Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

dalek":1r7hjc9h je napisao(la):
Otkud sad bojlerčina, zar nije trebalo naselje da bude vezano za toplovod?

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/29...novi-u-kompleksu-Stepa-Stepanovic-na-Vozdovcu

:lool: С бојлером у 21. век! Које лудило - Транзициони пацови у име државе направише одличан бизнис градњом коми блокова и целу превару назваше непрофитни станови. :lool:
 
Pre godinu dana rekli su da će biti sagrađeni stanovi i ispunili su obećano. Setim se odmah onih silnih prevaranata koji su pokupili ljudima novac mameći ih sa ekluzivnim stanovima za jeftin novac, pa su kupci ostali i bez stana i bez novaca Mislim da se ljudi koji su ovde kupili stan nisu prevarili. Dobili su kvalitet pre svega, puno zelenih površina kojih nema više nigde, funkcionalnu celinu sa vrtićima i školama kao i potpuno novo naselje bez prizora "extra luksuzna kuća-brvnara-autobus ispred prozora". Znam da se danas mnogo robe prodaje pod markom španska keramika i slično, kad ono sve Made in China. Ovde možda nije nemački standard ali nije ni prevara. Svaka roba ima svoga kupca tako da ko ima više novaca ima u Dobračinoj ulici kvadrat za 9000 evra. Prolaze trole za garažu ispred zgrade, zagađenje bez premca, pogled u oronule zgrade ali zato kad se zatvoriš u svoj stan imaš sav luxuz :)
 
Ali kako je boljler idiotski postavljen prosto nemogu vjerovati.O kvalitetu na osnovu slika nemogu da govorim ,parket,stolarija,keramika itd :kafa:
 
Ja sam mackom koju sam izvukao iz dzaka zadovoljan :)

Buduci da imam namjeru da u sledece 3 godnie kupim jos 3x30-50kvm - jel ima neko da preporuci nesto isplativije il da gledam u Ribara?
 
iako prolaze trole kroz dobračinu veoma su tihe i zagađenje buke a i aero zagađenje je minimalno pošto te iste trole rade na struju. ima jedna kafana u toj ulici koju često posećujem leti pa znam šta pričam.
 
Mislim da o kvalitetu života najbolje svedoče ljudi koji žive tamo. Pogledajte parkirane automobile i naslage smoga i prljavštine na njima, biće vam sve jasno. I ja sam bio po mnogim kafićima u mnogim delovima grada ali ne znam kako je živeti tamo.
 
Jr":2l3w5f21 je napisao(la):
Ja sam mackom koju sam izvukao iz dzaka zadovoljan :)

Buduci da imam namjeru da u sledece 3 godnie kupim jos 3x30-50kvm - jel ima neko da preporuci nesto isplativije il da gledam u Ribara?

Hoće li graditi tamo? Čuo sam da im je budžet smanjen a i još nije usvojen u skupštini odn. niko ne zna kako izgleda ...
 
nerc":2i6txcic je napisao(la):
Mislim da o kvalitetu života najbolje svedoče ljudi koji žive tamo. Pogledajte parkirane automobile i naslage smoga i prljavštine na njima, biće vam sve jasno. I ja sam bio po mnogim kafićima u mnogim delovima grada ali ne znam kako je živeti tamo.
Evo ja zivim 30 metara od Dobracine, u Gospodar Jovanovoj i sto se tice trola one nisu problem jer su prilicno tihe. Mnogo veca buka (kod mene) dolazi iz Francuske. Sto se tice zagadjenja jeste vece nego dalje od centra, ali ne dramaticno vece nego na Nbg-u ili Vozdovcu. Srecom tu je kosava, pa oduva dobar deo. Ali, konkretno kod mene je problem sto komsija koji zivi u dvorisnoj kuci koja mi je ispod prozora lozi ugalj, tako da ja mozda i nisam kompetentat da pricam o zagadjenu...
 
Generalno smatram da je ovo jedna od retkih pozitivnih stvari koje je ova vlada napravila.
Komi blok ili ne, to je novogradnja i krov nad glavom.
Cena je korektna i razumljivo je zasto dobro ide prodaja ovih stanova. Cak je i jeftinije i dopadljivije od Belvila.
Svakako da ima zamerki, ali sa ovakvim projektima treba nastaviti. Ovo je zapravo ocigledan primer kako drzava moze pomoci svojim gradjanima.
 
Bar se gradi planski ako nista drugo. Ne vidim slicnost sa Belvilom, tamo su cini mi se bar po slikama mnogo gusce gradjene zgrade, vece spratnosti.
Za sad mi deluje ok ova gradnja, a prodajna cena je sasvim pristojna. Samo se nadam da ce napraviti normalne saobracajnice oko naselja i dovoljno parking mesta.
 
Ако се упореде слике из огледног стана и видео клип, постављен на gds.rs о томе како ће изгледати насеље и станови у њему, може се закључити да су купци преварени! На видео клипу нема никаквог бојлера у купатилу, улазна врата су сигурносна, салонска врата на улазу у дневну собу су другачија,....

Ово је превара! Они који су купили станове могли би да размишљају о колективној тужби за обману.
 
Kupatilo stvarno socijala :/
Fora je sto su gore ugovoreni radovi sa vise izvodjaca gde je dogovoreno 500EUR/kvm kljuc u ruke i dati standardi tipa 5 komorna PVC stolarija recimo sa termopan staklom ( tako Intercoop kupuje samo Fenster prozore najeftinije, a da nekako prodju tehnicki prijem, retko ce neko kupiti Rehau) i slicno za sve ostalo, onda izvodjac sam kupuje materijal i mozete zamislite sta sve tu biva, narocito ako je dobar deo zgrade sa manjim stanovima prodat...treba gledati i ko izvodi radove na objektu, jer ima ih raznih...u nacelu gradnja je relativno visokog kvaliteta ako ne racunamo zavrsne radove, to se da popraviti nekako u buducnosti, konstukcija je ili neizvodljivo ili preskupo...
 
direktor":1ia2v4j2 je napisao(la):
Ali kako je boljler idiotski postavljen prosto nemogu vjerovati.

Бојлер изнад каде који заузима пола туш простора.....па ово је тако застарело да је просто смешно. Не само да је смешно, већ и небезбедно.

Али зато изнад веш машине гарант пуца два кубика баченог простора. Када ће наши водоинсталатери почети да примењују бојлер изнад веш машине? За такве скучене станове, тај принцип је благо.

Имбецили на челу са помахниталим ортопедом.
 
Slazem se bojler iznad kade izgleda ruzno, ali nikako ga ne bih premjestio iznad ves masine...
Iznad ves masine prostor moze da se iskoristi na mnogo nacina (vidio sam sjajna resenja sa ormaricem u kome su ves masina i masina za susenje jedna iznad druge, a smatram da su odvojene masine mnogo bolje nego jedna koja i pere i susi). Ako ne za to, opet moze da se napravi polica za milion stvari koje trebaju u kupatilu - a koje zbog vode koja prska nije moguce staviti iznad kade...
 
Sigurno je moglo bolje i drugacije kamo srece da su izvadili neki projekat bloka iz starog dobrog socjalizma cini mi se da bi bolje ispalo :kafa:
 
Бојлер!!!

Такву превару треба спречити на законит начин!

Треба их само подсетити на хвалоспеве о овом насељу и о обећаној топлој води по становима.
 
Novom uredbom o subvencionisanim kreditima moguće niže kamate i manje učešće.

Budući kupci stanova moći će i dogodine da dođu do krova nad glavom putem subvencionisanih kredita. Ovog puta lista onih koji će moći da konkurišu biće proširena, jer za te zajmove više neće biti starosne granice, a maksimalna mesečna primanja biće 150.000, a ne kao do sada 120.000 dinara. Ovo je juče najavio Oliver Dulić, ministar životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja pri obilasku gradilišta u voždovačkom naselju „Stepa Stepanović”.

Prema objašnjenju Nemanje Komazeca, državnog sekretara u ovom ministarstvu novine se ogledaju u sledećem: starosna granica biće izbrisana, odnosno za subvencionisane kredite će moći da konkurišu i stariji od 45 godina, koliko je do sada iznosila maksimalna starosna granica. Na bankama će biti da procene kome će odobriti pozajmice.

– Kamata bi trebalo da bude niža od 4, 9 odsto plus šestomesečni euribor. Za sada se ne zna za koliko će stopa biti niža. Tražićemo takođe da se prepolovi učešće kupaca koje trenutno iznosi 10 odsto. A da se državni ulog, koji kupci beskamatno vraćaju u poslednjih pet godina otplate kredita, poveća sa 15 na 20 odsto. Dok bi bankarski kredit i dalje ostao 75 odsto vrednosti nekretnine – kaže Komazec za „Politiku”.

Ove novine biće deo uredbe o subvencionisanim stambenim kreditima o kojoj bi Vlada Srbije trebalo da se izjasni tokom januara.

U budžetu za sledeću godinu subvencijama je namenjeno 1,2 milijarde dinara, dok je ove godine na njihovo ime knjiženo oko 2,5 milijardi dinara.

Oliver Dulić je juče rekao da ukoliko bude potrebno i u narednom rebalansu budžeta biće obezbeđena dodatna sredstva. On je najavio da će „uz olakšice što više ljudi moći u ovim vremenima da kupi stan” i dodao da je ‚‚baš to potrebno građevinskom sektoru”. „Samo da se probudi normalna tražnja, da se ljudi usude da kupuju stanove i poslovne prostore, tada će građevinska operativa doći na zelenu granu”, rekao je Dulić.

On je napomenuo da je, zahvaljujući državnom projektu izgradnje stanova u naselju „Stepa Stepanović”, zaposleno gotovo 30.000 građevinskih radnika, kao i da je na ostalim projektima širom Srbije, koji se finansiraju iz budžeta zaposleno dodatnih 80.000 radnika.

„Mi smo jedna od retkih zemalja u Evropi koja ima rast građevinskog sektora upravo zahvaljujući ovakvim projektima koje je finansirala Vlada Srbije”, rekao je Dulić i najavio da će u budućnosti biti još takvih projekata.

Radovi po planu
Prve zgrade na lokaciji nekadašnje kasarne „Stepa Stepanović” na Voždovcu, biće završene u februaru 2012, a stanari moći će da se usele na proleće.

Građevinska direkcija Srbije do sada je prodala više od 1.300 stanova, a oko 250 je u proceduri sklapanja ugovora. Cena kvadrata na ovoj lokaciji je od 1.250 do 1.290 evra sa PDV-om. „Trenutno se radi 44 objekta, sa 4.616 stanova na svih sedam građevinskih parcela. Radovi teku planiranom dinamikom”, izjavio je prilikom obilaska gradilišta direktor Građevinske direkcije Srbije Dragan Grujić.

http://www.krediti.rs/vesti/lakse-do-stambenih-zajmova/8438
 
I? Sta bi mogao da bude sledeci korak, mozda ce sledece godine biti i besplatnih stanova :cool: .
 
ocekivac":bkm3lt6m je napisao(la):
I? Sta bi mogao da bude sledeci korak, mozda ce sledece godine biti i besplatnih stanova :cool: .


Besplatnih stanova imas i sad ali za socijalne kategorije i uvek ce ih biti... jedino da vratimo komuniste na vlast za ostale :)
 
Nov sam ,tako da koristim priliku da vas prvo pozdravim sve! ;)
E, namučih se sa šarlatanima iz banke i birokratijom da sam izgubio živce! :bash:
Ja sam kupac stana na lokaciji Stepe i u više navrata sam posećivao lokaciju izgradnje i sve što se radi tamo je korektno u najgorem slučaju, radi se punom parom bez obzira na vremenske uslove, projekat zgrada deluje vrlo dobro itd.
Žao mi je što ima dosta komentara onih koji koriste sve moguće kvazi argumente da ocrne projekat, popljuju ga i učine da ljudi koji su se posvetili kupovini stana i skućavanju, osećaju se loše ili prevareno...
Od početka pratim sve vezano za naselje, od prijavljivanja, sajta, ponude stanova bla,bla i naravno da u suštini sve može biti bolje ali daleko od toga da nešto ne valja ...
Za sve komentatore što se tiče bojlera ima više dobrih rešenja i za estetiku i funkcionalnost npr. protočni bojler, manje izmene sa izbacivanjem kade i postavljanje osnove za tuš kabinu sa staklenim vratima od kaljenog stakla na nosačima, paneli sa gipsom i pločicama, koje svaki dobar arhitekta može da osmisli i reši, ali i sami ako imate barem malo smisla i naravno jedna reč - INTERNET, pa vidite!
Izgled stana koji je prikazan pre neki dan je vrlo solidan, a za personalizacije treba odvojiti malo novca i vremena u svakom slučaju (jer koliko ja znam izmene prilikom izgradnje nisu moguće), a pre samog useljenja promenite pločice iz kuhinje ili ih skinite skroz...
Što se tiče tople vode iz toplane, šteta je što toga neće biti, ali kako mi rekoše ljudi iz GDS-a (projektno-tehnički deo firme), bilo je problema sa njima/skupo+ucenjivanje bla,bla, mada ne verujem u to.
Obilazeci gradilište u više navrata (često i sa ljudima koji se bave ili su u tom tipu ind. već dugo) kažu da se radi vrlo, vrlo dobro (što se tiče primenjenih materijala u smislu izolacija zgrada), jedino u par slučajeva fasada (naselje 4) ima malo fuša i izbor boja i kombinacije su u najmanju ruku delo nekoga ko malo slabije vidi ili je daltonista u najavi.
Još samo jedan komentar, nisu mi jasni sa cenom za garažno mesto unutar objekta-zgrade (7000 ojra, ma dajjjj!).
'Ajd da ste svi živi i zdravi, a oni koji su se napeli kao ja i kupili tamo stan-srećno useljenje (Bože zdravlje) i sve najbolje! :kk:
Smrt fašizmu, a narod će već neko drugi uzjahati...
 
Да ли је неко проверио у Грађевинској дирекцији Србије за евентуалну надокнаду штете купцима станова због тога што неће бити топле воде?

У коликом износу по квадрату стана би могла да се тражи надокнада штете?

Можда би већи број заинтересованих могао у исти дан да оде у Дирекцију по објашњења.
 
Conrad":2lgfmgg2 je napisao(la):
Nov sam ,tako da koristim priliku da vas prvo pozdravim sve! ;)
E, namučih se sa šarlatanima iz banke i birokratijom da sam izgubio živce! :bash:
Ja sam kupac stana na lokaciji Stepe i u više navrata sam posećivao lokaciju izgradnje i sve što se radi tamo je korektno u najgorem slučaju, radi se punom parom bez obzira na vremenske uslove, projekat zgrada deluje vrlo dobro itd.
Žao mi je što ima dosta komentara onih koji koriste sve moguće kvazi argumente da ocrne projekat, popljuju ga i učine da ljudi koji su se posvetili kupovini stana i skućavanju, osećaju se loše ili prevareno...
Od početka pratim sve vezano za naselje, od prijavljivanja, sajta, ponude stanova bla,bla i naravno da u suštini sve može biti bolje ali daleko od toga da nešto ne valja ...
Za sve komentatore što se tiče bojlera ima više dobrih rešenja i za estetiku i funkcionalnost npr. protočni bojler, manje izmene sa izbacivanjem kade i postavljanje osnove za tuš kabinu sa staklenim vratima od kaljenog stakla na nosačima, paneli sa gipsom i pločicama, koje svaki dobar arhitekta može da osmisli i reši, ali i sami ako imate barem malo smisla i naravno jedna reč - INTERNET, pa vidite!
Izgled stana koji je prikazan pre neki dan je vrlo solidan, a za personalizacije treba odvojiti malo novca i vremena u svakom slučaju (jer koliko ja znam izmene prilikom izgradnje nisu moguće), a pre samog useljenja promenite pločice iz kuhinje ili ih skinite skroz...
Što se tiče tople vode iz toplane, šteta je što toga neće biti, ali kako mi rekoše ljudi iz GDS-a (projektno-tehnički deo firme), bilo je problema sa njima/skupo+ucenjivanje bla,bla, mada ne verujem u to.
Obilazeci gradilište u više navrata (često i sa ljudima koji se bave ili su u tom tipu ind. već dugo) kažu da se radi vrlo, vrlo dobro (što se tiče primenjenih materijala u smislu izolacija zgrada), jedino u par slučajeva fasada (naselje 4) ima malo fuša i izbor boja i kombinacije su u najmanju ruku delo nekoga ko malo slabije vidi ili je daltonista u najavi.
Još samo jedan komentar, nisu mi jasni sa cenom za garažno mesto unutar objekta-zgrade (7000 ojra, ma dajjjj!).
'Ajd da ste svi živi i zdravi, a oni koji su se napeli kao ja i kupili tamo stan-srećno useljenje (Bože zdravlje) i sve najbolje! :kk:
Smrt fašizmu, a narod će već neko drugi uzjahati...

Ja se slazem da je sve u svemu u ovaj nam crnoj zemlji projekat sto se tice kvaliteta OK, zgrade su nehumano blizu, sto neko rece bolje da su napravili po sprat vise i udaljili zgrade na pristojnu udaljnost jedne od druge, takodje imam primedbu i da nisu dozvolili ljudima da makar biraju boje plocica ako vec ne mogu da biraju kvalitet itd, takodje i da je ostavljeno izvodjacima da sami kupuju materijal sto znaci da svako od onih sibicara gore koji grade ce u jednom trenutku pokusati da nekog predje.
Topla voda po meni i nije neophodna, za protocni bojler je potrebna instalisana snaga i trofazna struja u kupatilu, to ide od glavnog ormana u prizemlju tako da ako se ne ugradi sad u izgradnji pitanje je kako bi se to izvelo naknadno.

Koje zgrade u 4 su zeznuli sa termoizolacijom i na koji nacin ako sam te dobro razumeo?
 
@Niki

Druže, nisam mislio na termoizolaciju, nego više estetski, malo plaču za majstorom fasade nekih zgrada i šarene se, mada je to samo prva ruka, mada mi neki ljudi rekoše da je to finalno.
Slažem se da su mogle biti razmaknutije zgrade sa spratom više eventualno.
Najviše me kinji kad razmislim da infrastrukturno mogu ga podcene broj stanovnika u naselju, pa da budu gužve na izlazima, ali otom potom i cena parking mesta.
Pozdrav.

@Zeka

Možemo razmisliti o toj opciji, ako ništa drugo zvanično i argumentovano objašnjenje za vodu...
 
Vrh