Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

JohnyBgood je zdravorazumski čovek. Na žalost budućnost je veoma neizvesna a izvesnost je u šakama lihvara i političkih drolja. Po informacijama "sa terena" izvođači angažovani u naselju žele da se organizuju i napuste gradilište, jer im država ništa ne plaća, a njihovi dobavljači traže avansne isplate a država plaća sada sa rokom od 90 dana, cene idu gore, euro ide gore, energenti idu gore, sve ide gore, samo cena ka izvođačima stoji i prolongira se plaćanje.
Da ne bi bili kao pilići pred klanje i da ne bi prošli kao oni iz "1000 stanova" TREBA DIĆI GLAS!!!. Plaćaš kiriju i račune, plaćaš ratu kredita za stan koji se kao fatamorgana sve više udaljava. Dok se ovi nisu ukotvili treba im domah skrenuti pažnju na tempiranu bombu zvanu "Stepa Stepanović" kako bi to bio prvi test pred glasačima o njihovim namerama, i to na sva zvona.
Čuvajte zdravlje, i pustite glas što glasnije možete dok se još može čuti, ne ćutite i ne čekajte i ne stavljajte Vaše život na milost i ne milost bagri.
Kuke i motike! :kk:
 
Takodje nesto racunam i na to da je GDS digla kredite kod poslovnih banaka koje treba vratiti a to bez prodaje stanova, odnosno sa samo ovoliko prodatih stanova, bas nesto i nece ici i jednostavno neminovno je da projekat mora da se zavrsi jer je sve vec poprilicno odmaklo da bi se sada odustalo.

Mi mozda i ne mozemo da uradimo mnogo (mada je to samo mozda) ali da banke odustanu od svog novca - It's not gonna happen... Njih bas nesto ne verujem da ce da interesuje ko je na vlasti, oni samo hoce svoj novac a to nama definitivno ne moze da skodi.
 
Molim vas da se drzite teme o izgradnji u naselju a ne politickih tema koje se preterano provlace
 
Igore provlace se na zalost politicke teme jer je sve to povezano s izgradnjom
 
Sancho":1p318ij7 je napisao(la):
Komšije dobar dan!

Danas sam dobio poruku od GDS-a da im donesem uplatnicu za overu založne izjave, što sam i učinio.
Nego zaborvaih da ih pitam kada će to overiti i zvati me ponovo, pa reko da vidim sa vama kakava su vam iskustva, za koliko dana ponovo obaveste i šta me još čeka.

Ja sam cekao 4 dana da dobijem overene zalozne izjave. Na upis hipoteke 2 nedelje od dana podnosenja zahteva.

Inace, danas preuzeo dokumentaciju za povracaj PDV, na to sam cekao 15 dana od plasiranja kredita. Na moju srecu, uhvatio sam poslednji talas subvencija.

Nadam se da ce ostalim komsijama, koji trenutno cekaju na subvencije, to biti brzo reseno. Puno srece!
 
Zbog politike (neformiranja vlade) i kasne ova useljenja i krediti i sve ostalo...
Još više će da kasni, sad kad dođu drugi dok se sve razvrze, peispita, rasplete ode vreme...
 
NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ NKOSK PA DA PODELIM:

Isplata nije u potpunosti obustavljena, već nismo dobili potrebna sredstva od državnih organa. Očekujemo razrešnjenje u skorijem periodu, narednih 10 tak dana, i odmah nakon uplate će banke biti obaveštene i sredstva će biti prebačena radi realizacije.

Hvala na razumevanju.

S poštovanjem,

NKOSK
 
merica":oh0fjti5 je napisao(la):
NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ NKOSK PA DA PODELIM:

Isplata nije u potpunosti obustavljena, već nismo dobili potrebna sredstva od državnih organa. Očekujemo razrešnjenje u skorijem periodu, narednih 10 tak dana, i odmah nakon uplate će banke biti obaveštene i sredstva će biti prebačena radi realizacije.

Hvala na razumevanju.

S poštovanjem,

NKOSK

Kažu nemoj o plitici, a šta je ovo nego politika ;)
 
Jedan zanimljiv komentar u vezi NKOSK:

Anti-antifa
Četvrtak, 25. 03. 2010. 20:30h
neregistrovan korisnik
Pošto sam postavio pitanje daću i odgovor.1.Osiguranje po definiciji nakon uplate premije a po nastanku osiguranog slučaja isplaćuje naknadu do visine osigurane sume .2 visinu premije utvrđuje Osiguravač ( u ovom slučaju to je NKOSK ) 3.Osiguranje kod NKOSK-a ustvari je osiguranje kojim se banka obezbeđuje ako npr.klijent ostane bez mesečnih prihoda zbog gubitka posla pa nije u stanju da plaća ratu 4.U takvom slučaju NKOSK plaća do jednog određenog vremena rate banci.5.Ukoliko klijent počne da plaća rate kredita on je ujedno dužan i NKOSK -u da vrati uplaćene rate-A PLATIO NA POČETKU VELIKU PREMIJU 6.Ukoliko pak klijent ne može da nastavi da plaća rate u tom slučaju aktivira se hipoteka i iz te mase namiruje se prvo NKOSK -A PLATILI STE VISOKU PREMIJU,pa banka i ako išta preostane klijent.I tako je lako biti uspešna "firma" .Ovo je samo jedan od bisera režima i liberalnog kapitalizma u tzv.tržišnoj ekonomije za otimanje novca onima koje se trude da nešto steknu u životu!!!

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/...ksandar-Jovic-podneo-ostavku/komentari#ostali
 
nikola011":wvzbz2wq je napisao(la):
Evo malo zanimljivosti da ubacim u temu. Za one koji to prate, podaci su sa sajta Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita. Napravili su DOMex, index cena nepokretnosti. Medjutim taj index nije bas relevantan jer obuhvata samo stanove koji su kupljeni na kredit koji je osiguran kod njih. To znaci da ovde ne spadaju ni stanovi kupljeni za kes novac, a ni oni kupljeni na kredit koji nije osiguran preko njih. Prema podacima se moze videti koliko ljudi je zapravo kupilo stan u nekom delu grada, preko subvencionisanog kredita. Ja sam oznacio Vozdovac i idem od pretpostavke da je veliki deo kupljenih nekretnina Stepa, gde se vidi da je to zapravo najprodavanije kod ove vrste kupaca. Iako je navala u drugoj polovini prosle godine bila nenormalna, vidi se da je prodaja pala na 50 stanova mesecno u ovoj godini. Racunam da niko nista drugo na Vozdovcu nije kupio osim Stepe. Ovde moze okvirno da se vidi trend prodaje ovog naselja koje uglavnom cine subvencionisani krediti.

prodajastepe.jpg


Veca tabela sa sajta:
http://www.nkosk.rs/sites/default/files/info_page_documents/broj prometovanih po opstinama_0.xls


Care, svojerucno si unistio temu :) ...

Planiram da uzmem stan u Stepi i kad god naletim na forumu da vidim "sta ima novo" - ima li slika ili bilo cega sto ima nekakve veze uopste sa tim naseljem pojavis se sa kalkulatorom i ubedjujes narod da ne treba da se uzme, sto je okej, al nece bre niko da cita po 4700000x stvarno... bas si ubio temu, bas steta...
 
merica":zmztft2b je napisao(la):
NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ NKOSK PA DA PODELIM:

Isplata nije u potpunosti obustavljena, već nismo dobili potrebna sredstva od državnih organa. Očekujemo razrešnjenje u skorijem periodu, narednih 10 tak dana, i odmah nakon uplate će banke biti obaveštene i sredstva će biti prebačena radi realizacije.

Hvala na razumevanju.

S poštovanjem,

NKOSK

ajde molim vas objasnjenje - da li je neko u situaciji da ceka konacan odgovor od NKOSK-a (menu u banci rekose u za 7dana max), znaci predao sam resenje o upisu hipoteke i nakon odgovora korporacije ocekujem realizaciju kredita .. kakva su to sad zatezanja oko isplate - da li se to odnosi na one koji tek ulaze u proceduru...molim konkretne odgovore na konkretnu situaciju.

pozzz
 
novi zahtevi se ne primaju uopste vise, od juce... a za stare su obezbedjene pare, ali verovatno cekaju vladu da im prebace pare na racun... ako si u postupku odobrenja kod NKOSK mislim da ne treba da brines, ja sam sve zavrsio samo cekam pustanje
 
Lebanon":2snmcmsx je napisao(la):
nikola011":2snmcmsx je napisao(la):
Evo malo zanimljivosti da ubacim u temu. Za one koji to prate, podaci su sa sajta Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita. Napravili su DOMex, index cena nepokretnosti. Medjutim taj index nije bas relevantan jer obuhvata samo stanove koji su kupljeni na kredit koji je osiguran kod njih. To znaci da ovde ne spadaju ni stanovi kupljeni za kes novac, a ni oni kupljeni na kredit koji nije osiguran preko njih. Prema podacima se moze videti koliko ljudi je zapravo kupilo stan u nekom delu grada, preko subvencionisanog kredita. Ja sam oznacio Vozdovac i idem od pretpostavke da je veliki deo kupljenih nekretnina Stepa, gde se vidi da je to zapravo najprodavanije kod ove vrste kupaca. Iako je navala u drugoj polovini prosle godine bila nenormalna, vidi se da je prodaja pala na 50 stanova mesecno u ovoj godini. Racunam da niko nista drugo na Vozdovcu nije kupio osim Stepe. Ovde moze okvirno da se vidi trend prodaje ovog naselja koje uglavnom cine subvencionisani krediti.

prodajastepe.jpg


Veca tabela sa sajta:
http://www.nkosk.rs/sites/default/files/info_page_documents/broj prometovanih po opstinama_0.xls


Care, svojerucno si unistio temu :) ...

Planiram da uzmem stan u Stepi i kad god naletim na forumu da vidim "sta ima novo" - ima li slika ili bilo cega sto ima nekakve veze uopste sa tim naseljem pojavis se sa kalkulatorom i ubedjujes narod da ne treba da se uzme, sto je okej, al nece bre niko da cita po 4700000x stvarno... bas si ubio temu, bas steta...

Ja sam skorasnji na ovoj temi i totalno sam propustio ovu tabelu koju je covek prilozio. JAKO INTERESANTNO, hvala ti sto si mi skrenuo paznju :)

Lepo se vidi kako je ranije u prodaji dominirao Novi Beograd (valjda radi Belvila?) a onda se aktivnost preselila na Vozdovac, i onda nastupila zesca kriza. Bice ovo interesantno pratiti do kraja godine radi pulsa ekonomije i gradnje, pogotovo kad jos krene West 65 i ona nova naselje na vrhu bulevara...
 
Evo teme za razbudjivanje. Zna li neko sta je to juce bilo, gde je bio pozar ? U listu "Vecernje novosti" na str 32, od 30.06.12. stoji naslov - U STEPI STEPANOVIC GOREO KROV NA ZGRADI. Jel neko bio danas u naselju, jel video sta nalik tome ? Kazu da je izgorelo 100m2 limenog krova. Nemoguce da niko bas nista nije primetio. Mada, na netu nista o tome ne nalazim. A juce sam i sama videla vatrogasna kola (mn.) koja su isla u tom pravcu mada ne videh bas do kraja gde.
 
Mozda su mislili na ulicu Stepa Stepanovic, mada nigde na netu nisam uspeo da nadjem ni nagovestaj bilo kakvog pozara!?

Samo opusteno komsinice, da se to desilo u nekoj od nasih zgrada to bi zli jezici vec razglasili na sva zvona... :cool:
 
@Martin Mystere
Neka buda da je tako. Nisam u mogucnosti da odem sama da proverim ali pretpostavljam da bi se do sada vec neko javio. Misterija, komsija. Cista misterija sa tim pozarom. :) Inace, u novinama ja navedeno da se radi o naselju a ne ulici, i zgradi koja nije useljena, pa ni zavrsena, a pozar je nastao posle radova na krovu i varenja lima...kada su radnici vec otisli... Mada priznajem da prilozena slicica sa vatrogasnim kolima i zgradom iza ne lici bas na nase naselje... Ko ce ga znati... Mozda je bilo negde u blizini a greskom pripisali nasem naselju...
Kako bilo, nadam se da krecu nova useljenja u julu, i radujem se tome ;)
 
Danas sam obisao gradiliste i uspeo nekako da vidim svoj stan i jos malo stanova u 4AL1, kao i da malo pogledam kako napreduju stvari u 4AL3 i... pa recimo da ide prilicno sporo!
U 4AL1 su postavili parket do 4 sprata (idu od povucenog sprata na dole) dok su trenutno u toku radovi na trecem spratu. Pogledao sam pre toga malo stanove i na poslednjem - povucenom spratu (pozdrav komsiji Djordju) jer su za razliku od ostalih bili zakljucani (za moj stan sam morao da jurim kljucara) i ni tamo nisu nesto posebno odmakli tj. ima poprilicno posla.
U 4AL3 gde je pocelo da se radi malo ranije su vec postavili parket na svim spratovima, izhoblovali su i presli dve ruke laka na prizemlju i prvom spratu i trenutno rade hoblovanje parketa na drugom spratu (idu ka visim spratovima). U navedenoj lameli su postavili i vrata unutar stana (neka prljavo bela boja, sa staklima na vratima iz hodnika ka dnevnoj sobi i kuhinji).
Zanimljivo je da parket nije isti u uslovno receno vecim i manjim stanovima posto je u manjim stanovima stavljen parket duzine 300 mm dok je u vecim stanovima stavljen veci parket.

Ono sto mozda najvise zanima one koji su kupili stan u 4A jeste da zgrada nema sanse da bude zavrsena do 04.07. kako meni stoji u ugovoru vec po recima coveka sa kojim smo razgovarali najverovatnije ce biti zavrsena do 01.08. kako bi bila predata tada za tehnicki prijem mada ni to ne treba uzimati kao zdravo za gotovo posto ima tu dosta posla koji zavisi od ostalih radova tipa kanalizacija, instalacije etc.
 
primetio sam da je u nekima parket uradjen preterano dobro dok je u drugima uradjen izgleda bas ubrzano, i nije se dovoljno osusio tako da se ceo parket na ivicama uvija...

ne znam koliko su ovi iz GDS-a prihvatljivi za zamerke ali je potpuno suludo prihvatiti parket u takvom stanju...

osim radova koji deluju na vrlo dobrom zavrsnom nivou mislim da ce ipak najveci problem biti zvucna izolacija kod prozora koji iako su "debeli" ne stite dosta od zvuka - sto je mozda do samih prozora, a mozda i do kutije za roletne koja u ovom slucaju sluzi kao rezonantna kutija :)
 
Nema stanova ni za vojnike jer nema para
03.07.2012
Vesti izvor: Kamatica, Novosti


Program subvencionisanja stambenih kredita obustavljen je i za profesionalne vojnike jer je novac predviđen budžetom za ovu namenu potrošen tako da je bankama stigla instrukcija Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita da obustave prijem novih zahteva.
Da bi dobili pomoć države u kupovini kvadrata, i vojna lica će morati da sačekaju rebalans budžeta. Dakle, za subvencije stambenih kredita u prvoj polovini godine iz državne kase potrošeno je ukupno dve milijarde dinara, i to 1,7 milijardi za civile i 300 miliona dinara za profesionalne vojnike.
- Nacionalna korporacija prošle nedelje je obustavila prijem svih zahteva za subvencionisanim kreditima pa tako i za profesionalna vojna lica Vojske Srbije - kažu u Korporaciji.
Oni navode da će svi zahtevi koji su pre obustave ušli u proceduru obrade kod NKOSK za dobijanje subvencije a ispunjavaju uslove - biti realizovani.
Primenom Programa dugoročnog stambenog kreditiranja profesionalnih vojnih lica za 2012. godinu, koji je za te svrhe raspolagao sa 300 miliona dinara, kod Nacionalne korporacije osigurano je 264 kredita.

http://www.kamatica.com/vesti/3595/nema-stanova-ni-za-vojnike-jer-nema-para
 
Covek promenio sliku na twitter-u, vratio se svom poslu i pozdravio sa svima.


dulic.jpg


dulicsubotica.jpg
 
Optimist":18u33c3w je napisao(la):
SherpaMrgud":18u33c3w je napisao(la):
Optimist":18u33c3w je napisao(la):
Pa da, pustili smo u banci kredit i legle su i njihove i državine

Reci mi molim te kada su ti tacno pustili kredit, juce ili ..? I da li si slucajno vojno lice? Ovo pitam iz razloga sto je moj kredit trebalo da bude pusten danas ali su mi iz banke juce javili da drzava nema para,, odnosno da ce pustiti samo vojnim licima. Meni ugovor istice 30.06., za mesec dana treba da se porodim, i zaista bih da uradim sve sto je u mojoj moci da se ovo ne prolongira, i da ne moram da pravim Anex sa GDS-om.

Unapred ti hvala na brzom odgovoru.

Nisam vojno lice, ali recimo da sam preko debele veze u banci i nkosku to uspeo da izdejstvujem da se samo moj kredit provuče i ni jedan drugi :/
Zamalo da zaboravim da prokomentarišem:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
nikola011":15sasdzi je napisao(la):
Covek promenio sliku na twitter-u, vratio se svom poslu i pozdravio sa svima.


dulic.jpg


dulicsubotica.jpg

Nidzo, on je jedan totalno nebitan lik, odlazeci demagog sa precestim koriscenjem "Ja cu...", "On ce...", "Mi cemo..." koje su najcesce bile samo eho, bez ikakvog efekta!

Ja samo zelim da se lepo uselim u svoj stan a njemu daeko lepa kuca, po mogucstvu sto dalje od naselja Stepa Stepanovic!
 
Vrh