Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Nije to tunel to je iznad auto nadvožnjak između stanice Prokop i Savskog žel. mosta
( tunel je u drugom smeru ka Franšu a ovo je ka Sajmu)
Postoji regularna pešačka staza ali zapuštena i ne osvetljena i takva jeste opasna što je veliki minus gradu jer je ipak određen broj Beograšana/ki svakondevno k o r i s t i za odlazak i dolazak na posao
ajmo opet.. :)
U stanici je prvi peron produžen do izlaza iz stanice u pravcu mosta
Postoji betonska staza uz ,,obalu,, zelene površine do pruge ka navedenom auto nadvožnjaku
Ispod samog nadvožnjaka postoji široka betonska pešačka staza koja je 80 % prekrivena đubretom Slika 1 )
Slika 2 prikazuje žbun koj skiva pogled ka naglom preseku normalne ulice, a ista je presečena izgradnjom pruge
ulica je uglavnom sa 1-2 spratim zgradama . Pri dnu ulice su neke stare stepenice koje izlaze kod stuba od mosta kod pijace

Više sam se nadao kometaru za sliku br 4 :mad:
jer time se BGvoz povezuje direktno sa Sajmom a vec ima izgrađeni podzemni prolazi ispod ulice što je važno kad ljudi hrle na sajamske manifestacije, na primer sajam automobila, gde bez problema može se doci BGvozom :)

To su mogucnosti Beo i BG voza da učestvuju u saobracaju i za vreme trajanja sajamskih manifestacija :cool:
a inače u to doba trajanja istih manifestacija, svedoci smo kad god se desi jako otežan prilaza pa čak i ne retkih kolapsa upravo u toj zoni Beogradskog sajma.
A postoji BGvoz i Prokop
 
боцо, да ли, молим те, можеш да окачиш четврту слику посебно у већем формату, ништа се не види шта пише (ја сам мало ћорав :))
 
Mislim da te ovo interesuje ( negde mi se zagubila sličica u compu iz politike ) ili bar ovo vrši posao :D

GRADSKA OPŠTINA SAVSKI VENAC,
Beograd u saradnji sa DRUŠTVOM ARHITEKATA BEOGRAD

Raspisuje opšti javni anonimni anketni urbanističko-arhitektonski konkurs za izradu rešenja pijace „Senjak“ u Beogradu
Beograd, februar 2010. godine
1. OPŠTI USLOVI
1.1.Opšti konkursni uslovi
Raspisivač:
Gradska opština Savski venac, Beograd
u saradnji sa Društvom arhitekata Beograda
Karakter konkursa
Po vrsti konkurs je opšti javni.
Prema zadatku konkurs je anketni urbanističko-arhitektonski .
Po obliku konkurs je jednostepeni.
Prema načinu i predaji rada konkurs je anonimni.
Predmet konkursa je anketno urbanističko-arhitektonsko rešenje područja pijace
"Senjak" i uređenje javnih površina u neposrednom okružju.
Povod
Konkurs se radi u cilju provere funkcionalnih i prostornih mogućnosti područja i sagledavanja potrebnih sadržaja radi osmišljavanja rekonstrukcije i izgradnje pijace Senjak u Beogradu.
:)

Edit
evo nasao, pa izvoli :)



Jeste da izgleda kao Of , ali utiče na lakoću pristupa Beo i Bgvozu u zoni Bg Sajma :D


Uploaded with ImageShack.us
 
е хвала. само ми није јасно како су биле две треће награде, а ни једна друга награда. где је ту логика?
 
Boco,opet to nije toliko blizu pogotovu u zimu ili jesen/prolece.Stanica senjak bi bila sasvim realna pa malo peske do sajma,i onako ce sigurno tuda preko sajma ici linija 2 metroa .
 
Боље место је изнад капије Сајма, одатле до центра Прокопа је 1000 м, као од Прокопа до К. Парка (ваздушном линијом). Није превисоко, има метроа који су на вишим стубовима.

800px-External_shot_of_elevated_metro_station_in_Miami.jpg
 
Arnorian":v8aep34r je napisao(la):
Боље место је изнад капије Сајма, одатле до центра Прокопа је 1000 м, као од Прокопа до К. Парка (ваздушном линијом). Није превисоко, има метроа који су на вишим стубовима.

Tacno. Ja sve razmislljam o kakvih 5 minuta hoda on prica za 1km. Potpuno je nelogicno pricati i razmisljati o stanici u tom delu, a da nije iznad kapije sajma jer tamo pristaje mali milion autobusa.
 
Nikola wrote: ,,......kakvih 5 minuta hoda on prica za 1km.....,, :laugh:

Ne budi bukvalista , tuda sam prošao u velikoj žurbi a pri tome je sve nizbrdo ,
naravno da nisam štopovao vreme , išao drugim poslom, sjurio sam se do sajma za tren
Ne nisam trčao čak šta više, ispred mene je išla grupa devojaka koje su zaposlene na bazaru

Sve to ne umanjuje neverovatan kratak put. Ako imaš vremena prođi sam
i mene bi interesovalo da pročitam tačan tajming :kk:

Što se tiče dodatne stanice
U nekom postu od ranije postavio sam slike gde se vide putnici kako iz BGvoza iskaču na pružno kamenje jer je peron prekratak jb**g nema se :( a sad ce da bude za dodatnu stanicu sve sa stepeništem do vrha mosta :bash:

ako nema hleba neka jedu kolače :lool:
 
Danas je voz oko 15h iz Batajnice, čujem, putovao 40 mmin samo do NBG, propuštao je i teretne i novosadske, zna li neko o čemu se radi?
 
Ja cu ti kazem manjak kontrole i javasluk na pomolu :bash:
 
a kad kliknes na "informacije" pise:

Dizajn i razvoj od strane Sektora za IS i IT, JP "Železnice Srbije"
Specijalna zahvalnost gospodinu Jug Ceroviću, BelgradeMaps.com


:D :D :D

30_dopis.png


30_odobrenje.png




ali zato od mapa na stanicama nista, spremne su za stampu sa sve redovima voznje i u tri formata ali je u zeleznici tolika pometnja, prelazak u akcionarsko drustvo pa svakom direktoru gori pod dupetom, ne zna se koga ce zgrada u Nemanjinoj da proguta bez traga, da je nemoguce sakupiti sve potrebne potpise (pet-sest valjda) da bi se i postavile :bash:
 
zidar":2rognzja je napisao(la):
a kad kliknes na "informacije" pise:

Dizajn i razvoj od strane Sektora za IS i IT, JP "Železnice Srbije"
Specijalna zahvalnost gospodinu Jug Ceroviću, BelgradeMaps.com
Њима осим стручњака за енглески треба и један за српски; име и презиме мушкарца се стављају у исти падеж.
 
Arnorian":dhnqxnry je napisao(la):
zidar":dhnqxnry je napisao(la):
a kad kliknes na "informacije" pise:

Dizajn i razvoj od strane Sektora za IS i IT, JP "Železnice Srbije"
Specijalna zahvalnost gospodinu Jug Ceroviću, BelgradeMaps.com
Њима осим стручњака за енглески треба и један за српски; име и презиме мушкарца се стављају у исти падеж.

Ma to oni u stilu epskih pesama, ako je Jug Bogdan (Jug Bogdanu, Jug Bogdanova, itd.) onda je i Jug Cerovicu :D
 
Mene zanima zašto je dipl. inž. SAOB. direktor sektora za IS i IT. Iako su sve grane inženjeringa donekle povezane, mislim da ipak postoje ljudi kvalifikovaniji za taj posao.

A o "srpskom" jeziku u "molbi" ne vredi pričati... :/
 
hazard":knoj4qgv je napisao(la):
Arnorian":knoj4qgv je napisao(la):
zidar":knoj4qgv je napisao(la):
a kad kliknes na "informacije" pise:

Dizajn i razvoj od strane Sektora za IS i IT, JP "Železnice Srbije"
Specijalna zahvalnost gospodinu Jug Ceroviću, BelgradeMaps.com
Њима осим стручњака за енглески треба и један за српски; име и презиме мушкарца се стављају у исти падеж.

Ma to oni u stilu epskih pesama, ako je Jug Bogdan (Jug Bogdanu, Jug Bogdanova, itd.) onda je i Jug Cerovicu :D

Hahaha to sam krenuo da pišem pa sam odustao. Nije to nikakva šala, uveren sam da je zbog Jug-Bogdana. To Jug im je u glavi bilo kao da mora da bude u sastavu polusloženice
 
Jutros nakon dugogo vremena ušao sam kod Franša.
Sve pohvale za održavanje čistoće i urednosti :)

Jedina sitna zamerka kad spiker-prekida vezu nakon najave,
čuje se neko veliko lupanje - klepetanje
kao da ,,telefonsku slušalicu,, prvo bije o aparat pre nego što je spusti
pa ti zvuci su neprijatni al hajde... to je sitnica, pohvala ostaje. :)
 
Uobičajeno je mikrofon, spikerfon ili neka mikrokombinacija u stilu handsfree. . . .
tel. slušalica je iz XIX veka
al cim si pitao.... hm... nije valjda :shok: au. . .
Edit
Može li neka sličica za Riplija :laugh:
 
boca-ica":1f9ll1f2 je napisao(la):
Uobičajeno je mikrofon, spikerfon ili neka mikrokombinacija u stilu handsfree. . . .
tel. slušalica je iz XIX veka
Može li neka sličica za Riplija :laugh:

Hmm, ne vidim neku slušalicu na ovoj fotki Beovoza, ali se vidi volan od Jugića lepo :D
up080.jpg
 
2012":1z0jim20 je napisao(la):
Pogledajte neobičan film kako i koliko Stokholm ulaže u reoragnizaciju Gradske železnice,posle ovoga širenje mreže BGVoza kao Metroa izgleda kao šala.. :kafa:
http://www.youtube.com/watch?v=kCDgXNyCrhw&feature=player_embedded

хехе, лако је Швеђанима ово да раде, они су трасу уцртали у ГУП-у још пре 20 година, а не као ови наши што мењају ГУП сваких 10 година
 
E isprobah danas BGvoz i za odlazak u kupovinu kod Zmaja ( Roda i Dis ) i funkcioniše

U kompleksu Zmaj su jako zapuštene same saobracajnice ka BG vozu
ali po lepom vremenu ništa nesmeta 5-10 min. hoda
Eto ,,nove ,, mogucnosti BG voza :)
Mada samo za ljude, kojima polazi za rukom da iz hipermarketa izađu sa dve kese u ruci :laugh:
BGvoz im pruža i tu mogucnost redovne i brze posete istih. ( nedeljno menjaju artikle na akciji popusta )

Zapažaje
Podzemni prolaz (poduži) za pešački saobracaj između perona-koloseka
nema osvetljenje. Danju je OK ima dosta prirodnog svetla
ali predveče ili nedaj bože noću :shok: mogu samo da zamislim kako je tek tu mrak, nebih ni da proveravam
 
Vrh