Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Komšije,

danas sam potpisala ugovor i saznala sam da su pustili nove zgrade na parcelama 3 i 2 , rekla mi je devojka iz GDS-a da je to to, više nema ništa sve su pustili. Videla sam da ljudi rezervišu najviše stanove tima 45-50m2 i sada ću vam dati linkove stanova koji su danas bili u ponudi manjih kvadratura...naravno najbolje da se ode ko još nije,m a zainteresovan je...ja sam mislila da će biti nekih novih struktura stanova, pa sam malo sačekala sa potpisivanjem, prosto daj da vidim sve pre nego parafnem :p

http://www.gds-stanovi.rs/naseljess/stan.php?id=95
http://www.gds-stanovi.rs/naseljess/stan.php?id=122
http://www.gds-stanovi.rs/naseljess/stan.php?id=78
http://www.gds-stanovi.rs/naseljess/stan.php?id=117

toliko se sećam... ;)
 
stajne":2z0bxu90 je napisao(la):
dalek":2z0bxu90 je napisao(la):
I u 6E ima izolacija unutra prema liftu, valjda je to neki standard koji su morali da ispostuju. Inace 6E gradi Balkan gradnja, ne znam ni koja je to firma ali mi se nimalo ne svidja kako rade, ali sta je tu je.


A sto ti se ne svidja kako rade? Posto sam i ja u istoj zgradi :(

Pa nisam neki poznavalac gradjevine, ali i kao laik mogu da vidim da je nekako traljavo i neuredno zidano, ko nogama. Kad pogledam zgrade koje zidaju ove ostale firme, uglavnom mi se cini da su mnogo lepse to uradili. Mozda je to ono da je tudje bolje, ali bih voleo da jos neko pogleda 6E i onu pored nje pa da uporedi sa drugim graditeljima. Nisam isao na gradiliste ali sam cuo da su cak na 6E nesto razbijali, da li terase ili neke betonske konstrukcije, dal su nesto pogresili pa sad ispravljaju, sve u svemu... kad vidim denezu ili ove ostale firme place mi se, ali ko je znao u trenutku kupovine ko ce bit izvodjac...
 
Da li neko zna kakav je PMC inženjering, pošto oni rade 3A, gde sam ja kupila stan?
Pozdrav i Hvala!
 
Nada":1ff0tgs5 je napisao(la):
Da li neko zna kakav je PMC inženjering, pošto oni rade 3A, gde sam ja kupila stan?
Pozdrav i Hvala!
PMC je Jugoimport, tj. ustanova koja radi sa vojnim ustanovama i prodajom oruzja i vojne tehnike
Jaki su kao crna zemlja (znam jer radim prekoputa njih). Imali su par afera ali ne oko kvaliteta nego toga sto su radili sa Iranom, Irakom.. Ali to je sve u domenu preprodaje oruzja..

Zgrada koju su oni radili je 4E i stvarno su dobro odradili posao...To je inace ogledna zgrada i primer kako treba ostali da odrade. Ja se nadam da ce i 3A uraditi isto...
 
Optimist":3oiy5dt3 je napisao(la):
Da li neko zna kakva su iskustva s Deneza M Inženjeringom? :)

Oni rade objekat 4J gde sam ja kupio stan, nisu loši ali imaju dosta sitnijih propusta, obrati pažnju na vrata i njihovo centriranje, mislim i na ulazna i na unutrašnja. na mom stanu nije moga da se zatvori jedan prozor pa sam i za to intervenisao i odmah su otklonili. u svakom slučaju, sada kad asu pri kraju i gaze ih rokovi treba ih što češće obilaziti i kontrolisati!

Pozdrav, Bojan!
 
nikola011":b241rfg5 je napisao(la):
Ne postoji bolja lokacija, nego sta tebi vise odgovara. Evo reci cu ti moje razlike i kako ja vidim prednost jedne, a kako druge.

Sto se tice saobracajne infrastrukture, kako sadasnje tako i buduce, NBGD ce uvek da ima prednost, brzina, lakoca sirenja puteva, tramvaja, metroa. Uvek ce biti blizi posao jer u delu grada prema Stepi nece nikada biti tog razvoja kao prema ravnici. To je ono najvaznije sto ljude odvlaci tamo. Druge prednosti nema, kvalitet stanova ce biti isti. Mana NBGD je sto je to ipak mocvarno zemljiste, uz reku, neko to mozda voli, ali tu je stalno prisutna velika vlaznost vazduha, ceste magle, duze zadrzavanje smoga i polena u vazduhu, puno korova koje lako nice na takvim terenima, pa samim tim i najveci problemi sa ambrozijom. Najvise problema sa disajnim putevima i alergijama po statistici imaju stanovnici NBGD, ali s obzirom na uslove to je i normalno. Ne mora da znaci da ces biti bolestan na NBGD, a zdrav u Stepi, ja samo govorim o verovatnoci da me neko ne shvati bukvalno. Ne volim ni to sto su blokovi na trasi aviona prema aerodromu pa se prilicno cuju, ali neko se i na to navikne. Izbor je tvoj.


U dulvilu 2, treba obratiti paznju i na dalekovode koji su po meni previse blizu, to se moze videti i odavde:

http://www.bing.com/maps/?v=2&where...802626&lvl=19.588363844018783&sty=b&encType=1


pored buke aviona na sta se kazu navikne, tu je GRAND kafa i krmivo produkt sa svojim mirisima ali neko i to voli :)
 
La Grange":2j7lwupz je napisao(la):
U dulvilu 2, treba obratiti paznju i na dalekovode koji su po meni previse blizu, to se moze videti i odavde:

http://www.bing.com/maps/?v=2&where...802626&lvl=19.588363844018783&sty=b&encType=1


pored buke aviona na sta se kazu navikne, tu je GRAND kafa i krmivo produkt sa svojim mirisima ali neko i to voli :)

Da, dalekovode sam zaboravio, i prosto ne mogu da verujem koliko ljudi ne mare za to, kao sto sada Imel gradi luksizne kuce uz samu trafo stanicu na Bezanijskoj kosi i narod to kupuje, ja ne verujem...

Sve u svemu,svuda ima svega, imas i neku mesnu industriju dole u Jerkovicu, ima fabrika oko naselja, ja se nadam da ne ispustaju neprijane mirise. Po meni je puno vise mana na NBGD, ali ono sto ljude uglavnom odvlaci tamo je to sto saobracajna infrastruktura, sada i u buducnosti, nikada nece moci da se poredi izmedju Stepe i NBGD. Ljudima je ipak to najbitnije, vreme je postalo najbitniji faktor buducnosti za sve. Niko ne zeli da putuje preko pola sata u jednom pravcu do posla i to kolima, prodje mu pola zivota u prevozu.
 
Kada je već reč o izvođačima, na šta nismo mogli da utičemo niti smo o tome išta znali, ima li neko neka posredna ili neposredna iskustva ili saznanja o GEMAX-u (4G zgrada, ne znam za druge....). Mislim, oni se naravno na svom sajtu hvale, ali....
Za sada ne primećujem ništa neregularno u gradnji, premda se i ne razumem. Kako da znaš, dok ne useliš i ne vidiš "u praksi" šta ne štima....
Ako neko ima neku inf. - hvala unapred.
 
Jeca":5qzhcfkt je napisao(la):
Kada je već reč o izvođačima, na šta nismo mogli da utičemo niti smo o tome išta znali, ima li neko neka posredna ili neposredna iskustva ili saznanja o GEMAX-u (4G zgrada, ne znam za druge....). Mislim, oni se naravno na svom sajtu hvale, ali....
Za sada ne primećujem ništa neregularno u gradnji, premda se i ne razumem. Kako da znaš, dok ne useliš i ne vidiš "u praksi" šta ne štima....
Ako neko ima neku inf. - hvala unapred.


Tačno tako, tek kada se uselimo videćemo gde su propusti, neke ćemo otkriti možda tek nakon par godina... mislim da većih propusta neće biti u smislu grubih radova, količina armature, količina cementa itd. smatram da se tu ipak moraju poštovati procedure i standardi. Opet siguran sam da su svuda gde je moglo da se uzme lopata materijala istu i uzeli...
Mislim da ćemo više imati problema sa finalnim radovima, krivo postavljene pločice, parket se rasušio fleka na zidu itd... ali i to nije strašno... daj da se uselimo, i da imam i dalje posao pomoću koga ću vraćati kredit... :)
 
Evo slika sa gradilista. Slike 4ž i neke 6.





Juče je asfaltiran i onaj zemljani put koji vodi od Vojvode Stepe do naselja. Asfaltirano je gotovo sve do "stepeništa" koje se spušta u naselje.

pogled odozdo


i pogled sa vrha brda


Ostalo je jedno parče koje nisu sfaltirali, da li zbog nagiba ili već čega...
 
Informacija za sve one koje je zanimala visina terase (mislim na zazidanu ogradu) - 90 cm je zid, a otvoreni deo je 100cm.

Ovo je za terase u zgradi 2B.
 
dobar komsija,

Nadam se da se nisi zbunio oko komentara vezano za poredjenje Stepe i Ribara. Moraces sam da istrazis neke stvari, ne koristi ovaj forum za donosenje bilo kakvih odluka. Ovde imas ljude kojima je, videces po broju postova, ovo zanimanje. Pa im je zgrada Neimara udaljena 100 metra od buduceg naselja na NBG (inace je udaljena 850 m, zivim pored nje), a Avala im je je nadomak Zemuna. Do juce polemisase oko razlike Belvila i Stepe, pa sad ispade Belvil isto sto i dr. Ivan Ribar... I cisto da znas lupetao nista nisam, cena gradnje je ista ali cena materijala je skocila dosta u odnosu na vreme kada je izvodjena ekonomska racunica za Stepu ( zato sitniji izvodjaci imaju problema ), sve je to iznivelisano u projektu na racun kvaliteta na NBG....

I da ti jasno ponovim, NBG je dobar ali buduce naselje ima puno mana, obrati paznju, pa odluci da li je to sve u pragu tvoje tolerancije... :kk:
 
Cena materijala nije skocila jer se proracuni rade u evrima, i ti u evrima kupujes stan. Kakve to ima veze sto dinar slabi sa svim ovim?

Na forumu Stepe imas savet kako doci do naselja u 15:30 nekog ko je kupio stan i ko ga obilazi, a ne zaboravi da u naselju od 4.616 stanova jos niko ne zivi.

stepasao.jpg


Ako nisi neko ko se vozi linijom 50 na trasi od Banjice do Jerkovica svakog dana, ne znam koliko si ti strucan da bilo sta procenjujes. Ne znam koliko to cesto mislis da ides na Avalu, a Banjicka suma je toliko sredjena i puna ljudi da ne mozes da poverujes, prava lepota. Jel ti nabrajas okolne zelene povrsine deklarativno ili si isao uopste nekad tamo? Sta si to pozitivno video u Banjickoj sumi, i ako je tako lepo, zasto je tako prazno? Bazen na Banjici jeste najsredjeniji u Beogradu i mozda najbolji posle DIF-a u Kosutnjaku, to ne mogu da osporim. Ne govori deklarativno i u samoodbrani. Bez obzira da li si kupio stan u Stepi ili ne sta tebe zanima sta ja pricam, svako ima pravo na misljenje, ovde su svi da to razmene, pa ti proveri ko je u pravu.

Zasto bih ja branio ovo ili ono kad nemam interes u tome, zivecu tako gde mi se vise svidja. Meni nista ne znaci to sto cu ja verovatno radije biti u Stepi da branim Stepu po nerealnim stvarima. Kako stvari stoje, naselje dr Ivan Ribar mozda i ne bude gradjeno, tamo sem predizborne table nema vise nikoga, a kazu da drzava vise nema para za gradnju.
 
Jeca":ddn46o83 je napisao(la):
ima li neko neka posredna ili neposredna iskustva ili saznanja o GEMAX-u (4G zgrada, ne znam za druge....)

Gemax je definitivno jedna od većih i ozbiljnijih firmi u nas, imaju ljudstvo, i to ne samo mehanizaciju i majstore, imaju inženjere svih mogućih profila sa kojima sam sarađivao i o kojima mislim sve najbolje, imaju svoje pogone, betonsku, asfaltnu bazu, proizvodnju stolarije, rasadnike...
U periodu 2006-2009 Porsche ih je angažovao za dizanje svih svojih objekata u Srbiji (poslovna četvorospratnica i tri autocentra) po sistemu ključ u ruke, što je težilo dvadesetak miliona eura za jednog kupca, pa sad vi vidite koji je to ekvivalent kvadrature u Stepi (koliko se beše procenjuje građevinska cena kvadrata u Stepi?)
E sad, pošto sam u toj priči učestvovao na strani investitora, moram da priznam da su mnogi od pomenutih objekata bolovali od podosta dečjih bolesti koje su popravljane u garantnom roku, ali to je delom bilo uzrokovano brljotinama podizvođača angažovanih na završnom fenseraju (staklene fasade itd...) a delom i neumoljivim rokovima koje je Gemax morao da ispoštuje za stranog investitora, koji su opet bili vezani za tantalove muke oko kašnjenja odobrenja i dozvola, zabrane radova itd...
Sve u svemu, Gemax ume i da odradi na juriš, "šturmovščinu" kada ih pritisne rok, a i da uradi kako valja kada se ima vremena i para. Kvalitetan kadar i prilično su poslovni.

A sad o "Gemaxovoj" zgradi 4G. I mi smo potpisali za stan u njoj (igrom slučaja, ne ciljano). Danas sam bio na licu mesta i zadovoljan sam, u sivoj fazi su još lokali, podrum, ulazi i parter oko zgrade, inače fasada gotova, skele skinute i samo na lameli 3 fale ograde terasa. Lift ugrađen i pod naponom, stanovi urađeni, kompletne instalacije, sanitarije, keramika, PVC stolarija, stanovi zaključani. Nedostaje još samo parket, vrata od soba i ograde na terasi i stepeništu.
Sve to u narednih 30 dana može bez sekiracije da se odradi.
Elektroinstalacijama sam vrlo zadovoljan. Dobri prekidači i utičnice, u sobama utičnice na po tri zida, od toga iznenađujuće visok procenat duplih, u obe sobe još i jedan koaksijalni kabl i po dupla RJ45 utičnica. Sve utičnice na oko 20cm od poda, prekidači na ergonomskih metar visine (da se pritiskaju poluspuštenom rukom), na sličnoj visini su i utikači za kuhinju i kupatilo.

E sad nešto o već čuvenoj izduženoj spavaćoj sobi sa bočnim izlazom na terasu, koja je već bila tema ovog foruma. Na unutrašnjem zidu između dnevne i spavaće sobe izuzetno su priključak za koaksijalac i dva štekera postavljeni na 1,2 metra visine! Isprve sam prilično bio u čudu, ali čini mi se da je projektant išao sledećim rezonom: ako se u spavaću sobu krevet postavi podužno sa desne strane, sa leve strane ostaje tek toliko prostora da se prolazi, pa je stoga ideja da se ekran, risiver i šta god već kače direktno na taj levi zid, za šta su obezbeđeni priključci "u vazduhu", na sred zida. Možda će biti korisno za planiranje prostora vama koji još niste osmotrili izvedeno stanje utičnica... Za ormare onda ostaju kraći zidovi bočno od vrata sobe i vrata terase...
 
Pa zar zgradu 4G ne gradi Grading? Na njihovom sajtu pise da grade 4G i 2V!
 
@ stanislaw

Hvala na iscrpnom komentaru u vezi izvođača - Gemax, kao i o komentaru na objekat 4G, koji ne uspevam da obiđem onoliko često koliko bih želela. Drago mi je da čujem da je fasada konačno završena, znam da to nije presudno, ali deluje psihološki - kao da se sve zaista primiče završetku. Ja sam u lameli I, i kada smo bili poslednji put u obilasku, u našem stanu je parket bio postavljen i lakiran (možda prva ruka), a nedostajala je unutrašnja stolarija (ako se tako kaže za vrata od soba i sl.), neke sitnice u kupatilu i možda još nešto što nisam uočila. Slažem se za utičnice, ima ih podosta, a i mi smo zapazili tu na 1,2m visine i baš komentarisali motiv za takvu postavku. Ima i dosta sijaličnih mesta, jer su prostorije u našem stanu sve dužne, odnosno duže i uže, pa možeš da osvetliš deo prostorije koji želiš. Sutra planiram obilazak i nadam se da ću možda uspeti da uđem u stan, ako bude izvodljivo (gledanja nikad dosta).

@ Duska Duska, sigurno je neka greška, jer zgradu 4G, sudeći po onom što piše na tabli ispred zgrade, gradi Gemax. Ja sam se odatle informisala i više to nisam ni dovodila u pitanje, mada sam Gemax na svom sajtu ne piše ništa o radovima u Stepi. Uslikala sam i tu tablu negde u prvim obilascima, ali mi postavljanje slika nije jača strana. Kako god, nadam se da su obe firme dobre, a uvek neko raspolaže informacijama, hvala Bogu.

Pozdrav. :)
 
Duska":1p0icts4 je napisao(la):
Pa zar zgradu 4G ne gradi Grading? Na njihovom sajtu pise da grade 4G i 2V!

Zaista, pogledala sam sajt Gradinga, zainteresovana tvojim komentarom, i nemalo se iznenadila kada sam ugledala svoju zgradu u svoj-njenoj-lepoti. Naravno, nisam ni sumnjala u tvoju informaciju, ali mislila sam da je neka crtica koja se potkrala na sajtu kao informacija i da je greška, ali tamo je čitava "oglasna strana" o zgradi 4G. Sada stvarno nemam pojma šta se događa (a zgrada već skoro gotova! Baš sam u toku....). Na tabli ispred zgrade piše drugačije, mnogo mi je krivo što ne umem to da prikačim na post. Svo vreme sam u ubeđenju da je izvođač radova Gemax, kao što piše, ali.... Možda komšija stanislaw ima informaciju, jer je iz iste zgrade, ili neko drugi.
Verovatno si ti u objektu 2V, pa si to ugledala? Hvala na informaciji, baš sam zbunjena.
 
Jeca":uwjdufbl je napisao(la):
Svo vreme sam u ubeđenju da je izvođač radova Gemax, kao što piše, ali.... Možda komšija stanislaw ima informaciju, jer je iz iste zgrade, ili neko drugi.

Pojma nemam, nije valjda neki međusobni dil po kojem Grading uzima referencu a Gemax je papirološki nosilac posla... Možda je Grading imao određeni problem da formalno bude nosilac na objektu...
Inače kompletiranje zgrade 4G očigledno teče od lamele 1 ka lameli 3... Kako će se to odraziti na useljenje, videćemo... Šta piše za datum završetka radova vama koji ste u prvoj lameli?
 
stanislaw":4msblgeg je napisao(la):
Jeca":4msblgeg je napisao(la):
Svo vreme sam u ubeđenju da je izvođač radova Gemax, kao što piše, ali.... Možda komšija stanislaw ima informaciju, jer je iz iste zgrade, ili neko drugi.

Pojma nemam, nije valjda neki međusobni dil po kojem Grading uzima referencu a Gemax je papirološki nosilac posla... Možda je Grading imao određeni problem da formalno bude nosilac na objektu...
Inače kompletiranje zgrade 4G očigledno teče od lamele 1 ka lameli 3... Kako će se to odraziti na useljenje, videćemo... Šta piše za datum završetka radova vama koji ste u prvoj lameli?

Dobila sam informaciju od ljubaznog predstavnika preduzeća Grading, koja glasi: "Generalni izvođač radova i ugovarač radova na objektu 4G gradilišta Stepa Stepanović je GP Gemax doo.
Grading doo je podizvođač na navedenom objektu i kao podizvođač izvodi sve radove od radova na konstrukciji do završno-zanatskih radova." Na ovaj način je dilema razrešena, a Duski hvala još jednom.
Kao datum završetka radova u mom ugovoru se navodi 27.05. Naravno, posle idu oni rokovi za nadzor i ostalo.... Kod nas su, prilikom poslednje posete 02.05. - bili postavljeni i gelenderi na stepeništu i ofarbani nekom bordo crvenom bojom. Lift je tek bio u oknu, ali nije bio u funkciji. Sutra idem na lice mesta, i ako uspem da uđem, snimiću novonastalu situaciju. Logično mi je da cela zgrada bude useljena istovremeno? Poz.
 
Samo da javim svima, da sam sada dobio informaciju od GDSa, da se 4E pusta sledeci cetvrtak (pred izbore :D )...
 
@kica85

Koliko je proverena ta informacija? Hoće li pustiti celu zgradu ili samo neke lamele?
 
novica":2pz4jwy5 je napisao(la):
@kica85

Koliko je proverena ta informacija? Hoće li pustiti celu zgradu ili samo neke lamele?
Isao sam da predam uplatnicu za overu zalozne izjave... Zena koja obradjuje papirologiju mi je to rekla da cela zgrada ide tada. Ako ona laze ja lazem vas :)
Sdruge strane, ja sam tamo skoro svaki treci dan. Zgrada je odavno zavrsena, a prosle nedelje su radili lokale, prilaz (trotoare i parking) i sam ulaz zavrsavali. Lamela 3 je bila zakljucana tada (a to je moja) jer su sve zavrsili, testirali, obrisali i zakljucali da se ne ulazi
A povrh toga izbori su sada tako da je sve to logicno da se desi
Plus, iza 4E su skoro zavrsili pesacki deo i zemlju izravnali. Postavljaju ploce i centralni deo tako da, koliko ja vidim, 4 blok vrlo brzo ce da proradi
 
Vrh