaju.

Na forumu Stepa.rs pokrenuli smo akciju formiranja grupe kupaca sa objekata 4G do 4J koja će uputiti zajednički dopis GDS-u kojem se žalimo na kašnjenje tehničkog prijema u odnosu na ugovorene datume, tražimo da nam se transparentno predoči šta još koči dovršenje posla, da se preduzmu sve mere za ubrzanu podelu naših ključeva i da nam se omogući sastanak i redovan kontakt sa ljudima iz GDS-a kako bismo pravili dogovor i realizovali ga.

Cilj cele akcije je da umesto standardnih odgovora "niste jedini" kao grupa steknemo bolji pregovarački status i što pre dođemo do ključeva. A takođe dopis kojim se konstantuje kašnjenje ugovornih obaveza je i sredstvo pritiska, odnosno prvi korak ka eventualnom sporu za obeštećenje po Zakonu o obligacionim odnosima.

Detalje o tome kako da postanete deo ove akcije, ako se tiče i vašeg stana, naći ćete na sledećem linku:
http://www.stepa.rs/forum/viewtopic.php?f=16&t=39&start=180
 
I nas je banka obavestila da drzava nema para da u sredu uplati novac!! To je bilo i prosle nedelje pa su uplatili u cetvrtak pa se iskreno nadam da ce tako i sa nama da bude
 
Zna li neko od buducih stanara koji su kupili stan u naselju B. Jerkovic-Padina, ima li neke nade od useljenja. GDS kasni vec sest meseci ( ja im toliko brojim, mada je vise), a kada ih ja zovem useljenje se ocekuje uvek krajem meseca. Evo dosao je kraj i ovoga meseca pa nista. Bio sam kod zgrade neki dan i majstori koji resavaju zamerke protivpozaraca kazu da ce oni to zavrsiti do srede, a sve ostalo je do GDS. Medjutim GDS prebacuje na komisiju iz MUP-a, pa se ja pitam ima li neko stvarno neku pravu informaciju.
 
Odem ti ja tako u proslu sredu u 1 u banku da mi puste kredit -kad ono medjutim upravo stiglo obavestenje da se obustavlja isplata sredstava-ja ti onako tuzan odem kuci -kad ono medjutim mi oko 5 javljaju iz banke da ce isplata biti u cetvrtak i tako je i bilo-nakon cetiri meseca se sve zavrsilo.
 
Pozdrav svim komšijama :)

Danas sam realizovao kredit, pa me zanima koji su dalji koraci i moje obaveze prema GDSu/Državi/banci..?

Pretpostavljam da ima još dosadne administracije koja me čeka.. :/
 
Optimist":1c8f6flp je napisao(la):
Pozdrav svim komšijama :)

Danas sam realizovao kredit, pa me zanima koji su dalji koraci i moje obaveze prema GDSu/Državi/banci..?

Pretpostavljam da ima još dosadne administracije koja me čeka.. :/

Ostao ti još PDV, ako imaš pravo i brisovnice za hipoteku.
 
Optimist":xwiqpirb je napisao(la):
Pa da, pustili smo u banci kredit i legle su i njihove i državine

Reci mi molim te kada su ti tacno pustili kredit, juce ili ..? I da li si slucajno vojno lice? Ovo pitam iz razloga sto je moj kredit trebalo da bude pusten danas ali su mi iz banke juce javili da drzava nema para,, odnosno da ce pustiti samo vojnim licima. Meni ugovor istice 30.06., za mesec dana treba da se porodim, i zaista bih da uradim sve sto je u mojoj moci da se ovo ne prolongira, i da ne moram da pravim Anex sa GDS-om.

Unapred ti hvala na brzom odgovoru.
 
sasasa":1p0bcjky je napisao(la):
Odem ti ja tako u proslu sredu u 1 u banku da mi puste kredit -kad ono medjutim upravo stiglo obavestenje da se obustavlja isplata sredstava-ja ti onako tuzan odem kuci -kad ono medjutim mi oko 5 javljaju iz banke da ce isplata biti u cetvrtak i tako je i bilo-nakon cetiri meseca se sve zavrsilo.

Da li su ti zbog isplate u cetvrtak zaracunali interkalarnu kamatu ili ne?
 
SherpaMrgud":24u015nz je napisao(la):
sasasa":24u015nz je napisao(la):
Odem ti ja tako u proslu sredu u 1 u banku da mi puste kredit -kad ono medjutim upravo stiglo obavestenje da se obustavlja isplata sredstava-ja ti onako tuzan odem kuci -kad ono medjutim mi oko 5 javljaju iz banke da ce isplata biti u cetvrtak i tako je i bilo-nakon cetiri meseca se sve zavrsilo.

Da li su ti zbog isplate u cetvrtak zaracunali interkalarnu kamatu ili ne?



Da li ima neku informaciju da li ce sutra drzava da isplacuje kredite ili ne?
 
informacija koja je poslata bankama je da trenutno nema para i da ce poslati obavestenje kada dodje do promena....
 
SherpaMrgud":lrb1uj90 je napisao(la):
Optimist":lrb1uj90 je napisao(la):
Pa da, pustili smo u banci kredit i legle su i njihove i državine

Reci mi molim te kada su ti tacno pustili kredit, juce ili ..? I da li si slucajno vojno lice? Ovo pitam iz razloga sto je moj kredit trebalo da bude pusten danas ali su mi iz banke juce javili da drzava nema para,, odnosno da ce pustiti samo vojnim licima. Meni ugovor istice 30.06., za mesec dana treba da se porodim, i zaista bih da uradim sve sto je u mojoj moci da se ovo ne prolongira, i da ne moram da pravim Anex sa GDS-om.

Unapred ti hvala na brzom odgovoru.

Nisam vojno lice, ali recimo da sam preko debele veze u banci i nkosku to uspeo da izdejstvujem da se samo moj kredit provuče i ni jedan drugi :/
 
Hvala ti na odgovoru.

Optimist":qd2fq94k je napisao(la):
SherpaMrgud":qd2fq94k je napisao(la):
Optimist":qd2fq94k je napisao(la):
Pa da, pustili smo u banci kredit i legle su i njihove i državine

Reci mi molim te kada su ti tacno pustili kredit, juce ili ..? I da li si slucajno vojno lice? Ovo pitam iz razloga sto je moj kredit trebalo da bude pusten danas ali su mi iz banke juce javili da drzava nema para,, odnosno da ce pustiti samo vojnim licima. Meni ugovor istice 30.06., za mesec dana treba da se porodim, i zaista bih da uradim sve sto je u mojoj moci da se ovo ne prolongira, i da ne moram da pravim Anex sa GDS-om.

Unapred ti hvala na brzom odgovoru.

Nisam vojno lice, ali recimo da sam preko debele veze u banci i nkosku to uspeo da izdejstvujem da se samo moj kredit provuče i ni jedan drugi :/
 
kod societe banke nema interkalarne kamate-tako da mi nisu ni sracunali
 
Del boy":18vyp09s je napisao(la):
Zna li neko od buducih stanara koji su kupili stan u naselju B. Jerkovic-Padina, ima li neke nade od useljenja. GDS kasni vec sest meseci ( ja im toliko brojim, mada je vise), a kada ih ja zovem useljenje se ocekuje uvek krajem meseca. Evo dosao je kraj i ovoga meseca pa nista. Bio sam kod zgrade neki dan i majstori koji resavaju zamerke protivpozaraca kazu da ce oni to zavrsiti do srede, a sve ostalo je do GDS. Medjutim GDS prebacuje na komisiju iz MUP-a, pa se ja pitam ima li neko stvarno neku pravu informaciju.

Pogledajte privatnu poruku na forumu. Pozdrav, nadamo se uskoro, komsiji!
 
Vrh