Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Pa , koji ste stan trazili na parceli 2? Nije moguce da su svi prodati? Molim vas odgovorite mi privatnom porukom na mail zaric.branka@gmail.com, a ako neko zna i za parcelu jedan kao i 2 ima li jos manjih stanova do 40m.kv. neka mi odgovori. Pocetkom aprila bih mogla u tu avanturu kredita i rezervisanja stana.Hvala svima unapijed
djmiros":vwgcq1wk je napisao(la):
Slicna problematika vazi i za stanove ispod jer su stanovi na poslednjem spratu uvuceni pa se ovom dole desava da je deo plafona dnevne sobe ovom gore terasa pa ti je posve realno za ocekivati pre ili kasnije pojavu budji, kondenza ili prodora vode. Slazem se da je lepo kad ima pogled, pa onda jos i onaj promotivni video ali imaj na umu da su plafoni helikoidni i da nije klasicno potkrovlje te da su betonske ploce preko kojih je verovatno neka hidro i termoizolacija pa na kraju lim. Pre ili kasnije pocne fasada da se kruni i ispira pa umesto lepe terase imas svakodnevu obavezu pristojnog ciscenja iste.
To su moja vidjenja sprata na poslednjem spratu pa sam se i pentrao gore da vidim, cisto da me zelja mine.

Problem je sto se meni lokacijski jedino svidja ta parcela 2....nekako najbliza civilizaciji, gradu, stanicama prevoza!
Imam ista razmisljanja.
Ja sam prekjuce bio u Bg i hteo sam da rezervisem i kupim stan na parceli 2.Medjuti jedino je bio slobodan na pretposlednjem spratu. I to sam prihvatio, jer smatram LEP POGLED. Medjutim kad sam pitao za stan iznad, saznao sam da nije pokriven skroz. I pored ubedjivanja o kvalitetnoj hidroizolaciji, nakon konsultacija sa strucnjacima , odustao sam za sada od kupovine.
 
Postovani forumasi,
Ima li neko ko je zavrsio sve od subvencionisanog kredita, kaparisanja stana u S.Stepanovic, pa do isplate banke GDS-u, znaci bas sve (naravno nije se jos uselio) da mi pomogne malo oko procedure i papirologije. Kako poceti? Sta prvo uraditi itd..itd..Moze na mail zaric.branka@gmail.com. Banka Komercijalna , jer tamo primam platu (manja privatna firma), samac sam.
Imam veliki strah od svega, najvise od gubitka 5 posto za rezervaciju, to bi me dotuklo...Kreditnu sposobnost sticem pocetkom aprila, pa bih vec pocela da ganjam neke papire i sl...
Unapred hvala svakom na pomoci i nemojte zameriti ako budem pomalo i dosadna, do sada nisam imala posla sa kreditima i velikom administracijom, pa me i toga strah.. kako sve stici...a da se uspe, moze li to sve covek sam bez auta (trenutno zivim na Karaburmi, posao mi je u centru, a prebivaliste zvanicno sa LK u Opstini Savski venac), ili da angazujem nekog pravnika, ako nije preskupo..
Pomozite, ljudi, molim vas!
 
brankaz":290l1wek je napisao(la):
Postovani forumasi,
Ima li neko ko je zavrsio sve od subvencionisanog kredita, kaparisanja stana u S.Stepanovic, pa do isplate banke GDS-u, znaci bas sve (naravno nije se jos uselio) da mi pomogne malo oko procedure i papirologije. Kako poceti? Sta prvo uraditi itd..itd..Moze na mail zaric.branka@gmail.com. Banka Komercijalna , jer tamo primam platu (manja privatna firma), samac sam.
Imam veliki strah od svega, najvise od gubitka 5 posto za rezervaciju, to bi me dotuklo...Kreditnu sposobnost sticem pocetkom aprila, pa bih vec pocela da ganjam neke papire i sl...
Unapred hvala svakom na pomoci i nemojte zameriti ako budem pomalo i dosadna, do sada nisam imala posla sa kreditima i velikom administracijom, pa me i toga strah.. kako sve stici...a da se uspe, moze li to sve covek sam bez auta (trenutno zivim na Karaburmi, posao mi je u centru, a prebivaliste zvanicno sa LK u Opstini Savski venac), ili da angazujem nekog pravnika, ako nije preskupo..
Pomozite, ljudi, molim vas!
Moras da znas kolika ti je kreditna sposobnost da bi uopste znala kakav stan da trazis. Prvo otidji u banku. Za Komercijalnu znam da kreditna sposobnost moze da ti bude i vise od pola plate, tj. umanjuju za potrosacku korpu ali nije kod svih banaka tako. I obavezno proveri kreditni biro da nemas neku docnju manju od godinu dana. To ti je vazno kod NKOSK-a. Kad odes u gradjevnisku direkciju pokazace ti planove stanova i ako ti se neki svidi mozes da ga rezervises i da za nedelju dana dodjes da potpises ugovor. Kad potpises imas rok od sedam dana da uplatis ucesce od 5%. Tu imas i overu kupoprodajnog ugovora koja ti je oko 300 eura. To ti isto zakazuju u direkciji, tvoje je da odes u sud i overis ugovor. Zatim imas procenitelja koji je oko 50 eura. Uglavnom ti u banci preporuce nekog. Dovoljno je da mu posaljes ugovor mailom i narednog dana dobijas procenu. Onda ponovo odlazis u banku sa dva primerka ugovora, procenom, prosekom plate, uverenjem da nemas neizmirenih poreskih obaveza i uverenjem da nemas nekretninu u vlasnistvu. Placas obradu zahteva za NKOSK i podnosis zahtev za kredit. E onda cekas....Kad ti odobre kredit placas upis hipoteke, proviziju banke i osiguranje kod NKOSK-a. Nije komplikovano sve se brzo zavrsava. Najvaznije ti je da izaberes stan. Meni je to bio najveci problem. Nadam se da sam ti pomogla.
 
svsavic":2g35hdbg je napisao(la):
Krediti su na:
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=2173

Ovde se priča o Stepi, a ne o kreditima!!
Otisla sam na taj forum za kredite, samo dve strane, niko nista ne zna i ne pise o proceduri, tamo su oni koji jos razmislajaju da l' da da da l' da ne..
Na ovom forumu su ljudi koji su kupili stanove u Stepi za subvencionisane kredite i oni sve znaju, pa mi jedino oni i mogu pomoci. Pomagajte , ljudi, molim vas k'o boga!
 
Duska":2ju91ggr je napisao(la):
brankaz":2ju91ggr je napisao(la):
Postovani forumasi,
Ima li neko ko je zavrsio sve od subvencionisanog kredita, kaparisanja stana u S.Stepanovic, pa do isplate banke GDS-u, znaci bas sve (naravno nije se jos uselio) da mi pomogne malo oko procedure i papirologije. Kako poceti? Sta prvo uraditi itd..itd..Moze na mail zaric.branka@gmail.com. Banka Komercijalna , jer tamo primam platu (manja privatna firma), samac sam.
Imam veliki strah od svega, najvise od gubitka 5 posto za rezervaciju, to bi me dotuklo...Kreditnu sposobnost sticem pocetkom aprila, pa bih vec pocela da ganjam neke papire i sl...
Unapred hvala svakom na pomoci i nemojte zameriti ako budem pomalo i dosadna, do sada nisam imala posla sa kreditima i velikom administracijom, pa me i toga strah.. kako sve stici...a da se uspe, moze li to sve covek sam bez auta (trenutno zivim na Karaburmi, posao mi je u centru, a prebivaliste zvanicno sa LK u Opstini Savski venac), ili da angazujem nekog pravnika, ako nije preskupo..
Pomozite, ljudi, molim vas!
Moras da znas kolika ti je kreditna sposobnost da bi uopste znala kakav stan da trazis. Prvo otidji u banku. Za Komercijalnu znam da kreditna sposobnost moze da ti bude i vise od pola plate, tj. umanjuju za potrosacku korpu ali nije kod svih banaka tako. I obavezno proveri kreditni biro da nemas neku docnju manju od godinu dana. To ti je vazno kod NKOSK-a. Kad odes u gradjevnisku direkciju pokazace ti planove stanova i ako ti se neki svidi mozes da ga rezervises i da za nedelju dana dodjes da potpises ugovor. Kad potpises imas rok od sedam dana da uplatis ucesce od 5%. Tu imas i overu kupoprodajnog ugovora koja ti je oko 300 eura. To ti isto zakazuju u direkciji, tvoje je da odes u sud i overis ugovor. Zatim imas procenitelja koji je oko 50 eura. Uglavnom ti u banci preporuce nekog. Dovoljno je da mu posaljes ugovor mailom i narednog dana dobijas procenu. Onda ponovo odlazis u banku sa dva primerka ugovora, procenom, prosekom plate, uverenjem da nemas neizmirenih poreskih obaveza i uverenjem da nemas nekretninu u vlasnistvu. Placas obradu zahteva za NKOSK i podnosis zahtev za kredit. E onda cekas....Kad ti odobre kredit placas upis hipoteke, proviziju banke i osiguranje kod NKOSK-a. Nije komplikovano sve se brzo zavrsava. Najvaznije ti je da izaberes stan. Meni je to bio najveci problem. Nadam se da sam ti pomogla.
Hvala, veoma si ljubazna, a sad pitanja
- gde se vadi uverenje da nemam neizmirenih poreskih obaveza i ima li rok vazenja?
-gde se vadi uverenje da nemam nekretninu u vlasnistvu i ima li i to uverenje rok vazenja?
-u kom sudu se overava kupoprodajni ugovor?
Ako te budem jos kad sta pitala ne zameri, u muci sam i brizi nevidjenoj, hvala Duska!
 
brankaz":32jkvj3w je napisao(la):
Hvala, veoma si ljubazna, a sad pitanja
- gde se vadi uverenje da nemam neizmirenih poreskih obaveza i ima li rok vazenja?
-gde se vadi uverenje da nemam nekretninu u vlasnistvu i ima li i to uverenje rok vazenja?
-u kom sudu se overava kupoprodajni ugovor?
Ako te budem jos kad sta pitala ne zameri, u muci sam i brizi nevidjenoj, hvala Duska!

Postoje 74 strane na ovoj temi foruma, gde ti je sve objasnjeno... konstatno se ponavlja sve... a na sva ta pitanja gde sta i kako dobijas odgovor u direkciji a inace jos nisam upoznao nekoga ko uzima kredit a da je bezbrizan i da nije u muci...
 
maki1885":2wilhh3e je napisao(la):
Postoje 74 strane na ovoj temi foruma, gde ti je sve objasnjeno... konstatno se ponavlja sve... a na sva ta pitanja gde sta i kako dobijas odgovor u direkciji a inace jos nisam upoznao nekoga ko uzima kredit a da je bezbrizan i da nije u muci...

Pa šta ako postoje 74 strane, je l treba neko sve da ih izanalizira da bi možda pronašao info koji mu treba.Pa šta i ako se ponavlja.I šta ako pita bilo koju stvar, u vezi Stepe i kupovine stane.Je l može neko da dokaže da naslov ove tebe ne podrazumeva i priču oko samog čina kupovine (tu se podrazemjva i procedura oko kredita).Mnogo, bre , smarate.Ta tema ti je tamo, ta tema ti je ovamo....
 
maki1885":11okshzt je napisao(la):
brankaz":11okshzt je napisao(la):
Hvala, veoma si ljubazna, a sad pitanja
- gde se vadi uverenje da nemam neizmirenih poreskih obaveza i ima li rok vazenja?
-gde se vadi uverenje da nemam nekretninu u vlasnistvu i ima li i to uverenje rok vazenja?
-u kom sudu se overava kupoprodajni ugovor?
Ako te budem jos kad sta pitala ne zameri, u muci sam i brizi nevidjenoj, hvala Duska!

Postoje 74 strane na ovoj temi foruma, gde ti je sve objasnjeno... konstatno se ponavlja sve... a na sva ta pitanja gde sta i kako dobijas odgovor u direkciji a inace jos nisam upoznao nekoga ko uzima kredit a da je bezbrizan i da nije u muci...

E, ako ima, onda ste mi poslali pogresan link, ili ste pogresili, ovaj forum ima 74 strane, i uostalom, ko ste vi da bilo kome govorite da je promasio ili ne temu, pa nismo u skoli...Pisacu sta hocu, a naci ce se ko ce razumeti i ogovoriti, vas niko ne proziva.. ignorisite jednostavno ono sto sam napisala..Ok?
 
maki1885":1jkw0ihe je napisao(la):
brankaz":1jkw0ihe je napisao(la):
Hvala, veoma si ljubazna, a sad pitanja
- gde se vadi uverenje da nemam neizmirenih poreskih obaveza i ima li rok vazenja?
-gde se vadi uverenje da nemam nekretninu u vlasnistvu i ima li i to uverenje rok vazenja?
-u kom sudu se overava kupoprodajni ugovor?
Ako te budem jos kad sta pitala ne zameri, u muci sam i brizi nevidjenoj, hvala Duska!

Postoje 74 strane na ovoj temi foruma, gde ti je sve objasnjeno... konstatno se ponavlja sve... a na sva ta pitanja gde sta i kako dobijas odgovor u direkciji a inace jos nisam upoznao nekoga ko uzima kredit a da je bezbrizan i da nije u muci...
Slazem se da ti u direkciji i u banci sve objasne i stvarno je procedura veoma jednostavna. Uverenje da nemas neizmirenih obaveza vadi se u poreskoj upravi opstine gde si prijavljena. Obrazac da nemas nekretninu u vlasnistvu dobijes u banci a overavas u sudu. Ja sam uverenje overila u sudu u Timockoj kad sam overavala i kupoprodajni ugovor. Mislim da sam platila par stotina dinara. Ne znam da li ima rok vazenja.
E sad jedno pitanje za dezurne forumase koji jedva cekaju da napisu da neka tema nije za ovaj forum.... Nekad imam utisak da bi dobila packe po prstima od dezurnih sto sam se uopste i usudila da postavim neko pitanje. Cemu to? Ako nekog interesuje kupovina stana u Stepi zasto ne bi dobio odgovor na svoje pitanje na jednom mestu? Ja citam sve postove i interesantnije mi je kad se nesto pise. Pozdravljam svaku razmenu misljenja, savet diskusiju...cak su mi simpaticna i poneka prepucavanja. Na kraju krajeva ako nesto znam i vec sam procitala mogu i da preskocim. Al ne dovodi me do ludila ako neko pise o necemu sto je vec napisano. Pa se pitam cemu tolika uskogrudost i netolerancija?
 
@Duska
pa zato sto nekoga mrzi da cita od pocetka mi treba da se ponavljamo nonstop i konstantno... svakim novim postom ocekujes da se nesto novo kaze, a boze zdravlja docice jos 300 ljudi koje cemo vratiti na prvu stranu :)
jedva smo izbacili bankarske teme koje su ugusile ovu temu...

nego da te pitam jesi li bila na grdilistu i napravila koju sliku? :D
 
@maki1885 Mnogo si se loše istripovao.Razumem da te smaraju neke stvari koje već znaš, preskoči brate.Nije ovo tvoj forum.Bitno je da su informacije korisne, a da li se ponavljaju ili si ti uvrtio da nisu tema ovog foruma, e pa jbg.Ako možeš da postaviš neki pravilnik, pa da se svi njega prodržavamo.Nije ovo okrugli sto...i naravno da je malo ko ispratio svaki post.Ejjj, ima života i van neta.Nije svak non stop pri računaru...
 
Nisam. Isla je moja drugarica. Zgrada nam je podignuta do prvog sprata!Rekli su joj da ce biti sazidana za dva tri meseca! E da, gledala je projekat i terase nam nisu pokrivene, sto je malo bezveze. I postoji zid izmedju moje neprohodne terase i komsijine. Ali planiram da idem uskoro!
 
Da li možda neko zna kako napreduje zgrada 2A.Dokle se stiglo?
 
brankaz":duowcuhf je napisao(la):
E, ako ima, onda ste mi poslali pogresan link, ili ste pogresili, ovaj forum ima 74 strane, i uostalom, ko ste vi da bilo kome govorite da je promasio ili ne temu, pa nismo u skoli...Pisacu sta hocu, a naci ce se ko ce razumeti i ogovoriti, vas niko ne proziva.. ignorisite jednostavno ono sto sam napisala..Ok?

Ovde nema ignorisanja tako lako. Moras da pricas iskljucivo pozitivno i obilazis gradiliste sa aparatom po celi dan. Nemoj da se iznenadis ako te maki1885 pita da li te mozda ostavio decko :shok:
 
Dragan77":3p1qnvnc je napisao(la):
brankaz":3p1qnvnc je napisao(la):
E, ako ima, onda ste mi poslali pogresan link, ili ste pogresili, ovaj forum ima 74 strane, i uostalom, ko ste vi da bilo kome govorite da je promasio ili ne temu, pa nismo u skoli...Pisacu sta hocu, a naci ce se ko ce razumeti i ogovoriti, vas niko ne proziva.. ignorisite jednostavno ono sto sam napisala..Ok?

Ovde nema ignorisanja tako lako. Moras da pricas iskljucivo pozitivno i obilazis gradiliste sa aparatom po celi dan. Nemoj da se iznenadis ako te maki1885 pita da li te mozda ostavio decko :shok:

Covece to sto si ti najveci pesimista koji postoji na svetu to je drugo, ali trebaju nam i takvi! Bilo bi dosadno bez tebe nemoj nikada da nas napustis :D
ali nisam te ja prozivao da te je zena ostavila... pa nemoj meni da prebacujes takve stvari... :blah:
 
maki1885":1fcgerp6 je napisao(la):
Covece to sto si ti najveci pesimista koji postoji na svetu to je drugo, ali trebaju nam i takvi! Bilo bi dosadno bez tebe nemoj nikada da nas napustis :D
ali nisam te ja prozivao da te je zena ostavila... pa nemoj meni da prebacujes takve stvari... :blah:

Zanimljiviji si za sukob misljenja od onog drugog, pa sam namerno tebe zakacio jer si ga podrzao :p

Jesam pesimista, ali ne toliki koliki ste vi optimisti, optimizam, je, slazem se bolji, ali vidim koliko su mnogi poleteli da su se pogubili i vrlo brzo poceli da padaju.

Malopre sam gledao Utisak nedelje, Olja je ministru poljoprivrede postavila pitanje:
Olja: Konkretno nam recite, Zika Jovanovic je uzeo kredit za stan od 200 evra kad je bio evro 70, sada je 110, i nadamo se da nije ostao bez posla, sta on da radi, kako da prezivi?
Ministar: Neka ulaze u poljoprivredu!
Olja: Jel se vi to sa nama malo salite... ?!
Ministar: Ne, ja ozbiljno govorim!

Kako bih i ja zeleo da kupim stan u Stepi, ali kako su se uslovi na trzistu sada promenili, po mnogo nizoj ceni, da organizujemo peticiju da nam se dodele one livade pokraj naselja, pa svi na mobu, a zena da me gleda sa divne panoramske terase u potkrovlju da mogu da joj mahnem kad budem pri kraju da stavi gibanicu u rernu, moze?
 
Kad ce biti nesto korisno ovde na forumu? Ajde dajte fotografije ali sa sto vise parcela, da se svako pronadje.
 
Rekli su mi da sada ni sa dzipom ne bi mogao uci u ono blato, navuci gumenjake, pa idi malo ti da slikas :/
 
Dragan77":1jerw79d je napisao(la):
Malopre sam gledao Utisak nedelje, Olja je ministru poljoprivrede postavila pitanje:
Eto , jednog od razloga pesimizma, ti umesto da glesaŠ ''Ja imam talenat'', da se opusitiš, ti gledaš to prosipanje iz šupljeg u prazno koje traje decenijama, sa istim likovima koji se po 1000 put pojavljuju sa istom pričom...:D.
 
Volf":3ng51i7p je napisao(la):
Dragan77":3ng51i7p je napisao(la):
Malopre sam gledao Utisak nedelje, Olja je ministru poljoprivrede postavila pitanje:
Eto , jednog od razloga pesimizma, ti umesto da glesaŠ ''Ja imam talenat'', da se opusitiš, ti gledaš to prosipanje iz šupljeg u prazno koje traje decenijama, sa istim likovima koji se po 1000 put pojavljuju sa istom pričom...:D.

Rimsko carstvo se zasnivalo po principu: Daj narodu samo hleba i igara, i propalo je.
Ja bih objektivni optimizam.

Ja u Stepu zelim zato sto mi je najvise rodbine i prijatelja na Banjici i Jerkovicu. Prosto se tako pogodilo da skoro svi odu u te krajeve, naravno najvise zbog cene stanova. Ja pre svega zelim novo da se ne maltretiram sa majstorima, da dobijem subvenciju i povracaj PDV-a. Nisam imao dovoljno za ucesce pre godinu, dve kad je drzava udarila najbolji marketing na svetu i prodavala po principu: nestaje subvencija, nestaje stanova, sad ili nikad! Nemas pojma koliko mi je tad bilo tesko jer sam stvarno pomislio da je tako. Vidis da je sad sasvim druga prica, stanova ima, gradice se i nova naselja po istoj ceni, a izgleda da ce subvencije biti sve vece, a ako se formira razvojna banka i kamate sve nize. Situacija se u ovih godinu dana toliko promenila da Stepa vise zaista ne vredi toliko, sad i Dulic priznaje da prodaja ide jako slabo i sl.
Reforma obrazovanja mora da pocne, video si to po novinama, zatvaraju se skole koje nemaju dovoljno djaka, otpustaju nastavnici i sl. Sad ti meni reci, skola Bora Stankovic na Banjici je napravljena iskljucivo za to naselje, nekad je imala po 8 odeljenja. Kako su se Jajinci naglo izgradili, ljudi su odatle dovodili decu u Boru jer je to skola koja ima dnevni boravak, i oko 50% dece skole nije sa Banjice. Ali postoji jedan problem, pre 5 godina sa svom tom decom upisano je 6 odeljenja, ove godine se nadaju da ce upisati bar 4 odeljenja. Gledaju samo da ih ode sto vise u penziju i nikog ne primaju. Sta ti mislis, da li je zaista realno otvoriti sad skolu u Stepi dok ce te okolne sa infrastrukturom i nastavnicima da budu poluprazne, nije ta skola jedina, to se desava svuda po Beogradu. Znaci ja sada ne govorim o optimizmu ili pesimizmu, vec me zanima da li cu morati i ja kao pola Beogradjana koji ne zive blizu skola da kupim odmah i auto i da vodim decu u istu?

Voleo bih da se politicari pojavljuju sa istom pricom, onda bih znao da je sve OK, vidim da i prica onih koji bi da odbrane vladajuce pozicije postaje sve gora i gora i to ne valja.
 
Vrh