Šta je novo?

Blok 18 Novi Beograd

Na ovoj Igorovoj slici samo fali zid koji bi zazidao @zidar:
1.jpg
 
Greska. Ogledalo treba da bude sa druge strane, da se blok 18 ogleda u njemu ovakakv kakav je.
 
Sadika Ramiza se zove zvanično... Valjalo bi Ramiza Sadikua, al ovo naselje je takvo pastorče Novog Beograda, da se kum nije ni potrudio.
 
Poslednja izmena:
У сваком случају презиме му је било Садику, а име Рамиз.
Чудо па су га одвојили од shok Боре, који има улицу чак на Старој Карабурми..
 
 
Pozdrav, posedujemo stancic od 30 m2 u ulici Sadika Ramiza koji planiramo da prodajemo. Dobili smo procenu da taj stan vredi trenutno nekih 40 000 e. Moje pitanje je da li vredi cekati drzavu i njen projekat koji je planiran za Blok 18 ili prodati nekretninu. Mi smo kupili stan u novogradnji na drugoj lokaciji pa bi zato verovatno prodavali ovaj u Bloku 18.
 
Država neće kupovati taj stan, osim ako preko njega nije predviđena ulica, ili sl.

A zanimljivo će biti da se vidi ko bi sada kupio taj stan, tj. da li je reč o budućem investitoru/preprodavcu zemljišta. Možda bi se moglo cenjkati za više od 40.000.
 
Država neće kupovati taj stan, osim ako preko njega nije predviđena ulica, ili sl.

A zanimljivo će biti da se vidi ko bi sada kupio taj stan, tj. da li je reč o budućem investitoru/preprodavcu zemljišta. Možda bi se moglo cenjkati za više od 40.000.
Pa investitor, preprodavac ili neko ko bi tamo ziveo, svejedno je, tu smo garsonjeru izdavali za 50 e simbolicno, unutra je komplet funkcionalna, e sad spoljasnji izgled je malo njahhh, verovatno vam je poznata ulica Sadika Ramiza i taj kraj. Nije bas moderan niti je ovo novogradnja, ali svakako je investiciona nekretnina. Probali smo da ponudimo stan na Fb u oglasima ali su nas samo napljuvali u smislu da nudimo rupcagu u kome neko ne bi ni kokoske drzao. Ne znam sta se ocekuje omladina za 40 000 e...:-(
 
Ma jasno. Kad/ako krene otimanje investitora za te placeve, može to da skoči. A sam bih verovatno sad uzeo 40.000 ako bih mogao.
 
Pozdrav, posedujemo stancic od 30 m2 u ulici Sadika Ramiza koji planiramo da prodajemo. Dobili smo procenu da taj stan vredi trenutno nekih 40 000 e. Moje pitanje je da li vredi cekati drzavu i njen projekat koji je planiran za Blok 18 ili prodati nekretninu. Mi smo kupili stan u novogradnji na drugoj lokaciji pa bi zato verovatno prodavali ovaj u Bloku 18.

Komšija je pre 2 meseca stan od 35 kvadrata u Profesorskoj koloniji prodao za 75 hiljada, ful sređen stan u uređenom kraju grada, čisto za poređenje. Tih 40 hiljada je skroz ok cena u trenutnom stanju za tu lokaciju, mada možda bi se našao neko da plati nekih 10 hiljada više ako bi bili strpljiviji s obzirom za koje pare se prodaju stanovi u daleko gorim naseljima kao Vojvode Vlahovića i slično, svakako stavite oglase na sve glavne sajtove za prodaju nekretnina a ne na fb.
 
Pozdrav, posedujemo stancic od 30 m2 u ulici Sadika Ramiza koji planiramo da prodajemo. Dobili smo procenu da taj stan vredi trenutno nekih 40 000 e. Moje pitanje je da li vredi cekati drzavu i njen projekat koji je planiran za Blok 18 ili prodati nekretninu. Mi smo kupili stan u novogradnji na drugoj lokaciji pa bi zato verovatno prodavali ovaj u Bloku 18.
Glavna stvar je da li uz stan ide i nešto placa. Ako je samo stan, a zemljište tudje (drugog vlasnika, državno, gradsko...) onda je to verovatno realna cena, ili je tu negde.
Ako ima i neko pripadajuće zemljište, u privatnoj svojini, onda će verovatno vredeti mnogo više u nekom (ne baš bliskom) trenutku. U tom slucaju bi trebalo izvagati trenutnu (neveliku) dobit i rizik i trošak čekanja, tj da li vam je novac potreban ili ne baš nešto hitno.
 
Хвала, мрзело ме је да отварам по оној врућини..;)
 
Греота што ова фонтана није у функцији. И што нема праксе да се сличне праве по великим комплексима, у БнВ нпр.
 
Греота што ова фонтана није у функцији. И што нема праксе да се сличне праве по великим комплексима, у БнВ нпр.
Ne samo da nije u funkciji, nego ne postoji više ni fontana ni jezerce, sve je nasuto zemljom i napravljen travnjak.
 
Основа фонтане, наравно постоји,

19223026_747777388761714_3997380884985790993_o.jpg


(квадрат на десној страни фотографије), а њени надземни метални елементи су вероватно негде сачувани..
 
Poslednja izmena:
Vrh