Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

nikola011":304h1713 je napisao(la):
Ocigledno da Stepa mnoge od tih normativa nece ispunjavati jer su primenu odluke odlozili godinu dana, dok se Stepa ne zavrsi :)
Da, u pravu si. Sada treba da uporedimo ovu novu verziju Pravilnika sa prethodnom ili sa nekim drugim aktom kojim je uređena ova materija, a koji je trenutno na snazi, pa da vidimo "gde se nalazimo", odnosno šta je to urađeno po propisima, a šta nije.
A, inače, Stepa izgleda kao eksperimentalno naselje u pogledu pojedinih rešenja, da ih ponovo ne nabrajam... Međutim, osim što nam se ta rešenja ne sviđaju, valjalo bi pogledati da li su uopšte u skladu sa važećim propisima...
 
djmiros":1br5xtlm je napisao(la):
Sta znaci da je terasa slomljena, i o cemu se tu radi?

To znači da je nekom palo na pamet da izađe na terasu (!!!) i zvera naokolo.
Svašta!
Pa, naravno da je terasa pukla.
Nego sreća, pa mu nije palo na um da se naslanja na ogradu.....
 
Hm...Gledam fotke zgrade 4V, koja je ista kao moja-4A. I vidim one nejlone na poslednjem spratu i komentare da je bio potop, pa ponovo rade terase na povucenim spratovima, i hvata me jeza :( .
S' obzirom da sam ja ispod povucenog sprata, moze samo meni da prokisnjava, nikom drugom. Ako neko ide do gradilista, nek baci pogled na moju zgradicu i javi ako se pojavi ista dekoracija, u vidu najlona na poslednjem spratu :D .
Pricam sinoc sa suprugom i ne mogu da verujem da mogu da budu takvi debili ti izvodjaci da te stvari ne odrade kako treba. Pa da je puki beton, trebalo bi mu vremena da voda kroz njega prodje i pusti i poplavi. A koliko sam upucena, tu ide jos slojeva. Ja sam zivela na Karaburmi u onim budjavim zgradama, koje iznad samo plocu imaju, i za 30 godina, ili vise, koliko tu stoje, nikad nije prokisnjavalo. Sta li su ovi debili sad radili, uopste mi nije jasno! :mad:
 
@Jeca

slazemo se. ;) Druzis se i kada ne bi hteo. Upravo tako. Cinjenica da bi verovatno u svakome postojao osecaj nelagodnosti... Moja kucica moja slobodica, kaze se, a sa tim svetlarnik resenjem ugusen je osecaj slobode. I gomila je, slobodno mogu reci, idiotskih resenja ponudjeno u naselju... Prosto kad malo bolje pogledas stvari ne znas odakle da krenes. Razumem ja i teske situacije na svim poljima, i na svim nivoima, ali postoje i odredjeni kriterijumi. Pa zasto su uostalom zavrsavali fakultet koji su zavrsili??? Ozbiljno se pitam zasto. Za cuda koja su napravili uopste ne moras biti arhitekta. Dovoljno je da zivis na drvecu pa da vidis da zgrade imaju terase, prozore, krov, ne zaboravi na beton i sta, treba samo...da ne mislis tj budes ne sposoban da mislis svojom glavom, jer mene zivo zanima gde i u kakvim uslovima oni zive... A cestitke i komisiji koja je odobrila. Ne mogu sad da krecem pricu o tome cemu se vise divim :D ...da li krovu ovom ili onom, svetlarniku, kuhinji, mestu za interfon, zidinama oko vecine zgrada ili onom cudu od utvrdjenja pred lamelom 1 ispred 4ž... (ima jos :blah: )
Zelim da konacno krenu useljenja u okolnim zgradama, pa i kod nas. Zelim da sve bude kako treba u stanu, da nema ili bar sto manje da je zamerki koje treba ispravljati. A i da tokom buduceg koriscenja ne bude primedbi. Medjutim, cak i u tim, najboljim slucajevima, volela bih da se sretnem ili na neki nacin "druzim" sa arhitektama koje su radile na projektu (mada i onim koji su projekat odobrili, jer neko je to morao da aminuje)... Moracu negde da ostavim komentar... Mnogo je nepotrebnih propusta u smislu arhitektonskih resenja... Suvise mi energije ode samo kad pocnem da mislim o svim njihovim biserima...
Ako neko ima predlog gde bi mogla da ostavim svoje impresije bila bih zahvalna...

Srecno svim komsijama

PS. Ne zaboravite...
Gde ima volje ima i nacina. Lepa rec i gvozdena vrata otvara. ;)
 
Obijene su pločice na terasi, zbog loše urađene izolacije i na tome trenutno rade.
 
kokica":1ybvnczu je napisao(la):
Hm...Gledam fotke zgrade 4V, koja je ista kao moja-4A. I vidim one nejlone na poslednjem spratu i komentare da je bio potop, pa ponovo rade terase na povucenim spratovima, i hvata me jeza :( .
S' obzirom da sam ja ispod povucenog sprata, moze samo meni da prokisnjava, nikom drugom. Ako neko ide do gradilista, nek baci pogled na moju zgradicu i javi ako se pojavi ista dekoracija, u vidu najlona na poslednjem spratu :D .
Pricam sinoc sa suprugom i ne mogu da verujem da mogu da budu takvi debili ti izvodjaci da te stvari ne odrade kako treba. Pa da je puki beton, trebalo bi mu vremena da voda kroz njega prodje i pusti i poplavi. A koliko sam upucena, tu ide jos slojeva. Ja sam zivela na Karaburmi u onim budjavim zgradama, koje iznad samo plocu imaju, i za 30 godina, ili vise, koliko tu stoje, nikad nije prokisnjavalo. Sta li su ovi debili sad radili, uopste mi nije jasno! :mad:

Zgrade 4A i 4V rade razliciti izvodjaci pa se najiskrenije nadam da su ovi na nasoj zgradi bili bar malo pametniji od onih na sestrinskoj zgradi i da toga nece biti.
Ja sam u subotu isao do gradilista i u tom momentu nije bilo nikakvih cerada na nasoj zgradi a u tom momentu su radili parket na mom spratu dok su kazu na spratovima iznad zavrsili (krenuli od potkrovlja).
Videcemo da li ce biti drzi vodu dok majstori odu posto na nekoliko zgrada nije izdrzalo ni toliko...
 
Malinal":10xnwhhq je napisao(la):
Pa zasto su uostalom zavrsavali fakultet koji su zavrsili??? Ozbiljno se pitam zasto.

Komsinice, ja kad vidim neka njihova ingeniozna resenja vise ne postavljam pitanje ZASTO vec KAKO? Ali stvarno se to pitam. :o
 
Lepa slicica

stepaptica.jpg
 
Da li je neko bio skoro do 6V? Čini mi se da se iz ulice Braće Jerković vidi da je okolo postavljena izolacija (zeleno pa se vidi), ali 6A prilično zaklanja pogled na 6V, dok se 6Đ lepo vidi. Da li neko ulazio unutra?
 
Na stranu sto forum Stepe prate iz GDS-a, ali nikada nisam pomislio da su i majstori deo posmatraca!

Ovo je zaista kriminalno :laugh: :laugh: :laugh:

keramika.jpg


Slede ponude za one kojima stan jos nije u finalnoj fazi:

"Ako ne zelis MartinLook@R izgled kupatila javi se dok ne bude kasno..."

:laugh: :laugh: :laugh:
 
@Martin Mystere
ma da... Kako. To onda dodje jos tuznije :( Podjoh od one pretpostavke da na fax ides da nesto naucis, pa se pitah zasto su ucili kad nisu naucili, mada svakako je adekvatnije pitanje Kako. Ponele me emocije pa nisam mogla ni da mislim. Zaista je cudan dozivljaj kad pomislim na njih i njohove ideje, prosto mi se sve pomraci... Mada komsija, lepo ti zgrada deluje spolja, i cini mi se lepo napreduje ;) Srecno.
Nego nikako da pitam, a ne secam se da si pominjao, da li si pokusavao nesto za plocice ? Tipa obracanja izvodjacu, GDs-u.
 
Malinal":1vxs10xg je napisao(la):
Podjoh od one pretpostavke da na fax ides da nesto naucis, pa se pitah zasto su ucili kad nisu naucili
E, to si dobro rekla. Ali kako ko završava fax i kako se dolazi do diploma, to je već stvarno diskutabilno. Nečije reči i dela govore više nego sto diploma.... Može neko da stavi kraj imena zvanje i pet titula, ali kad vidiš da se gađa "s padeži" ili da nešto uradi mimo elementarne logike, onda se dobrano zapitaš ..... Ako laže koza, ne laže rog.
 
pravnik":3aq99q8o je napisao(la):
Zanima me kakvog su kvaliteta spoljna i unutrasnja vrata u stanu???

Meni su spoljna onako odokativno dobra, cak me i boja odusevila u onoj useljenoj zgradi na vrhu, ne secam se koji je broj dobila, 403z ili tako nesto. Lepo im izgleda u hodniku, lift nije radio, bar kada sam ja bio.
Bas zato sto je bio mrak u hodniku gledao sam da li dihtuju, i sve je OK. Dobra su.
Unutrasnja ko unutrasnja, tu mnogo zavisi kako ih ofarbaju da li ce brzo da ispucaju ili ne, ali ona nisu nikakav problem, ionako ce deca po njima izlepiti stikere i one metre za merenje cim udju :)

Ispred one useljene zgrade, pored samog ulaza u zgradu je deponija od kartona, najlona i stiropora, pakovanja od nove tehnike. Cak mi se cini da je jednom i pokisla i bas dobija onaj pravi "smek". Naravno, po mom obicaju, trazio sam opravdanje za to, ali kada sam video da malo nize ispod njih, odnosno ispod zgrade koja je ispod njih stoji jambo kontejner za takve stvari koji je gradska cistoca tu verovatno stavila, opravdanja vise nije bilo. Pomislio sam, svi su u novom, izaci ce 2-3 komsije i utrositi pola sata ili manje da uz pivce ono odnesu do kontejnera. Izgleda da je moja teza kojom se vodim da kada udjem u nesto potpuno novo, cisto, sredjeno svi imati neki osecaj da to prosto tako mora da ostane. Izgleda da sam se prevario.
 
pravnik":15s7dru1 je napisao(la):
Zanima me kakvog su kvaliteta spoljna i unutrasnja vrata u stanu???

Vrata ka terasama su bela PVC petokomorna stolarija, pretežno Vujić Valjevo, na prvi pogled deluju korektno. Ulazna vrata stanova u standardu su blindirana, ne znam tehničke detalje ali su mi se jako dopala (pri kupovini nisam ni primetio da to sleduje), štok je crni ali na prednjoj strani imaju neki sintetički uložak sa jednostavnom rezbarijom da ne izgledaju baš kao vrata od magacina, ti ulošci idu u nekoliko boja, meni je zapao neki svetlosmeđi i mislim da baš lepo izgleda.
Unutrašnja vrata između soba su klasična bela drvena, ono klasično po JUS-u kao u doba SFRJ. Korektna su. Ono što je interesantno su lajsne postavljene oko unutrašnjih vrata. Lajsne su KARTONSKE. Spolja imaju beli plastificirani premaz i zbog elastičnosti i glatkoće vizuelno izgledaju čak i bolje nego nekvalitetne drvene lajsne sa čvorovima, nepravilnostima koje pucaju, rascvetavaju se itd...
Ali zamislite havarije tipa manjih poplava... U takvim slučajevima pored zamene parketa u ovim stanovima ne gine i zamena lajsni u punoj visini vrata...

Sitnica za koju nisam ni očekivao da će se neko postarati su gumeni graničnici za otvorena vrata. U neuseljenim stanovima većina zidova iza vrata već je ukontuzovana od udaraca kvakom.
 
stanislaw":2sfo8bg8 je napisao(la):
Ali zamislite havarije tipa manjih poplava... U takvim slučajevima pored zamene parketa u ovim stanovima ne gine i zamena lajsni u punoj visini vrata...

Ali zato su one verovatno jako jeftine, pa ce se mnogi igrati sa njima i kupovati ih u boji nekog drugog namestaja. Nije uvek lose da nesto bude jeftino sto je apsolutno nebitno.
 
Bas sam se pitala gde nam je @gizmo i sta radi kad videh nekog sa tim imenom na onom drugom forumu ;) Pozz, hoce li biti uskoro nesto novo...da ipak vidimo kako to iz vazduha deluje, sa zemlje nam je sve nesto tu i tamo :) ?
Primetila sam da na sajtu GDS ima par relativno novih fotografija... Na jednoj se malo vidi najnovije zuto resenje za pokrivanje rupa na krovu, a mozda ipak i celog krova... Na ostalima, je ugao slikanja bio dovoljno dobar da naselje deluje kao bajka a da se leprsavi materijali na krovovima sirom GP4 uopste ne vide... :cool:
 
Snimio sam vrata na nekim zgradama, na izlazu na terasu, toliko su uska, da se kilaža mora održavati u razumnoj granici, da ne bi terasa zvrjala prinudno prazna.
 
Volf":g0t4jwuk je napisao(la):
Snimio sam vrata na nekim zgradama, na izlazu na terasu, toliko su uska, da se kilaža mora održavati u razumnoj granici, da ne bi terasa zvrjala prinudno prazna.

Pa to i jeste mera prevencije. Uska vrata sprečavaju debeljka (ili bucku) da izađu na terasu, kako ista ne bi pukla pod teretom.... Kad omršave dovoljno da izađu kroz vrata, to je pokazatelj da terasa može da izdrži opterećenje.
Stvarno, ipak je to veliki pomak u pametnoj gradnji stanova. Samo se treba dobro raspitati zašto je nešto tako kako jeste....
 
Vrh