Šta je novo?

Cene nekretnina

Jasno, zato i neko sa kešom priželjkuje pad cene/vrednosti nekretnina a nervira ga kada raste asset i inflacija i taj keš umesto prednosti postaje suprotno.
Samo mi nije skroz jasno da li notari overavaju Kupoprodajne Ugovore kod neuknjiženih i nelegalizovanih stanova, ok banke su tu strožije i kod njih mora sve da bude čisto kao što kažeš.
Pošto takvih stanova ima u oglasima pretpostavio bih da overavaju i da im je niža cena upravo zbog neodobravanja stambenih kredita ili što je meni važnije da nisu ti stanovi izvan gradjevinske dozvole i gabarita dozvoljene gradnje zgrade.
 
Overavaju notari, jeste niža cena, ali ne zbog kredita već zbog nemogućnosti uknjiženja
 
Koje su to prednosti uknjiženja ukoliko neko planira tu da živi?
Verovatno banci ne možeš da daš takav stan kao hipoteku...
 
Sada notari "overavaju" samo tvoju lični kartu na datom spisu..a da li je u tekstu išta validno ...nema veze.
Glupost..jer kako mogu da overe ono šti ne postoji u drzavnom arhivu..katastru..poreskoj...
Srbija
 
3500eur/m2, useljiv do kraja godine, BW Quartet 3, zna li se zašto su te zgrade dosta jeftinije od drugih u BNV?


Neki balkoni u toj zgradi su baš "malo prešli", vozila ih baba samo do pijace i nazad. Ti stanovi su nova verzija nepokretnosti, mobilni su, praktično lete. Treba da bude veća cena zbog toga?

EDIT: Da dodam, korišćen je siporeks na centralnoj gradskoj lokaciji, ta konkretna zgrada Quartet 3 treba doveka da bude etalon najjeftinije u BnV.
 
3500eur/m2, useljiv do kraja godine, BW Quartet 3, zna li se zašto su te zgrade dosta jeftinije od drugih u BNV?

Mislim da su te zgrade tu do Savske ulice pa kapiram zbog prometa saobracaja u buke. Mada nisam siguran da je to slucaj.
 
3500eur/m2, useljiv do kraja godine, BW Quartet 3, zna li se zašto su te zgrade dosta jeftinije od drugih u BNV?

Po meni kvartet sam uvek gledao kao lower end BNV jer niti su visoke kao ostale niti su pri obali, i sam osecaj je da nisu "lux" kao neke druge BNV zgrade.
Jednostavno moras imati i nesto nizeg ranga da bi upsellovao jaci rang i imao ga za poredjenje.
 
Ni ove skuplje ne deluju kvalitetno po slikama na forumu. Mislim da se tu više plaća pozicija unutar kompleksa, ove prema Savskoj su najmanje privlačne.
 
Ni ove skuplje ne deluju kvalitetno po slikama na forumu. Mislim da se tu više plaća pozicija unutar kompleksa, ove prema Savskoj su najmanje privlačne.
Kod nas dosta vlada prica da je sva novogradnja nekvalitetna, da se ljudi kunu u starogradnju (posebno ta prica se vrti na NBGD).
A opet svako bi da zivi u novogradnji.

Mislim da je suludo misliti da bas sve zgrade u BNV su lose, par poznanika ima rodbinu koja zivi tamo i u A bloku i skroz su zadovoljni, a moj stanodavac zivi u New Minelu i isto je zadovoljan.
 
Ni ove skuplje ne deluju kvalitetno po slikama na forumu. Mislim da se tu više plaća pozicija unutar kompleksa, ove prema Savskoj su najmanje privlačne.
Ako gledas tako, po meni ce najbolje biti one koje ce se graditi sa strane Beogradskog sajma - pristup auto-putu sa manje opterecene strane, laksi pristup zeleznicoj stanici, kad te smori Gazela tu ti je i most na Adi - a da i Ada je tu :D a ponovo sve je blizu ostatku BW kompleksa
 
Kod nas dosta vlada prica da je sva novogradnja nekvalitetna, da se ljudi kunu u starogradnju (posebno ta prica se vrti na NBGD).
A opet svako bi da zivi u novogradnji.

Mislim da je suludo misliti da bas sve zgrade u BNV su lose, par poznanika ima rodbinu koja zivi tamo i u A bloku i skroz su zadovoljni, a moj stanodavac zivi u New Minelu i isto je zadovoljan.

To nisam rekao, već da te u BNV ne deluju kvalitetno po slikama. Bio sam u jednoj kojoj sam zaboravio ime, delovala je OK ali nije bila lux ni na jedan način. Znam da su neke od njih boljeg kvaliteta, neke lošijeg.

Mislim da je A Blok generalno kvalitetnija novogradnja od BNV, kao i npr. Novi Dorćol, Merinovi projekti... Za Novi Minel ne znam, ali sam čuo dosta loše priče o Galensu i to bi me odbilo od kupovine u startu kad bi gledao novogradnju na NBG.
 
Meni je Galens pobednik sa cenovnom politikom majke mi. https://www.4zida.rs/prodaja-stanov...ad/cetvorosoban-stan/66f3c4446fcfeaa212082130

Prodaju ovakve stanove za skoro 4000 eur po KVM sa PDV-om. Aj što imaš gomilu beskorisnog prostora zbog obline zgrade, aj što ti pogled puca u Airport City da te gleda ceo Bosch i još 15 firmi, aj što je tu Telenor data centar koji svake godine raspiči dizel agregate da testira pa se lepo nadišeš crnog dima, nego za 4000 eura ne dobiješ čak ni klimu u svakoj sobi, nego jednu u dnevnoj, jednoj u master sobi, a ove druge dve nek dele klimu u hodniku. Ludilo mozga.
 
...
Investitori nekad krenu i poljoprivredno zemljište da kupuju, ali male su to zarade za razliku od ovoga, to je Investitorima da kažem i neka vrsta prestiža.
Takmičiš se sa drugim Investitorima da imaš bolji i veći džip i da imaš više hektara zemlje, bolju/mladju ljubavnicu i da si decu poslao na neki prestižan faks :)
...
Zarad nivoa ovog foruma da prokomentarišem da mi liče na čiste seljobere i gedžovane! Nekad pre drugog sv.rata investitori su se takmičili ko će lepšu i bolju zgradu da napravi, ko će na kraju svog života kroz Zadužbinarstvo više da ostavi svom rodu...otud i tako prelepe predratne zgrade u centru Beograda i drugih gradova, sa ornamentikom i lepotom dostojnom pariskih zgrada. A ti stari investitori su bili fabrikanti i trgovci svinjama, opancima, šljivama, kožom, sapunom, čojom i suknom i dr. Često su bili samo u OSNOVI PISMENI, ali to ih nije sprečilo da teže lepom, uzvišenom i dugotrajnom ! Svaki minut u čitanju sledećih tekstova je zlata vredan, da se vidi da je unutrašnja želja i zdrav srpski i svetosavski mentalitet tih ljudi (a ne samo neki puki paravan od kulture i pismenosti) ono zbog čega je Beograd, bar u centralnim ulicama, i dalje tako lep...

100% tačno. Već sam napisao. Svi manji i srednji investitori imaju spremne minimum 2 parcele za par zgrada. To su mi i rekli otvoreno. Pa ipak, odložili su gradnju ili se preusmerili na hotele/izgradnju u inostranstvu. Zašto je to tako? 🙂
Na tržištu je velika pomama za stanovima a investitori odlažu gradnju neko vreme. Da li oni znaju nešto što mi ne znamo?
Turizam je u ogromnom naletu, svaki evro uložen u beton i ciglu koja će se kasnije izdavati u turizmu donosi veći ROI. Mislim da su osetili veću zaradu, ali u neku ruku je i prirodan sled da posle izgradnje zgrada žele da ostanu/postanu hotelijeri, jer je to uvek bio vrhunac uspeha u sferi nekretnina. Takođe ne manje važne su odluke mnogih evropskih gradova o zabrani izdavanja "stan na dan" usmeravajući investicije ka turizmu. Poslovne/komercijalne zgrade umeju i da budu nesigurna investicija naročito danas u sferi online rada, dok je želja za upoznavanjem novog, odmorom, zdravljem, promenom sredine, naročito iz stresnih gradskih sredina, postalo nešto obavezujuće...možda to znaju 🙂
 
Vrh