Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

перони и нови возови: подићи све пероне на висину Вуковог споменика и купити возове те висине (мислим да је 750 или 950, не сећам се). боље је дограђивати пероне, него их разбијати ако мене неко пита
 
450 je standard i kad se budu kupovali novi vozovi moraće da se srede svi peroni. Na Vuku će da se spušta. Plašim se da neće uskladiti pokretne stepenice!
 
uau, super novosti u prethodnih nekoliko postova. zanima me kada budu otvorili novu liniju koje ce vozove koristiti... koliko sam ja shvatio za sada ima 5 vozova koji rade na bgvozu. Kapiram da ih nema vise , da su preostali na Beovozu, ali da nece njih koristiti? Hoce li koristiti nove vozove i kada planiraju da ih kupe? Jesu li ti novi vozovi oni ruski vozovi? Hvala
 
Apropo ukidanja polazaka: danas sam sa još pedesetak ljudi izblejao od 17.25h do 18.06h na Tošinom bunaru zbog toga.

Većina ljudi, a i ja među njima, je mislila da je prosto otpao jedan polazak iz nekog razloga, a onda se neko setio da pogleda tablu sa novim redom vožnje i otkrili smo da je to feature, a ne bug...

Besmisleno je što su napravili period od 45 minuta usred špica (od 17.21h do 18.06h) kada nema vozova ka Pančevcu.
 
Trebali su u spicu ostaviti sve vozove, a ove van spica su mogli da redukuju. A definitivno od septembra treba bolja kampanja i treba uvesti cesce polaske
 
dandan":ym504tpt je napisao(la):
Apropo ukidanja polazaka: danas sam sa još pedesetak ljudi izblejao od 17.25h do 18.06h na Tošinom bunaru zbog toga.

Većina ljudi, a i ja među njima, je mislila da je prosto otpao jedan polazak iz nekog razloga, a onda se neko setio da pogleda tablu sa novim redom vožnje i otkrili smo da je to feature, a ne bug...

Besmisleno je što su napravili period od 45 minuta usred špica (od 17.21h do 18.06h) kada nema vozova ka Pančevcu.

Pa lepo je bilo najavljeno da su određeni polasci ukinuti, čak je i po novinama i studiju B nedelju dana unapred skoro svaki dan izveštavano o tome :)
 
dziggy":3vhbbcjd je napisao(la):
uau, super novosti u prethodnih nekoliko postova. zanima me kada budu otvorili novu liniju koje ce vozove koristiti... koliko sam ja shvatio za sada ima 5 vozova koji rade na bgvozu. Kapiram da ih nema vise , da su preostali na Beovozu, ali da nece njih koristiti? Hoce li koristiti nove vozove i kada planiraju da ih kupe? Jesu li ti novi vozovi oni ruski vozovi? Hvala

Pa nema za sad nikakve najave kupovine. Mislim da ima 9 od kojih 7 saobraća trenutno, a dve su rezerva. Mada nisam 100% siguran.

Za Resnik će ići, ako budu išle uskoro uopšte, još remontovanih garnitura. Ali često defektiraju pa ih zato zamenjuju starijim vozovima koje nije remontovao Grad. Upravo zbog tog problema sa kvarovima i pouzdanošću sumnjam da će uskoro krenuti voz za Resnik. A i ako bude išao neće na 15 minuta.

@bojan87 Pa da van špica idu vozovi na 30 minuta? Definitivno za prigradje, tj. drugu zonu takt duži od 30 minuta povlači odluku putnika da ne čeka voz nego da se uputi autobusom. A za gradska naselja to važi za takt duži od 15 minuta! Dakle, svaka redukcija = odbijanje putnika!
 
Матеја Бељан":1t2zu17f je napisao(la):
450 je standard i kad se budu kupovali novi vozovi moraće da se srede svi peroni. Na Vuku će da se spušta. Plašim se da neće uskladiti pokretne stepenice!

Ma ne znam ni gde sam pitao, ali pitam ponovo

Zar nije jednostavnije, jeftinije i sve nabacati još šljake i podići prugu i malo podići tunele ako treba nego lupati celu stranicu?
 
Igor":2oclv5rj je napisao(la):
@vucko wow post kao da ga je pisao 2012 :D pozitivno u svakom slucaju :kk:
Odmenuje me Vučko.. optimizam se žešće primio kod njega :cool: E sad, s obzirom da je BGVoz žešći uspeh Gradske vlasti(jer su nas beobuildovce poslušali),nabavka novih vozova ili do tada iznjamljenih,uvođenje Gps,info sistem ,rekonstrukcija i gradnja novih stanica bi taj uspeh pretvorili u odličnu predizbornu temu sa puno slikanja,optimizma imidž bi pozajmili od Johnsona gradonačelnika Londona...dakle, ako nastave da nas slušaju i dalje garantujemo brdo glasova sa relativno malo ulaganja u odnosu na dobit..pa kada se preračunaju videće da smo u pravu.. ;) Uh umalo da zaboravim..nastavak izgradnje Prokopa nosi 10 poena a nabavka krtice za Metro 12(mogu da se slikaju i sa onom sa interceptora dok ne stigne nova).. :kafa:
 
Ne znam da li je iko pratio vesti ali sam danas saznao da grad Nis dobija metro u duzini od 10 km...verovatno pre nas nisam cuo datume...
 
citation-needed-wikipedia-819731_500_271.jpg
 
verovatno...ali yato od beogradskog ni traga ni glasa. Mozda misle da je bg voz dovoljan :laugh: :laugh:
 
Sećate se kad su svi podzemnu stanicu nazivali metro. Na ostalima su koristili pojmove „voz" i „železnička stanica", a kad idu na Vuk kažu idem na „metro" :laugh:
 
Pa ruku na srce jeste Metro u dobroj meri..svako ko se vozio prvi put teško ga je ubediti da nije.. :kafa:
 
ljudi vole da mastaju, ali to jeste najblize metrou sto imamo, a verovatno i najblize sto cemo ikad imati. Niko iz gradske uprave ne pominje metro vise...cekamo izbore... :D
 
Dobra vest je da je juče garnitura Beovoza 412 005-032 otpremljena na remont u Šinvoz u Zrenjanin . Večeras tamo ide i 412 027-028 koja je takođe sa Beovoza. Pored ove dve, u narednih nekoliko dana u Zrenjanin idu i rumska 095-101 i novosadska 105-106. Sve četiri garniture trebalo bi da se vrate početkom oktobra i uključe u saobraćaj što će značajno popraviti stanje na Beovozu kao i na linijama za Šid i Suboticu.
 
@Rile lepe vesti,drago mi je to da cujem.A mozda ce beovozu biti najbolje kada bg voz uzme nove garniture i prebaci ove trenutne na beovoz .

@aladin Ruski su,ali na dizel,i korstice se na regionalnim prugama gde nije elektrificirana pruga.
 
Данас сам се возио од К. Парка до Новог Београда оним у 13.40. Око 90% седишта је било пуно. На Прокопу у/из вагона у ком сам био нико није ушао/изашао.
 
Vrh