Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

gsp garage":ot4x1r2w je napisao(la):
Bravo qwert, polako napredujemo. Znaci vise nije, pozoves Bvl i gotovo. Dosli smo do toga da cemo sami popravljati. Ja problem (za sada) jos nisam imao, ali vidim da moje komsije imaju. Npr. na Djurdjevku vec tri dana majstori vise na kanapima i popravljaju izolaciju, ispod metalne fasade,na poslednjem spratu. E sad, neko ko placa famozno odrzavanje 50eur. mesecno, nece biti nimalo srecan da daje jos novca za iste popravke van garantnog roka.
Naravno, taj novac koji daje je za drugu namenu... izmedju ostalog i ciscenje pregradjenih prolaza i unistenih decijih igralista.
Ja pokusavam da vam skrenem paznju gde gresite i gde cete imati problem. Suludo je poverovati da su popravke koje rade ovi majstori trajne., a jos je gluplje dovesti ljude u situaciju da pored (ne malih) sredstava koja daju za odrzavanje, skupljaju novac od vrata do vrata za krpljenje fasade, krova ili kanalizacije i ko zna cega jos za sta cete vi reci da nije predvidjeno u odrzavanju.
Pitao si me za tu famoznu skupstinu stanara. Tu nije receno da je to problem svih stanara, vec odredjenog stanara koji zivi u tom stanu. Da budem konacno jasan.
A to samo znaci da vi u Bvl. paviljonima ne poznajete zakone ove zemlje.
Fasade i krovovi ......svuda u gradu i verovatno u drzavi briga stanara. Ne dolazim ja ni polako ni brzo nigde niti je Blvl u tome razlicit od svih drugih. Nakon dve godine garancije ako ti se desi neki problem s tim placas sam to je SVUDA tako. Zato neka majstori vise po zgradama. Za dve godine i nekoliko godisnjih doba i ko zna koliko kise i snega i ostalog mora da se pokaze ako stvar nije dobro popravljena.
Nema nacina da eventualni trosak za to uvrstis nekako u onih famoznih 0.4 evra po kvm. To su dve odvojene stvari tebi se uopste predvidjeno resenje Blvla za odrzavanje ne dopada i u tome je stvar. Previse ti je bas te briga sta ono pokriva mozda ti i ne treba iskreno ne daju ti se pare za te gluposti verovatno i to je sve.
 
Cudi me da nema @lily of the valley, mora da je otpustena s' posla. :/
Lose ide prodaja. :grand:
 
E pa bas zbog toga ce vam propasti idilican koncept Bvl. Hteli ste da uradite nesto sto nije kao SVUDA, a bice jos gore nego svuda.
I da te jos nesto ispravim, krov i fasada su zajednicki, kao sto je i lift zajednicki, pa tako i troskove snose svi stanari a ne sam, kao sto ti kazes.
U Sloveniji je zakonom predvidjeno placanje na mesecnom nivou (sredstva kojima raspolaze skupstina stanara), u Hrvatskoj i Madjarskoj isto i ta se sredstva koriste za SVE. Ja o tome pricam. I tu nema nista nenormalno. Ovako, vi ste stanarima nametnuli koncept polovicnog odrzavanja i to je zaista nesto novo na ovim prostorima. I lift ima garanciju, pa niste rekli, kada prodje garancija, sami snosite troskove.....
 
vucko":2nb258b0 je napisao(la):
реда, 18. aвгуст 2010.
Град Београд - Секретаријат за урбанизам

Јавна презентација урбанистичког пројекта за део блока 67а у Новом Београду
На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС“, број 72/09 и 81/09)
ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ДЕО БЛОКА 67А У НОВОМ БЕОГРАДУ, ИЗМЕЂУ УЛИЦА: ЈУРИЈА ГАГАРИНА, ДР АГОСТИНА НЕТА, ОМЛАДИНСКИХ БРИГАДА И ИНТЕРНЕ САОБРАЋАЈНИЦЕ

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе, у 27. марта 43-45 (сала 2 у сутерену) од 18. до 25.августа 2010. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1406079

Sta je planirano tu?
Skola, obdaniste i kompleks stambenih zgrada.



 
qwert":ssyffumn je napisao(la):
...a sto se ti sokiras nemas nista s Blvlom...
Hoćeš li prestati da mi se obraćaš na ovaj način?
Komentariši i diskutuj o temi a ne o meni. Proteruješ me iz naselja, vređaš me, zbog čega si već imao posla sa moderatorom a sada mi govoriš da me se ne tiče iako u njemu živim i imam ista prava i iste probleme kao i svi drugi.
Čime se ja šokiram nije tvoja briga. Na ovoj temi treba da raspravljaš o Belvilu i o tome što je napravljen opranim parama narko boss-a.
 
belgrey":3vp74fjm je napisao(la):
qwert":3vp74fjm je napisao(la):
...a sto se ti sokiras nemas nista s Blvlom...
Hoćeš li prestati da mi se obraćaš na ovaj način?
Komentariši i diskutuj o temi a ne o meni. Proteruješ me iz naselja, vređaš me, zbog čega si već imao posla sa moderatorom a sada mi govoriš da me se ne tiče iako u njemu živim i imam ista prava i iste probleme kao i svi drugi.
Čime se ja šokiram nije tvoja briga. Na ovoj temi treba da raspravljaš o Belvilu i o tome što je napravljen opranim parama narko boss-a.
Blvl nije pravljen mafijaskim novcem i pripazi bolje ti kakve tvrdnje iznosis javno moglo bi nekom iz Blvla da pukne film i da te tuzi...Covek si prepun mrznje prema svemu i svima povezanim sa Miskovicem to si do sada demostrirao milion puta besramno vredjajuci ljude koje ne poznajes i nista ti nisu ucinili.
 
qwert":irvqkroz je napisao(la):
belgrey":irvqkroz je napisao(la):
qwert":irvqkroz je napisao(la):
...a sto se ti sokiras nemas nista s Blvlom...
Hoćeš li prestati da mi se obraćaš na ovaj način?
Komentariši i diskutuj o temi a ne o meni. Proteruješ me iz naselja, vređaš me, zbog čega si već imao posla sa moderatorom a sada mi govoriš da me se ne tiče iako u njemu živim i imam ista prava i iste probleme kao i svi drugi.
Čime se ja šokiram nije tvoja briga. Na ovoj temi treba da raspravljaš o Belvilu i o tome što je napravljen opranim parama narko boss-a.
Blvl nije pravljen mafijaskim novcem i pripazi bolje ti kakve tvrdnje iznosis javno moglo bi nekom iz Blvla da pukne film i da te tuzi...Covek si prepun mrznje prema svemu i svima povezanim sa Miskovicem to si do sada demostrirao milion puta besramno vredjajuci ljude koje ne poznajes i nista ti nisu ucinili.
Stvarno si izuzetno gadan covek
Ponovo pretiš! Zašto bi mene bilo ko tužio zbog informacije koju su objavili skoro svi mediji:
B92: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=08&dd=25&nav_category=120&nav_id=454016
Blic: http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/204196/Bivsi-sef-Hipo-Alpe-Adria-banke--tvrdi-da-ne-poznaje-Sarica
Danas: http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata_u_sat/hipo_banka_prala_novac_darka_sarica.83.html?news_id=23983
Hrvatski Index: http://www.index.hr/vijesti/clanak/hypo-istraga-skrece-i-u-srbiju/507968.aspx
i mnogi drugi, ne mogu da tražim.

Tvoja izjava da ja mrzim ceo svet je netačna i apsolutno bezobrazna. Napisao sam da mrzim Miškovića i ne stidim se zbog toga. Smatram da je taj čovek uništio jedinu mogućnost Srbije da se izvuče i oporavi kao društvo posle miloševića i ratova. Njeovi pipci su svuda i u svemu a sve što plaćamo, jedemo, dišemo, vozimo pa čak i mislimo je njegovo vlasništvo. Poseduje nas sve zajedno i tako će biti još dugo nažalost.

Napisao si i da sam izuzetno gadan čovek. Na osnovu čega si to zaključio. Zato što mrzim tvog gazdu?
 
Naravno da nijedan medij nije napisao ono sto si ti ovde na forumu javno izneo i tvrdio samo to tebi nije jasno jer jednostavo mrzis a to NIKADA nije dobro.
 
qwert":ofg7g0gl je napisao(la):
Naravno da nijedan medij nije napisao ono sto si ti ovde na forumu javno izneo i tvrdio samo to tebi nije jasno jer jednostavo mrzis a to NIKADA nije dobro.
Ma nemoj mi reći! Pročitaj pre nego što otpočneš napad.
A šta ovde piše:(boldovaću najznačajnije)

Štampa: "Hipo" oprao Šarićev novac
25. avgust 2010. | 08:52 | Izvor: B92
Beč -- Austrijska "Hipo Alpe Adrija banka", koja je pod istragom zbog zloupotreba, oprala je 100 miliona evra narkodilera Darka Šarića, piše austrijski Esterajh.

List piše, pozivajući se na istragu srpskih vlasti, da je Šarić preko ofšor kompanija uložio 100 miliona evra na račune "Hipo banke", u prvom redu u Lihtenštajnu.

Uporedo sa tim, filijale u Holandiji, odobrile su od 2007. do 2009. dva kredita od 100 miliona evra na račun preduzeća "Blok 67 Asošijejts", zaduženo za izgradnju naselja Belvil na Novom Beogradu.

Prema pisanju austrijskog dnevnika, otplata kredita je vrlo brzo prestala, od oba je vraćeno samo osam i po miliona evra, a banka je dug interno namirila iz sume od 100 miliona koju je Darko Šarić ranije uplatio.
Dakle, zaključak sledi (za pismene i pametne): Blok 67 uzeo kredit kojim je izgradio Belvil a nije ga vratio banci koja se namirila "prljavim" Šarićevim depozitom položenim na račun banke u Lihtenštajnu. Koliki je IQ potreban da bi se shvatila ova veoma jednostavna matematika?
 
Tek sad su mi neke stvari postale jasnije. Na primer, zasto je nekim "tipovima" super u Belvillu, a posten svet se napada i kad prijavljuje razne kvarove, neuradjene i nedovrsene poslove itd. U zivom secanju su clanovima ovog foruma, pretnje izrecene jednom divnom coveku (@grado), koji celo vreme ukazuje na mafijaske manire prodaje stanova i koji se posle tih pretnji pravdao da je sve to receno u saljivom tonu. Siguran sam da je svestan opasnosti kojoj se izlozio (koliko se secam, stanuje u blizini), posto je (sada to i znamo) odlicno informisan o cemu se sve tu radi.

Za gospodina @gwert-a nisu "MAFIJASKA POSLA" prodaja kokaina u tonama i investiranje (pranje) tog krvavog novca u to, kako sada vidimo "ZMIJSKO LEGLO"
Sada je itekako jasno kako neki "tipovi u crnom" sa djipovima rade sta hoce i prekrajaju naselje kako se kome hoce.

:grand: Posten svet ima da cuti, a ako ne daj boze ima neku primedbu "sa mafijom ce imati posla".
Belville???...............brrrrrrrrrr.................sto dalje od mene..................... :kafa:
 
Belgrey.... kad si bio mali , da li su te roditelji kaznjavali zbog losih ocena u skoli i da li si odsluzio vojni rok? ( mozes da mi odgovoris na inbox) :cool:

Ako je neki od forumasa imao problem s nocnim mokrenjem, mozemo i o tome....ima leka
 
... zvanicnom medicinom... profesija....

ako neko zaista ima problem sa nocnim mokrenjem ... preprucujem da iznajmi stan u zgradi u cijem okolisu prskalica radi i zaliva kablove po ceo dan i noc.... u trenutku kad mu sfinkter popusti... zvuk prskalice ce ga probuditi i tu kraj svim njegovim problemima....
 
Anabela":3mq21mav je napisao(la):
Belgrey.... kad si bio mali , da li su te roditelji kaznjavali zbog losih ocena u skoli i da li si odsluzio vojni rok? ( mozes da mi odgovoris na inbox) :cool:

Ako je neki od forumasa imao problem s nocnim mokrenjem, mozemo i o tome....ima leka
Ako smatraš da je odgovor za privatnu poruku onda je trebalo i pitanje postaviti preko privatne poruke. Ovako se jasno vidi tvoja namera da vređaš. No, ipak sam ti odgovorio privatnom porukom kako i dolikuje privatnoj prepisci.
 
Ma nije mi nista nego decko zna svaki red sto jes jes
naprimer isprica hiljadu nakaradnih neistina naziva pogrdnim imenima ljude nipodastava i pljuje priznaje ponosno da mrzi a onda izigrava uvredjenost i progonjenost i raportira svaki post onih koje je pljunuo ili koji ne misle kao on
 
ček ček ček, malo ste se zaneli, ajd sam polako udahnite, izbrojite do 39282712 pa da polako nastavimo dalje.

stvarno nema potrebe za vređanjem, prozivanjem i omalovažavanjem sagovornika, pa čak i kad su stanisa, grado & co u pitanju ;)

cenim da sam se trudio da pričam činjenicama koliko sam mogao, nekad sam možda i padao u vatru ali sam shvatio da i takvi likovi postoje, i dobro je da postoje na forumu, ponekad su zanimljivi, ponekad(retko) imaju i nešto konstruktivno da kažu, a ponekad(češće) više liče na one koje non stop prozivaju, odn. Miškovića i njegovu kliku.
Isto su tako zaslepljeni (jedni odnosom prema gazdi kao vrhovnom božanstvu, drugi iracionalnom mržnjom prema svemu što ima veze sa njim), tako da ih i ne smatram ozbiljnijim pojavama, ali ostaje pitanje motiva. Moj i mojih komšija motiv je to što uopšte smatramo da je Belvil u ovakvom gradu sasvim dobra prilika za normalan i iole uređen život, gde se znaju neka prava i obaveze, i pokušavamo da iznesemo te pluseve, naravno da nikad nisam negirao minuseve, kompleks je tek zaživeo pa ima i svakakvih propusta, ali sam duboko ubeđen da će kako vreme odmiče život u ovom naselju biti sve opušteniji.

A pitanje je: koji je motiv nekoga ko nije ni prišao naselju da toliko pljuje po njemu?
 
e da, i da li su internet stručnjaci za nekretnine saznali cenu garažnog mesta kod Megatrenda, čisto da uporedimo sa ovim našim "preskupim" u Belvilu?
 
Zamolio bih stvarno sve ucesnike u ovoj diskusiji koja je razumljivo osetljiva da obrate paznju na nacin komunikacije sa ostalim clanovima foruma. Jednostavno ovakav nacin obracanja (licne i pogrdne kvalifikacije) ubuduce nece biti dozvoljen i bice sankcionisan udaljavanjem sa foruma kao krajnjom merom.
 
Igor":2zhfc1zk je napisao(la):
Zamolio bih stvarno sve ucesnike u ovoj diskusiji koja je razumljivo osetljiva da obrate paznju na nacin komunikacije sa ostalim clanovima foruma. Jednostavno ovakav nacin obracanja (licne i pogrdne kvalifikacije) ubuduce nece biti dozvoljen i bice sankcionisan udaljavanjem sa foruma kao krajnjom merom.
Imam sve protiv da me se trpa zajedno sa "svim" ucesnicima foruma u ovom kontekstu pa cu se udaljiti trajno sam
 
Vrh