Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

evgenije":2ad6khk3 je napisao(la):
Ja sam uzeo stan od 57.27mkv (na sajtu pise da je taj stan 60.01mkv) i mislim da je to best buy za mene i moju suprugu. Ugovor sam potpisao pre nedelju dana, a kako su mi rekli (drugarica mi radi u GDS) uzeo sam poslednji stan tog tipa. I meni i supruzi ce to biti prva nekretnina tako da kad se od cifre 1280e oduzme 8 posto mislim da je to ok cena za nov novcat stan. Gledao sam ostatak stanova koje je GDS gradila i nigde nisam nasaos stan otprilike ove kvadrature a da ima ovaj raspored. U celoj situaciji je najgore je da moramo da poslujemo sa ovakvim bankama pod uslovima koji nisu nimalno povoljni.

I mene zanima taj tip stana.Gde nestadose ta skoro 3mkv?Jesi li siguran da ih vise nema?Ako mozes proveri kod drugarice da li ce ih biti u parceli 1 ili 2.
 
100% sam siguran da vise ovih stanova nema jer sam ja uzeo poslednji, tj neka zena je 5 min pre kraja razgovora u GDS zvala da otkaze upravo taj stan. Ovo je jedinstveni stan jer su ga ukrojili samo tako. U 57 mkv imate 2 spavace sobe od po 8kmv + velika dnevna soba. Drugo isto meni jako jako jako bitno je da je stan na juznoj, tj hvala sve strane sveta sem severa :) 3mkv je nestalo tako sto su stavili na sajt stan koji se nalazi na zadnjem spratu koji zaista ima toliku terasu (ide sve do granice kuhinje i dnevne sobe) ali svi ostali stanovi nemaju, vec im je terasa od te spavace sobe do kuhinje.
Bio sam danas na gradilistu o tome u sledecem postu a i slike cu vam pustiti da vidite kako sve to izgleda.
 
Sto se saobracajnica tice... isao sam kolima vojvode stepe do gradilista i stvarno sam stigao za cas, ali u povratku resih da se vracam kumodraskom. Deo gde ima 2 trake u svakom smeru se prodje bez ikakvih problema ali deo posle gde imate jednu traku je danas pokazao mane ako naletite na autobus GSP-a koji nema sanse nigde da zaobidjete... ali sve u svemu za manje od 5 minuta sam bio na autokomandi u povratku...
 
goran67":3714y88p je napisao(la):
evgenije":3714y88p je napisao(la):
Ja sam uzeo stan od 57.27mkv (na sajtu pise da je taj stan 60.01mkv) i mislim da je to best buy za mene i moju suprugu. Ugovor sam potpisao pre nedelju dana, a kako su mi rekli (drugarica mi radi u GDS) uzeo sam poslednji stan tog tipa. I meni i supruzi ce to biti prva nekretnina tako da kad se od cifre 1280e oduzme 8 posto mislim da je to ok cena za nov novcat stan. Gledao sam ostatak stanova koje je GDS gradila i nigde nisam nasaos stan otprilike ove kvadrature a da ima ovaj raspored. U celoj situaciji je najgore je da moramo da poslujemo sa ovakvim bankama pod uslovima koji nisu nimalno povoljni.

I mene zanima taj tip stana.Gde nestadose ta skoro 3mkv?Jesi li siguran da ih vise nema?Ako mozes proveri kod drugarice da li ce ih biti u parceli 1 ili 2.

Odes lepo do GDS i pitas za taj konkretan stan, znaju oni sve dobro samo kazes onaj sto ima 57 kvadrata i tri sobe. ;-) I ja sam bio u prvoj fazi izgradnje jos u februaru i nisam mogao nista da odaberem sve sto je ostalo su neki stanovi sa dnevnom sobom i jos jednom malom sobom od 65 kvadrata, e onda mi je dobra vila rekla da pricekam 2. fazu i bice stan od 58 kvadrata sa dve sobe, te tako i bi. Jesu male ali da ne bih odmah mora da pregradjujem bolje ovako.
 
evgenije":1xraefnt je napisao(la):
https://picasaweb.google.com/117986...StepaStepanovic?authkey=Gv1sRgCLvfwYC-rf-OkQE

Vecina slika su zgrade 6L, 6K, koje su u toj grupaciji zgrada najvise zavrsene...
Na prve dve slike se vidi ta famozna izolacija koju stavljaju na spoljne zidove. Treca slika je najzavrsenija zgrada iz te grupacije a to je 6L i u nju sam ulazio u potrazi za stanom kvadrature koju sam kupio. Video sam slicno ali ne kao moje. Prozori su vujic valjevo, nisam nasao tacnu specifikaciju tj model ali pise na prozorima nesto kao nisko-emisiono stalko ili tako nesto :) Posto ce moj stan imati sank u kuhinji i to sam uslikao da se vidi kako to izgleda.
Imate i sliku gde se vidi mineralna vuna koju koriste kao izolaciju na spoljne zidove plus na zidove koji dele stan od lifta.

Gledacu jedan dan kad bude malo toplije opet da se provozam do gradilista kako bih video ono sto me najvise interesuje.

E sad sto se saobracajnica tice... isao sam kolima vojvode stepe do gradilista i stvarno sam stigao za cas, ali u povratku resih da se vracam kumodraskom. Deo gde ima 2 trake u svakom smeru se prodje bez ikakvih problema ali deo posle gde imate jednu traku je danas pokazao mane ako naletite na autobus GSP-a koji nema sanse nigde da zaobidjete... ali sve u svemu za manje od 5 minuta sam bio na autokomandi u povratku...

to bi bilo to za sada od mene.

pozdrav

E nisam znao za onaj otvor na kuhinji, mislio sam da je zid, moze lepo da izgleda... ajde ako ides skoro uslikaj i 6E pa okaci slike ovde
 
Pa po meni je suludo kupovati nov stan i razmisljati o pregradjivanju... ili ti odgovara ili ne. Sto se tice otvora za kuhinju ja sam to odmah provalio iz nacrta koji su mi odstampali jer kad pogledas kuhinju videces da jedan deo na slici ne lici na zid, a po onom videu koji pustaju u GDS a ima ga i na sajtu, vidi se da ima kuhinja sa sankom. Doduse otvor za sank mi deluje mali i mozda malo previsoko, ali to su sve sitnice koje se mogu a i ne moraju ispraviti.
Slike sledeceg obilazenja cete sigurno dobiti.
p.s. iznenadilo me je sto su me radnici bez ikakvog problema pustili da udjem u zgrade...cak sam se setao po svim spratovima i vecini stanova ulaza gde sam bio...
:)
 
evgenije":ccgs5c3i je napisao(la):
https://picasaweb.google.com/117986...StepaStepanovic?authkey=Gv1sRgCLvfwYC-rf-OkQE

Vecina slika su zgrade 6L, 6K, koje su u toj grupaciji zgrada najvise zavrsene...
Na prve dve slike se vidi ta famozna izolacija koju stavljaju na spoljne zidove. Treca slika je najzavrsenija zgrada iz te grupacije a to je 6L i u nju sam ulazio u potrazi za stanom kvadrature koju sam kupio. Video sam slicno ali ne kao moje. Prozori su vujic valjevo, nisam nasao tacnu specifikaciju tj model ali pise na prozorima nesto kao nisko-emisiono stalko ili tako nesto :) Posto ce moj stan imati sank u kuhinji i to sam uslikao da se vidi kako to izgleda.
Imate i sliku gde se vidi mineralna vuna koju koriste kao izolaciju na spoljne zidove plus na zidove koji dele stan od lifta.

slika 13 je 6A objekat u koji sam verovatno trebao ici da bih video stan isti kao i moj. Slika 14 je 6Z objekat a slika 15 je 6G objekat. Dalje nisam imao snage da slikam, baterija na mobilnom mi se istrosila a i smrzoh se kao pi.... jadni oni radnici...
Eto to bi bilo to od mojih utisaka sa gradilista. Mislim da je neko na forumu pitao i pisao za objekte 7A i B...tamo sam par radnika video i to je to...definitivno je tu nesto usporeno, dok se na ostalim objektima radi punom parom... nikog nisam zatekao u 13h da odmara, pije kafu i sta ti ja znam...

Gledacu jedan dan kad bude malo toplije opet da se provozam do gradilista kako bih video ono sto me najvise interesuje.

E sad sto se saobracajnica tice... isao sam kolima vojvode stepe do gradilista i stvarno sam stigao za cas, ali u povratku resih da se vracam kumodraskom. Deo gde ima 2 trake u svakom smeru se prodje bez ikakvih problema ali deo posle gde imate jednu traku je danas pokazao mane ako naletite na autobus GSP-a koji nema sanse nigde da zaobidjete... ali sve u svemu za manje od 5 minuta sam bio na autokomandi u povratku...

to bi bilo to za sada od mene.

pozdrav


Evo i ja se pridruzujem klubu kojem pripadaju evgenije i dalek - takodje skoro potpisao ugovor za ovaj jedini normalan stan u opsegu kvadrature od 50-70m2.
Prvi put kad sam gledao prosle godine u ovo vreme sta ima od struktura na sajtu GDS prosto nisam mogao da verujem kakve su sve gluposti od rasporeda u stanovima pravili i naravno u I fazi nije bilo dovoljno za sve kupce ovakvog stana, ali sam i ja imao srece u II fazi kao i dalek...
Evgenije, hvala puno za slike sa gradilista, nikako nisam uspevao da odem zbog posla.
A sto se tice sanka - mislim da je projektovan malo siri od onoga sa tvoje slike za koji mislim da je samo metar sirine, ali samo neka oni zavrse zgrade lako cemo mi za sank. :D
Pozdrav za buduce komsije.
 
Broj izgrađenih stanova smanjen za 38,5 odsto

Beograd - Iako ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić, tvrdi da se posle donošenja novog Zakona o planiranju i izgradnji prosečno vreme za izdavanje građevinskih dozvola u Srbiji sa 280 svelo na 160 dana, broj izdatih dozvola nije povećan a ove godine manje je i izgrađenih stanova u odnosu na lane, saznaje Danas.

...

http://www.danas.rs/danasrs/ekonomi...va_smanjen_za_385_odsto.4.html?news_id=228690
 
Evo i ja se pridruzujem klubu kojem pripadaju evgenije i dalek - takodje skoro potpisao ugovor za ovaj jedini normalan stan u opsegu kvadrature od 50-70m2.
Prvi put kad sam gledao prosle godine u ovo vreme sta ima od struktura na sajtu GDS prosto nisam mogao da verujem kakve su sve gluposti od rasporeda u stanovima pravili i naravno u I fazi nije bilo dovoljno za sve kupce ovakvog stana, ali sam i ja imao srece u II fazi kao i dalek...
Evgenije, hvala puno za slike sa gradilista, nikako nisam uspevao da odem zbog posla.
A sto se tice sanka - mislim da je projektovan malo siri od onoga sa tvoje slike za koji mislim da je samo metar sirine, ali samo neka oni zavrse zgrade lako cemo mi za sank. :D
Pozdrav za buduce komsije.

Sad kad malo bolje pogledam, stan koji je do nasih recimo, ako su nam lamele iste, onaj odmah pored na istoj strani je takodje lepo uklopljen, mana mu je sto je kuhinja bez prozora, uvucena unutar stana, ali zato ima vecu terasu na koju se izlazi iz dve sobe. Ima i nesto vecu kvadraturu ali ne znam koja je.
 
ludilica koliko dobrih projekata i oni šta nagrade. verovatno ono čega je izvedba najjeftinija.

ono čudo isprepletano stepenasto je :o
 
Mislim ipak da su izabrali mozda i najbolji rad. Ne mora nuzno sve da bude isprepletano i komplikovano da bi bilo i lepo. Meni je prvonagradjeni rad bas u duhu Novog Beograda i mislim da ce se sjajno uklopiti, a sto je jos bitnije, omoguciti ljudima pristojan ambijent za zivot.

I nije mana ako je projekat jeftin.
 
Au bre ljudi sto ste dosadni. Citam vas godinu dana i samo bre kukate. Moji roditelji su kao i evgenije i djoleprolece kupili stan ali jos u prvoj fazi za kesh i sve ide po planu, zgrada je gotova, sredjuje se iznutra. Pre par dana smo dobili resenje o povratu PDV-a. Ali nemojte da mislite vidi ga ovaj njegovi roditelji burzuji, ne nego moji roditelji 15 godina zive kao podstanari u Beogradu i ja sa njima u 37m2 i odricali se ceo zivot da bi kupili stan. Godinu dana mlatite praznu slamu kako skupi stanovi, kako pasce cena, kako ne valja stepa ne valja Dulic, Soskic. Svaka cast izuzecima.
 
Meni se isto svidja izabrani rad, fino se uklapa u Novi Beograd sem najvece mane svih novogradnji a to je gustina postavljanja zgrada , samo mi nije jasno kako je Dulic pricao o 800 stanova , izgleda mi premalo ova parcela da bi se na njenom mestu uz ona igralista izgradio tako veliki broj stambenih jedinica.
 
može sve samo da se ide u visinu.


meni se isto sviđa prva nagrada.


ali mi je mnogo žao da pored svih tih "praznih" parceli na novom beogradu (imt, mostogradnja, brodogradilište, naselje staro sajmište...) oni su uzeli da grade na samom kraju novog beograda.
 
Meni se djasvi onaj otkup br1 a i br2 nije los a prvi rad i treci pogotovu, me podsecaju na CZ, dugacke lamele pod pravim uglovima, ko tamo oni paviljoni ..
 
otkup br 1 je i meni najzanimljivije arhitektonsko resenje i kao neko ko nece ziveti u tom novom bloku najvise bih voleo da je ono pobednicko. svi drugi radovi su dosadni i 100 puta vidjeni, od novog beograda do kazahstana postoje kilometri i kilometri takvih lamela. kao laik ostavljam mogucnost da je to tako zato sto su se u praksi pokazali kao najhumani, mada nesto ne verujem..

otkup br 1 lici na projekat habitat u montrealu.. jako lepo i zanimljio za videti, e sad kako je ziveti u njemu to vec ne bih znao..

http://inhabitat.com/habitat-67-montreals-prefab-pixel-city/
 
Sve mi ovo deluje poprilično natrpano u odnosu na veličinu placa. Ali ok, to su bili uslovi konkursa.
Naravno, najviše mi se sviđa otkup 1, samo bih rekao da je sa stanovišta održavanja ovakav projekat vrlo loš.

Prvonagrađeni rad i nije tako loš, uz 2 uslova:

1. Da on jarka boja bude zaista tako jarka jer nekako uveseljava i "otvara" blok.
2. Da ako neko kupi stan sa lođom (a u ponudi je isti ali bez) i onda je zastakli, bude surovo :bash:
 
@ gradjevinar Pokazali su se verovatno kao najjeftiniji i najbrzi za gradnju, ustaljeni klise, jednostavna konzervativna forma, stim sto ce spoljne fasade biti nasminkane da ne bode bas oci .. Prava socijalna gradnja, sto i jeste cilj, sta jos reci (tek cemo videti da li ce i cene biti socijalne .. :) ).
 
Tamo se sada nalazi sedište GDS. Meni se lično ne sviđa kako izgleda i mislim da je preskupo (2000e/m2). Ali opet .. to je subjektivno mišljenje.
 
Imam informaciju što se tiče objekta na parceli 7.

Odabran je nov izvođač i trebalo bi da počne sa radovima (ako već nije počelo, nisam stigao da odem). Mitrovića su izbacili zato što nije imao licence za neki materijal, a i zato što je išlo poprilično usporeno. Zgrade su trebale da budu gotove u maju, kada i ostale, ali će sa ovim kašnjenjem useljenje biti 99% 1. septembra. Info je iz GDSa, kao i iz AIK Banke koja ima hipoteku nad tim stanovima.
 
Dragi forumasi,naziv teme je promenjen u Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu) s obzirom da je to trenutno jedini aktuelni projekat drzavne stanogradnje.
 
kraljribara":3gk10d4i je napisao(la):
Imam informaciju što se tiče objekta na parceli 7.

Odabran je nov izvođač i trebalo bi da počne sa radovima (ako već nije počelo, nisam stigao da odem). Mitrovića su izbacili zato što nije imao licence za neki materijal, a i zato što je išlo poprilično usporeno. Zgrade su trebale da budu gotove u maju, kada i ostale, ali će sa ovim kašnjenjem useljenje biti 99% 1. septembra. Info je iz GDSa, kao i iz AIK Banke koja ima hipoteku nad tim stanovima.

Da, ponovo su dizalice na parceli br 7 a takodje i radnici cak i u nedelju...
 
Vrh