Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Nije bitno ko gradi (gemax, deneza, garding itd) nego kakva je kontrola izvedenih radova. Ako je kontrola dobra svi moraju da rade isto. Naime, svi oni angažuju podizvođače radova, pa kvalietet zavisi i od podizvođača i kontrole glavnog izvođača i investitora.
 
GP5":3kc4u3uq je napisao(la):
dobar komsija,

Nadam se da se nisi zbunio oko komentara vezano za poredjenje Stepe i Ribara. Moraces sam da istrazis neke stvari, ne koristi ovaj forum za donosenje bilo kakvih odluka. Ovde imas ljude kojima je, videces po broju postova, ovo zanimanje. Pa im je zgrada Neimara udaljena 100 metra od buduceg naselja na NBG (inace je udaljena 850 m, zivim pored nje), a Avala im je je nadomak Zemuna. Do juce polemisase oko razlike Belvila i Stepe, pa sad ispade Belvil isto sto i dr. Ivan Ribar... I cisto da znas lupetao nista nisam, cena gradnje je ista ali cena materijala je skocila dosta u odnosu na vreme kada je izvodjena ekonomska racunica za Stepu ( zato sitniji izvodjaci imaju problema ), sve je to iznivelisano u projektu na racun kvaliteta na NBG....

I da ti jasno ponovim, NBG je dobar ali buduce naselje ima puno mana, obrati paznju, pa odluci da li je to sve u pragu tvoje tolerancije... :kk:

Ma znam , dugo citam ovaj forum, ne obracam paznju na te strucnjake. Bio sam juce na Novom Beogradu, nasao sam gde je taj plac. Kada je naisao avion zamalo nisam zalegao na zemlju, ja neznam kako ti ljudi zive tamo, ali ja ne bih mogao pa da je i centar. Ipak hvala za misljenje.

Da li je istina da pored naselja na Vozdovcu treba da prodje neka obilaznica sa autoputa, navodno pored onih zgrad sto se zadnje zavrsavaju? Pa to ce onda biti opet kao pored aerodroma.
 
dobar komsija":3idijhrd je napisao(la):
GP5":3idijhrd je napisao(la):
dobar komsija,

Nadam se da se nisi zbunio oko komentara vezano za poredjenje Stepe i Ribara. Moraces sam da istrazis neke stvari, ne koristi ovaj forum za donosenje bilo kakvih odluka. Ovde imas ljude kojima je, videces po broju postova, ovo zanimanje. Pa im je zgrada Neimara udaljena 100 metra od buduceg naselja na NBG (inace je udaljena 850 m, zivim pored nje), a Avala im je je nadomak Zemuna. Do juce polemisase oko razlike Belvila i Stepe, pa sad ispade Belvil isto sto i dr. Ivan Ribar... I cisto da znas lupetao nista nisam, cena gradnje je ista ali cena materijala je skocila dosta u odnosu na vreme kada je izvodjena ekonomska racunica za Stepu ( zato sitniji izvodjaci imaju problema ), sve je to iznivelisano u projektu na racun kvaliteta na NBG....

I da ti jasno ponovim, NBG je dobar ali buduce naselje ima puno mana, obrati paznju, pa odluci da li je to sve u pragu tvoje tolerancije... :kk:

Ma znam , dugo citam ovaj forum, ne obracam paznju na te strucnjake. Bio sam juce na Novom Beogradu, nasao sam gde je taj plac. Kada je naisao avion zamalo nisam zalegao na zemlju, ja neznam kako ti ljudi zive tamo, ali ja ne bih mogao pa da je i centar. Ipak hvala za misljenje.

Da li je istina da pored naselja na Vozdovcu treba da prodje neka obilaznica sa autoputa, navodno pored onih zgrad sto se zadnje zavrsavaju? Pa to ce onda biti opet kao pored aerodroma.

Nije :)
Obilaznica je tamo gde je i sada samo sto ce imati prosirenje i bice profil autoputa, ali to nije kod nas, nego dole kod Jajinca (ispod Avale). Unutrasnji magistralni prsten treba da ide od Mosta kod Ade pa kroz tunel (koji jos nije krenuo da se pravi) da izbije na Autokomandu
Jedino sto postoji jeste put od Trosarine do Brace Jerkovic koji je prometan i koji ce se verovatno prosiriti da bude kao bulevar ali to samo moze da pomogne saobracaj da bude brzi i nije blizu zgrada ("blizu" bi bio jedino prvog bloka ako se ne varam) i to nije tranzit vec klasican gradski put
 
UMP je jedno, postoji i SMP oko Beograda koji je planirano da ide iza naselja do autoputa i dalje.
 
svsavic":2oxmlyzc je napisao(la):
Nije bitno ko gradi (gemax, deneza, garding itd) nego kakva je kontrola izvedenih radova. Ako je kontrola dobra svi moraju da rade isto. Naime, svi oni angažuju podizvođače radova, pa kvalietet zavisi i od podizvođača i kontrole glavnog izvođača i investitora.

Da, tako bi trebalo da bude i kada bismo se mogli pouzdati u kontrolu i nadzor nad izvedenim radovima, bilo bi (premda ne ni tada sasvim) svejedno ko je izvođač radova. U tom slučaju, kupili bismo bez imalo brige i stan u potkrovlju - jer krov ne bi smeo da prokišnjava ni u ružnim snovima, itd. itd. Ali to još nije naša realnost. Zbog toga eto razmišljamo i o izvođačima radova, pa nas raduje kada čujemo da je neko na glasu kao solidan i brine kada čujemo da smo izvukli na lutriji nekog ko je nešto ošljario u dosadašnjem radu. Kao kada bismo birali nekog da nam gradi sopstvenu kuću, od temelja do krova. Naravno da bih kontrolisala dan i noć i angažovala stručnjaka za nadzor, ali bih ipak odabrala, kada bih mogla, nekog ko se već dokazao kao dobar. Naravno, ne preostaje mi drugo osim da se nadam da je sve dobro odrađeno i da je kontrola prava, a ne po principu "drži vodu........". Pričaćemo o tome na forumu kada se konačno svi uselimo.
 
niki":qn4mjhix je napisao(la):
UMP je jedno, postoji i SMP oko Beograda koji je planirano da ide iza naselja do autoputa i dalje.
:bash: Nisam znao za to... Ali to je iza naselja u smislu? Ili da bolje kazem koliko iza naselja?
Mada ljudi da se razumemo, postoje ograde koje sprecavaju buku, obicno od stakla (zbog lakseg odrzavanja )
Na kraju, ja sada zivim na NBG, odmah do autoputa i ne predstavlja mi problem, niti cujem buku. A ovde je itekako prometno..
 
kica85":1ctls3op je napisao(la):
niki":1ctls3op je napisao(la):
UMP je jedno, postoji i SMP oko Beograda koji je planirano da ide iza naselja do autoputa i dalje.
:bash: Nisam znao za to... Ali to je iza naselja u smislu? Ili da bolje kazem koliko iza naselja?

Radi se o SMT- spoljna magistralna tangenta, koja ce imati profil saobracajnice sa po dve kolovozne trake. Ova slika je iz projektne dokumentacije plana detaljne regulacije za saobracajni potez od ulice Borske do petlje Lasta. Svojom trasom ne prati postojeci kruzni put, vec prolazi neposredno uz prve zgrade GP1 i celom duzinom uz GP2 i kod GP3 skrece preko buduceg nadvoznjaka (zuto na slici) direktno na onu lakat krivinu u ulici Brace Jerkovic. Ovaj deo SMT je prikazan i na skici naselja GDS-a. Inace ovo je samo deo SMT, koji je uradjen zbog resavanja saobracaja na ovom potezu, a ostatak ka Ovci i dalje ko zna... Uz ovo saobracajno resenje krenula je i prica o staroj ideji izlaska Kumodraske punim profilom do autoputa, a koja ce verovatno oziveti sa nasim naseljem (pogledajte na googl earth, vidi se jasno trasa).

Ako nekom ovo znaci, nadam se da sam bio od koristi.

smt.jpg
 
GP5":1ht0gbzg je napisao(la):
kica85":1ht0gbzg je napisao(la):
niki":1ht0gbzg je napisao(la):
UMP je jedno, postoji i SMP oko Beograda koji je planirano da ide iza naselja do autoputa i dalje.
:bash: Nisam znao za to... Ali to je iza naselja u smislu? Ili da bolje kazem koliko iza naselja?

Radi se o SMT- spoljna magistralna tangenta, koja ce imati profil saobracajnice sa po dve kolovozne trake. Ova slika je iz projektne dokumentacije plana detaljne regulacije za saobracajni potez od ulice Borske do petlje Lasta. Svojom trasom ne prati postojeci kruzni put, vec prolazi neposredno uz prve zgrade GP1 i celom duzinom uz GP2 i kod GP3 skrece preko buduceg nadvoznjaka (zuto na slici) direktno na onu lakat krivinu u ulici Brace Jerkovic. Ovaj deo SMT je prikazan i na skici naselja GDS-a. Inace ovo je samo deo SMT, koji je uradjen zbog resavanja saobracaja na ovom potezu, a ostatak ka Ovci i dalje ko zna... Uz ovo saobracajno resenje krenula je i prica o staroj ideji izlaska Kumodraske punim profilom do autoputa, a koja ce verovatno oziveti sa nasim naseljem (pogledajte na googl earth, vidi se jasno trasa).

Ako nekom ovo znaci, nadam se da sam bio od koristi.

smt.jpg
Jasno i glasno :) Vidim da paralelno sa ovim putem ide i put unutar naselja pa su zgrade dovoljno udaljenje. Iskreno ovo je samo dobro jer cemo biti povezani bruka !
Hvala za ovo objasnjenje :)
 
Kico,molim te da ne citiras post koji je odmah iznad tvog jer nema potrebe,inace citiranje(kvotovanje) nije problem :)

GP5,posto imas pristupu planu,da li znas o kojoj cifri se radi?SMT se nalazi u nadleznosti grada Beograda,a posto kao prioritet navode deo od Laste do Visnjicke ulice zanima o kojoj kolicini para se radi?Jer pretpostavljam da se nece skoro(narednih 10 godina) graditi.

Ja tako imam komsije koje vec 40 godina cekaju da prodje jedna ulica prvog prioriteta preko njihovih placeva ali nista od toga...
 
Planirani razvoj saobracaja Beograda, 2.faza, do 2021. godine
Izvor: Urbanisticki zavod Beograda, www.urbel.com

plan1.jpg


plan2.jpg


Ono sto bi trebalo da se desi do 2021. godine je da deo ulice od Banjice prema Medakovicu, znaci od skretanja sa Kanarevog brda kod sportskog centra Banjica do skretanja u ulicu Brace Jerkovic (duz Trosarine, Kruzni put nanize) postane ulica sa 4 trake, Vojvode Stepe do kraja ostaje sa 2 trake, Kumodraska bi trebala da se produzi do naselja Rakovica selo i tu spoji sa obilaznicom.

P.S. Zaboravio sam da stavim direktan link za saobracaj:
http://mapa.urbel.com/silverlight/gp/?src=saobracaj

A sada vidim da je spajanje Kumodraske sa obilaznicom ustvari tek u planu posle 2021. godine (isprekidana linija)
 
chikakare":2l8euavy je napisao(la):
Ja sam uzeo u komrcijalnoj, i ide sve kao sto su i rekli, tako da nemam neke primedbe. Banka ko banka, pare im trebaju pa su zato i ljubazni. Ja idem danas da vidim bas za te zalozne izjave i sta dalje za taj katastar. Ide sporo (praznici i ostalo) ali napraduje se :)

Ako ti trebaju neke informacije o kreditu samom, pogledaj na http://subkreditnikalkulator.somee.com.

odavno želim (ali nikako da naidjem na neki post od vas)da se zahvalim za ovu skriptu ili softvercic sta god da je i kako god da ga nazovemo, svaka čast! i veliko HVALA ;)
 
anka007":dn237gxv je napisao(la):
odavno želim (ali nikako da naidjem na neki post od vas)da se zahvalim za ovu skriptu ili softvercic sta god da je i kako god da ga nazovemo, svaka čast! i veliko HVALA ;)

A propo kalkulacije kredita, imam kratko pitanje oko premije NKOSK: prema gornjem kalkulatoru, provizija se uvećava za 0,5% ako je stepen završenosti zgrade u Stepi ispod 50%. S druge strane, službenik u Intesi kao i sajt NKOSK kažu da uvećanje 0,5% važi za SVE objekte u izgradnji, uključujući i izgrađene koji još nisu uknjiženi, pa samim tim pravno još uvek predstavljaju građevinu!
Kakva su iskustva vas koji ste skoro aktivirali kredit za stan koji se brzo, u ovoj letnjoj sezoni useljava? Da li ste platili dodatnih 0,5%?
 
Drugari,

da li neko zna kako napreduju radovi na GP1? JEl bio neko skoro na gradilištu? Čini mi se da ovih dana svi pričaju o GP4 zbog useljenja, hehe :D
 
stanislaw":2g0dlpqb je napisao(la):
A propo kalkulacije kredita, imam kratko pitanje oko premije NKOSK: prema gornjem kalkulatoru, provizija se uvećava za 0,5% ako je stepen završenosti zgrade u Stepi ispod 50%. S druge strane, službenik u Intesi kao i sajt NKOSK kažu da uvećanje 0,5% važi za SVE objekte u izgradnji, uključujući i izgrađene koji još nisu uknjiženi, pa samim tim pravno još uvek predstavljaju građevinu!
Kakva su iskustva vas koji ste skoro aktivirali kredit za stan koji se brzo, u ovoj letnjoj sezoni useljava? Da li ste platili dodatnih 0,5%?

* -ukoliko korisnik kredita nema životno osiguranje vinkulirano na Banku navedene premije uvećavaju se za 0,25%
-ukoliko je predmet hipoteke „objekat u izgradnji" navedene premije uvećavaju se za 0,5%
-ukoliko je predmet hipoteke objekat legalizovan po osnovu Zakona o planiranju i izgradnji navedene premije uvećavaju se za 0,15%
-ukoliko je stepen kreditne zaduženosti korisnika kredita, odnosno solidarnih dužnika jednak ili veći od 60% navedene premije uvećavaju se za 0,5%
-ukoliko je stepen kreditne zaduženosti korisnika kredita, odnosno solidarnih dužnika jednak ili veći od 70% navedene premije uvećavaju se za 1% i
-ukoliko je stepen kreditne zaduženosti korisnika kredita, odnosno solidarnih dužnika jednak ili veći od 80%, a u slučaju kada je 80% i više obaveza ugovoreno u dinarima navedene premije uvećavaju se za 1,5%

http://www.kombank.com/srp/tekst.asp?id=416
 
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.
 
obi":307ngxv3 je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.
Mislim u AIK, 0.1%. Tu je i jedan od računa GDS (mislim da imaju i u Komercijalnoj i još nekoj), pitaće te pri potpisivanju ugovora koju banku, odn. račun za uplatu da stave u ugovor. Tu sam plaćao kaparu, a tu ću uplatiti i ostatak učešća. Moraš da otvoriš račun u banci, vršiš uplatu na svoj račun, a potom transfer na račun GDS.

Keš kupac uvek rado viđen gost ;)
 
avoren":uref74wc je napisao(la):
obi":uref74wc je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.
Mislim u AIK, 0.1%. Tu je i jedan od računa GDS (mislim da imaju i u Komercijalnoj i još nekoj), pitaće te pri potpisivanju ugovora koju banku, odn. račun za uplatu da stave u ugovor. Tu sam plaćao kaparu, a tu ću uplatiti i ostatak učešća. Moraš da otvoriš račun u banci, vršiš uplatu na svoj račun, a potom transfer na račun GDS.

Keš kupac uvek rado viđen gost ;)

Komercijalna, Alpha sigurno. Kao sto rece @avoren pitace te kada budes potpisivao ugovor.
 
slike iz 7A i okoline :)

dscf8691medium.jpg


postavljene skele, i postavlja se izolacija

dscf8694medium.jpg


pogled na komsiluk

dscf8700medium.jpg


7A i 7B

dscf8702medium.jpg


pogled sa moje terase :) 7A V sprat

dscf8703medium.jpg


Pogled iz dnevne :)

dscf8705medium.jpg
 
obi":2artmxlb je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.


Kod banke INTESA sam platio 8000 dinara, kao njen klijent. To je inače maksimalna provizija koju banka naplaćuje svojim klijentima na veće transakcije. Nisam siguran da je ista provizija ako niste njen klijent, tj. ako nemate već otvoren račun kod nje.
 
Optimist":117yui4j je napisao(la):
Drugari,

da li neko zna kako napreduju radovi na GP1? JEl bio neko skoro na gradilištu? Čini mi se da ovih dana svi pričaju o GP4 zbog useljenja, hehe :D

Koja zgrada te konkretno zanima? 1V napreduje najbolje (5. sprat rade) zatim 1Dj (5. ploca) pa 1D (4. rade). 1G je cini mi se stigao do ploce za prizemlje, a 1B nisam ni video. Radnici rade kao da je sreda iako je subota. Inace dinamika za prve tri zgrade je otprilike 10-15 dana za jedan sprat. Prizemlja su poceli da pregradjuju zidovima od blokova a cini mi se da pregradjuju unutrasnje zidovetakodje ciglom vec sad a ne ytong blokom kao u 6ici recimo.
 
sinem":1kaneltk je napisao(la):
obi":1kaneltk je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.


Kod banke INTESA sam platio 8000 dinara, kao njen klijent. To je inače maksimalna provizija koju banka naplaćuje svojim klijentima na veće transakcije. Nisam siguran da je ista provizija ako niste njen klijent, tj. ako nemate već otvoren račun kod nje.
Hvala svima za odgovore. Dakle aik banka!

Bas su super ove nase banke. U Evropi se ne placa transfer novca cak ni medju zemljama eu, a kamoli transfer iz jedne u drugu banku u istoj zemlji ili ne daj boze sa
racuna na racun jedne iste banke. Stvarno nas nase banke sisaju i moze im se! UA!
 
obi":1wx8ymfr je napisao(la):
Molim nekog od kes kupaca da mi da informaciju o tome u kojoj banci se placa najmanja provizija prilikom transfera novca sa racuna kupca stana na racun gds Ovo mi je ijako bitno posto trenutno nisam u Srbiji. Hvala.

AIK banka naplacuje 0.1% provizije od sredstava koje uplacujes na racun GDS-a u istoj banci.
Racun sa koga prebacujes sredstva mora da se vodi na osobu koja je ugovorna strana sa GDS-om.
 
Da li je neko proveravao kolika bi provizija bila u Upravi za javna placanja (nekadasnji SDK)?
Ja sam pre par godina uplacivao neku vecu sumu, bila je astronomski manja razlika u odnosu na banke, a cuo sam od penzionera da tamo placaju telefon jer je provizija oko 7 dinara.
Znam da je pre godinu dana tamo i dalje moglo slobodno da se uplacuje, nisam skoro isao, zato i pominjem da ako nekom nije tesko i to proveri.
 
Vrh