Šta je novo?

Cene nekretnina

Sto je posledica cinjenice da su na periferiji uglavnom stariji ljudi ostali, mladi su pobegli u Beograd ili inostranstvo.
Moguće, što takođe dokazuje da ljudi na periferiji nemaju potrebu da voze svaki dan do centra desetine kilometara.

Da mora da se vozi verovatno bi bilo neizdrživo.
 
Btw. Dođi na periferiju bro

Screenshot_20240705-161645.png
 
Ali najverniji glasači su na periferiji. I da nema njih, ova vlast ne bi posedovala Beograd. I ta ljubav je večna. I deluje da su zadovoljni.
Ovo je apsolutno netačno, ako je recimo novogradnja u centru grada 5k eur (da zanemarimo ove skuplje zgrade u BNV, Marinu Dorcol, King's Circle i slične projekte koji su znatno skuplji), u Pazovi ili Banovcima je novogradnja do 1500 eur po m2. U Rakovici, Čukaričkoj Padini, Mirijevu, itd. se može naći i za 2000 eur m2. Dakle, jasno su definisane cene u skladu sa lokacijom. Drugo je što recimo neko voli da zivi na Banovom Brdu pa onda kupi lux novogradnju u Žarkovu za 3500+ eur m2, ali taj neko kupuje jer mu takva lokacija odgovara.
 
Ne vidim kakve veze imaju ovakve vesti sa diskusijom, bizarna jeste ali bizarne stvari se desavaju i u centru.

Isao sam juce do Batajnice jer sam vozio kevu nesto, trebalo mi je 20 minuta da se vratim iz iste na Novi Beograd a kvadrat je tamo u rangu 1500 eur po m2.

Jel moze neko da mi da primer sta od infrastrukture fali npr Batajnici pa da je takav bauk ziveti tamo? Sa obzirom da to cak i ne spada u zvanicnu periferiju jer pripada opstini Zemun.
 
Ovo je apsolutno netačno, ako je recimo novogradnja u centru grada 5k eur (da zanemarimo ove skuplje zgrade u BNV, Marinu Dorcol, King's Circle i slične projekte koji su znatno skuplji), u Pazovi ili Banovcima je novogradnja do 1500 eur po m2. U Rakovici, Čukaričkoj Padini, Mirijevu, itd. se može naći i za 2000 eur m2. Dakle, jasno su definisane cene u skladu sa lokacijom. Drugo je što recimo neko voli da zivi na Banovom Brdu pa onda kupi lux novogradnju u Žarkovu za 3500+ eur m2, ali taj neko kupuje jer mu takva lokacija odgovara.
Ako svaki dan prelaziš 70km iz Stare Pazove koliko je to novca mesečno?
 
Jel moze neko da mi da primer sta od infrastrukture fali npr Batajnici pa da je takav bauk ziveti tamo?
Imaš skoro sve, a Nbg ti je toliko blizu da ne moraš da brineš ni za neke ekstra potrebe. Ja bih samo voleo da krenu ovi kineski vozovi da furaju iz Bataje, da se vozimo ko ljudi.
 
Ovo je apsolutno netačno, ako je recimo novogradnja u centru grada 5k eur (da zanemarimo ove skuplje zgrade u BNV, Marinu Dorcol, King's Circle i slične projekte koji su znatno skuplji), u Pazovi ili Banovcima je novogradnja do 1500 eur po m2. U Rakovici, Čukaričkoj Padini, Mirijevu, itd. se može naći i za 2000 eur m2. Dakle, jasno su definisane cene u skladu sa lokacijom. Drugo je što recimo neko voli da zivi na Banovom Brdu pa onda kupi lux novogradnju u Žarkovu za 3500+ eur m2, ali taj neko kupuje jer mu takva lokacija odgovara.
BgH2O i Stari Grad recimo imaju novogradnje za 4k e/m2, a Rakovica na 10km od centra ti je skoro 3k e/m2 (Vrtovi Ceraka i Silva).
Starogradnja u centru grada 3k e/m2, a na periferiji 10km od centra grada 2k e/m2.
To su male razlike da bi se reklo da je na periferiji jeftinije. Po ovim cenama, periferija je precenjenija nego centar.
Pazova i Banovci ne da nisu periferija, nego nisu cak ni Beograd.
Jel moze neko da mi da primer sta od infrastrukture fali npr Batajnici pa da je takav bauk ziveti tamo? Sa obzirom da to cak i ne spada u zvanicnu periferiju jer pripada opstini Zemun.
Ocigledno fali mnogo toga cim mnogi ne zele da zive tamo :) Batanijca je Beograd isto koliko i Mladenovac :) 20km od centra grada. 10km od Altine koja se vec smatra dalekom periferijom.
 
Ako svaki dan prelaziš 70km iz Stare Pazove koliko je to novca mesečno?
Za Pazovu (staru tako i novu) ako radis na NBGD u najgoru ruku mesecna karta vozna je 12,000 i stizes za 20 minuta opet na Novi Beograd i jos ne moras da razmisljas gde ces da parkiras i da li ces da upadnes u saobracajni spic kada ides / vracas se sa posla, stedis kola itd itd.
Prilicno sam siguran da isti vozovi idu i do Novog Sada pa imas 2 grada da biras gde ces da radis.

Da li je to puno... pa sada zavisi od racunice, sumnjam nesto da ce razlika u kiriji biti 100 eura za staru pazovu i Novi Beograd.
BgH2O i Stari Grad recimo imaju novogradnje za 4k e/m2, a Rakovica na 10km od centra ti je skoro 3k e/m2 (Vrtovi Ceraka i Silva).
Starogradnja u centru grada 3k e/m2, a na periferiji 10km od centra grada 2k e/m2.
To su male razlike da bi se reklo da je na periferiji jeftinije. Po ovim cenama, periferija je precenjenija nego centar.
Pazova i Banovci ne da nisu periferija, nego nisu cak ni Beograd.

Ocigledno fali mnogo toga cim mnogi ne zele da zive tamo :) Batanijca je Beograd isto koliko i Mladenovac :) 20km od centra grada. 10km od Altine koja se vec smatra dalekom periferijom.
To je poenta, kad das dobar argument za neke lokacije dobijem te argumente "Batajnica nije deo beograda :)" ili "ocigledno mnogo fali" ali ni sami ne znaju da mi kazu sta fali tacno nekome za zivot tamo.
Ja sam ziveo u Batajnici i mogu reci da u nicemu nisam oskudevao, eventualno ako zelis u bioskop moras da odes do Novog Beograda ili ako si se sa drustvom dogovorio da idete na Kalemegdan jbg putujes 40ak minuta 706icom.

Ako ljudi zele da su na 10km od Kalemegdana onda lepo plati pa se klati sto bi rekli, lako je pljuvati periferiju a dosta vas nikad nije krocila u istu rekao bih kada citam komentare.
 
Ja sam ziveo u Batajnici i mogu reci da u nicemu nisam oskudevao
Moj drugar je sa suprugom uzeo za 100k kuću u Bataji pre dve godine otprilike i renovirao je u top stanje. Ne da mu ne fali ništa, nego ima svoje fino dvorište, pa nastavak u zajedničko koje je ogromno. Ima dva vozila, parkira bukvalno gde god želi. Odem kod njega ponekad, čovek se preporodio, postao domaćin pravi. Vozi kola stalno na posla, ali eto, to je jedini ceh koji mora da plati.
Što se tiče Stare Pazove, ja ću verovatno da se naselim tu. Odličan položaj mesta, kada se pruge malo budu poboljšale biće još 10x bolje. Kombinacija voz i bicikla, nema bolje od toga. Zime sve blaže, snega niđe, možeš biciklu da voziš 300 dana u godini sa gotovo nikakvom opremom.
 
Ja sam živeo i na daljoj periferiji BG (40km) i bližoj (leva obala), i u centru i u širem centru, i mogu bez problema da kažem da što sam dalje živeo od centra više sam se patio iz raznih razloga - ali ja sam poslom vezan za centar oduvek, tako da je moj problem u velikoj meri uvek bio saobraćaj/transport.
 
Za Pazovu (staru tako i novu) ako radis na NBGD u najgoru ruku mesecna karta vozna je 12,000 i stizes za 20 minuta opet na Novi Beograd i jos ne moras da razmisljas gde ces da parkiras i da li ces da upadnes u saobracajni spic kada ides / vracas se sa posla, stedis kola itd itd.
Prilicno sam siguran da isti vozovi idu i do Novog Sada pa imas 2 grada da biras gde ces da radis.

Da li je to puno... pa sada zavisi od racunice, sumnjam nesto da ce razlika u kiriji biti 100 eura za staru pazovu i Novi Beograd.

To je poenta, kad das dobar argument za neke lokacije dobijem te argumente "Batajnica nije deo beograda :)" ili "ocigledno mnogo fali" ali ni sami ne znaju da mi kazu sta fali tacno nekome za zivot tamo.
Ja sam ziveo u Batajnici i mogu reci da u nicemu nisam oskudevao, eventualno ako zelis u bioskop moras da odes do Novog Beograda ili ako si se sa drustvom dogovorio da idete na Kalemegdan jbg putujes 40ak minuta 706icom.

Ako ljudi zele da su na 10km od Kalemegdana onda lepo plati pa se klati sto bi rekli, lako je pljuvati periferiju a dosta vas nikad nije krocila u istu rekao bih kada citam komentare.
To je drugo. Brzi voz.

Pomenuo sam Staru Pazovu jer smo od nje krenuli, ali povuci kružnicu 40km od centra. Poenta ostaje.

Bez infrastrukture nema razvoja periferije. Sa infrastrukturom je odlično.

Pri tom, to sa prevozom je samo najvidljivija i najskuplja stvar. Tu su i pijaća voda, kanalizacija, struja, urbanizam (uređenje kraja, sadržaji, trotoari...), zagađenje vazduha, blizina deponija...
 
Pa ako niko nece u perfieriju nikada, onda se ona nikada nece izgraditi a Mirijevo ce ti biti 5000.

Ja necu u periferiju jer sam platno sposoban da biram lokaciju za zivot gde hocu bez velikih kompromisa, da je situacija drugacija drugacije bih i postupao.
Izvini, dosta na ovom forumu vidim odsecenost od realnog sveta, ali ovo upada u bas tesku odsecenost. Zapitam se da li si izasao van NBG, sem do pecenjare neki vikend, i to do Zarkova? :)
Pogledaj VML, MML, Mirijevo, Borcu, i slicne delove, guzve su sve vece i vece iz tih rubnih delova grada, a stanje infrastrukture je sve gore i gore. Druga je tematika zasto se niko ne buni, i to je vec za offtopic.
A opet ponavljas taj narativ niko nece na periferiju, iako se prezvakalo bar 10 puta da su cene na toj periferiji preko 2k da ista valja. Novogradnju da ne pominjem, uvek pomenem prijateljima Vidikovac skoro 3k. Sem ako pod periferijom ne podrazumevas Lazarevac, ne znam gde ti nalazis te jeftine kvadrate koje cekaju mladu porodicu sa skromnim prihodima.
Dalje, ajde da zanemarimo Beograd, ali koliko vidim i u drugim vecim gradovima cene nisu bas dzak krompira kako voli nas narod da predstavi. Druga prica su palanke koje gravitiraju Beogradu, i kao sto se pominje trasa zeleznice, tu jedino vidim potencijal. Ali opet nema govora da je to periferija Beograda.
 
Izvini, dosta na ovom forumu vidim odsecenost od realnog sveta, ali ovo upada u bas tesku odsecenost. Zapitam se da li si izasao van NBG, sem do pecenjare neki vikend, i to do Zarkova? :)

Zapravo, vidimo da je on ziveo u Batajnici. Vidimo I da je pitao sta to tamo fali od infrastrukture zbog cega neko ne bi mogao da zivi tamo, ali od odgovora videsmo samo "to nije Beograd".
 
Zapravo, vidimo da je on ziveo u Batajnici. Vidimo I da je pitao sta to tamo fali od infrastrukture zbog cega neko ne bi mogao da zivi tamo, ali od odgovora videsmo samo "to nije Beograd".
Ja jos uvek cekam odgovor, nikada mi niko nije odgovorio na to pitanje na ovom forumu. Tamo zivi preko 50 hiljada ljudi, a ljudi pricaju kao da zive u srednjem veku.

Inace sad u spicu je razlika u prevozu sa novog beograda do batajnice i centra/ledina 5 minuta, tako da ne vidim neki argument za stednju vremena u putu. Meni do centra treba odavde skoro kao do batajnice / dobanovaca / ugrinovca.
 
Zapravo, vidimo da je on ziveo u Batajnici. Vidimo I da je pitao sta to tamo fali od infrastrukture zbog cega neko ne bi mogao da zivi tamo, ali od odgovora videsmo samo "to nije Beograd".
Nije infrastruktura jedina stvar koja cini mesto normalnim za zivot, nego neki minimum. Ok za razliku od nekih drugih prigradskih naselja Batajnica mozda ima Ok infrastrukturu. Sta ima sem toga? Neku srednju skolu? Neku firmu/fabriku gde bi ljudi mogli da rade? Ima isti broj stanovnika (oko 50k, nezvanicno i vise) kao recimo Pirot koji ima fabriku guma Tigar, 6 srednjih skola, cak i neke visoke skole. Pirot ima gradski bazen, Batajnica neki privatni mali (koliko sam izguglao). Sem toga sto je veliko naselje, i sto mozda ima kanalizaciju i sto mozda imas solidno pokriven prevoz do grada, sta mozes da radis uopste tamo? Da li je Batajnica samo ogromno selo, ili ipak tamo mozes i da zivis bez potrebe da ides do grada za bilo sta da ti je potrebno? Da li dete moze tamo da ide u bilo koju srednju skolu, ili mora svakog dana da putuje u Beograd, i sta kad mu srednja skola nije na Novom Beogradu pa mora da gubi po 2-3 sata dnevno samo u putovanju? Sta kad tebi posao nije na Novom Beogradu nego recimo na Zvezdari ili na Petlovom Brdu, koliko ti onda vremena ode na putovanje? Ali verujem da, ako si penzioner ili su ti deca vec odrasla, a ti radis od kuce, verovatno je dobro za zivot.
 
Poslednja izmena:
Idem sad da objasnim mojima da su nas decu mucili sto smo ziveli u Batajnici, i sto sam morao da putujem 30 minuta u jednom smeru do zemuna u srednju skolu ili na bazen.

Ja ne znam ko je odsecen ovde od realnosti, u mom odeljenju u srednjoj skoli u Zemunu samo je njih 3je bilo iz Zemuna, svi ostali smo putovali prevozom do srednje skole.
Sada kada je vazduh ok, povezanost OK i infrastruktura OK pomeramo metu jer argumenata nema.
 
Nije infrastruktura jedina stvar koja cini mesto normalnim za zivot, nego neki minimum. Ok za razliku od nekih drugih prigradskih naselja Batajnica mozda ima Ok infrastrukturu. Sta ima sem toga? Neku srednju skolu? Neku firmu/fabriku gde bi ljudi mogli da rade? Ima isti broj stanovnika (oko 50k, nezvanicno i vise) kao recimo Pirot koji ima fabriku guma Tigar, 6 srednjih skola, cak i neke visoke skole. Pirot ima gradski bazen, Batajnica neki privatni mali. Sem toga sto je veliko naselje, i sto mozda ima kanalizaciju i sto mozda imas solidno pokriven prevoz do grada, sta mozes da radis uopste tamo? Da li je Batajnica samo ogromno selo, ili ipak tamo mozes i da zivis bez potrebe da ides do grada za bilo sta da ti je potrebno? Da li dete moze tamo da ide u bilo koju srednju skolu, ili mora svakog dana da putuje u Beograd, i sta kad mu srednja skola nije na Novom Beogradu pa mora da gubi po 2-3 sata dnevno samo u putovanju?
Gde nađe Pirot, ljudi kada zavrse smenu u Tigru nemaju ama baš nikakve sadrzaje, zato beze u Beograd, ili makar Niš. Gradovi poput Pirota umiru, a Batajnice, Altine I slič̣na naselja se šire, jer ne mogu baš svi u centar
 
Sta kad tebi posao nije na Novom Beogradu nego recimo na Zvezdari ili na Petlovom Brdu, koliko ti onda vremena ode na putovanje? Ali verujem da, ako si penzioner ili su ti deca vec odrasla, a ti radis od kuce, verovatno je dobro za zivot.
Meni google maps kaze 31 minut od Batajnice do Petlovog Brda.
Sa Novog Beograda do Zvezdare mi je 28 minuta.

Pricamo o spicu koji je relevantan jelte, ides i vracas se na posao.
 
Idem sad da objasnim mojima da su nas decu mucili sto smo ziveli u Batajnici, i sto sam morao da putujem 30 minuta u jednom smeru do zemuna u srednju skolu ili na bazen.

Ja ne znam ko je odsecen ovde od realnosti, u mom odeljenju u srednjoj skoli u Zemunu samo je njih 3je bilo iz Zemuna, svi ostali smo putovali prevozom do srednje skole.
Sada kada je vazduh ok, povezanost OK i infrastruktura OK pomeramo metu jer argumenata nema.
Jedna je stvar kad si negde rodjen i tu si navikao, a druga je stvar kad se selis u neki drugi grad. Kako neko ko nije iz Beograda a razmislja o preseljenju tamo da razlikuje neko naselje koje je mozda Ok od nekog ŠĆĐŽ naselja? Pa čak i da je Ok naselje, kako da znaš koji deo naselja je problematičan zbog ovog ili onog? Sve je to mačka u džaku, a opet si odsečen od grada 20km. Ja bih pre umesto da dam 1.500 za ovu lokaciju dao 2.000 evra za neku lokaciju koja spada u gradsku (tipa 10km od centra), jer za malu razliku u ceni dobijam mnogo toga. A onda se vraćamo na početak priče da uz još manje doplate po m2 možeš da nađeš nešto i daleko bliže centru. Poenta priče, možda Batajnica i nije loša za nekog, ali 1.500 evra za Batajnicu meni zvuči mnogo više nego što mi 3k-4k evra zvuči za lokaciju u centru. Ali opet, nemaju svi iste preferencije, nekom je to Ok, pa će kupiti tamo.
Gde nađe Pirot, ljudi kada zavrse smenu u Tigru nemaju ama baš nikakve sadrzaje, zato beze u Beograd, ili makar Niš. Gradovi poput Pirota umiru, a Batajnice, Altine I slič̣na naselja se šire, jer ne mogu baš svi u centar
Iz Pirota idu u veca mesta tipa Nis ili Beograd, ali tek posle srednje skole, barem u svom gradu imaju srednje skole tako da ne moraju da idu negde drugde. I ne beze u Beograd zbog nedostatka sadrzaja u Pirotu, nego zbog nedostatka posla, jer ne mogu svi da rade u Tigru.
 
Daleko od toga da se idealizuju rubne opstine. Beograda ali svakako ako neko misli da time sto ce recimo biti blize centru i tako izbeci putovanja po Beogradu i guzve je bas povrsno gledanje na stvari ili se zivot svodi na kuca poso. Ako je tako onda ziveti i raditi na jednoj opstini je dzekpot.
 
Meni google maps kaze 31 minut od Batajnice do Petlovog Brda.
Sa Novog Beograda do Zvezdare mi je 28 minuta.

Pricamo o spicu koji je relevantan jelte, ides i vracas se na posao.
Koliko treba autobusom? Sat i 35 minuta.
1720194570569.png
 

Prilozi

  • 1720194458560.png
    1720194458560.png
    974,2 KB · Pregleda: 28
Jedna je stvar kad si negde rodjen i tu si navikao, a druga je stvar kad se selis u neki drugi grad. Kako neko ko nije iz Beograda a razmislja o preseljenju tamo da razlikuje neko naselje koje je mozda Ok od nekog ŠĆĐŽ naselja? Pa čak i da je Ok naselje, kako da znaš koji deo naselja je problematičan zbog ovog ili onog? Sve je to mačka u džaku, a opet si odsečen od grada 20km. Ja bih pre umesto da dam 1.500 za ovu lokaciju dao 2.000 evra za neku lokaciju koja spada u gradsku (tipa 10km od centra), jer za malu razliku u ceni dobijam mnogo toga. A onda se vraćamo na početak priče da uz još manje doplate po m2 možeš da nađeš nešto i daleko bliže centru. Poenta priče, možda Barajevo i nije loše, ali 1.500 evra meni zvuči mnogo više za Batajnicu nego što mi 3k-4k evra zvuči za lokaciju u centru. Ali opet, nemaju svi iste preferencije, nekom je to Ok, pa će kupiti tamo.

Iz Pirota idu u veca mesta tipa Nis ili Beograd, ali tek posle srednje skole, barem u svom gradu imaju srednje skole tako da ne moraju da idu negde drugde. I ne beze u Beograd zbog nedostatka sadrzaja u Pirotu, nego zbog nedostatka posla, jer ne mogu svi da rade u Tigru.
Sve je to OK, svako ima svoje nacine vrednovanja, ali nemojte onda da kukate kada svi isto razmisljate jer zelite da ste blizu centru i dizete cenu kvadrata tako, da mi pricate bajke kako ne postoji nigde infrastruktura i povezanost, i da je zivot van centralnih opstina katastrofa a niste zakoracili u Batajnicu npr.

Batajnica je ono sto bi u Americi klasifikovao kao suburbs, ista ona stvar koju neki clanovi ovde prizeljkuju toliko, pa bih ih pitao da li sve te iste stvari koje pominjete da zelite da imate postoje u americkim naseljima? Ili su to mirne lokacije za porodice sa dovoljnom infrastrukturom.


Ja cu samo da spomenem da sam bio usao u raspravu na istom ovom forumu kada je jedan clan foruma usao u raspravu sa mnom kako je previse ocekivati da ti se Maxi / Pekara nalaze van okvira bloka u NBGD i da ce sutra dete morati da predje ulicu kada ga posaljes po hleb.
Ali ne, ja sam odsecen od realnosti i problem u ovoj temi.
 
Koliko treba autobusom? Sat i 41 minut.
Da te preduhitrim, ako ides peske treba jos vise.

Opet kazem, kad god pricamo o jednoj stvari samo se pomera meta i odstojanje tako sto se uvode sada neka nova ogranicenja.
Sad nije vise ni autoput / putevi vec iskljucivo gradski prevoz bitan?

Edit:
Da se razumemo, sad pricamo o situaciji da bi dali XYZ+ eura po m2 vise da bi bili po svaku cenu blizu centru a nemate pare za polovni auto?
Pricamo iz ugla da vi vec imate para da birate mesto gde hocete da zivite, sto podrazumeva da imate i para za kola za ne?!
 
Vrh