Šta je novo?

Cene nekretnina

Sve je tu subjektivno, zavisi od lokacije i da li ima dosta interesovanja ili ne
Jeste. Ja sam recimo neko vreme baš želeo da kupim stan u Aleksinačkih rudara u onim kockicama, ili pak na Bulevaru Nikole Tesle tu početak ka Rudara. Da je u tom periodu naišao ok stan koji mi se svideo nudio bi ko zna koliko, bez obzira što bi sigurno bio precenjen u nekom smislu. Posle sam se smirio.
 
Znaci ja sam ziveo pored septicke jame? :) pa dobro, znam da razni Beogradjani sve sto nije Krog dvojke je pustos i blato. Ne vidim onda sto se zalite na cene. Treba da budu jos vece. Trebalo mi je leti oko sat, sat i po u jednom pravcu. Zimi ako putevi nisu jos ocisceni bude 2h. I to mi je ok. Toliko neko putuje sa karaburme na NBG, a zivi u pustosi i blatu ;)
Nema ni srce Beograda preciscivac otpadnih voda, ispusta sve to u Savu i Dunav tako da sve ok. Realno ti sa Karaburme ne treba ni 10min do centra kada nema guzve, a i gradskim prevozom koji je u raspadu ti treba 15-20min. Nije uporediva lokacija sa tom tvojom protiv koje nemam nista protiv, ali toliko putovati je ludost. To moze samo neko ko do podne ispija kaficu, a popodne gleda na sat kada ce kraj radnog vremena. Kazi ti nekom lekaru ili jos gore hirurgu koji na nogama provede ceo dan da jos vozi 4 sata dnevno. Ali onda prijatelju mariks nemoj da se zalis na nase zdravstvo, nego cuti lepo i ne prozivaj radne ljude i ne predlazi im da kupe stan ili kucu na 2h od Beograda.
 
Ne vidim nikakav problem putovanja na posao od sat vremena, bilo je navedeno vreme od 2 sata kada ima snega koji nije ociscen(2-3 dana godisnje), pogotovo ako neces da remetis svoj život zbog tih 2 sata vožnje, to je ukupno 10 sati, kao da radiš i subotom, što dosta ljudi i radi...Ja sam putovao ovih par godina svakodnevno iz Novog Sada do Šimanovaca, Beograda, Loznice, Šabca, Obrenovca, Kaludjerice, Kragujevca...
Treba da se napreduje u poslu ili da se ne odbijaju takvi poslovi zbog tog vremena u vožnji zarad većeg cilja, ako imaš volje, snage i energije...
Mogu podkasti da se slušaju u vožnji, razni seminari, online usavršavanje i školovanje, pa da se i ta vožnja isplati u nekom ličnom napredovanju...
Nekretninu gledaš da obezbediš porodicu i da deca imaju potreban početni komfor i kasnije adekvatne sadržaje na koje trebaju da idu, osnovna škola, već za srednju mogu i da putuju, a verovatno i to može ili će moći online...
Pogrešno je napravljen narativ da mora da se bude u centru grada ili uopšte u gradu i da je normalno da ti bude sve na dohvat ruke(pozorišta, bioskopi...), mnogo smo se mi razmazili i neka nametnuta pravila su se ustoličila kao skoro neophodna...
 
Nema ni srce Beograda preciscivac otpadnih voda, ispusta sve to u Savu i Dunav tako da sve ok. Realno ti sa Karaburme ne treba ni 10min do centra kada nema guzve, a i gradskim prevozom koji je u raspadu ti treba 15-20min. Nije uporediva lokacija sa tom tvojom protiv koje nemam nista protiv, ali toliko putovati je ludost. To moze samo neko ko do podne ispija kaficu, a popodne gleda na sat kada ce kraj radnog vremena. Kazi ti nekom lekaru ili jos gore hirurgu koji na nogama provede ceo dan da jos vozi 4 sata dnevno. Ali onda prijatelju mariks nemoj da se zalis na nase zdravstvo, nego cuti lepo i ne prozivaj radne ljude i ne predlazi im da kupe stan ili kucu na 2h od Beograda.
Samo ako si ti radan sa stanom viska i to sto hoces jos neki investicioni stan da zaradjujes na radnim ljudima dok im skidas kozu sa ledja. Onda kupuj po ovim cenama i cuti. Nego nemas dovoljno pa se zalis verovatno jer ne radis dovoljno. Hirurg svakako moze da priusti bilo koju lokaciju. To sto ti smatras ludoscu da neko putuje sat vremena do posla samo pokazuje razmazenost kruga dvojke koji su navikli da im je sve ispred nosa i prozivali trocifrene autobuse i tako sami sebi skocili u stomak sa cenama nekretnina. Ja da sam ispijao kaficu kao ti verovatno ne bih nikada kupio stan i kukao bi sad na cene kako posten covek ne moze da kupi stan u centru grada, kao i ti. Ne znas me i bolje cuti jer ispadas smesan sa tim rasnim Beogradjanin stavom, koji misli da mu stan u centru grada sleduje sa rodjenjem. Meni putovanje nije tesko palo, prosecno je to bilo oko sat znaci dva sata dnevno, samac, bolje nego da igram igrice kao rasni Beogradjani. Ziveo u svom umesto da dajem nekom rasnom Beogradjaninu kiriju za neku preradjenu supu. Posao je bio takav da sam nekad radio i teren pa bio i 6-7h u putu. A to sa karaburme 10min kad nema guzve… pa i meni treba 35min da nema nikog na putu. Ja pricam o dolasku i odlasku sa posla, a ne kad nema guzve i ne 4h puta i ne do centra vec do NBG. Citaj malo nekad. Tebi je bas centar u glavi.

Ziv ti meni bio i samo kupuj po stokholmima. Ili kukaj na forumima kako su rasni Beogradjani osteceni za svoje pravo po rodjenju. Dosli divlji i oterali pitome. Gaze po blatu, a kupuju po betonu. Krug dvojke svet, ostalo pustara i blato.
 
I da se nadovezem samo koliko covek popljuva sve radne ljude, one za koje se navodno zalaze, jer je ludost putovati sat vremena do posla. Popljuvao je ljude koji od muke ili napredka moraju da putuju i duze, ne samo sa periferije vec i iz drugih gradova. A jadni hirurzi i lekari moraju da zive i rade u centru jer zna se samo u centru postoji radno mesto za njih. A ako neko hoce da se leci naravno da mora da dodje u centar jer je svuda drugde pustos i blato. Verovatno ne poznaje ni jednog radnog coveka, kao sto nikad nije ni krocio van kruga dvojke.
 
Ma samo neka radni i posteni ljudi slusaju tebe i kupe stan na 10 sati jahanja od kruga dvojke i sve ce biti u redu.
 
Ne, nego ce da odu tamo gde im je bolje, a to je EU na primer. Onda takvi kao ti placu jao nema dobrih lekara u Srbiji kme kme
 
Da je EU dobra ne bi lekari iz Stokholma isli tamo gde im je bolje - u USA i u Norvesku.
 
Bili su danas iz gradskog stambenog,snimi dronom dok sam ja došao,nisu hteli da se penju na krov🤣 ja im doveo veštaka gradjevinske struke ne njih boli uvo ,novi krov pa novi krov.Kazem ja a šta cemo ako ne pristanu stanari ili ja sam hocu sa platim novi krov dok ne potpišemo ugovor ko je sanira štetu …oni cute,još se ispostavi da kad su mi radili da su pogrešnu stranu uradili ahhahah…preteruju sa ugradjivanjem,prijavljeni agenciji za borbu i psrecavanje korupcije pa nek se dogovaraju sa agencijom ….
 
Da je EU dobra ne bi lekari iz Stokholma isli tamo gde im je bolje - u USA i u Norvesku.
Krug dvojke ili EU, nema dalje. Sve ostalo je pustos i blato. I posle se zali na cene umesto da bude srecan sto neko putuje umesto da kupi stan. Mada mu ni to ne odgovara jer je posle manje ljudi koji ce njemu dati kiriju. (Moja drugarica iz detinjstva se vratila u rodni kraj, svakodnevno putuje za BG. Firma placa put jer je trazena u svom poslu. Kaze vise joj ostane tako na kraju meseca. U BG ode sve na kiriju, racune… za stan skupiti sama nece skoro. Ovako je bar na svome)
 
Bili su danas iz gradskog stambenog,snimi dronom dok sam ja došao,nisu hteli da se penju na krov🤣 ja im doveo veštaka gradjevinske struke ne njih boli uvo ,novi krov pa novi krov.Kazem ja a šta cemo ako ne pristanu stanari ili ja sam hocu sa platim novi krov dok ne potpišemo ugovor ko je sanira štetu …oni cute,još se ispostavi da kad su mi radili da su pogrešnu stranu uradili ahhahah…preteruju sa ugradjivanjem,prijavljeni agenciji za borbu i psrecavanje korupcije pa nek se dogovaraju sa agencijom ….
E neka si i bravo za dovodjenje veštaka, ali ovo sa dronom je hit, naučili ljudi da voze i snimaju dronom i to je to, nekim nadzorima(inženjerima) prilikom gradjena objekta je isto tako da li teško(zbog godina) ili ispod časti da se penju na krovove da vide kako i šta je ugradjeno...
 
Nisam našao noviji tekst ali me je baš zanimalo gde žive najbogatiji ljudi u Beogradu...Novi Beograd je u pitanju


Po prosečnoj plati prvo mesto je pripalo Vračarcima




Nisam do ovog foruma nikad ni čuo o krugu dvojke, to jest vidim da se radi o tramvaju "dvojka", gledam njegovu trasu, ona i prolazi kroz Savamalu, to jest jednim delom i do BNV...

https://www.telegraf.rs/amp/vesti/b...lne-granice-kruga-dvojkei-ko-sve-u-njemu-zivi
 

Malo o neurbanizmu. Ukratko koga mrzi da gleda - Beograd je gori od sela i unisten grad za narednih 500 godina.
Ako nekom odgovara da radi u Beogradu, a zivi na 3 dana jahanja od posla kao mariks onda ok. Beograd nije projektovan da zivis na periferiji, a radis u gradu. Da jeste prvo bi postojao metro pa onda sve ostalo. Pa Sofija ima metro vec skoro 30 godina, Bukurest 50. A mi imamo lazna obecanja i u tim obecanjima se trasa pomera da staje voz kako odgovara snobovskim kvartovima, gore nego seoski autobus.
A drugo ne bi se dozvolili delovi grada kao Kaludjerica, Ledine gde neki odavde kupuju stan i misle da su na Novom Beogradu, zapustena strana preko Pancevca.
 
Za metro se svi slažemo i bio je davnih dana i projektovan i u planu, samo nije nikad ni započet sa izgradnjom do na neki način sada. Beogradu metro fali da bi se i mogao nazvati metropola 😉

Idealno bi bilo kada ne bi morali uopšte ljudi da putuju kolima do posla, to jest kada bi mogli peske ili biciklom u roku od 45min da stignu na posao(taman jedna zdrava aktivnost koja je potrebna čoveku), bolje je i to nego da se posle spavanja, odmah sedne ponovo na 8h radno vreme... Po meni još idealnije ako mogu remote da rade pa da tako mogu osim odabira stana/kuće za život da putuju širom sveta i ne zavise od nekog nametnutog mesta i proširuju vidike dok rade...

Došao je trend tih nekih za sada luksuznih kompleksa koji sadrže : teretanu, SPA centar, vrtić i samousluge itd... koji su skoro samodovoljni za taj neki zdraviji gradski život gde ne moras da gubis vreme u saobracaju, možda tu bude malo i negativnog efekta jer si u zatvorenom balonu, ali to je od čoveka do čoveka i kako se organizuje...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240706_082515_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240706_082515_Samsung Internet.jpg
    49,8 KB · Pregleda: 32
Imamo experta za zlatibor, on je uskospecijalizovan za premijum zgrade. Jel to od 1000e m2 zlatiborski premijum?
 
Ne, nego ce da odu tamo gde im je bolje, a to je EU na primer. Onda takvi kao ti placu jao nema dobrih lekara u Srbiji kme kme
Završi specijalizaciju i dođi da radiš u BG. Ako si dobar su svom poslu stan u Bloku 70 može da postanu realnost, ne moraš se smucati po socijalnim kvartovima Stocholma.
 
Vrh