Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

sta si ti ocekivao u zemlji u kojoj svaki decak hoce da postane arkan, a svaka devojcica njegova udovica.
izvinjavam se za off ali je sramota sta sve dopustamo da nam rade.
 
La Grange":308ooso5 je napisao(la):
ocekivac":308ooso5 je napisao(la):
Ljudi shvatite jednom da zemlju vode prevaranti i kriminalci, bukvalno.

Kaubojstvo banaka si zaboravio, Banca Intesa u ugovoru za stambeni kredit imaju cak i clan:

Ukoliko dođe do pada vrednosti nekretnine koja je predmet hipoteke, tako da visina preostalih novčanih obaveza Korisnika kredita po ovom Ugovoru bude veća od 80% vrednosti nekretnine, Korisnik kredita je dužan da Banci odmah po prijemu obaveštenja Banke, omogući zasnivanje dodatne hipoteke u nedostajućoj vrednosti ili većoj.

Kod mene u ugovoru sa Intesom ne pise bas tako od reci do reci ali u principu svaka banka to ima, i svake tri godine moras da angazujes procenitelja da bi banka imala predstavu o vrednosti hipoteke i eventualno ako dodje do drasticnog pada vrednosti hipoteke u odnosu na kredit normalno je da ce da trazi neka dodatna sredstva obezbedjenja. Kod mene ne pise da mora da bude dodatna hipoteka.
 
Kada se sve posloži, bolje nema.Ono što se dobija za tu cenu, ako se uzme u obzir lokacija, kvalitet gradnje itd ovo je trenutno najbolja kupovina.I jedna važna činjenica, mnogo manje stresa i gubitka živaca i bespotrebnog plaćanja advokata i ostalih krvopija itd, i mnogo manje zebnje u odnosu na potragu stana od manjih investitora ili privatnih lica.
 
Pa nadam se da je barem kvalitetno odrađeno, jer me od ružnoće umalo ne strefi kap kad sam video slike. Za 10 godina biće to nova Stara Karaburma (barem spolja).
 
Ako si stvarno zainteresovan potrudi se da nađeš detaljnu specifikaciju i tehnički opis.Gradnja je na prilično visokom nivou (naravno ne luks).Sa slike jedino može da se priča o estetici, kome je to najvažnije , bolje da traži neku šminku od sitnog investitora.
 
Marcus Lupus":2auee070 je napisao(la):
Pa nadam se da je barem kvalitetno odrađeno, jer me od ružnoće umalo ne strefi kap kad sam video slike. Za 10 godina biće to nova Stara Karaburma (barem spolja).
:D
 
Volf":1mix0hri je napisao(la):
Kada se sve posloži, bolje nema.Ono što se dobija za tu cenu, ako se uzme u obzir lokacija, kvalitet gradnje itd ovo je trenutno najbolja kupovina.I jedna važna činjenica, mnogo manje stresa i gubitka živaca i bespotrebnog plaćanja advokata i ostalih krvopija itd, i mnogo manje zebnje u odnosu na potragu stana od manjih investitora ili privatnih lica.

Ovo je apsolutno prava konstatacija. Ježio sam se od pomisli da tražim stan pre par godina, možda jedino da stan traži mene pa kad naleti nešto uz Božju pomoć ispravno da brzo završim papire i kredit. Tako sam mislio do ove akcije sa Stepom. Da se razumemo nije ni ovo baš kao po loju, pogotovu što nije izgrađeno te ipak kupujete mačku (doduše demokratski orjentisanu) u džaku ali mogu samo da zamislim kupovinu stana od nekog privatnog prodavca, vlasnika ili nekog investitora sumnjivog porekla...brrr..

Prednosti su ako se izuzme lokacija, koja je nekom prednost mozda a nekom nije, činjenica da birate stan sa gomile stanova, sprat, orjentaciju kvadraturu itd. Nemate kursne razlike, sve se obavlja u dinarima, relativno siguran investitor, gotovo siguran povraćaj PDV itd.
Mana je svakako što je u izgradnji mada je to za one koji su kupili ledinu a sada već ima skoro gotovih stanova.
 
Imam jedno pitanje i dilemu.... Dao sam kaparu od 5% za stan i krenuo u proceduru sa intezom. E sad kredit od banke mi je odobren 29 decembra a sad posle praznika treba da posalju zahtev NKOSK i vladi da se osigura kredit i da se dobiju pare za subvenciju... Razmisljam da pitam banku da stopira nalog NKOSK i da pokusam da sacekam uredbu kada drzava daje 20% a ja da dam jos 5% (koje sam planirao) ali tada mi je kredit od banke 70% vrednosti kupoprodajne cene stana i samim tim manja i rata.... Imam vremena vezano za GDS i rok u ugovoru do kraja februara..
sta mislite o tome?? :)
 
evgenije":13x9gqvl je napisao(la):
Imam jedno pitanje i dilemu.... Dao sam kaparu od 5% za stan i krenuo u proceduru sa intezom. E sad kredit od banke mi je odobren 29 decembra a sad posle praznika treba da posalju zahtev NKOSK i vladi da se osigura kredit i da se dobiju pare za subvenciju... Razmisljam da pitam banku da stopira nalog NKOSK i da pokusam da sacekam uredbu kada drzava daje 20% a ja da dam jos 5% (koje sam planirao) ali tada mi je kredit od banke 70% vrednosti kupoprodajne cene stana i samim tim manja i rata.... Imam vremena vezano za GDS i rok u ugovoru do kraja februara..
sta mislite o tome?? :)

Od toga nema ništa, pod kojim uslovima ćeš dobiti kredit, zavisi od datuma podnošenja zahteva, a tebi je 29. decembra već i odobren.Jedino da podneseš zahtjev za još jedan kredit :)
 
U politici je bio clnak da ce zgrade biti prve u kojima ce se grijanje placati po utrosku bice ugradjeni kalorimetri :)
 
Zvao ja danas intesu, meni su isto prosledili zahtev NKOSK-u krajem godine 29-30.12.
Kazu dok se to izglasa pa dok oni dobiju da rade po novom ko zna kad ce da bude.
Jedino da probamo u GDS-u da radimo aneks ugovora pa da se produzi rok za odobrenje kredita i da ponovo predamo. Meni istice pocetkom februara rok za placanje putem kredita.
 
Volf":1pd5ncsq je napisao(la):
evgenije":1pd5ncsq je napisao(la):
Imam jedno pitanje i dilemu.... Dao sam kaparu od 5% za stan i krenuo u proceduru sa intezom. E sad kredit od banke mi je odobren 29 decembra a sad posle praznika treba da posalju zahtev NKOSK i vladi da se osigura kredit i da se dobiju pare za subvenciju... Razmisljam da pitam banku da stopira nalog NKOSK i da pokusam da sacekam uredbu kada drzava daje 20% a ja da dam jos 5% (koje sam planirao) ali tada mi je kredit od banke 70% vrednosti kupoprodajne cene stana i samim tim manja i rata.... Imam vremena vezano za GDS i rok u ugovoru do kraja februara..
sta mislite o tome?? :)

Od toga nema ništa, pod kojim uslovima ćeš dobiti kredit, zavisi od datuma podnošenja zahteva, a tebi je 29. decembra već i odobren.Jedino da podneseš zahtjev za još jedan kredit :)

p.s. Po novom zakonu(ZKFU) imaš mogućnost da odustaneš od kredita, čak i 14 dana nakon puštanja sredstava.Jedina varijanta ti je da odustaneš od kredita , pa da onda poslije usvojenog zakona kreneš u proceduru dobijanja novog, ali pitanje je da li ti se to isplati, koliko će te koštati sve to ponovo dodatnih troškova itd.Podvlačim (da bi ti važili ti uslovi datum podnošenja zahtjeva mora biti nakon potpisanog ugovora banke sa državom o novim uslovima).Prema tome , jedini datum koji se gleda je datum podnošenja zahtjeva.
 
Potreban mi je info : Da li se plaća (i koliko) prvi aneks ugovora o produženju roka za uplatu sredstava za mesec dana (nakon isteka regularnih 90)?Pretpostavljam da je se i to ovjerava u sudu uz odgovarajuće takse, troškove GDS i sl.
 
Pazite kod BancaIntesa, postoji interkalarna kamata koja je jednaka ugovorenoj kamati. (Kod Komercijalne postoji u ugovoru ali je jednaka 0%). Meni su pokusali da uzmu 180 evra vise u startu, zalio sam se banci, dali su neko sablonsko objasnjenje i odbili me, a onda sam pisao narodnoj banci i kad im je ona prosledila predmet zvali su me i dogovorli smo da me obestete 50%, znaci nekih 90 evra su mi vratili.

Naime u ugovoru koji sam ja potpisao nigde ne postoji preciziran datum kada se placa rata kredita, a takodje nisam ga nasao ni u opstim uslovima a sve i da ima negde zavuceno na sajtu nikada mi nije predoceno sve do samog kraja. Taj podatak pise u otplatnom planu ali potpis na ugovor stavite cak i mesec dana pre nego sto dobijete otplatni plan jer on se dobija na kraju.

Od trenutka pustanja kredita u tecaj do prevodjenja kredita u naplatu placa se interkalarna kamata.
Kako ne mozete da birate datum kada vam se naplacuje rata, iako nije ugovorom definisano, probajte da vam datum isplate bude sto blizi 28. u mesecu tako cete da minimizujete ovaj pocetni trosak!
 
direktor":khwejl0h je napisao(la):
U politici je bio clnak da ce zgrade biti prve u kojima ce se grijanje placati po utrosku bice ugradjeni kalorimetri :)
Da to je tacno, kod ulaznih vrata postoji kalorimetar i od njega kroz pod idu cevi do svakog radijatora. tu se podesava temperatura za svaki radijator posebno
 
Forumasi,

Za vikend sam obisao gradiliste i mogu da kazem da radovi odlicno napreduju.Na vecini zgrada je odradjena fasda,uklonjene dizalice i radi se na infrastrukturi.Na web site-u GDS postavljene su slike uglednog stana.Sve deluje prilicno OK. http://www.gds-stanovi.rs/index.php

Veliki pozdrav
 
Kuig":2pqirzfe je napisao(la):
Jedino da probamo u GDS-u da radimo aneks ugovora pa da se produzi rok za odobrenje kredita i da ponovo predamo. Meni istice pocetkom februara rok za placanje putem kredita.

Znam ljude koji su uzimali kredit kod Societe banke za Stepu i tamo su im radili cak dva aneksa po mesec dana cak im nudili i treci, ne znam koji je maksimalan broj aneksa!?
 
Aneksiranje u smislu produzenja roka za isplatu nekretnine logicno zavisi od prodavca tj. GDS, a kako imaju stanova na prodaju i vise nego sto ima kupaca nema razloga da ne cekaju da kupac zavrsi zapocetu proceduru cak i mnogo duze od prvobitnog roka.
 
2 aneksa na po 30 dana, pri cemu je potrebno doneti adekvatno uverenje o opravdanosti produzenja. Receno mi je da su do sada zadrzali nekoliko kapara samo.

Ko hoce da koristi subvenciju novu neka podnese novi zahtev za kredit, a postojeci da stonira, inace u drugoj polovini godine sledi poskupljenje svih kredita pa i stambenih, tako da ko je napravio dobru kalkulaciju neka ne gubi vreme, cene kvadrata ce ici dole narednih godina ali ce cena kostanja kredita biti znatno veca.

Interkalarna kamata kod Intese postoji od odobrenja kredita do pocetka placanja anuiteta sto je 28 u mesecu, ona se javlja i kad se uzme kredit sa grejs periodom od 12 meseci.

dalek, koje si uslove dobio kod Komercijalne za Stepu, njih nisam kontaktirao?
 
Ja sam od Intese dobio ponudu za marzu od 4.5% + 6 mesecni euribor bez obaveznog zivotnog osiguranja a od Societe banke sam dobio mazu od 3.95 + 6 mesecni euribor ali uz obavezno zivotno osiguranje pa se sad dvoumim sta da uzmem!? Jel neko uspeo da dobije povoljnije uslove za subvencionisani stambeni kredit!?
 
i taj SocGen ce te sa troskovima osiguranja izaci isto kao Intesa.

Nego moram da vas pitam, jel ste sigurni da mozete sledecih 20-30god da izdrzite tako visoku marzu od 4.5%?
Kada se Euribor vrati na 4-5% , ukupna EKS kamate ce vam tada na stambeni kredit biti blizu 10%, to ce biti jako skupo za vracati sigurno.

Moj savet svima je da dobro razmisle o stambenim kreditima koji se sada nude, i da pokusaju da razmisle o tome koliko su sigurni da mogu da predvide svoje prihode i ekonomsku situaciju u sledecih 3-5god, a kamoli 20-30god.
 
Ko ce to znati, uz 6% sadasnje kamate imas oko 300EUR na 300meseci za kredit od 50.000EUR, ako ode na 9% bice 400EUR mesecni anuitet, znaci oko 30% veci, ko je u stanju da vraca sada 300 vracace nekako i 400EUR mesecno, veci problem je kurs dinara, ako ode na recimo 130, a plata ostane ista u dinarima onda je frka.
 
Euribor:

Euribor_12_02_2010.JPG


Nije lose da se ljudi podsete s` vremena na vreme da je trenutno na istoriskom minimumu. Ako ponovo krene na gore, neće mnogima biti veselo :laugh:
 
Pegasus":3s4brs0u je napisao(la):
i taj SocGen ce te sa troskovima osiguranja izaci isto kao Intesa.

Nego moram da vas pitam, jel ste sigurni da mozete sledecih 20-30god da izdrzite tako visoku marzu od 4.5%?
Kada se Euribor vrati na 4-5% , ukupna EKS kamate ce vam tada na stambeni kredit biti blizu 10%, to ce biti jako skupo za vracati sigurno.

Moj savet svima je da dobro razmisle o stambenim kreditima koji se sada nude, i da pokusaju da razmisle o tome koliko su sigurni da mogu da predvide svoje prihode i ekonomsku situaciju u sledecih 3-5god, a kamoli 20-30god.
To što si ti u nepopravljivi pesimista, nije problem.Ali nemoj bzvz da prebacuješ svoju negativnu energiju na druge.Možda im predlažeš da žive u šatoru do kraja života.

Ljudi , slobodno uzimajte kredite.Najgore što može da vam se desi, je da vam oduzmu taj isti stan, koji ako ne kupite ionako nećete imati.A za to što plaćate, bar ćete živjeti u svom stanu, dok izdržite.:)

A šta će biti sutra, niko ne zna, a ne za 3 - 5 , 100 godina....

Možda glavnicu , koliko god bila isplatite za 3 godine, ko zna.Sa srećom, i otklonite kišne oblake od sebe.
 
Vrh