Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Ja sam danas bas na Prokopu video više ljudi. Oko 15h je bilo stajanja u vozu. Mislim da se još povećao broj ljudi uprkos restrikcijama
 
U prokopu ulaze ljudi ali samo u spicu koliko shvatih,a i guzvu pravi sto izbacise polazak sa pancevca u 14.47 pa zato onaj sledeci je prenatrpan.
 
ja sam juce isao do nbgda bg vozom u 13.10 i bilo je dosta ljudi cak i na prokopu...jedino mi je smetalo to sto je voz pravio cudne zvuke kada je isao u ''krivine'' kao da je udarao u nesto
 
Aladine,da li mislis na zadnji levi tocak?To sam primetio kada sam se vozio,a i drug mi se pozalio na to.Kao da tocak nije okrenut kako treba i da se haba nenormalno puno sto i proizvodi taj jeziv zvuk.

Rile verovatno zna na sta mislimo.
 
Verovatno su u pitanju ravne površine na točku koje se naprave prilikom kočenja i proklizavanja točka. Moram da naglasim da je dosta mladih i neiskusnih mašinovođa na BG:VOZU pa se to dešava. Primetili ste već da neki od njih između stanica voze onom brzinom koja je dovoljna da se po stanicama ne bi čekalo vreme a oni mlađi se zalete maksimalnom brzinom pa onda zavode kočenje pa u stanicama stoje po nekoliko minuta . Kad smo već kod mašinovođa, imamo i jednu damu koja vozi ove naše vozove tako da se ne iznenadite kad je vidite u upravljačnici garniture.
Na linku možete videti kako se obrađuje točak koji ima ravne površine
http://www.youtube.com/user/SSJThree?blend=21&ob=5#p/u/0/mWhP102R3hY
 
ne znam tacno koji je ali sam primetio kada ide po pruzi koja nije prava da udara kao cekicem i da zanosi u stranu nije cak ni brzo isao
 
Postoji još jedna stvar...
Karoserija garniture stoji na postolju koje se rotira onako kako ga navodi kolosek. Tu rotaciju omogućavaju mu klizači koje sam označio na slici. Ako su oni suvi i nepodmazani onda se u krivinama javlja onaj zvuk krljanja i škripanja koji jeste vrlo neprijatan ali nije to ništa opasno. Svaka garnitura u toku 24 sata ima dnevni pregled pri čemu se pregleda donji stroj, koćnice i krovna oprema. Ako se primeti bilo kakva anomalija garnitura ne može u saobraćaj. Službe u Zemunu koje rade na održavanju ovih garnitura vrlo su odgovorne u tom smislu i nema razloga za bilo kakvu bojazan po pitanju tehničke bezbednosti.
osovine093eg0.jpg
 
Dakle,nisu podmazali tockove.Rekao bih da je to u pitanju.Zaista nije bilo prijatno,jer se vozim bg vozom od pocetka rada i ovo doziveh prvi put.
 
Dobro kada je masinerija u pitanju posebno zeleznicka svi su dosta odgovorni. Iako su sami vozovi koji voze nasim prugama iz ne znam kog veka :D mi uspevamo da ih i dalje odrzavamo tako da su u voznom stanju . Desava se da kasni ali to je obicno zbog nekog drugog voza i jednokolosecne pruge ali nije mi se jos desilo da se pokvari tako da svaka cast onima koji odrzavaju sve to(morate priznati da treba imati vestine za tako nesto)...
 
Ima li ikad šanse da se napravi neka platformska stanica kod sajma za BG voz? Jedna takva stanica nalik onoj kod Tošinog Bunara bi verovatno uvećala broj putnika BG voza. Prokop ne odgovara mnogima koji idu u pravcu Banovog brda isl.
 
Nisam strucnjak ali mislim da bi im izgovor bio da je previsoko...mozda je bolje autobuska linija do prokopa koja bi prolazila pored sajma, senjakA i do prokopa
 
Ta stanica bi bila previsoka,ali kao sto zidar pomenu stanica senjak kod one pijace i okretnice izmedju sajma i prokopa bi bila realna.Eventualno neki liftic i bombonica :)

Ali,opet je to preveliko ulaganje,i pre sam misljenja da cemo videti metro nego tu stanicu.
 
Nazalost upravo ta izgradnja metroa ce biti izgovor za svako poboljsanje bg voza...pa verovatno i za tu stanicu
 
Ja mislim da može da se napravi. Visoko jeste ali da li se pitate da nije vukov spomenik malo preduboko. Tamo se kopa a ovde ima samo da se zida. Po meni potrebna su zgrade sa razlomljenom pokretnim trakama sa obe strane i pasarelom za prelaz na drugu stanu i naravno sve bi to trebalo pokriti. Ne mora bas tako ali slicno i ali mora da bude fluidno. Lift ne pije vodu zbog kapaciteta. Zamislite da se spuštate kod Vuka s liftom. :shok:

Ne verujem i ja da ce ikad napraviti. Ako stave tranvajsku stanicu kod NBG pa na novi most preko Ade i tako preko al' jedino tramvajem.

Ili GSP linija kod prokopa koja bi se okretala gore al'da izlazi na bulevar Mira pa na topcidersku zvedzu pa dole pored tociderske cesme pa na "hipodrom" a odatle na požešku i itd..pa tamo negde da se okrene.

Milina.
 
pa kada bude bio gotov novi most i ako na njega budu mogla vozila iz pravca ade (pre izgradnje kruznog toka koji je ispod glavne saobrcajnice ka mostu) odmah ce prebaciti 89 mozda i 88 na most tako da ce se do stanice nbg stizati vrlo brzo
 
to ti je fitnes vagon . za vezbanje misica nogu i ruku kao i za bolje odrzavanje balansa ako stojis u sredini :D realno sedista vise nisu u modi :D
 
edgeman":1ylm4boc je napisao(la):
Ima li ikad šanse da se napravi neka platformska stanica kod sajma za BG voz? Jedna takva stanica nalik onoj kod Tošinog Bunara bi verovatno uvećala broj putnika BG voza. Prokop ne odgovara mnogima koji idu u pravcu Banovog brda isl.
Nema šanse :p
Bukvalno 5 minuta hoda od Prokopa do Sajma , tako da je totalno bezveze praviti novu stanicu (razbacivanje para)
Treba urediti postojeci put-stazu. Isto uređenje je bilo planirano
Hajd da pojasnim

Kad izađeš iz BG voza u Prokop , sa leve strane postoji ne završena i ne uređena staza ka Sajmu i ide ispod auto nadvožnjaka (pravac iz Kneza Miloša ka Zvezdi). Ispod tog nadvožnjaka postoji zapuštena i ne osvetljena pešačka staza uz prugu (slika br.1) na samom izlazu (slika br.2) odmah iza žbunja je ulica (slika br:3 ) tu kod te bandere postoji prolaz
Nastaviš samo nizbrdo i izlaziš kod pijace (stub mosta) a ispod pijace je S a j a m :)

Sam plato i pijaca su bili predviđeni za uređenje( slika br 4) što bi omogucilo tako laku a zabroravljenu brzu vezu sa Prokopom i BG vozom. Možda se još neko seti pa malo bolje objasni

Nadam se da je sada jasnije zašto je izgradnja nove stanice bezveze :)







Edit
Skoro sam prošao tuda i istu stazu koriste devojke koje rade na sajmu a dolaze BG vozom
Bio bi sevap bar jednu slijalicu postaviti ispod nadvožnjaka
Nije ni malo prijatno tuda prolaziti kada je mračno a ne uređeno :(
 
pametno, samo kad bi grad to uredio...ako neko ima djilasa u kontaktima neka mu kaze sredice sigurno... :D
 
aladin2908":15vqf2wz je napisao(la):
ja sam juce isao do nbgda bg vozom u 13.10 i bilo je dosta ljudi cak i na prokopu...jedino mi je smetalo to sto je voz pravio cudne zvuke kada je isao u ''krivine'' kao da je udarao u nesto

Da i meni se desilo, kao da struže šine, al ništa strašno
 
Vrh