Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

To jeste realan problem a tu je i pitanje vrtica. Apsolutno se nezainteresovano odnose prema tome i potpuno je nejasno kada ce bti izgradjeni. Visnjicka banja i posle 20 god. nema skolu, Cukaricka padina otprilike isto toliko, na Bezanijskoj kosi su sada napravili i ima jos puno primera. Sa ratom od oko 300e, treba otici i vratiti se sa posle, otici u udaljeni vrtic (ako uopste ubacis dete negde jer ce se u isto vreme useliti mnogo slicnih porodica) ili skolu, zabava i vozikanje po ceo dan. Da li treba jos nesto raditi?
 
Ja trenutno nisam u toj priči škola i vrtića, ali stvari treba gledati iz drugog ugla.Mislim da je prednost tog naselja u odnusu na neku individulanu kupovinu stana negdje, što je struktura stanovništa dosta mlađa, obrazovanija, sa većim uticajem, sa većim primanjima itd.. , i da će biti dece, kao u NBG naseljima koja su tri, četri puta veća na primer.Ja znam koga sada srećem u liftu, sve sami fosili.Ako sve to ne bude dovoljno da se izganja škola, e pa jbg.Ne želim uopšte da smatram stvari kao konačne, dok se dobro ne uverim da je tako, kao što vi gore pišete neke analize itd...Ne gledanje B92 , nego rad, rad i rad... a ako se već gleda TV, samo opuštencija, dosta je negativnih stvari u realnom životu, jer je utisak nedelje igra koje smo svi siti, a ne hleb , kao što ti misliš
 
Pa ok, ja radim dva posla i mogu jos bolje i vise da radim ali kako cu kada bih morao da se pretvorim u taksistu, zena se plasi voznje po bg-u. Ja za sada gledam neke druge mnogo realnije varijante.
 
Volf":1717g1a4 je napisao(la):
Ja trenutno nisam u toj priči škola i vrtića, ali stvari treba gledati iz drugog ugla.Mislim da je prednost tog naselja u odnusu na neku individulanu kupovinu stana negdje, što je struktura stanovništa dosta mlađa, obrazovanija, sa većim uticajem, sa većim primanjima itd.. , i da će biti dece, kao u NBG naseljima koja su tri, četri puta veća na primer.Ja znam koga sada srećem u liftu, sve sami fosili.Ako sve to ne bude dovoljno da se izganja škola, e pa jbg.Ne želim uopšte da smatram stvari kao konačne, dok se dobro ne uverim da je tako, kao što vi gore pišete neke analize itd...Ne gledanje B92 , nego rad, rad i rad... a ako se već gleda TV, samo opuštencija, dosta je negativnih stvari u realnom životu, jer je utisak nedelje igra koje smo svi siti, a ne hleb , kao što ti misliš

To je bila politika do sada, samo se opusti i trosi, trosi, trosi, bice svega, a sad poceli na TV da dovode psihologe da razgovaraju sa njima zasto srbi toliko trose, zasto sve mora da im bude lepo novo od pocetka zivota, da li shvataju realnost, itd.

Zavrsena je politika samo trosi i opusti se, toga vise nema...
A veruj mi da sada narod iz straha samo radi, radi, radi, cak i ono sto nije nikada do sada, ali je sve tanji, tanji i tanji...

Takvo je stanje da tvoj optimizam deluje kao Sizifov posao.
 
Pa cim ovde nikome nije problem to sto nema vrtica i skole, sve je jasno. Porodica ili nema ili su tek u nekom nejasnom planu.
 
Evo, ja nisam gledao Utisak nedelje, a interesovalo me je i znam ko su bili gosti. Jednostavno nisam hteo da se nerviram, a pretpostavljam šta su pričali.
Ova Draganova prognoza oko razvojne banke je sasvim realna. Sada imamo državni intervencionizam u određivanju cene i uslova kupovine, a preko te banke imaćemo i intervencionizam u pogledu kamate. Već sam pisao o tome, ali ponoviću da se na taj način, ne nužno nominalno, ali u svakom slučaju efektivno smanjuje cena stana. Dakle, isto je npr. 900e/m2 sa klasičnim kreditom i npr. 1250e/m2 sa ovim super mega giga pogodnostima. Suština je i moja procena da će se cene stanova spuštati i da se Dr.I.R. možda uopšte neće ni graditi, a o Surčinu, Borči i Miljakovcu II da i ne govorim. Dalje, pitanje je da li će se i ceo ovaj kompleks izgraditi, ali to uopšte i nije bitno. Najgore će biti ako ga budu davili godinama pa budete večito živeli na gradilištu. Ako nema kupaca za sve, neka ga malo suze, završe ono što su prodali, odvezu sav šut i urede parkove, a nastavak gradnje može i za 10 godina, nije bitno.
Ekonomske prognoze su mračne i treba ljudima to otvoreno reći. Videćete prve probleme kada padne tražnja za državnim obveznicama i skoči ionako već velika kamata na iste, a to nije daleko, možda već sredinom ili krajem godine. Već sada kriju javni dug, naprežu sistem samo da prođu izbori, a posle... Pogledajte malo kretanje javnog duga u poslednje 4 godine, voleo bi da mi ovi Volfisti to malo proanaliziraju i otkriju tajnu kako će se taj trend u npr. naredne 4 godine zaustaviti ili čak blago meni preokrenuti. Kupujte vi, nemam ja ništa protiv, ali nemojte posle da kukate i opet tražite nešto od države, ne zato što ona ne bi želela opet nešto da vam pomaže, rešava, povezuje... nego zato što NEĆE BITI U STANJU. E, da, i posle j...nja nema kajanja! :D
 
Drzava zamalo da intervenise kada su pocela kukanja za kredite u svajcarcima onda su naglo nestala sva pisanja i pricanja na tu temu. Jer su banke jednostavne dale do znanja Cvetkovicu i slicnima da ne lupaju gluposti. Klijenti mogu da dodju i sa bankom resavaju prezaduzenost a to su resenja tipa, reprogramiranje, menjanje valute, prodaja, refinansiranje i sl., uglavnom nista primamljivo. Cini mi se da postoje primeri u Evropi kada su stambene kredite reprogramirali sa 30 na 50 god.
 
ocekivac":29ssr5j2 je napisao(la):
Pa ok, ja radim dva posla i mogu jos bolje i vise da radim ali kako cu kada bih morao da se pretvorim u taksistu, zena se plasi voznje po bg-u. Ja za sada gledam neke druge mnogo realnije varijante.

Onda je možda najbolje da ne uzimaš stan ovde, ako ti je to jedan od bitnih faktora.Ili da se angažuješ, pa da saznaš neke relevantne informacije od predviđenoj dinamici.Ne vidim treće rešenje.
 
Kakvo god da je stanje, ja ne mogu da stopiram svoj život.Ovo nije rasipanje, da uzimam kredit da idem u Vegas.Uzimam kredit, za najosnovniju stvar, koja podrazumeva normalan život.Ako sve tako pukne, snaći ću se.Ako ne budem imao za kredit, neću imati ni za normalan život, ne bih imao ni za kiriju, a na ulicu ne mogu.Ako dođe do te situacije, tražiću treće rešenje.Da sam u takvom razmišljanju kao neki, ni minuta ne bih čekao, gledao bih svaku mogućnost da napustim zemlju.Znate da će katastrofa, mrsite ovde po netu, biće ovako, biće onako.Pravac Kanada...
 
Pa, pošto kalkulišemo sa 20-30 godina unapred, broj kombinacija dobrih i loših stvari koje se mogu desiti je poprilično veliki. Sigurnost je precenjena. :cool:
 
da li smeju da se pregradjuju stanovi? jel je neko kupio garsonjeru od oko 36 kvartata?
 
Volf":1yp43u7w je napisao(la):
Kakvo god da je stanje, ja ne mogu da stopiram svoj život.Ovo nije rasipanje, da uzimam kredit da idem u Vegas.Uzimam kredit, za najosnovniju stvar, koja podrazumeva normalan život.Ako sve tako pukne, snaći ću se.Ako ne budem imao za kredit, neću imati ni za normalan život, ne bih imao ni za kiriju, a na ulicu ne mogu.Ako dođe do te situacije, tražiću treće rešenje.Da sam u takvom razmišljanju kao neki, ni minuta ne bih čekao, gledao bih svaku mogućnost da napustim zemlju.Znate da će katastrofa, mrsite ovde po netu, biće ovako, biće onako.Pravac Kanada...

Niko nije rekao da si uzeo kredit za pogresnu stvar.
"Ako ne budem imao za kredit, neću imati ni za normalan život, ne bih imao ni za kiriju."
Ovo nije tacno. Kirije padaju, kreditna rata ide navise. U slucaju da nemas ni za kiriju mozes da se vratis odakle si dosao, pa makar privremeno. Mozes sa porodicom da odes mozda u inostranstvo kao sto to sad radi 20% grka. Mozes da odes u neku zabit gde ce ti besplatno dati imanje samo da mu odrzavas kucu i imas da jedes. Ako nemas za kredit, neces vise imati ni stan, a s obzirom da nekretnine padaju, ostace ti i dug od kredita koji ces placati uz kiriju. Uopste nije isto, kredit je jedna obaveza, nista drugo nije.

Ja ovde nisam inadzija da ubedjujem kako je nesto previse lose, nista nije savrseno, ali kako zivot tece i kako se situacija menja hocu i da se cena menja. Ko je kupio za 1290, kupio je, sad je realno 1090 sa PDV-om. Moji prijatelji su sad kivni na Miskovica sto na vreme nije spustio Bellville jer kad su oni uplatili Stepu tamo je jos uvek kostalo 2000+PDV, a pre neki dan bili kod prijatelja i odusevili se stanom od 52m2, 1600 sa PDV-m. Drugarica se sita isplakala. Sta ce, tako je kako je, nece da se ubije, ja samo sada komentarisem sa onima koji treba da kupe, zasto se sada u ovoj situaciji toliko zure da plate Stepu 1290? Sada stvarno vise ne vredi toliko. Ja nemam za NBGD i hocu Stepu, ali po ekonomskoj ceni, a to je cena po kojoj prodaja funkcionise, a ministar je rekao i sam da je trenutno prakticno stala. Laz je da je to jeftino, ako je u sirem centru Cacka isti nivo gradnje 650e/m2 sa PDV-om, projektno finansiranje banaka, sa sve cenom zemljista, infrastrukture, i tamo postoji i grejanje i sve ostalo, ne moze neko da me ubedi da ja treba da platim drzavnu livadu vise od polovine cene stana. Neko ovde previse dobro zaradjuje, uz potpuno besplatan marketing na TV-u, ne zaboravi da oni nikad nigde nisu uplatili nijednu reklamu, a znas koliko treba uloziti i u to.

JEFTINIJI, JEFTINIJI, JEFTINIJI,...
http://www.gds.rs/default.aspx?ID=gds_Vesti&LN=SRL
 
onima koji treba da kupe, zasto se sada u ovoj situaciji toliko zure
Relativna stvar. To što si se ti suzdržao od kupovine, ne znači da se drugima žuri. Svako procenio svoj trenutak.

Nego nisi pokrio sve katastrofalne varijante. Šta ako me recimo udari tramvaj, amputiraju mi obe noge i ruke, pa ne mogu ni da otplaćujem kredit, ni da nekom održavam imanje? :rolleyes:

A da, kirije će tada biti 10 evra, pa će mi biti lakše :lol: Kao što su bile pet maraka devedesetih, je li? :/
 
@Dragan77 Brate, u kom si ti fazonu.Uffff....Pa nek bude kvadrat po 900 evra za tri godine, mnogi će moći da pokriju kredit, ako ostaneš loš neki keš, pa šta da se radi, ako je već takav crnjak, kud svi Turci.Pokrije kredit i na tu tvoju livadu.Neće te tamo juriti i ako im ostaneš dužan 1000 evra.., pa zar neću iz inostranstva imati za smrdiljivi kredit u Srbiji, kao da ne možeš u inostranstvo sa kreditom.Ti si neporavljiv slučaj....Bepotrebna je bilo kakva priča.Isključujem se.

p.s I dati 1200 za Stepu , i 2000 za Belvil nije nikako isto, i okani se više nekih nebuloznih poređenja i tvoje drugarice što kuka... valjda ima neko oko tebe i ko se smije.

Sve najbolje, i koliko god crn scenario pošalješ, da sam živ i zdrav, smisliću izlaz :D
 
avoren":w7kj8z0t je napisao(la):
Svako procenio svoj trenutak.

Pa to i hocu da kazem. Ne kazem da je neko ko obrce velike pare skupo platio, njemu je mozda bilo isplativo i da kupi po 3000, samo da ima, ali govorim o vecini koja radi iskljucivo za platu, a tu nije nista bitnije od ekonomskog efekta, to je ipak samo shopping kao i svaki drugi.
 
Volf":tjxnjhmk je napisao(la):
@Dragan77 Brate, u kom si ti fazonu.Uffff....Pa nek bude kvadrat po 900 evra za tri godine, mnogi će moći da pokriju kredit, ako ostaneš loš neki keš, pa šta da se radi, ako je već takav crnjak, kud svi Turci.Pokrije kredit i na tu tvoju livadu.Neće te tamo juriti i ako im ostaneš dužan 1000 evra.., pa zar neću iz inostranstva imati za smrdiljivi kredit u Srbiji, kao da ne možeš u inostranstvo sa kreditom.Ti si neporavljiv slučaj....Bepotrebna je bilo kakva priča.Isključujem se.

p.s I dati 1200 za Stepu , i 2000 za Belvil nije nikako isto, i okani se više nekih nebuloznih poređenja i tvoje drugarice što kuka... valjda ima neko oko tebe i ko se smije.

Sve najbolje, i koliko god crn scenario pošalješ, da sam živ i zdrav, smisliću izlaz :D

Naravno da ces traziti izlaz i naci ga, ali mi ovde nismo samo da caskamo o svakom prozoru koji se ugradi, toga imas i previse na svim nacionalnim frekvencijama. Da li ce se Stepa zavrsiti? Ja sam 100% ubedjen da ce se celo naselje, mislim na stanove, zavrsiti. Hajde da ovaj forum ne bude samo emisija sa Studija B "Skola za 100 dana", pa svako vece moram da vidim koliko je cigli dodato. Hocu da raspravljam sa onima koji razmisljaju koliko je to sada to isplativo za kupovinu.
Mislim da na ovom forumu nisu samo oni koji su kupili stan.
Ja tebe nikad nisam ni silio da odgovoris na bilo koji moj komentar, ali ako odgovoris, zasto da se ne ukljucim, zato smo valjda ovde.
 
Dragan77":ja5ffkuu je napisao(la):
avoren":ja5ffkuu je napisao(la):
Svako procenio svoj trenutak.

Pa to i hocu da kazem. Ne kazem da je neko ko obrce velike pare skupo platio, njemu je mozda bilo isplativo i da kupi po 3000, samo da ima, ali govorim o vecini koja radi iskljucivo za platu, a tu nije nista bitnije od ekonomskog efekta, to je ipak samo shopping kao i svaki drugi.
Šta ćeš, neko uvek bolje prolazi i neko uvek zarađuje. Kao da oko ovih nekretnina ima bilo šta normalno. Kad se prešlo na evro, cene duplo. Ma tržište, ubilo se. :rolleyes: Moje kolege 2008. kupovale po 2k evra kvadrat, neke 2006 po 1200, drugarica skoro kupila u blokovima po 1400+renoviranje, a neću da sečem vene ako neko za koju godinu kupi po 800. Znam za sebe da ekonomska računica nije loša, planovi za otplatu, vraćanje itd. Za druge ne znam, njihova stvar, onome kome plata nije indeksirana u evrima nikada ne može biti svejedno.
 
Na Google earth-u su uradili update dodusa na dan 15.08.2011. ali opet vidi se kompleks gradilista... sa dosta objekata... tako da moze da se dobije neka lepsa slika kako gde i sta...




a napokon je izasla i nova vest iz direkcije... http://www.gds-stanovi.rs/vesti.php
 
Izgleda smo se malo ispraznili... nema nikog danima da nesto napise...
Te ajde da razbijem malo monotoniju :)

Bio sam danas do gradilista...
Znam da svi jedva cekate slicice ali nema ih mnogo :/ tamo je ludnica i haos te nisam mogao lepo da slikam
http://imageshack.us/photo/my-images/688/000079.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/29/000080f.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/831/000081.jpg/
(ostale slicice su mi na neki cudan nacin nestale iz aparata :/ )

Ali u sustini moje licno misljenje je da se super, ultra, brzo radi :D ... pored zgrada uzurbano se radi infrastruktura... cak mozda i previse brzo, posto kazu da ce mozda cak morati da skidaju i kranove kako bi mogla da se radi...

U sustini obisao sam celo gradiliste i svuda se radi punom parom... ali mene je interesovala grupacija 4 te sam se tu najvise zadrzao...

Zgrade 4A,4B,4V su izmalterisane iznutra i na vecini stanova postavljena stolarija... fasada jos nije zavrsena...

Ovo je moj prvi odlazak na gradiliste i prijatno sam iznenadjen naravno pozitivno...
 
Da li neko ima info kako napreduje izgradnja 2B?

Takođe, me zanima da li u GDS-u možemo nakon rezervacije da tražimo sve tehničke detalje kako zgrade, tako i stana?

Unapred hvala.
 
zdravo svima, u fazi sam pribavljanja dokumentacije za podnosenje zahteva za stambeni kredit - odlucio sam se za stan u objektu 1DJ na lameli br. 1. Zanima me da li ima komsija koji su na spratu 5 kao ja i sta inace misle upuceniji o kvalitetu gradnje - brine me jedino sto je iznad mene taj povuceni sprat a nisam upucen u materijale izrade tih dodatnih terasa kao i da li su iste nadkrivene?

hvala
 
K_Kaca":33hwll2r je napisao(la):
Da li neko ima info kako napreduje izgradnja 2B?

Takođe, me zanima da li u GDS-u možemo nakon rezervacije da tražimo sve tehničke detalje kako zgrade, tako i stana?

Unapred hvala.

Preko puta ulaza GDS-a nalazi se njihova tehnicka sluzba gde mozes da dobbijes sve... barem su meni izasli u susret sa svim informacijama koje su mi bile potrebne...
 
Dobio sam poruku od GDSa da odem po brisovnu izjavu, čemu ona služi? Kapiram da nije nešto preterano bitno kada su rekli da mogu nekoga drugog da pošaljem pošto uvek radim u isto vreme kada i GDS...
 
To je verovatno dokument gde se briše hipoteka nad predmetnom nekretninom (banka koja finasira) na osnovu kog može banka (koja daje kredit) da upiše hipoteku nad predmetnom nekretninom.
 
Vrh