Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

maki1885":3hzixqsj je napisao(la):
Bila je i prica o radijatorima... pronasao sam da se na nekim objektima montiraju radijatori ovog tipa: http://www.cini.co.rs/index.php?act=3&sub=7
a slucajno ako ne bude tih modela da se nadje neki istih ili slicnih karakteristika
i koliko sam video nigde nema vise od 8 rebara... pa sad kako bude...
Ne brini za radijatore. Dok se ne pređe na merenje i obračun po utrošku, u režimu ste, kao i ostalih nekoliko stotina hiljada korisnika, od strane gradskog sekretarijata za energetiku propisane temperature u stanu od 20 +/- 2 stepena. Kako će oni to postići tebe nije briga, a projektant je sigurno sve uzeo u obzir, i protok i temperaturu i toplotnu snagu jednog rebra i gubitke i orjentaciju prostorije i sve ostalo što utiče. Kada se pređe na obračun po utrošku, vi već sada imate ili možete da ugradite kalorimetre za svaki stan posebno i onda će sigurno biti dovoljno energije na raspolaganju jer bi bilo glupo da je sistem projektovan tako oni tebi ne mogu da isporuče onoliko energije koliko ti želiš da povučeš i platiš (jer u tom slučaju više nema subvencija).
Suma sumarum, radijatore uopšte nemoj da gledaš niti razmišljaš o njima. :)
@Volf
ima svakakvih ljudi, evo da si ti npr. na vrhu, ja bi možda uzeo u razmatranje da ti naplatim tu terasu, dok većini drugih forumaša ne bi. :p
 
grado":bs72inbd je napisao(la):
@Volf
ima svakakvih ljudi, evo da si ti npr. na vrhu, ja bi možda uzeo u razmatranje da ti naplatim tu terasu, dok većini drugih forumaša ne bi. :p

Ili da budu u obavezi jednom mesecno da prave rostilj na toj terasti, za celu zgradu :D :D :D
 
@grado
Dok se ne pređe na merenje i obračun po utrošku, u režimu ste, kao i ostalih nekoliko stotina hiljada korisnika, od strane gradskog sekretarijata za energetiku propisane temperature u stanu od 20 +/- 2 stepena.

Da bi funkcionisalo merenje po utrosku onda u toplani Banjica mora biti izgradjen nov nezavisan kotao koji bi radio 24h, a ako ne prodaju sve stanove, ili bar 4/5 od toga nema nista...
Znaci ni na to da ne racunam bar u narednih 5 godina...
 
imam utisak da stalno zaboravljate da vojska treba da dobije odredjeni kontigent stanova... a svi stanovi koji su u prodaju bice dostupni i onim vojnim licima koji nece dobiti stan... ali zato sa znatno povoljnijim usovima
 
A ja imam utisak da je totalno zaboravljeno da vojna lica kupuju te stanove a ne dobijaju. Zemljiste je prakticno ukradeno.
Zaborav na kratke staze pomaze ljudima ali na duze staze unistava citave prostore, drzave i boraniju od ljudi.
 
maki1885":36z3ywuf je napisao(la):
imam utisak da stalno zaboravljate da vojska treba da dobije odredjeni kontigent stanova... a svi stanovi koji su u prodaju bice dostupni i onim vojnim licima koji nece dobiti stan... ali zato sa znatno povoljnijim usovima

Mislim da te stanove koje je drzava dala u razmenu za zemljiste racunaju kao prodate i oni su u ovih nesto manje od 1.600 prodatih.
 
Od 4500 stanova deo ide vojsci za podelu, nesto ispod 1000 stanova, sad se vec deli 80, do kraja godine ostalo. Ne znam koliko od 1000 je u stepi posto su deo razmenjeni i za unutrasnjost, ali svakako te stanove racunaju kao prodate, odnosno oni su cena za zemljiste.
Od preostalih videsmo da je ovde jedan korisnik sa brojem 1800 ugovora, racunajmo da ce svi oni dobiti kredit i isplatiti stan u celosti. To izadje da je do sada od 4500 stanova prodato preko 2500, a mozda i vise.
Inace samo da dodam, NEMA nikakvih povoljnijih uslova za one profesionalne vojnike koji kupe stan u Stepi, na moju zalost ;-).
 
To je tacna racunica samo sto sada nema 4500 stanova vec 5500 jer su promenili projekte i od gomile velikih nacrtali male, koji su isti kao kod pilicarskih investitora.
 
ocekivac":r1ww5gd7 je napisao(la):
To je tacna racunica samo sto sada nema 4500 stanova vec 5500 jer su promenili projekte i od gomile velikih nacrtali male, koji su isti kao kod pilicarskih investitora.

To sam i ja cuo da su par novih zgrada koje se pripremaju za gradnju preprojektovali, pa ce biti mnogo manjih stanova jer velike ne mogu da prodaju, govori se za sada o nekoj cifri od 4.880 ukupno, nisam cuo za preko 5.000 u celom naselju.

U svakom slucaju, kad zavrse sa vojskom, kad zavrse sa ljudima koji cekaju kredit, sa onima koje su na brzinu navukli, ostace cisto oko 3.000 neprodatih, pa cemo valjda sad malo da se cenkamo i spustamo cenu. Niko se valjda vise nece zaletati kao pre 2-3 godine.
 
dalek":317sfzxc je napisao(la):
Od preostalih videsmo da je ovde jedan korisnik sa brojem 1800 ugovora, racunajmo da ce svi oni dobiti kredit i isplatiti stan u celosti. To izadje da je do sada od 4500 stanova prodato preko 2500, a mozda i vise.
Video sam u sudu fascikle sa brojevima ugovora koji su prešli 1900.
 
avoren":1kvjx2w1 je napisao(la):
dalek":1kvjx2w1 je napisao(la):
Od preostalih videsmo da je ovde jedan korisnik sa brojem 1800 ugovora, racunajmo da ce svi oni dobiti kredit i isplatiti stan u celosti. To izadje da je do sada od 4500 stanova prodato preko 2500, a mozda i vise.
Video sam u sudu fascikle sa brojevima ugovora koji su prešli 1900.

"Građevinska direkcija Srbije do sada je prodala skoro 1.600 stanova, kaže Oliver Dulić"

Vest objavljena 29.02.2012. godine, znaci pre 2 dana. Sigurno nije na cekanju toliki broj ljudi a da se nije pohvalio. Zasto gledate broj Ugovora, GDS ne posluje samo sa stanovima u Stepi, ona prodaje jos neke zgrade, lokale i garaze po gradu, a za sve to se potpisuje ugovor sa GDS-om.

Ja ipak vise verujem Dulicu nego vama :rolleyes:

http://www.kamatica.com/vesti/2307/dulic-omogucili-smo-laksi-dolazak-do-stana


Nasao sam i onu neprofitnu zgradu koju je gradio grad Beograd na koju stanari imaju puno prituzbi, krov, parket, radijatori,... a meni ovako spolja izgleda fenomenalno:

http://kvartmagazin.cmass3.info/active/sr-latin/home/clanak/_params/kv_clk_id/14264.html
 
U toj zgradi sam bio i odlicna je ali verovatno je krov lose odradjen, vidi se i sa strane da se fasada oljustila zbog loseg krova i oluka.
 
ocekivac":2bou6nu2 je napisao(la):
U toj zgradi sam bio i odlicna je ali verovatno je krov lose odradjen, vidi se i sa strane da se fasada oljustila zbog loseg krova i oluka.

Odlicna je ... krov lose odradjen ... fasada se oljustila ...

Blago vama sa tako dobrim standardima, ima i u Marinkovoj bari dobrih stanova :/
 
Dragan77":rl9s4y02 je napisao(la):
avoren":rl9s4y02 je napisao(la):
Video sam u sudu fascikle sa brojevima ugovora koji su prešli 1900.

"Građevinska direkcija Srbije do sada je prodala skoro 1.600 stanova, kaže Oliver Dulić"

Vest objavljena 29.02.2012. godine, znaci pre 2 dana. Sigurno nije na cekanju toliki broj ljudi a da se nije pohvalio. Zasto gledate broj Ugovora, GDS ne posluje samo sa stanovima u Stepi, ona prodaje jos neke zgrade, lokale i garaze po gradu, a za sve to se potpisuje ugovor sa GDS-om.

Ja ipak vise verujem Dulicu nego vama :rolleyes:
Ja sam samo orijentacije radi napisao koji je trenutni redni broj ugovora koji smo uzeli na ovoj temi ne kao tačnu meru broja prodatih stanova, već samo da vidimo kojim tempom idu stanovi. Dakle, na gomili fascikli koje su čekale ili već bile overene bili su brojevi 1901 preko 1901 i tačka. Ne znam šta si ti zapeo.
 
ocekivac":2uz3t050 je napisao(la):
Brate, ti ili si placen ili te zena ostavila...

Hvala, posto me zena nije ostavila, onda moje odgovore smatras jako dobrim posto bi me platio :o

Ili mozda TI lose odradjujes posao za Vlast ;)
 
Ljudi sutra pocinje vikend... aj svi moguci na gradiliste fotoaparate u ruke i opste slikanje sa obaveznim kacenjem tih slika...

Sto bi bilo lepo dobiti pare za to, taman da otplatim kredit pre vremena :D
 
Vojska treba da dobije izmedju 750 i 800 stanova i oni nisu ni ponudjeni na prodaju. Najvise trosobnih i dvosobnih - 80%
 
lila":t7uewckc je napisao(la):
http://www.ekapija.com/website/sr/page/539816

Pitala sam vec jednom, ali da se ponovim:
Da li neko ima informaciju kada ce poceti da se zidaju trzni centar, skole i obdanista?
Necemo valjda po hleb, mleko i novine ujutru na Banjicu? :)

Za prodavnicu se ne sekiraj, otvorice je neko pa makar u podrumu dok ne nikne neki maxi ili idea. Skole i vrtice nece graditi unapred, nego prema dinamici uredjenja neke okvirne celine, i useljenja odredjenog broja ljudi. Za pocetak ce sigurno uraditi jednu skolu i jedan vrtic, a kasnije kad se ukaze potreba nastavice sa planom ostalih. Pa i ljudi sa Banjice idu u dom zdravlja mnogo dalje od naselja iako su velika grupacija, kao i svi drugi po Beogradu, ne mozes sigurno ni ambulantu i nesto slicno ocekivati tako brzo.
 
Vrh