Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Hoće jednog lepog dana: još jedan od experimenata koliko smo spremni da trpimo idijotizme!
Još pre godina dana sam pisao BW Woterfrontu vezano za zaprečavanje*******ici staze pored reke, vrlo brzo i kulturno su odgovorili da će najkraće moguće, dok traju radovi držati blokiranu bici stazu...ali to im je poslednja rupa na svirali.

kada bi se udružili pa par stotiona biciklista protestvovalo verujem da bi već sutra otvorili....
 
Ne postoje nikakvi radovi koji sprečavaju otvaranje bici staze od Galerije ka Adi.

Staza postoji između ove dve oznake, ali joj se ne može prići. Takvo je stanje sigurno vec dve godine.

Screenshot 2024-08-13 151302.jpg


Postoji spoj nove staze i stare staze na 5m od ograde (na gornjem delu slike).
 
Poslednja izmena:
Gornju stazu nikad nisu iscrtali ispred galerije sto je isto bezobrazluk
A bašte su dodatno proširili preko svake mere
 
Предлажем да координисано истролујемо надлежне институције и у исто време на њихове адресе пошаљемо исти мејл за захтевом да пусте стазу.
 
Предлажем да координисано истролујемо надлежне институције и у исто време на њихове адресе пошаљемо исти мејл за захтевом да пусте стазу.
Daj ako možeš, napravi šablon, pa da ih rešetamo.

Adrese su sledeće:
Grad Beograd
Belgrade waterfront / Beograd na vodi
Sekretarijat za saobraćaj
Šta još?
 
Ne postoje nikakvi radovi koji sprečavaju otvaranje bici staze od Galerije ka Adi.

Staza postoji između ove dve oznake, ali joj se ne može prići. Takvo je stanje sigurno vec dve godine.

Pogledajte prilog 208081

Postoji spoj nove staze i stare staze na 5m od ograde (na gornjem delu slike).
To je cista bahatost, nista vise. Cilj je da se biciklisti odviknu od koriscenja tog dela grada. Zavrsena je i rekonstrukcija one jedne terasice, gde je propao deking, uredili su cvecnjake, popravili ploce koje su se odlepile i ocistili grafite. Ne vidim sta bi se jos cekalo. A za nas bicikliste, koje zabole... uvo za Galeriju i hocemo samo da prodjemo taj deo, otvaranje staze bi puno znacilo.
Spremili su se bili za zatvaranje od zeleznickog mosta. Jedno vece su postavili crvenu traku i betonsku kocku, ali je neko iskidao posle par sati. A postavili su i na nizbrdici od Gazele ka sajmu na sredinu, tako da je bilo rizicno, pa je isto neko uklonio. Svakako, sprema se skorije zatvaranje tog dela ka sajmu.
Uskori ce 10 godina ot kad nas jasu kao Nemce, da obilazimo, preskacemo, guramo kroz pesak, blato itd. Prosto, biciklisti nisu dobrodosli u taj kraj.
Takodje, ni sa druge strane nema sta da se radi, da puste stazu i setaliste gore. Postavili su reklamne panoe na betonskim nosacima jos pre 2 meseca. A na tom delu se razbilo ljudi i ljudi, ali nema reakcije. Cekaju da biciklisti i pesaci to rese pesnicama i da se zauvek ukine bici staza.
 
Daj ako možeš, napravi šablon, pa da ih rešetamo.

Adrese su sledeće:
Grad Beograd
Belgrade waterfront / Beograd na vodi
Sekretarijat za saobraćaj
Šta još?
Поштовани,

Како је бициклистичка стаза на десној обали Саве у зони ТЦ Галерија завршена пре скоро две године а "Селфи" мостић пре неколико месеци не видимо ни један оправдан разлог зашто тај преостали део бициклистичке стазе ка/од Аде Циганлије није отворен за бициклисте. Треба имати у виду да се током ове сезоне дешава много, за сада, мањих несрећа и судара бициклиста са пешацима јер су бициклисти приморани да пређу на врло прометни пешачки део обалоутврде испред ТЦ Галерија, те да је за комфор свих посетилаца Београда на Води, савске обале, ТЦ-а, бициклиста и свих других грађана у интересу да се већ изграђена и повезана стаза пусти у саобраћај.

Напоменули бисмо и да ћемо ускоро обележити читаву деценију како је тај најфреквентнији бициклистички коридор у граду у прекиду због изградње пројекта од националног значаја, Београда на Води, па вас молимо да нам омогућите приступ и коришћење инфрастуктуре коју смо и ми, грађани, платили земљиштем у Савском Амфитеатру, као и том деценијском немогућношћу неометаног приступа реци Сави.

Срдачно
 
Фан фект, тај део је претпрошле (или прошле) године, био у функцији пар недеља.
 
Jel zabranjeno nositi slusalice dok vozis bajs i ako jeste, da li je zabranjeno samo imati slusalice u usima, a ne slusati nikakvu muziku?
 
Zabranjeno je imati ih na oba uveta, na jedno može. Bez obzira slušao muziku ili ne.
 
  • A šta ako nisu slušalice nego slušni aparat?
  • A šta ako jesu slušalice, ali sa opcijom da pojačavaju ambijentalni zvuk?
  • A šta ako su u pitanju grejači za uši sa ugrađenim slušalicama.
Taj član zakona mora da se promeni jer postoje barem 3 navedene rupe.
 
Поштовани,

Како је бициклистичка стаза на десној обали Саве у зони ТЦ Галерија завршена пре скоро две године а "Селфи" мостић пре неколико месеци не видимо ни један оправдан разлог зашто тај преостали део бициклистичке стазе ка/од Аде Циганлије није отворен за бициклисте. Треба имати у виду да се током ове сезоне дешава много, за сада, мањих несрећа и судара бициклиста са пешацима јер су бициклисти приморани да пређу на врло прометни пешачки део обалоутврде испред ТЦ Галерија, те да је за комфор свих посетилаца Београда на Води, савске обале, ТЦ-а, бициклиста и свих других грађана у интересу да се већ изграђена и повезана стаза пусти у саобраћај.

Напоменули бисмо и да ћемо ускоро обележити читаву деценију како је тај најфреквентнији бициклистички коридор у граду у прекиду због изградње пројекта од националног значаја, Београда на Води, па вас молимо да нам омогућите приступ и коришћење инфрастуктуре коју смо и ми, грађани, платили земљиштем у Савском Амфитеатру, као и том деценијском немогућношћу неометаног приступа реци Сави.

Срдачно
Otislo na sve adrese, sad cemo videti sta ce da odgovore, ako uopste odgovore.
 
Одговор Сек. за саобраћај за бициклистичку стазу поред ТЦ Галерија: Поштовани, Поводом динамике радова на поменутој бициклистичкој стази потребно је да се обратите инвеститору „Београд на води“ д.о.о. Срдачан поздрав.

Trazio sam pojasnjenje.
 
Ја сам свој мејл послао и Београду на води, а они ми одговорили да су га проследили колегама из надлежног сектора.
 
Evo i ja poslah, dobih generički odgovor da su primili mail o da će odgovoriti u roku od 24 sata.
 
Vrh