Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

vucko":24k7d5ef je napisao(la):
GP5,posto imas pristupu planu,da li znas o kojoj cifri se radi?SMT se nalazi u nadleznosti grada Beograda,a posto kao prioritet navode deo od Laste do Visnjicke ulice zanima o kojoj kolicini para se radi?Jer pretpostavljam da se nece skoro(narednih 10 godina) graditi.

Ja tako imam komsije koje vec 40 godina cekaju da prodje jedna ulica prvog prioriteta preko njihovih placeva ali nista od toga...

Recimo, deo do Laste kosta ukupno 2.446.118.477 dinara, po ne tako skorasnjem obracunu.
 
sinem":3lkl55ds je napisao(la):
obi":3lkl55ds je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.


Kod banke INTESA sam platio 8000 dinara, kao njen klijent. To je inače maksimalna provizija koju banka naplaćuje svojim klijentima na veće transakcije. Nisam siguran da je ista provizija ako niste njen klijent, tj. ako nemate već otvoren račun kod nje.

U Komercijalnoj meni su naplatili 5.000,00 RSD, isto kao klijentu i to je njihova maksimalna provizija.
 
K_Kaca":14e0rsbk je napisao(la):
sinem":14e0rsbk je napisao(la):
obi":14e0rsbk je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.


Kod banke INTESA sam platio 8000 dinara, kao njen klijent. To je inače maksimalna provizija koju banka naplaćuje svojim klijentima na veće transakcije. Nisam siguran da je ista provizija ako niste njen klijent, tj. ako nemate već otvoren račun kod nje.

U Komercijalnoj meni su naplatili 5.000,00 RSD, isto kao klijentu i to je njihova maksimalna provizija.

Kod societe generale isto 5000 din!
 
kombadzomba":2l94c841 je napisao(la):
Optimist":2l94c841 je napisao(la):
Drugari,

da li neko zna kako napreduju radovi na GP1? JEl bio neko skoro na gradilištu? Čini mi se da ovih dana svi pričaju o GP4 zbog useljenja, hehe :D

Koja zgrada te konkretno zanima? 1V napreduje najbolje (5. sprat rade) zatim 1Dj (5. ploca) pa 1D (4. rade). 1G je cini mi se stigao do ploce za prizemlje, a 1B nisam ni video. Radnici rade kao da je sreda iako je subota. Inace dinamika za prve tri zgrade je otprilike 10-15 dana za jedan sprat. Prizemlja su poceli da pregradjuju zidovima od blokova a cini mi se da pregradjuju unutrasnje zidovetakodje ciglom vec sad a ne ytong blokom kao u 6ici recimo.

Hvala puno na informacijama, 1V me je i interesovala! ;)
 
sto se tice provizija sve zavisi od toga da li si klijent banke, kakav ti je status...Moja firma se npr tretira kao VIP klijent u Raiffeisen, plus ja imam status premium klijenta. Provizija je minimalna, ne placam kamatu na odredjeni nivo pozajmice, kamata mi je niza... Cilj je zadrzati klijenta unutar banke...
Sve zavisi zaista. Ono sto je sigurno jeste uplati u svojoj banci jer je sigurno nize nego kada bi ti uplacivao u drugoj
 
GP5":evp70i69 je napisao(la):
vucko":evp70i69 je napisao(la):
GP5,posto imas pristupu planu,da li znas o kojoj cifri se radi?SMT se nalazi u nadleznosti grada Beograda,a posto kao prioritet navode deo od Laste do Visnjicke ulice zanima o kojoj kolicini para se radi?Jer pretpostavljam da se nece skoro(narednih 10 godina) graditi.

Ja tako imam komsije koje vec 40 godina cekaju da prodje jedna ulica prvog prioriteta preko njihovih placeva ali nista od toga...

Recimo, deo do Laste kosta ukupno 2.446.118.477 dinara, po ne tako skorasnjem obracunu.
Znaci otrpilike 25 miliona eura koje grad treba da finansira.

Hvala na odgovoru GP5 :)
 
Hej komsije, ima li nekih vesti, oglasava li se ko iz 4I koja je useljena, kakvi su utisci, kako tece useljavanje ? Pretpostavljam da su zauzeti za forum ali makar nesto. Nisam primetila da je neko komentarisao, neko ko je dobio kljuceve... Pozz i srecno
 
Koliko vremena obicno protekne od trenutka uplate celokupne sume novca za stan i poziva iz GDS-a u vezi povracaja PDV-a ?
 
kombi":sdut3hh9 je napisao(la):
Koliko vremena obicno protekne od trenutka uplate celokupne sume novca za stan i poziva iz GDS-a u vezi povracaja PDV-a ?
Maksimum sedam dana, za to vreme ti prikupi ostale papire potredne za podnošenje zahteva za povrat PDV, ako nemaš spisak potrebne dokumentacije, pozovi u GDS i oni će ti poslati na mejl. Zahtevi se predaju u poresku upravu Novi Beograd, mislim da je adresa Tošin bunar 159, od 08.00 do 12.00 časova, čini mi se svakog radnog dana sem petka.
Meni su isplatili novac 25 dana od dana podnošenja zahteva.

Pozdrav, Bojan!
 
dobar dan i pozdrav svim forumasima!kao sto vidite iz prilozenog ja sam iz 4ž i čekam da i moja zgrada dodje na red za useljenje.ima li jos neko iz ž, javite se...
 
@gp 4ž
cini mi se da nas iz 4ž malo ima, ali evo mene... Dobro nam dosli ! Imate li neke sveze informacije za nas... kad, koliko, gde... Pozz
 
bbokic":1cxz5xqi je napisao(la):
kombi":1cxz5xqi je napisao(la):
Koliko vremena obicno protekne od trenutka uplate celokupne sume novca za stan i poziva iz GDS-a u vezi povracaja PDV-a ?
Maksimum sedam dana, za to vreme ti prikupi ostale papire potredne za podnošenje zahteva za povrat PDV, ako nemaš spisak potrebne dokumentacije, pozovi u GDS i oni će ti poslati na mejl. Zahtevi se predaju u poresku upravu Novi Beograd, mislim da je adresa Tošin bunar 159, od 08.00 do 12.00 časova, čini mi se svakog radnog dana sem petka.
Meni su isplatili novac 25 dana od dana podnošenja zahteva.

Pozdrav, Bojan!
Poreska je tacno na uglu ulica Milutina Milankovica i Tosin Bunar.
Stanje od pre mesec dana je sledece:
-kada predas sva dokumenta odmah ti kazu da im treba minimum 2 meseca da te pozovu da dodjes po resenje
- kada te pozovu posle toga ide uplata odnosno povracaj PDV-a
 
obi":3m71z03n je napisao(la):
sinem":3m71z03n je napisao(la):
obi":3m71z03n je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.


Kod banke INTESA sam platio 8000 dinara, kao njen klijent. To je inače maksimalna provizija koju banka naplaćuje svojim klijentima na veće transakcije. Nisam siguran da je ista provizija ako niste njen klijent, tj. ako nemate već otvoren račun kod nje.
Hvala svima za odgovore. Dakle aik banka!

Bas su super ove nase banke. U Evropi se ne placa transfer novca cak ni medju zemljama eu, a kamoli transfer iz jedne u drugu banku u istoj zemlji ili ne daj boze sa
racuna na racun jedne iste banke. Stvarno nas nase banke sisaju i moze im se! UA!

Koliko znam, ovo je ipak malo komplikovanija prica. Nije bas tako linearno. Osnovno sto treba da proveris jeste u kojoj banci se nalazi racun na koji treba da uplatis. Nakon toga ide analiza provizija i tu postoje dve varijante. Prva, ako mozes da izvedes da dodjes u Srbiju i polozis pare u istu banku gde je i racun na koji treba da uplatis. Tako prolazis najjeftinije i u doticnoj banci saznas tacan iznos provizije. Druga opcija, ako placas sa racuna iz neke druge banke u Srbiji ili sa inostranog racuna je kudikamo neizvesnija. Tu se pojavljuju posrednici u vidu stranih banaka koje uzimaju proviziju na koje banke registrovane u Srbiji nemaju uticaja. Tako da je u pitanju lutrija. Ovo sve vazi ako ces da placas u EUR. Vic je u tome da je po nasem zakonu zabranjen platni promet u evrima pa te pare idu preko posrednickih banaka u inostranstvu. A te banke, uzimaju proviziju. Ako placas u dinarima, onda je sve jednostavnije, ali u tom slucaju mozes da angazujes blindirana kola i dzakove za pare ili da prihvatis da ti se devize zamene po kursu banke pa da te "osisaju" mnogo vise od provizije za uplatu. :) Sve u svemu, toplo preporucujem placanje u EUR i to preko banke gde je racun na koji uplacujes. Pozdrav i srecno!
 
kombi":kg10gnsr je napisao(la):
Koliko vremena obicno protekne od trenutka uplate celokupne sume novca za stan i poziva iz GDS-a u vezi povracaja PDV-a ?


Ja sam celokupnu sumu novca za stan uplatio 16. III 2012. a danas sam preuzeo rešenje kojim mi se odobrava pravo na refundaciju - povraćaj PDV_a.
Novac bi, po rečima nadležne službenice, trebao da legne na moj račun za dva do tri dana.
 
sinem":3n2m9mo5 je napisao(la):
kombi":3n2m9mo5 je napisao(la):
Koliko vremena obicno protekne od trenutka uplate celokupne sume novca za stan i poziva iz GDS-a u vezi povracaja PDV-a ?


Ja sam celokupnu sumu novca za stan uplatio 16. III 2012. a danas sam preuzeo rešenje kojim mi se odobrava pravo na refundaciju - povraćaj PDV_a.
Novac bi, po rečima nadležne službenice, trebao da legne na moj račun za dva do tri dana.

Kažu da to sa novcem ide brzo, u svakom slučaju ide brže nego rešenje :D

Eto i ti si čekao skoro dva meseca.

Nije mi jasno samo, kako je to moguće, kada kod njih lepo piše u pravilniku (ili kako se već zove) da je maksimalno čekanje na rešenje 30 dana :notok:
 
Ja sam u GD-u dobila za uplatu račun u Sosijete banci. Tražila sam im račun u AIK banci, ali mi nisu dali, kažu da imaju namenske račune koje moraju da koriste u zavisnosti od toga u kojoj je zgradi stan :(.
Kakvo je Vaše iskustvo?
 
Ja sam u GD-u dobila za uplatu račun u Sosijete banci. Tražila sam im račun u AIK banci, ali mi nisu dali, kažu da imaju namenske račune koje moraju da koriste u zavisnosti od toga u kojoj je zgradi stan :(.
Kakvo je Vaše iskustvo?
 
Nada":390ubaog je napisao(la):
Ja sam u GD-u dobila za uplatu račun u Sosijete banci. Tražila sam im račun u AIK banci, ali mi nisu dali, kažu da imaju namenske račune koje moraju da koriste u zavisnosti od toga u kojoj je zgradi stan :(.
Kakvo je Vaše iskustvo?
Mene su pri potpisivanju ugovora pitali koju banku hoću (izbor je bio između Societe, Komercijalne, AIK i još neke). Nisu mi rekli da je to nešto vezano za zgradu. Na osnovu priča odavde sam izabrao AIK, a i službenica mi je potvrdila da dosta ljudi uzima AIK zbog niže provizije.

To je bio kraj fenruara. Ko zna, možda je AIK postao suviše popularan, pa su počeli da nove klijente usmeravaju ka Sosijeteu i Kombank? :rolleyes:


Nego, što se tiče troškova uplate, mene uskoro čeka, nakon puštanja kredita, transfer iz banke u kojoj sam uzeo kredit na račun u AIK. Provizija je, jako nežnih, 0,4%
 
Pošto su izgleda morali da dofinansiraju dalju izgradnju razne banke su investitori. E pa tako npr. investitor za stan koji sam ja rezervisala je Societe Generale Banka, te kaparu moram da uplatim na račun gds-a u toj banci...što znači koja banka investira zgradu, u toj banci se uplacuje kapara, tj na racun gds-a u toj banci...
 
nikola011":1uxoxsz1 je napisao(la):
Svi koji se usele da otvore cetvore oci i reklamiraju sve sto vide:
Novosti, 14.05.2012.

"Prema našim saznanjima oko 40 odsto građevinskog materijala, kao i radne snage je sa crnog tržišta. Strašno je što se ti materijali ugrađuju i na projektima, koje finansiraju država i lokalne samouprave."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...79764-Majstorski-fuseraj-uvek-na-stetu-kupaca

E ovako nastaju rekla-kazala priče...
Molim moderatora da obriše prethodnu poruku, jer nema nikakve veze sa temom diskusije niti naseljem Stepa Stepanović. Molim sve koji pišu, da prosleđuju korisne i relevantne informacije, a ne paušalne izvode tekstova, kako se diskusija ne bi pretvorila u debatu o suštini života, eroziji stena u južnom Uzbekistanu i linjanju severnokorejskih goniča vukova.
 
nikola011":oiffhg84 je napisao(la):
Svi koji se usele da otvore cetvore oci i reklamiraju sve sto vide:
Novosti, 14.05.2012.

"Prema našim saznanjima oko 40 odsto građevinskog materijala, kao i radne snage je sa crnog tržišta. Strašno je što se ti materijali ugrađuju i na projektima, koje finansiraju država i lokalne samouprave."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...79764-Majstorski-fuseraj-uvek-na-stetu-kupaca

Mislim da pisac ovog članka u novinama zna o čemu govori. Ne znam za materijal koji se ugrađuje u Stepi, jer sam samo neobavešteni posmatrač i kupac stana, ali što se tiče radne snage, pričala sam sa pojedinim radnicima na građevini i neprijatno se iznenadila kada su mi rekli da rade "na crno". Mislim, ovo prenosim po principu "a ako su lagali mene, i ja lažem vas...". I ne samo to, bilo je i priče koliko im kasne plate i slično. A građevinske firme koje grade te zgrade su na glasu kao renomirane! Šta onda rade drugi? A zamislite tek motivaciju radnika koji dva-tri meseca nije primio platu? Baš će da zapne da "pegla" zidove, a stomak krči... Zapazićete kada obilazite gradilište golobrade momke, za pojedine sam se pitala da li su uopšte punoletni, izgledaju kao srednjoškolci. Njihov status je naročito diskutabilan, mada se radna sposobnost stiče sa 15 godina. Ali, oni bi onda trebali da budu u pravom radnom odnosu i da uživaju posebnu zaštitu. I kao što sam ja sve to saznala u jednom obilasku, smešno je pomisliti da inspekcija rada to ne vidi. Možda, ukoliko to ne želi.
Inače, momci su mi skrenuli pažnju na neki fušeraj u završnoj fazi, koji ja ne bih lako uočila, da mi nisu ukazali (neravnine na zidovima, plafonima, neujednačenost u obojenosti zidova, iskrivljene lajsne od parketa koje ne prianjaju za zid i sl.). Takođe, u završnoj fazi, kupatilska galanterija i delovi sanitarija su zaista zabrinjavajućeg kvaliteta. Pomislite - pa dobro, to su sitnice, to ću zameniti, ali s druge strane - kog smo đavola onda to plaćali? Biser su fiksni držači za peškire, oštri poput sečiva (odmah skinuti, posebno ko ima decu...). I WC šolje u pojedinim zgradama (ne znam da li u svim) izgledaju kao da su prvobitno naručene za dečije vrtiće, pa preusmerene. Možda veličina nema veze sa izdržljivošću? Nadam se.
Eto toliko. Zaista se nadam da je građevinski materijal koji je ugrađen i koji je najbitniji za kvalitet zgrade - kvalitetan i po standardu.
 
anka007":6o9i8h01 je napisao(la):
Pošto su izgleda morali da dofinansiraju dalju izgradnju razne banke su investitori. E pa tako npr. investitor za stan koji sam ja rezervisala je Societe Generale Banka, te kaparu moram da uplatim na račun gds-a u toj banci...što znači koja banka investira zgradu, u toj banci se uplacuje kapara, tj na racun gds-a u toj banci...

Prvi put čujem za to.
Verujem da se tebi to desilo, ali je suludo i nema logike, jer GDS svakako taj novac ako je pozajmila mora da uplati na račun tom kome duguje i svakako se plaća provizija, bilo da je u istoj ili nekoj drugoj banci.
Jedino ako se novac uplaćuje direktno banci, e onda ima logike, ali onda treba ugovor da potpišeš sa bankom, a ne GDS-om (šta će ti posrednik) :D

Za moju zgradu (2B) to nije bio slučaj, već su me pitali koja mi banka odgovara i nabrojali oko 5 njih, od onosno banke u kojima GDS ima račune.

E sad možda to ima neke veze sa tim da li si keš ili kreditni kupac.....
 
meni kao delimicnom kreditnom kupcu nisu davali nikakve opcije, nego je u ugovoru bila navedena Komercijalna banka i to je to... Ugovor sam potpisivala prosle godine u julu...
 
Vrh