Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Tu je cilj da upadnem, al teško, jer cu biti medju poslednjima na listi, a primaju samo 8 brucosa u taj dom. Zato vec razmisljam o drugim opcijama
U principu, odakle god da dolazis na BB ili Kositnjak, bice strmo, recimo ja bih licno iybegavao ulicu Kneza Viseslava, jer je dugacka, strma i ima veoma malo prostora sto na kolovozu, sto na trotoaru, iako je direktno vodi do DIF-a.
 
Tu je cilj da upadnem, al teško, jer cu biti medju poslednjima na listi, a primaju samo 8 brucosa u taj dom. Zato vec razmisljam o drugim opcijama​
Nisam znao da primaju tako malo tu. Ja sam mislio da je on poput drugih domova.
U principu, odakle god da dolazis na BB ili Kositnjak, bice strmo, recimo ja bih licno iybegavao ulicu Kneza Viseslava, jer je dugacka, strma i ima veoma malo prostora sto na kolovozu, sto na trotoaru, iako je direktno vodi do DIF-a.​
Maltene sve sem III Beograda i NBG bez BK je u brdima, tako da kako god da okreneš onaj ko hoće da vozi bicikl po Beogradu mora da se navikne na brdsku vožnju.​
 

Maltene sve sem III Beograda i NBG bez BK je u brdima, tako da kako god da okreneš onaj ko hoće da vozi bicikl po Beogradu mora da se navikne na brdsku vožnju.​
Ipak, treba imati na umu da nijedno od tih brda nije Monblan - samo malo mišiće istreniraš i otpevaš Eye of the tiger i dobar si :cool:
 
Ako će nekoga da obeshrabri realna slika konfiguracije Beograda, onda on i nije za isti. A nije da nismo mogli da pročitamo ovde da je Beograd gori od Monblana od strane nekih.​
 
zaj**** je, narocito sa Karaburme, Rifata...

Ja vozim tu od pocetka Banovog brda do Dorcola, ne koristeci staze, ali sve preko toga bi vec bilo problematicno.

Ipak negde ides, nije to trening da se oznojis ko svinja, dodjes kuci, istusiras se, jedes i legnes da odmoris. Njega tek ceka ceo dan na faksu.

On kad dodje do Banovog, tek ga ceka uspon i onda takav upada na faks 😁

Jos kad se uracunaju vremenski uslovi u Beogradu, saobracaj...

Nije to teska ruta kao trening, ali kao prevoz gde je tek dan pred tobom... zaj**** je.

Mada dobro, na DIF-u verovatno nije problem biti znojav i smrdljiv 😆
 
Da je upisao Sumarski bilo bi lagano, sva brda bi ga cekala tek u povratku 😅
 
Tramvaj ti je realno najbolje resenje i onda tri stanice 23/53. Ili kad izadjes iz 12, idi peske gore, ipak si DIF-ovac 😀
 
zaj**** je, narocito sa Karaburme, Rifata...

Ja vozim tu od pocetka Banovog brda do Dorcola, ne koristeci staze, ali sve preko toga bi vec bilo problematicno.

Ipak negde ides, nije to trening da se oznojis ko svinja, dodjes kuci, istusiras se, jedes i legnes da odmoris. Njega tek ceka ceo dan na faksu.

On kad dodje do Banovog, tek ga ceka uspon i onda takav upada na faks 😁

Jos kad se uracunaju vremenski uslovi u Beogradu, saobracaj...

Nije to teska ruta kao trening, ali kao prevoz gde je tek dan pred tobom... zaj**** je.

Mada dobro, na DIF-u verovatno nije problem biti znojav i smrdljiv 😆
da je trening, ne bi uopste bio problem, ali da, ja nakon voznje ostajem na faksu, i kad zavrsim faks opet moram celu tu rutu nazad... neveruejm da bi to uspeo da izdrzim skoro svaki dan, godinu dana... razmisljam se da uzmem elektricni bicikl ili da pretvorim obican h elektricni, sad cu pogledati na kupujem prodajen koliko bi me to izaslo. Svakako, ja tu voznju ne radim da bih "istrenirao" nego mi jednostavno treba prevoz. Na kranu krajeva, ostaje mi i autobus, ali sam mislio da je bicikl bolja opcija
 
Tramvaj će tad verovatno da ide preko mosta pa krug oko starog buvljaka pa preko Banjice na Banovo brdo :D Ako bude postojao uopšte.
 
Decko je tek upisao faks, znaci da krece na jesen, do sledecih vrucinstina ce se vec snaci i videti.

Poenta je da BG je haos za biciklizam, pogotovo tako neke destinacije poput Karaburma-DIF.

Definitivno je tramvaj najlakse resenje, mnoge nas je tramvaj ovde odgojio, samo smo u suprotnom smeru isli na faks, ali otprilike istom rutom.

Bilo bi lepo da postoji biciklisticka infrastruktura i da ima vise domova, od kojih bi neki bio blizu njegovog faksa pa da zivimo svi ko u filmovima, stavimo onu korpicu na bajs, obucemo sulju, uske pantalone i cipele i svi na posao i faks bajsom i po snegu.

Ali nema jbg.
 
Vrh