Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Ta terasa nije u kvadraturi stana zato sto je neprohodna, tj moraces kroz prozor da izlazis na nju, ili da izbijas zid... ali koliko sam shvatio gospodju u direkciji da je cak i ogradjena izmedju zidova tvog stana odnosno nece moci komsija da je koristi... tako nekako
 
maki1885":353ulfws je napisao(la):
Ta terasa nije u kvadraturi stana zato sto je neprohodna, tj moraces kroz prozor da izlazis na nju, ili da izbijas zid... ali koliko sam shvatio gospodju u direkciji da je cak i ogradjena izmedju zidova tvog stana odnosno nece moci komsija da je koristi... tako nekako

Da li može na neprohodnu terasu da se uđe iz tvoje terase?
 
Duska":3pv2okc8 je napisao(la):
I ja sam uzela poslednji sprat. Mozes li da mi kazes kolika je visina plafona, ako znas i sta znaci nagib od 10%...odnosno da li to znaci da visina plafona nije svuda ista?

u kojoj si zgradi, mozda ti mogu pomoci...
 
svsavic":1dgv0ef5 je napisao(la):
maki1885":1dgv0ef5 je napisao(la):
Ta terasa nije u kvadraturi stana zato sto je neprohodna, tj moraces kroz prozor da izlazis na nju, ili da izbijas zid... ali koliko sam shvatio gospodju u direkciji da je cak i ogradjena izmedju zidova tvog stana odnosno nece moci komsija da je koristi... tako nekako

Da li može na neprohodnu terasu da se uđe iz tvoje terase?

Moze da se udje sa terase, odnosno nema nikakvih fizickih prepreka izmedju terase koju placas i "neprohodne terase".
Pretpostavljam da je to kompezacija u besplatnim kvadratima s obzirom da je u pitanju potkrovlje. I samo da napomenem da je neprohodna terasa mnogo manje povrsine od one koja se placa.
 
Za sve što se tiče neprohodnih teras moj odgovor je:
1. netačno,
2.netačno,
3.netačno... itd
Razgovarao sam sa ljudima iz GDS-a u više navrata što se tiče istih i poenta je u tome da su je fiktivno proglasili neprohodnom iz razloga smanjena cene stana (pogledajte projekte 3-sobnih stanova na GDS-u tipa 77kvm) i sve će vam biti jasno.
Konkretno u mom slučaju se neprohodna nalazi između dve koje ulaze u kvadraturu i površine je nekih 6-7kvm.
U stanu ispod moga je taj deo dečija soba do ivice i deo dnevne sobe.
Da sam imao para ja bih odmah kupio stan od 130+ kvm u zgradi 4V, tzv neprohodna terasa i standardne terase u tom stanu su fantazija, gledaju na tri strane sveta, bio sam u tom stanu i srce mi se cepa kad se setim koliko je prejak i osećam da je rezervisan za nekog funkcionera tralala... (koga ne mrzi nek pogleda na sajtu).

Za sada me brine tajming završetka (mislim da će u proseku kasniti oko 2 meseca ako ne fušare, jer ne daj bože, ja znam da stan neću primiti dok sve ne bude kako treba...) i infrastruktura, sadržaji i tako to.

Pozdrav...
 
maki1885":2z0bceyl je napisao(la):
Duska":2z0bceyl je napisao(la):
I ja sam uzela poslednji sprat. Mozes li da mi kazes kolika je visina plafona, ako znas i sta znaci nagib od 10%...odnosno da li to znaci da visina plafona nije svuda ista?

u kojoj si zgradi, mozda ti mogu pomoci...
Zgrada je 2V lamela 1. Izvodjac je Grading. Mislim da su kosi krovovi, to pise na onom izvestaju procenitelja. Gledala sam druge stvari, na visinu plafona svakako ne mogu da uticem pa se nisam ni interesovala puno.
Sto se tice neprohodne terase ima zid izmedju moje i te neprohodne, koji moze da se srusi. E sad da li ima zid izmedju neprohodne terase i stana pored i njegove terase nisam sigurna. Mada bi volela da saznam. I ti kvadrati ne ulaze u cenu stana. Pod od te terase je plafon dnevne sobe stana ispod.
 
Duska":37984pv0 je napisao(la):
maki1885":37984pv0 je napisao(la):
Duska":37984pv0 je napisao(la):
I ja sam uzela poslednji sprat. Mozes li da mi kazes kolika je visina plafona, ako znas i sta znaci nagib od 10%...odnosno da li to znaci da visina plafona nije svuda ista?

u kojoj si zgradi, mozda ti mogu pomoci...
Zgrada je 2V lamela 1. Izvodjac je Grading. Mislim da su kosi krovovi, to pise na onom izvestaju procenitelja. Gledala sam druge stvari, na visinu plafona svakako ne mogu da uticem pa se nisam ni interesovala puno.
Sto se tice neprohodne terase ima zid izmedju moje i te neprohodne, koji moze da se srusi. E sad da li ima zid izmedju neprohodne terase i stana pored i njegove terase nisam sigurna. Mada bi volela da saznam. I ti kvadrati ne ulaze u cenu stana. Pod od te terase je plafon dnevne sobe stana ispod.

koliko vidim po projektu ali za drugi objekat iz 4 grupacije zakoseni je sa padom od nekih 11% pocinje od 262cm a najvisi 332.5cm, u kupatilu ima neki gips na plafonu i visina je 240cm,
ne mogu da vidim na projektu lepo ali po ovome nema nikakvog zida/ograde izmedju tvojih terasa i neprohodne dok je ka komsiji odvojena ogradom... zavrsna obrada neprohodne terase je 4cm cementne kosuljice i 8cm sljunak sa svim ostalim izolacijama...
 
Dragan77":3natqjwo je napisao(la):
mekbejn":3natqjwo je napisao(la):
Molim moderaciju da priču o kreditima prebaci na odgovarajuću tmeu.
Drugo, da li bi neko mogao da pojasni šta se dešava ako ne može više da se plaća rata? Recimo otplatio sam 20 000, a sad nemam više da plaćam i banka proda stan. Kad se namiri dug (ako je cena stana veća od duga) da li ja dobijem ostatak? A ako je cena stana manja od duga, da li sam i dalje dužan za razliku?

Ako cena stana skoci, banka namiri dug i vraca ti razliku(mozda, zavisi sta si potpisao). Ako cena stana padne, banka namiri deo duga i ti si duzan da joj platis ostatak. Banku uopste ne zanima stan, banku zanima samo tvoj dug, stan je u celoj prici fiktivan, ti si sa bankom sklopio dil o prodaji novca, stan je samo deo garancije da ces moci da ga vracas.


Ima tema o tome:

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=2173


-->
 
Da li ste sigurni da ti zidovi mogu da se ruse da bi se doslo do neprohodne terase. Pretpostavljam da ih ne bi ni stavljali da nisu noseci koje necete smeti da rusite.
 
ajde jedno strucno pitanje... sta moze da nosi parapetni zid od verovatno siporeksa bez armature u sebi na poslednjem spratu?
 
Moci ce da se ruse jer nisu noseci. Vidi se na crtezu koji su noseci posto su podebljani.
 
maki1885":inunxl6u je napisao(la):
ajde jedno strucno pitanje... sta moze da nosi parapetni zid od verovatno siporeksa bez armature u sebi na poslednjem spratu?

Ajde jedan debilni odgovor. Neko stavi totalno nepotreban glupi zid da bi ga ti po useljenju srusio? Ajde jos debilnije pitanje, zasto bi to neko uradio? Mogli su samo da naprave popust na terasama na potkrovlju, prica da je to stavljeno radi fore da se proglasi neprohodnom a da je ti rusenjem napravis prohodnom je malo debilna.
 
Sigurno ima zid izmedju terase koja se kupuje i neprohodne. To sam pitala. Kazem jedino ne znam da li ima zid izmedju komsijine i moje neprohodne. U svakom slucaju tu terasu ne moze niko da koristi osim mene. Ali nije ona odlucujuca za kupovinu stana na poslednjem spratu. Ima drugih prednosti, niko iznad glave, pogled.... i tako to.
Mada nema logike da Direkcija kao nesto besplatno poklanja te kvadrate iz straha da niko nece kupiti stan na zadnjem spratu. Dosta ljudi iz mog okruzenja bas zeli poslednji sprat. Drugarica je kupila. Zatim moji prijatelji su hteli al su vec bili rasprodati (u pitanju je parcela 4) pa su kupili na drugom spratu al zale za poslednjim. I tako.... Zato ne razumem te neprohodne terase, mislim cemu to? Ja bi uzela isti stan sve da ih i prodaju!
 
koliko vidim po projektu ali za drugi objekat iz 4 grupacije zakoseni je sa padom od nekih 11% pocinje od 262cm a najvisi 332.5cm, u kupatilu ima neki gips na plafonu i visina je 240cm,
ne mogu da vidim na projektu lepo ali po ovome nema nikakvog zida/ograde izmedju tvojih terasa i neprohodne dok je ka komsiji odvojena ogradom... zavrsna obrada neprohodne terase je 4cm cementne kosuljice i 8cm sljunak sa svim ostalim izolacijama...

Ako je tako i ako je kvalitetna izolacija krova, na potkrovlju su najbolji stanovi tj. skoro ko penthouse
 
Dragan77":3dei9i2m je napisao(la):
maki1885":3dei9i2m je napisao(la):
ajde jedno strucno pitanje... sta moze da nosi parapetni zid od verovatno siporeksa bez armature u sebi na poslednjem spratu?

Ajde jedan debilni odgovor. Neko stavi totalno nepotreban glupi zid da bi ga ti po useljenju srusio? Ajde jos debilnije pitanje, zasto bi to neko uradio? Mogli su samo da naprave popust na terasama na potkrovlju, prica da je to stavljeno radi fore da se proglasi neprohodnom a da je ti rusenjem napravis prohodnom je malo debilna.

Apsolutno! Ali garantujem da je bilo moguce u gradnji, da se ode na gradiliste i dogovori da se taj zid ne napravi uopste... Ne verujem da bi pravili problem... doduse za svako pitanje koje sam im ja uputio u direkciji bilo je mora se se vidi sa arhitektom prvo...
Ali sad, ako je lose postavljena izolacija ti probijes taj zid, komsiji ispod procuri nesto, ispada da si ti kriv jer nisi smeo to da radis i sad moras da platis stetu komsiji jer su oni samo zamaskirali podlogu sa sljunkom ocekivajuci da ces ti rusiti...
zanima me jos kako ce reagovati komsija ispod jer sljunak prenosi svaki korak na stan ispod (nadam se da nisam u pravu u ovom slucaju)... znaci da ces biti u moralnoj obavezi da postavis plocice neke..

Dragane, to je samo sto se tice tog malog parapetnog zida... toga ima jos i to da mu se ne zna broj
 
Ja bih bas voleo pokrovlje i koliko vidim neprodato je jos 3.200 stanova. Necu se zaletati dok ne budu useljivi, a u ovoj situaciji ce ih sigurno biti, kao sto Zagreb sada ima par hiljada novih potpuno zavrsenih useljivih stanova koje niko ne kupuje i drzava nudi sve vece subvencije. Znaci nismo mi novi u tome, samo kopiramo druge, a gradjevina je oslonac razvoja pa moraju da grade i bez potrebe, ne razumem tu ekonomsku logiku bas, ali vidim da je tako i u okruzenju.

Nisu bas svi ludi za potkrovljem toliko, ja dok gledam stanove, potkrovlja su mi obavezno ponudjena, tako da to niko ne kupuje, a posle ove spektakularne zime kada se desilo ono sto se desilo sa potkrovljima Beograda, sto je stvarno nacionalna katastrofa, nece vise biti preterano zainteresovanih. Ja cak ocekujem pojeftinjenja istih. Mene najvise brine limeni krov, to je apsolutno najjeftinija moguca varijanta krova, do sada su se takve konstrukcije radile samo na proizvodnim halama, fiskulturnim salama i stalama. Vek trajanja je kraci i cesce mora da se radi zamena. Ono sto ce biti dobro u Stepi su ti energetski pasosi, pa ocekujem stvarno dobru izolaciju i to cemo da vidimo. Sto se tice kvaliteta neko mi je zamerio na tome, nisam ja mislio da je ruzan parket, ili da su ruzne plocice, nego mi se ne dopada sto prepoznajem sve te materijale i znam im cenu. Ulazna vrata su najjeftinija moguca, kupio ih moj zet, kostaju 13.990 i kaze da se zezno, da su stara drvena zakon, jer mu ova jos manje dihtuju, unutrasnja stolarija je ona ultra laka iverica jer vidim kakvim sistemom su zakacena vrata, znam opet da su to najjeftinija vrata. Bukov parket je takodje najjeftiniji parket, itd. Da li je lepo, meni jeste, ne bih menjao nista, samo mi se ne svidja sto je sve ultra jeftino.

Naime, jedna prijateljica je bila kod jedne svoje drugarice koja je kupila od grada stan u blokovima, valjda neka crna zgrada, za drzavne sluzbenike, ono kao malo niza cena od ekonomske. Kupila je potkrovlje jer nista drugo nije ostalo na spisku. Njoj je jos prosle zime prokisnjavalo, parket se podigao u 8 stanova, a u svakom stanu pukao radijator. Ja sam bio zgranut, sad su se dogovorili i zajedno tuze izvodjaca radova. Meni nije jasno da li je grad to kontrolisao, ko je nadzorni organ u Stepi, da li kupcima dozvole da prate radove, da dovedu nekog svog strucnog da pogleda povremeno sta se radi i sta se stavlja?
 
Bila je skoro emisija u Bg hronici gde je voditeljka konstatovala da sve više kupaca nema poverenja u novogradnju i traži stari stan iz 70-tih i 80-tih godina. Ja lično nikada ne bi kupio stan u novoj maloj zgradi nekog malog privatnog investitora koji po pravilu gradi protivno gr. dozvoli pa posle legalizuje (šta to uopšte znači, onda mogu da ozidaju i bez armature, nađu službenike koji im ili pod pritiskom ili za pare daju naknadno sve dozvole). Međutim, ovaj projekat je nešto sasvim drugo, kao i Belvil. Najvažnije je da pregled i priprema zemljišta, vrsta i količina armature, dakle proračun nosećih zidova, budu urađeni strogo po propisima. Posle toga idu fasada i krov (skupo, ali uvek može naknadno da se popravi) i na kraju stolarija i sanitarije. Ovde se radi o poverenju. Ljudi veruju da je u socijalizmu bila veća disciplina i strožija primena gr. propisa prilikom izgradnje nego što je to danas.
Poslednji sprat je svuda u svetu najskuplji jer je iz više razloga najekskluzivniji. Kod nas nema para ni za lečenje obolelih od raka, kako onda očekivati uredno održavanje ravnih i kosih krovova. Ali, nije to neki bauk, moguće ga je i u sopstvenoj režiji zameniti, mada je to obaveza svih stanara. Ako je krov kvalitetan, trajaće desetinama godina, a i svaka obična kuća ima krov i niko se zbog toga ne uznemirava.
@maki1885
Neprohodna terasa nije predviđena za bilo kakvu upotrebu jer bi se veoma brzo oštetila hidroizolacija. Te vaše su vlasništvo cele zgrade koja je u obavezi da ih održava, ali jasno je da će svako da ih pripoji svom stanu i napravi od njih prohodne.
 
@grado

Ali zašto se u direkciji nude kao gratis terase onda?

izolacija na njima je: malter 2cm; AB ploča 20cm; Bit.traka 0.5cm; Estrud.Polistiren 15cm; Sloj za pad 4-7cm; Hidroizolacija 1cm; Cem. kosuljica 4cm; Sljunak 8cm

a razlika izmedju prohodne i ne prohodne je samo sto su poslednje 2 stavke u prohodnoj: Cem. malter 3cm; Keramičke pločice na lepku 1cm...

Ako naprave po ovome onda se nece pohabati ni posle 10godina trčanja po njoj... ali opet...
 
maki1885":3q9mlfo7 je napisao(la):
@grado

Ali zašto se u direkciji nude kao gratis terase onda?

izolacija na njima je: malter 2cm; AB ploča 20cm; Bit.traka 0.5cm; Estrud.Polistiren 15cm; Sloj za pad 4-7cm; Hidroizolacija 1cm; Cem. kosuljica 4cm; Sljunak 8cm

a razlika izmedju prohodne i ne prohodne je samo sto su poslednje 2 stavke u prohodnoj: Cem. malter 3cm; Keramičke pločice na lepku 1cm...

Ako naprave po ovome onda se nece pohabati ni posle 10godina trčanja po njoj... ali opet...

Pa ako je na njima sljunak definitivno nisu namenjene za upotrebu. Zasto ih pominju, pa da prodaju stan po svaku cenu, a ti se posle zezaj, mozda nesto upropastis pri rekonstrukciji pa odgovornost pada na tebe da se ganjas sa komsijom ispod ako se nesto desi.
To ti je kao kad je moja sestra trebalo da se uda pa pita tatu uplakana kako ce ona da se uda kad nije kuvala, nije bas bila vredna, a on joj kaze: u zivotu sve pricas pozitivno i trudis se da ostvaris cilj, a posle ces da popravljas ono sto si malo slagala, pa tako i ovi u GDS-u, mozda dobijes dozvolu da po sljunku pospes zemlju i gajis ruze, ali tek kad platis i kad se uselis ;)
 
Te terase su napravljene zbog bolje prodaje. Kod skoro svake nase zgrade se najteze prodaju potkrovlja i prizemlja. Posto je veliki projekat, napravili su tu foru sa terasama da ne bi imali problema u prodaji a prizemlja prakticno ne postoje vec su visoka prizemlja.
To sve nije razlog da se o terasama negativno govori, sigurno mogu dobro da se iskoriste ne vise nacina.
 
maki1885":2dweqs3r je napisao(la):
@grado

Ali zašto se u direkciji nude kao gratis terase onda?

izolacija na njima je: malter 2cm; AB ploča 20cm; Bit.traka 0.5cm; Estrud.Polistiren 15cm; Sloj za pad 4-7cm; Hidroizolacija 1cm; Cem. kosuljica 4cm; Sljunak 8cm

a razlika izmedju prohodne i ne prohodne je samo sto su poslednje 2 stavke u prohodnoj: Cem. malter 3cm; Keramičke pločice na lepku 1cm...

Ako naprave po ovome onda se nece pohabati ni posle 10godina trčanja po njoj... ali opet...

Nemam pojma zašto tako govore, ako ta površina nije u ugovoru, onda je ona u zajedničkom vlasništvu svih stanara, kao što je i krov, stepenište, liftovi, ulaz, vešernice, smećare, prostorije za bicikle itd. Pravno gledano, skupština stanara može da vam zabrani da istu koristite ili pak da vam ponudi da je od svih stanara kupite. Verovatno računaju da ćete vi sami da je zauzmete i da niko neće da se buni zbog toga.
Ova konstrukcija mi je malo čudna jer, koliko ja znam, šljunak obično ide direktno na hidroizolaciju i služi kao termoizolacija i zaštita hidroizolacije od UV zračenja. Ovo kao da je rađeno za prohodnu pa onda samo formalno prerađeno u neprohodnu, ali nisam siguran, to nije moj fah. Obično su prohodne terase na zgradama urađene sa debelim betonskim pločama koje su na spojevima zalivene katranom, a šta je ispod nemam pojma, ali znam da po takvoj terasi može da se skače, roštilja, tubma i sl. a da se pritom ništa ne ošteti.
 
Bila je i prica o radijatorima... pronasao sam da se na nekim objektima montiraju radijatori ovog tipa: http://www.cini.co.rs/index.php?act=3&sub=7
a slucajno ako ne bude tih modela da se nadje neki istih ili slicnih karakteristika
i koliko sam video nigde nema vise od 8 rebara... pa sad kako bude...
 
grado":2qaglt4z je napisao(la):
maki1885":2qaglt4z je napisao(la):
@grado

Ali zašto se u direkciji nude kao gratis terase onda?

izolacija na njima je: malter 2cm; AB ploča 20cm; Bit.traka 0.5cm; Estrud.Polistiren 15cm; Sloj za pad 4-7cm; Hidroizolacija 1cm; Cem. kosuljica 4cm; Sljunak 8cm

a razlika izmedju prohodne i ne prohodne je samo sto su poslednje 2 stavke u prohodnoj: Cem. malter 3cm; Keramičke pločice na lepku 1cm...

Ako naprave po ovome onda se nece pohabati ni posle 10godina trčanja po njoj... ali opet...

Nemam pojma zašto tako govore, ako ta površina nije u ugovoru, onda je ona u zajedničkom vlasništvu svih stanara, kao što je i krov, stepenište, liftovi, ulaz, vešernice, smećare, prostorije za bicikle itd. Pravno gledano, skupština stanara može da vam zabrani da istu koristite ili pak da vam ponudi da je od svih stanara kupite. Verovatno računaju da ćete vi sami da je zauzmete i da niko neće da se buni zbog toga..

A šta će tebi ta terasa, u sred nečijeg stana, sem da bi napakostio nekom drugom, da ne može da je iskoristi.Kako ćeš da je iskoristiš i za šta.I kako može da ti smeta.Naravno da je niko neće platiti, ili doplatiti skupštini stanara.Nije lud...Nek je iskoristi svako ko može...Ja sam kupio stan na 4. spratu, alal im, nek je iskoriste kako god im bilo najljepše...
 
Vrh