Šta je novo?

Cene nekretnina

Deca ne znaju za naciju, a i jezik im slabo treba da bi se sporazumeli. Ja sam konstatovao stanje sa odraslim Rusima koji žive kao u aparthejdu.
 
Nemam ja problem s tim, samo sam hteo da istaknem da Džo nije u pravu kad govori o toj nekoj asimilaciji Rusa sa ružičastim naočarama.
 
O kakvom beganju ti pričaš. Pa vidiš i sam da rat traje već 2,5 godine i još NIKO ne priča ni o primirju a kamoli miru. Znači trajaće još min do 2027 pošto su im to javno izneti budžeti do te godine. Vidi samo koliko je Zeleni sada opet dobio "pomoći i oružja" u Americi. Šta misliš za šta je ta "pomoć" da bi sirotinja raja bolje živela:))?
Ja sam rekao već, a ponoviću i tebi, poučen sopstvenim iskustvom, od tih max 10% će se vratiti! Max i to samo oni koji su preko 50 godina došli u Srbiju, ovi mlađi ili deca će ići u Rusiju da je posete, ali povratak stalni ne. Deca će ovde da odrastu, tu će ići u škole, fakultete, plus svi ih tretiraju kao braću. Svuda su dobrodošli. U EU bi se morali skrivati i bežati i svakom ljubiti ruke, a da ih oni gaze. Zašto? I čemu kad ima gde da budu i gde su super prihvaćeni. Isti jezik, isto pismo, religija, sve!
Prosto jedva čekaju da idu u naše škole i fakultete. 😆
 
Deca ne znaju za naciju, a i jezik im slabo treba da bi se sporazumeli. Ja sam konstatovao stanje sa odraslim Rusima koji žive kao u aparthejdu.
Pa upravo. Ne razumeju se ali se slazu extra. Ta Ruska porodica zivi u Zucama i zvali su nas da odemo nekad kod njih sto planiramo da uradimo. Mene isto bas briga za naciju sve dok si dobar covek. Ima odvojenih Rusa istina samo mislim da ce protekom vremena sve vise biti integrisani u nase drustvo. Pricamo toliko o tim Rusima, a ne znam kada sam poslednji put video naseg coveka da vozi gsp.
 
A što da ne idu? Šta fali našim školama i fakultetima?!
Išao sam i na nas fax i na holandski koji je rangiran na 66. Mesto dok je BG na 400+. I mogu ti reci da osim imena i boljeg ranga 20x je holandski lakši od našeg.
Pa verovatno zato što ne mogu ništa sa istim ovde, već posle moraju po Holandijama opet na fax. :) A i ne verujem da su oduševljeni da šalju dete u školu kad ono kod komše u garaži zolja, bombe, automatske puške kao evo u sred NBG-a.
 
Deca će možda biti integrisana, za odrasle nemam nade. Ponašaće se isto kao naši u Beču, što kaže @Extroniks.
Jbg gledaj prema sebi. Da ti sada odes u neku stranu zenlju da li bi trazio nase dok se malo prilagodis ili mislis da bi se odmah integrisao u tudje drustvo iako te gledaju kao autsajdera i ne znas kako ce ko reagovati na tebe.
 
A što da ne idu? Šta fali našim školama i fakultetima?!
Išao sam i na nas fax i na holandski koji je rangiran na 66. Mesto dok je BG na 400+. I mogu ti reci da osim imena i boljeg ranga 20x je holandski lakši od našeg.
Sam si dao odgovor na pitanje. Da li je bolje ici na fakultet koji ces lakse zavrsiti i koji je cenjeniji ili fakultet koji je teze zavrsiti i koji je manje cenjen, a tezi je ne zbog toga sto ucis ozbiljnije i teze stvari, nego zato sto je sistem los? To sto je neki fakultet tezi ne znaci da je bolji i da ces na njemu vise nauciti.
 
Skok prometa novogradnje JUNI na JULI (prvih 5):

BG................+1%
NS................+6,2%
ZLATIBOR...+54,4%
NI................+10,5%
KG...............+2,2%


Dobro za skok na Zlatiboru su verovatno delom zaslužni i naši čuveni bg agenti MrGood i Mića svojom svakodnevnom neinventivnom antireklamom kojima ovaj put čestitam :cool:,
ali se po svim podacima vidi trend da promet u zemlji ide stabilno na gore. I BG se oporavlja, doduše malo kilavo. Tu će se stvari još pratiti. U jednom trenutku su možda crne vesti iz sveta uticale da kupci pomisle da će se stvari drastično promeniti, ali očigledno ništa od toga...mi nastavljamo u deo godine kada promet raste i ako ne bude značajnijih potresa mogu se očekivati još bolji rezultati u prometu
 
A Srb samo strika po 7.5 tona godisnje + zalihe rekordne :) Raste nam portfolio.

Ove rude zlato, bakar, ugalj pa i ovo na L ima da nas lansira.
Li pada stalno ali kazu da će tek za 10-15 godina da skoči kod neke 2. generacije baterija nakon ovih što se sada prave...
 
Skok prometa novogradnje JUNI na JULI (prvih 5):

BG................+1%
NS................+6,2%
ZLATIBOR...+54,4%
NI................+10,5%
KG...............+2,2%


Dobro za skok na Zlatiboru su verovatno delom zaslužni i naši čuveni bg agenti MrGood i Mića svojom svakodnevnom neinventivnom antireklamom kojima ovaj put čestitam :cool:,
ali se po svim podacima vidi trend da promet u zemlji ide stabilno na gore. I BG se oporavlja, doduše malo kilavo. Tu će se stvari još pratiti. U jednom trenutku su možda crne vesti iz sveta uticale da kupci pomisle da će se stvari drastično promeniti, ali očigledno ništa od toga...mi nastavljamo u deo godine kada promet raste i ako ne bude značajnijih potresa mogu se očekivati još bolji rezultati u prometu

E moj labude, sta se desava sa cenama na Zlatiboru? Sto padaju?

Kada ti je 30 ugovora skok prometa od 54% to i nije bas merodavno za porediti sa Beogradom.
 
Dobri moj Lobe Labud nam dokazuje da je Zlatibor nasa najjeftinija planina pod betonom sa soc i lower standard zgradama kojima sve vise pada cena.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240926_225144_Chrome.jpg
    Screenshot_20240926_225144_Chrome.jpg
    65,6 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20240926_225216_Chrome.jpg
    Screenshot_20240926_225216_Chrome.jpg
    53,4 KB · Pregleda: 36
Ajde da ne preterujemo sa romantizovanjem Rusa.
Eno ih u CG još od 2006,, a sad poseduju 20.000 nekretnina (98% na primorju ?!), 4 miliona kvadrata zemljista.
Počelo je sredinom 2000-tih tako što su prodavali stanove u Moskvi za 5K i kupovali za 2K po moru. Lepo, toplo, sunčano šta će da se smrzava u Moskvi, kriminalci, skupoća itd.

Sad sam se vratio odozdo, niko od njih još nije naučio srpski (ili crnogorski), jednostavno ih baš briga jer im je CG (isto kao i Srbija) potpuno nebitna zemlja, sa tom razlikom što CG ima more 😀 Žive bakute, dede, šetaju majke sa kolicima, preko telefona pričaju ruski, jednostavno ne žele da se integrišu. Ne zanima ih čak i lagani chat u marketu, kafiću ili na ulici.
Ovi što su došli do 2022 su u fazonu hoće beli Medo na toplo more (kao i svi imperijalist) a ovi što su došli posle gledaju da odu negde pa sede tu dok ne osmisle gde.
Lagano izdaju viškove stanova turistima preko sezone.
Inače Crnogorci im daju boravište na godinu dana po osnovu nekretnine (ali mislim da mora da sedi u CG 10 od 12 meseci inače gubi) a državljanstvo može da dobije posle 10god (u praksi teško skoro nikako)
Sad im Srbija postaje interesantnija jer:
naši im daju boravište na 3god po osnovu nekretnine i ne mora da sedi ovde, a posle 5g može da aplicira za državljanstvo.
Drugo, ukinute su avio linije Tivat-Rusija zbog sankcija što starijim ljudima predstavlja problem (mora da preseda ili u BG ili Istanbulu)
Treće: nema platnog prometa sa ruskim bankama a u Srbiji još postoji. Dakle ne mogu da prebacuju pare za nekretnine.
 
@Extroniks Cena novogradnje po m2 neznatno raste, ali obim prometa novogradnje je porastao značajno...tako da je trend prometa o kome sam pisao višestruko pozitivan.
Za mene je i ovaj promet po ostalom delu Srbije odličan i sa pozitivnim trendom, osim BG koji je bio u jednom trenutku štucnuo. Sada treba ispratiti da li je jedan deo kupaca rešio da kupi u svojim manjim sredinama, za dijasporu već znamo da to radi, stranci takođe. Imamo određen broj investicionih kupaca koji je prešao (sa dijasporom i strancima) na turizam i turističke centre u Srbiji, ali i jedan dobar deo naših ljudi sa kupovinom apartmana u CG i Grčkoj
 
Poslednja izmena:
Eto, u CG kuca pored zenine Slovenci, doselili se pre 7,8 godina. Jos uvek ne pricaju ni crnogorski ni srpski.
 
Vrh