Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Anabela":2h8798zv je napisao(la):
Kao u detektivskim serijama.. jos par komentara i sve ce biti jasno.... :kafa:
Čovek me je lepo pitao i ja sam mu ljubazno odgovorio. Za sve sumnjičave: Ja sam špijun koji je postavljen da radi protiv interesa "Firme". Moj zadatak je da se infiltriram u Firmin rezervat (uobičajenim iznajmljivanjem stana) i da se potrudim da izmislim što više loših priča koje ću da pričam svojim komšijama kako bi se oni poplašili. Do sada sam izmislio: [ul]da je kada koštala 3500 dinara[/ul] [ul]da protivpožarna vrata mogu da ubiju čoveka[/ul] [ul]da se kreč sa zidova kruni direktno u supu i postepeno truje stanare rezervata[/ul] [ul]da prskalice za travu rade i po kiši i prave blato[/ul] [ul]da baštovani voze kosilucu po blatu[/ul] [ul]da kiša curi na električne instalacije u garaži...[/ul] Imam još samo par zadataka da obavim u rezervatu i onda se selim na sigurno što dalje odatle pošto sam već toliko podrio stanovnike da su me oni retki pametni otkrili i raskrinkali su moju misiju. Mojim odlaskom iz rezervata on će postati jedno znatno lepše mesto za život. Od tada će se svi problemi rešavati žmurećki, tj. stanari samo zažmure, kapnu tri kapi slatkog limuna na žice u garaži, pomole se Mišku, kleknu na mekanu travu u pravcu Deltine zgrade i rešeno!

Objavljujem da misija nije uspela. Agent je razotrikven. Objavljujem povlačenje.
 
Cobretti":s61uy3xh je napisao(la):
Moje misljenj o odrzavanju je jasno, ja sam prevaren, i licno su mi rekli da ce odrzavanje biti oko 1000 dinara kad sam JA kupovao stan ( a bice 3 puta skuplje), ali da se ne ponavljam...
hmmm, opet se ponavljaš, i svi komšije sa kojima sam u međuvremenu pričao imaju list koji su dobili na potpisivanju ugovora gde stoji 0,3 do 0,4 evra po kvadratu, tako da ne znam što bi ti neko govorio 1000 dinara ako se znalo koliko će biti po kvm?!

Cobretti":s61uy3xh je napisao(la):
Takodje su mi licno rekli ce to da vazi samo prve dve godine, a sad citam po novinama da je ideja da vecno cede lovu iz naselja.
Izvini, a ko cedi lovu iz naselja? Ugovor je dobio EC Harris i ta firma održava naselje za lovu koju mi dajemo, sve dok MI ne odlučimo drugačije. Jednog dana neće postojati firma "Blok 67" ali će postojati neka firma koja će održavati naselje, bar se nadam.

Cobretti":s61uy3xh je napisao(la):
A hodnici i sijalice se odrzavaju za 500 kinti mesecno, bar je tako u novim zgradama kod Piramide....
E pa vidiš, hodnike i sijalice možda i održavaju za 500 kinti(a i to je pitanje kakva je usluga), ali vidiš li ti dok hodaš kroz naselje kante za smeće, šišanje i održavanje travnjaka, održavanje svih mogućih instalacija(liftovi, elektrovodovi, vodovod i kanalizacija, ventilacija u garažama, sigurnosni sistemi u garažama i hodnicima, rampe, prskalice za travu), čišćenje snega, pitajte u EC Harrisu i za čišćenje i pranje garaža, fasada...... . .. ..... i sve to za 2500 dinara za nekoga ko je imao 120.000 za dvosoban stan, pa jbt ako vam je to mnogo onda se vratite u šumu!
 
Koji smo to mi koji treba da odlucimo drugacije, kad nas niko ne pita nista, meni nisu dosli 6 meseci da srede parket, koji je bio felerican pri useljenju, nit se ko javlja povodom toga, a imam ga napismeno u promedbama... A oni nemaju moj potpis da su primedbe resene, jedino ako ga nisu falsifikovali....

Takodje i ostalo sto su sredjivali samo su ukenjali stvar, pa sam morao sam da placam te popravke. Uz konstantno sleganje ramena oko bilo kakvog pitanja. Bio je neki kojije kao sredjivao krec u hodniku, taj mi je ukenjao fasadu ispeed vrata, iako mu niko nije ni trazio nesto da sredjuje.

Evo ja nisam ztadovoljan odrzavanjem, mulj mi se izliva u garazi kad pada kisa, lift nije radio kako treba, interfone nemaju pojma da sredjuju, stalno su otvoreni, ej jos pise da ih rucno zatvaramo !?!

Ugovor sam potpisao pre vise od 2 godine, da li je mnogo za odrzavanje ili nije ostavljam svakome na procenu, problem je sto nije ono sto je meni odgovoreno, kao odgovor na moja precizno postavljena pitanja prilikom potpisivnanja ugovora.
 
belgrey":2xy3c6ce je napisao(la):
P.S. Moram da dodam da su od dežurnih "pljuvača" gori dežurni branioci koji u nedostatku bilo kakvih razumnih argumenata potežu za veoma niskim i primitivnim udarcima i vređanjima pa čak i pretnjama u slučaju "Erysimum Cheiri vs. grado" ili "qwert vs. belgrey". Ovom pilikom pozivam moderatore da srede ovu temu ma koliko to teško bilo ili ako ne mogu da je obrišu.
hm, ne vidim da sam negde nekome pretio? enivej, pre je tvoj ton diskutabilan (skorojevici, boranija menadzment: u koju grupu ti spadas posto takodje zivis u Belvilu?)

kako god, nemam nameru nikome nista da objasnjavam, ali izgleda da ovima iz tvoje grupacije "boranija menadzmenta" ide solidno sudeci po voznom parku oko zgrade i namestaju koji cirkulise kroz zgradu tokom useljavanja...

Nema potrebe da se nerviras toliko oko gluposti - odseli se i mirna Backa.
 
Belgrey... nemoj da se povlacis... nastavi da kritikujes, al samo smanji ruganje....

Meni licno smeta .... nisam procitala slicnu primedbu do sad.... sto su na kraju hodnika vidljiva musava vrata velikh stanova koje prepravljaju u manje, sa razbucanim plocicama oko ulaza u stan.... napr. ako bi galamio i o tom problemu... podrzala bih te.... bio bi red da to spolja kamufliraju, sto god da rade unutra.....

P.S ja koristim stan u Belvillu kao Resort... ta musava vrata mi kvare ugodjaj
 
Lepo sistematizovane primedbe na jednom mestu dobija se pravi utisak o tezini tih argumenata Belgray. Podsetilo me zivo na primedbu moje komsinke ispod da joj moj klima smeta hoce kaze da poludi. Nezavisno od toga sto su dosli majstori klima ispravna i nivo buke spoljne jedinice u granicama normale pitam sebe KADA BIH JA TO ISTO UCINIO? Kada bih ja uznemiravao bilo koga tim glupostima i kada bih ja ziveci u tudjem stanu nekoliko meseci pisao vise od 200 postova na temu mog privremenog boravista i ako nista drugo gubio vreme oko toga? Oko necega sto me se u stvari bas i ne tice? NIKAD.
Koji su ti motivi to je diskutabilno ali kojigod da su opet se ticu samo tebe nije te tesko procitati.
 
qwert":1s43c47c je napisao(la):
Lepo sistematizovane primedbe na jednom mestu dobija se pravi utisak o tezini tih argumenata Belgray. Podsetilo me zivo na primedbu moje komsinke ispod da joj moj klima smeta hoce kaze da poludi. Nezavisno od toga sto su dosli majstori klima ispravna i nivo buke spoljne jedinice u granicama normale pitam sebe KADA BIH JA TO ISTO UCINIO? Kada bih ja uznemiravao bilo koga tim glupostima i kada bih ja ziveci u tudjem stanu nekoliko meseci pisao vise od 200 postova na temu mog privremenog boravista i ako nista drugo gubio vreme oko toga? Oko necega sto me se u stvari bas i ne tice? NIKAD.
Koji su ti motivi to je diskutabilno ali kojigod da su opet se ticu samo tebe nije te tesko procitati.
Da li je moguće da ti ne vidiš kao ozbiljan problem konstantno curenje vode po instalacijama?
Da je samo to problem bilo bi dovoljno da se zabrineš!

Umesto da na moje pisanje o tome ti odgovoriš svojim stavom ti si počeo vređanja, proterivanja, optuživanja!

Anabela":1s43c47c je napisao(la):
Kao u detektivskim serijama.. jos par komentara i sve ce biti jasno.
@Anabela
Prozivaš me da se ja rugam a ti objavljuješ nekakve "teorije zavere" po kojoj sad napokon vidiš razloge za moje pljuvanje i slično.

Uopšte se ne rugam stanovnicima Belvila ali se definitivno rugam pojedincima kojima smeta svaka kritika Svete-krave-Belvila!
Ja u tom Belvilu živim i ne mogu da vam se rugam što ste ga kupili ali i te kako mogu da vam se rugam kada pokušate da ubedite i druge a sebe još više da je to bilo baš pametno"menadžerski". I tu se i krije odgovor za moj izraz "boranija menadžment". Pravi menadžer neće dati 1900-2100 evra za kvadrat ovakvog stana nikada, potpisujem. Pravi menadžer vam je onaj koji vam je te stanove i prodao i zato on tu i ne živi. Dakle takav stan može da kupi samo ili priučeni ili nabeđeni menadžer. Ovde besna kola koja bi valjda trebalo da dokažu uspeh Qwert-u nemaju ama baš nikakvu ulogu.

Problem sa Belvilom je isti kao i sa svim drugim stvarima. Mišković nas je ubedio da je ono što je u stvarnosti obično i prosečno zapravo veoma luksuzno. Ako kupim njegovu ceđenu pomorandžu u maksiju od 3 dc i platim je 3 evra onda sam valjda faca koja živi na visokoj nozi, šta li? Ista ta ceđena pomoranža u Sloveniji košta manje od evra i pije je svako. I oni nisu face ali su zdravi i zadovoljni i relaksirani. Sa Belvilom je isto. Da je koštao 1200 evra koliko realno i vredi onda bi svi mi bili kao Slovenci, zadovoljni i realni a Belvil bi bio jedno baš cool naselje. Ovako smo samo face koje imaju preskupu imitaciju luksuza a Belvil je sprdačina! Oni koji su je "popili" ne smeju da priznaju da su se pokajali, oni koji nisu mogli da je sebi priušte ljubomorno je žele, mrzeći ove prve. E, ja sam imao zaista tu sreću da je probam pre nego što je kupim i rekao sam "Neka hvala, ima bolje!"
 
Ne kapiras... Sustinski problem ovde je u velikim ocekivanjima koje su pojedini ljudi imali... Ja sam medju prvima i napisao da se ovde ne radi o luksuznom naselju iliti luksuznom nacinu zivota (lol - ziveti u 13-ospratnici svakako nije luksuz). Ovde se radi o gradnji koja je iznad proseka, ali i dalje je rec o kolektivnom stanovanju u stambenoj zgradi. Cena od 2000 eura je OK cak i sada za one koji ne zele da se cimaju sa brdom papira, nemaju vremena da se bave adaptacijama stanova, zamenom prozora itd itd... Da ne spominjem da je vecina ljudi kupovala ove stanove (zamara ponovno objasnjavanje svega toga) u vreme kada se oko Arene kvadrat prodavao za 3200 (sada je 2400) itd itd... U svakom slucaju - sada da skinu cenu i na 1600 nece se ovajditi od prodaje jer cenovna elasticnost vise ne igra ulogu kada je situacija u zemlji ekonomski i politicki otisla u P.M. u poslednjih godinu dana...

Sto se tice tvojih primedbi, naravno da su opravdane - meni se to sve nije desilo. Sa druge strane, nemam razumevanja (mada to i nije bitno) za likove koji imaju primedbe tipa "mrko me je pogledao bastovan" i sl.

Mogu reci samo da nakon sto su mi doneli i montirali namestaj i nakon sto sam zavrsio sa useljenjem i dekoracijom celog stana - ne da mi ne smeta onaj Mimis dole sto je zagradio pola prolaza nego mi ne smetaju ni majmuni koji zauzimaju po dva parking mesta, jer ne umeju da se parkiraju pored drveta na parkingu. Jednostavno, prezadovoljan sam stanom. Mozda kada mi dosadi pocnu i meni da smetaju "prskalice koje prskaju i kada pada kisa" i to mi postane najveci problem u zivotu :)

Uglavnom, diskusija je otisla u malo losem smeru, po pitanju tona i nacina ophodjenja, ali to je nasa svakodnevnica.

Poz.
 
qwert,
ja sam na tvoju i moju zalost kupio stan, nisam ga iznajmio. A sve i da jesam, ne vidim u cemu je razlika. Onaj ko aktivno zivi u stanu vidi sve nedostatke i prednosti zivota u njemu...
Naravno da nisam platio odrzavanje, jer jos nisam dobio racun, ali pretpostavka je da cu ga dobiti. Osim ako ove ljude koji zaista rade svaki dan ne drzite kao robove.... Ja sam rekao da nemam nameru da placam dok se stvari ne postave u prvobitno stanje. Da li sam konacno jasan?
Da ti je zaista stalo do ugodnog i postenog zivota u Belvillu ti bi danas zajedno samnom otisao u gradjevinsku inspekciju.
Ovako tebi je samo stalo do toga da se ne talasa jer morate da prodate stanove, a onda kud koji mili moji. Ja tebe pitam sta ce se desiti kada prodju garantni rokovi?
Slusao sam majstore da su imali problem sa vlagom koja je probijala sa fasade u trpezariji, na desetom spratu u Seboju....sta kad se ponovi , a prosao je garantni rok, ko ce da placa popravak fasade? Takodje, na prvoj skupstini stanara komsija je rekao da mu je stan prokisnjavao i ko ce to da sanira,ako se ponovi a prodju garantni rokovi. I znas sta su mu rekli? To je njegov problem, krov je njegov !!
Drugim recima pocni da stedis pare za popravke.
Pa onda se nemojte cuditi kada pocnu da zidaju kuce na krovovima, to je ionako vec vidjeno u Bgd.
 
gsp garage":38bqeb3u je napisao(la):
qwert,
ja sam na tvoju i moju zalost kupio stan, nisam ga iznajmio. A sve i da jesam, ne vidim u cemu je razlika. Onaj ko aktivno zivi u stanu vidi sve nedostatke i prednosti zivota u njemu...
Naravno da nisam platio odrzavanje, jer jos nisam dobio racun, ali pretpostavka je da cu ga dobiti. Osim ako ove ljude koji zaista rade svaki dan ne drzite kao robove.... Ja sam rekao da nemam nameru da placam dok se stvari ne postave u prvobitno stanje. Da li sam konacno jasan?
Da ti je zaista stalo do ugodnog i postenog zivota u Belvillu ti bi danas zajedno samnom otisao u gradjevinsku inspekciju.
Ovako tebi je samo stalo do toga da se ne talasa jer morate da prodate stanove, a onda kud koji mili moji. Ja tebe pitam sta ce se desiti kada prodju garantni rokovi?
Slusao sam majstore da su imali problem sa vlagom koja je probijala sa fasade u trpezariji, na desetom spratu u Seboju....sta kad se ponovi , a prosao je garantni rok, ko ce da placa popravak fasade? Takodje, na prvoj skupstini stanara komsija je rekao da mu je stan prokisnjavao i ko ce to da sanira,ako se ponovi a prodju garantni rokovi. I znas sta su mu rekli? To je njegov problem, krov je njegov !!
Drugim recima pocni da stedis pare za popravke.
Pa onda se nemojte cuditi kada pocnu da zidaju kuce na krovovima, to je ionako vec vidjeno u Bgd.
Opasnost vreba svakog trenutka i na svakom cosku ako ne sad odmah onda samo sto nije ili kad prodje garantni rok. Nesto prokisnjavalo pa popravili ali sta ako....gomila gluposti. Sto se mirno ne bavis onim cime se bavis u zivotu a ako se pojave neki problemi nazoves Blvl i preduzmes ono sto se u takvim situacijama inace preduzima? Zaliti se na forumu ima nekog smisla kada se suocis s tim da ne uspevas nesto da regulises ali ovako znate sta ako mi za dve godine prokisne trpezarija...ili Blvl je veliko nista zato sto se sisa trava po kisi...Pa gde ste to ziveli do sada da nikom nista nikada nije procurelo ili se pokvarilo ili poremetilo...Iskreno smatram gotovo SVE sto ste ti i Belgrey napisali gomilom gluposti.
 
Ljudi, cemu sva ta prepucavanja? Uzivajte u stanovima koje ste kupili! Mislim da sve-u-svemu niste pogresili. Ako blok zadrzi odrzavanje i cistocu na sadasnjem/obecanom nivou, ostace zaista najprestizniji na Novom Beogradu. Jedino se malo pribojavam, da je "Bloku 67" to samo taktika, dok ne rasprodaju sve stanove. Nije me bas odusevilo kada su mi saopstili da je odrzavanje obezbedjeno po ugovoru na samo dve godine, od kojih je btw jedna vec prosla. I sami ste svesni da nakon toga sve prelazi u ruke famozne institucije kucnog saveta. Koji definitivno ne daje rezultate (Dovoljno je samo pogledati u kakvom su stanju sada stariji blokovi... Npr. 23). Ne bih voleo da recimo za deset godina Belvil postane 23 blok sto se higijene tice... A to realno, moze da se desi...
 
qwert,
kao covek u godinama mogu samo da ti kazem, da sa malo vise paznje pratis ono o cemu govorim.
Kazes, nazoves Bvl i preduzmes ono sto se inace u takvim situacijama preduzima?
Ja ti opet ponavljam, da su ljudi iz Bvl pred nas desetak svedoka rekli coveku da je krov njegov problem u slucaju da prokisne !!!
Ako zivis u trosobnom stanu i mesecno placas za odrzavanje ihaaa para, pa ti se izlije kanalizacija ili ti prokisne stan, dobijes odgovor...to je vas problem, mi kosimo travu, zalivamo lavandu i menjamo sijalice...
 
gsp garage":2dah4nk4 je napisao(la):
qwert,
kao covek u godinama mogu samo da ti kazem, da sa malo vise paznje pratis ono o cemu govorim.
Kazes, nazoves Bvl i preduzmes ono sto se inace u takvim situacijama preduzima?
Ja ti opet ponavljam, da su ljudi iz Bvl pred nas desetak svedoka rekli coveku da je krov njegov problem u slucaju da prokisne !!!
Ako zivis u trosobnom stanu i mesecno placas za odrzavanje ihaaa para, pa ti se izlije kanalizacija ili ti prokisne stan, dobijes odgovor...to je vas problem, mi kosimo travu, zalivamo lavandu i menjamo sijalice...
E upravo ovo, vec 3,4 puta mi se rampa spusta na auto (otvori pa zatvori), ocigledno je vec mesecima nesto felericno i tom delu instalacije, i sta se desava kad nekome na kraju udari u haubu ili krov auta. Cija je to odgovornost.

BTW koji ce nam interfoni (koji BTW ne rade), kad kroz garaze (kod inv. kolica) svako moze da udje u zgrade.
Zar se niko nije setio da recimo donja vrata iz garaza obezbedi bravama koje ce se otvarati na garazne kartice, bar danas je to prosta tehnologija.

I jos jedno stvar koju sam primetio, cuvari koji su inace OK likovi, nikavu reakciju nisu imali kad su komsijj neovlasteno otvorili auto u podzemnoj garazi , to ih se ne tice, oni su tu da sede u kucicama.

Tako da se sve svodi cupacemo travke, zalivacemo cvece, i bacacemo djubre....

1858 stanova, po 60ak kvadrata po 0.4 evra. 44592 evra neto mesecno.
Toliko ce naselje zaradjivati ako se ikad proda,
Ovde nema GM, kao ni poslovnih prostora.

E pa za tih 45.000 evra, ne sme da prokisnjava ni jedan stan, ne sme da se izliva mulj po GM, ne sme da zaje*******avaju liftovi mesecima, kao ni da padaju rampe na vozila, ne sme da se nesmetano obijaju vozila u prisustvu cuvara, ne sme ciganija da se smuca po bloku,i treba da bude jasno koga mozemo da pozovemo na odgovornost.

Takodje treba da imamo javno uvid ko i kako trosi te pare sa sve fiskalnim racunima, pa kad sve bude funkcionisalo kako treba, da se vidi sta i kako dalje...

I NE sme svako da sebi zavrsava svoj posao, tipa pregradicu hodnike, i apicu decije igraliste, isecicu garazu i slicne kombinacije koje ce tek da krenu...
 
Ljudi shvatite, navukli su nas na lepu pricu i jos lepsi marketing. Jedino sto ostaje jeste potpisana peticija upucena na adresu Blok67, a ako to ne prodje onda grupna tuzba.
 
Pozdrav svima i molim da se ton smanji jer od ovakve diskusije nema nikakve koristi.

Bio sam u kontaktu sa Dusanom Mihajlovicem jos dok je sve bilo u planovima i bio sam ozbiljno zainteresovan za kupovinu, mislim da imam puno postova na tu temu svojevremeno. Gradnja ovog naseja je fenomenalno iskustvo za celu gradjevinsku operativu Srbije i trebalo je da bude inicijalna kapisla za neke nove projekte koji bi se realizovali u Beogradu. Sta se desava u medjuvremenu, krece pumapanje balona nekretnina pocetkom 2008, ukljucuje se Delta kao suinvestitor sa Hypo bankom, danas vidimo koja je to bila pogresna i naopaka kombinacija. Oni kao kontrolori medijskog trzista pre svega Delta spiniju cene nekretenina dovodeci ih do nivoa koji definitivno nije bio odrziv, od najavljenih 1300€/kvm se dolazi na 1900€ u predprodaji i pravi se velika fama oko rezervacija. Specijalni tretman imaju zaposleni u Deltinim firmama i Hypo banci i jedan deo onih koji su u to vreme rezervisali stanove ih i kupuje.

Potom dolazi ekonomska kriza i ja mislim da je to dobro, jer ce neke stvari nadam se postaviti na realnije i odrzive osnove i da cemo u narednom periodu imati izgradnju slicnih naselja. Ja cu u medjuvremenu kupiti stari stan i kad se neko novo naselje sa ozbiljnim investitorima i izvodjacima bude gradilo eto me kao kupca cim bude prvog asova.

P.S. Da se razumemo to nece biti novi projekat u kasarni 4.juli.
 
gsp garage":3cagnaa8 je napisao(la):
qwert,
kao covek u godinama mogu samo da ti kazem, da sa malo vise paznje pratis ono o cemu govorim.
Kazes, nazoves Bvl i preduzmes ono sto se inace u takvim situacijama preduzima?
Ja ti opet ponavljam, da su ljudi iz Bvl pred nas desetak svedoka rekli coveku da je krov njegov problem u slucaju da prokisne !!!
Ako zivis u trosobnom stanu i mesecno placas za odrzavanje ihaaa para, pa ti se izlije kanalizacija ili ti prokisne stan, dobijes odgovor...to je vas problem, mi kosimo travu, zalivamo lavandu i menjamo sijalice...
To samo znaci da bi te popravke krova ili fasade koja prokisnjava trebalo uraditi u ove prve dve godine od naseg uselenja i koliko znam nesto je radjeno videli su se majstori. Ne znam sta bi drugo valjda da rusimo zgrade sto se tice garantnog roka vazi od dana naseg uselenja tako je za klime tako i za te radove. Niko nece umesto nas prijaviti da lift ne radi ili nema necega ili nesto ne radi zato sluze brojevi telefona.Ako su popravljali krov a nakon kise opet prokislo u stan pa valjda je blisko pameti da moraju da odrade posao kako treba. I za ceo grad i za Blvl ako prodju dve godine garancije fasade i krovovi cemo morati sami da popravljamo. Propis je takav. Prodajni paviljon nije daleko i angazujte se jednostavno zna se sta je cija duznost.
 
Mi cemo popravljati, qwert.....a sa kojim parama? Onima koje cemo uplacivati, (0,4eur/kvm)?
Ili cemo naknadno skupljati, po sistemu od vrata do vrata? Ako bude ta varijanta, bojim se da nista necemo popraviti....
 
aman, frustrirani čoveče, prijavi problem na za to date telefone, oni će već doći i popraviti.
 
niki":3njmujuo je napisao(la):
....Bio sam u kontaktu sa Dusanom Mihajlovicem jos dok je sve bilo u planovima i bio sam ozbiljno zainteresovan za kupovinu.....
Dušan Mihajlović? koji DM? ....vladu sa ove strane Save, odnosno Dunava, odnosno Save . . . .?

niki":3njmujuo je napisao(la):
Sta se desava u medjuvremenu, krece pumapanje balona nekretnina pocetkom 2008, ukljucuje se Delta kao suinvestitor sa Hypo bankom
2007 su već cene otišle nagore, Delta je u šemi još od 2006, a nije zanemariva činjenica da su izgradnjom Delta City-a u tom kraju cene prilično skočile, teoretičari zavere bi rekli da je i tempirano da krene prodaja stanova kad tržni centar bude u punom zamahu, a i cene u okolini najviše. U svakom slučaju mišljenja sam da na ovoj lokaciji cene neće padati, pogotovo posle izgradnje mosta, realno, odlično povezana lokacija.
 
barcode11, pazljivijim citanjem mozda i shvatis. Ja nisam frustriran, naprotiv, pre ce biti da nemanje konkretnog odgovora na pitanja koja postavljam stvara frustraciju kod vas koji toliko zdusno pokusavate da zamaskirate probleme koje ljudi iznose.
I qwertu sam ostao duzan da kazem da sam ziveo u zgradi staroj 30 godina i da nije probijala ni kanalizacija niti kisnica (nije gradio Miskovic ). Takodje imali smo skupstinu stanara i racun sa sredstvima koja su sluzila za popravak potencijalnih kvarova, sto je u ovom slucaju bio samo lift, krecenje hodnika, uvodjenje interfona...itd. I niko se ne bi usudio reci komsiji, to je tvoj problem, sto sam ja doziveo da cujem u Belvillu, od strane onih koji bi trebali resavati isti.
 
barrcode11":3g07e19g je napisao(la):
aman, frustrirani čoveče, prijavi problem na za to date telefone, oni će već doći i popraviti.
Izvini, da li ti uopšte čitaš tuđe postove pre nego što bilo šta odgovoriš. Čovek je nekoliko puta pominjao da je baš to problem što oni odbijaju da poprave !!! On i te kako ima razloga da bude frustriran jer za pare koje je dao nije dobio uslugu. A koji je tvoj razlog da budeš toliko bezobrazan prema čoveku u nevolji?
 
Haj sad reci jos jednom jasno da li si prijavio problem Belvilu i oni ti rekli da nece da poprave ? Danas je 24.avgust 2010.
Ili je na skupstini stanara koju si pominjao bilo receno da su fasade i krovovi po isteku garantnog roka stvar samih stanara?

ps U garantnom roku ne placas nista, a odrzavanje 0.4 evra po kvadratu ne pokriva eventualne buduce popravke fasada i krovova van garantnog roka, vec je to druga namena. Ako ti to ne odgovara nije trebalo da kupujes stan ovde.

pps tako sam razumeo i na to sam pristao
 
Bravo qwert, polako napredujemo. Znaci vise nije, pozoves Bvl i gotovo. Dosli smo do toga da cemo sami popravljati. Ja problem (za sada) jos nisam imao, ali vidim da moje komsije imaju. Npr. na Djurdjevku vec tri dana majstori vise na kanapima i popravljaju izolaciju, ispod metalne fasade,na poslednjem spratu. E sad, neko ko placa famozno odrzavanje 50eur. mesecno, nece biti nimalo srecan da daje jos novca za iste popravke van garantnog roka.
Naravno, taj novac koji daje je za drugu namenu... izmedju ostalog i ciscenje pregradjenih prolaza i unistenih decijih igralista.
Ja pokusavam da vam skrenem paznju gde gresite i gde cete imati problem. Suludo je poverovati da su popravke koje rade ovi majstori trajne., a jos je gluplje dovesti ljude u situaciju da pored (ne malih) sredstava koja daju za odrzavanje, skupljaju novac od vrata do vrata za krpljenje fasade, krova ili kanalizacije i ko zna cega jos za sta cete vi reci da nije predvidjeno u odrzavanju.
Pitao si me za tu famoznu skupstinu stanara. Tu nije receno da je to problem svih stanara, vec odredjenog stanara koji zivi u tom stanu. Da budem konacno jasan.
A to samo znaci da vi u Bvl. paviljonima ne poznajete zakone ove zemlje.
 
Drage komsije, da li ste vi dobili te brisovne dozvole? Mi smo poslali email na adresu sa one table ali nam niko nije odgovorio. Molim za link ako je vec pisano na tu temu
Hvala unapred
 
Vrh