Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Najjači su mi ovi koji jedva čekaju neki peh u belvilu da bi likovali i bili srećni kao podstanari u borčama :)
 
Belvil je skolski primer fuseracije. Dati tolike pare za stanove koji imaju hodnike po 15 kvadrata je ravno ludilu.
 
ftj":xn3mxenm je napisao(la):
Najjači su mi ovi koji jedva čekaju neki peh u belvilu da bi likovali i bili srećni kao podstanari u borčama :)
Ljudi su cudna sorta vaistinu :)
 
vucko":x5m6qtcx je napisao(la):
ftj":x5m6qtcx je napisao(la):
Najjači su mi ovi koji jedva čekaju neki peh u belvilu da bi likovali i bili srećni kao podstanari u borčama :)
Ljudi su cudna sorta vaistinu :)
Još jači su oni koji nikako da priznaju da su ispali glupi i da su namagarčeni što su kupili išta u Belvilu! Tipičan "sladak limun". Belvil je kao i Dafina i Jezda samo primereno novom dobu i novoj klasi Srba tzv. skorojevića.

Vlasnici stanova u Belvilu su većinom (ne svi, daleko bilo) ili boranija menadžment / komercijala iz neke od Deltinih firmi ili vlasnici nekih drugih firmi koje su stanove dobile na kompenzaciju zato što Delta nije imala da im plati. Ovi prvi su uzeli "veoma povoljno" stanove po "povlašćenoj" ceni od 1900 evra (!!!) i to sigurno uz kredit kod Hypo banke ili Intese a plata im zavisi od Miškovićeve dobre volje. (budući socijalni slučajevi, kad Mišković pukne, oni će da izgube posao neće imati od čega da otplaćuju kredit a ne mogu da prodaju stan ni za upola koliko su ga platili). Ovi drugi su uzeli po principu "daj šta daš" i sad preko izdavanja vraćaju svoje pare na kašičicu.

Bojim se da je Belvil socio-ekonomski balon koji kad pukne ima da napravi haos a već je preduvan, samo mu fali jedan mali boc!

I da ne bude da samo kritikujem, moram da odam priznanje na jednoj stvari: to je ideja (ali samo ideja, ne i realizacija) da se uvede menadžment naselja odnosno taj koncept stanovanja odmarališnog (resort) tipa. To je super. Samo još da proradi i biće milina.
 
@belgrey,
Za ovaj "SLADAK LIMUN", zasluzujes da te castim. Prave reci na pravom mestu. :kk:
BRAVO @belgrey!!!
:vops:
 
hmmm, pojačava se društvo dežurnih pljuvača.

Vidi ovako, u proteklih par meseci sam dovodio više drugara i rodbine u Belvil, pa ih prošetao po kraju, pa popili piće u jednom od kafića, pa videli nekoliko stanova, pa videli garaže i obezbeđenje u njima, pa da vidiš koliko su samo "razočarani" onim što su videli, a kad su dolazili priznali su da su bili ubeđeni da je krš i da je fušeraj, valjda prethodno čitali vaše komentare :kk:

joooj kako je dobro kad se vraćaš sa posla(naravno iz Delte) a nemaš frku gde parkirati, čeka te tvoje "skupo" mesto koje si "naivan" platio 8 soma, a raspitajte se koliko je isto takvo mesto kod Megatrenda u novogradnji(aj baš da vidim koju će cenu vrli znalci da iskopaju) pa i dalje dobijajte napade inteligencije....
 
Molio bih da neko sazna koliko kosta taj parking kod Megatrenda u novogradnji.
Unapred zahvaljujem.
 
Između skupo plaćenih garažnih mesta i skupo plaćenih stanova nalaze se jeftine i loše urađene električne instalacije (koje su više puta već gorele) na koje se svaki put kada pada kiša sliva voda kroz skupo urađene travnjake i koji svaki put kada se vraćam kući s posla čine da moj život izgleda jeftino!
 
pa pobogu, preseli se iz tog užasa! Nemoj više da trpiš te strahote! Mazohisto.

i zar je potreban 1 Belville pa da ti se "tvoj život učini jeftinim"....
 
barrcode11":18fd53q5 je napisao(la):
pa pobogu, preseli se iz tog užasa! Nemoj više da trpiš te strahote! Mazohisto.

i zar je potreban 1 Belville pa da ti se "tvoj život učini jeftinim"....
Selim se kroz par meseci i jako sam srecan!
 
belgrey":2oqtasun je napisao(la):
vucko":2oqtasun je napisao(la):
ftj":2oqtasun je napisao(la):
Najjači su mi ovi koji jedva čekaju neki peh u belvilu da bi likovali i bili srećni kao podstanari u borčama :)
Ljudi su cudna sorta vaistinu :)
Još jači su oni koji nikako da priznaju da su ispali glupi i da su namagarčeni što su kupili išta u Belvilu! Tipičan "sladak limun". Belvil je kao i Dafina i Jezda samo primereno novom dobu i novoj klasi Srba tzv. skorojevića.

Vlasnici stanova u Belvilu su većinom (ne svi, daleko bilo) ili boranija menadžment / komercijala iz neke od Deltinih firmi ili vlasnici nekih drugih firmi koje su stanove dobile na kompenzaciju zato što Delta nije imala da im plati. Ovi prvi su uzeli "veoma povoljno" stanove po "povlašćenoj" ceni od 1900 evra (!!!) i to sigurno uz kredit kod Hypo banke ili Intese a plata im zavisi od Miškovićeve dobre volje. (budući socijalni slučajevi, kad Mišković pukne, oni će da izgube posao neće imati od čega da otplaćuju kredit a ne mogu da prodaju stan ni za upola koliko su ga platili). Ovi drugi su uzeli po principu "daj šta daš" i sad preko izdavanja vraćaju svoje pare na kašičicu.

Bojim se da je Belvil socio-ekonomski balon koji kad pukne ima da napravi haos a već je preduvan, samo mu fali jedan mali boc!

I da ne bude da samo kritikujem, moram da odam priznanje na jednoj stvari: to je ideja (ali samo ideja, ne i realizacija) da se uvede menadžment naselja odnosno taj koncept stanovanja odmarališnog (resort) tipa. To je super. Samo još da proradi i biće milina.
Šiš bre! Kadm ide kući s posla sve misli na te proklete električne instalacije i kako mu je život postao zbog njih jeftin...
 
belgrey":2szdbmdt je napisao(la):
barrcode11":2szdbmdt je napisao(la):
pa pobogu, preseli se iz tog užasa! Nemoj više da trpiš te strahote! Mazohisto.

i zar je potreban 1 Belville pa da ti se "tvoj život učini jeftinim"....
Selim se kroz par meseci i jako sam srecan!
NECES DA NAM OTKRIJES ZBOG KOG DELA GRADA U KOJI IDES SI TAKO SRECAN?



JOK?
 
@gsp garage

Sjajan predlog!
Preusmeravanje naših finansijskih obaveza vezanih za održavanje naselja na VIP kllijente po principu sublimirane narodne mudrosti : "ko umije (sa novcem) - njemu dvije" (obaveze)... apsolutno podržavamo!

Advokatski tim b67 sada nevešto pokušava da se "ogradi" od kratke ali finansijski slatke saradnje (čitaj: keš aranžmana) doduše odabranih predstavnika Delte sa klijentom koji svojim tromesečnim (!) radovima u Ciklami, ispod i oko Ciklame treba da nas - stanare i sve posetioce naselja fascinira enterijerom budućeg "svemirskog" kafića/restorana!

Najpre su po nosećim i pregradnim zidovima "orali" hiltijem a poslednjih dana su prešli na čekić. Skaču po ganglijama i u nepristojno vreme predviđenog za popodnevni odmor. Skoro je na pustom parkingu radila i mešalica, pored gomile peska i gvožđa (po principu: rušimo pa ponovo gradimo)

Predstavnici b67 nas preko oglasne table opominju da ne menjamo projektovanu fasadu zgrade, da ne postavljamo tende, da ne bacamo smeće van kontejnera, da ne parkiramo automobile na trotoaru, da naši kućni ljubimci ne gaze po vimbldonskoj travici oko zgrade ali nemaju mehanizme da ućutkaju hilti i čekić u vreme odmora.
Domaćin parcele (naš on call Supermen, kako ga je osmislio investitor) "odvali" pre neki dan:...žao nam je, ali nemamo ovlašćenje, zovite policiju!?!" Na zidu pored oglasne table zalepljena su očekivana pravila ponašanja, sažeta u KUĆNOM REDU. Ali, ona očigledno ne važe za sve. Prosto nismo svi pedigrirani da bi nam se gledalo kroz prste.
Ceo ovaj prećutni ali ipak provaljeni dogovor na relaciji Delta - Biznismen ipak "kvari" poseta dece na igralištu. Različitog su uzrasta - od bebica u modernim kolicima, preko onih koji prave prve samostalne korake na SVOM IGRALIŠTU, pa do spretnijih predškolaca i školaraca koji izvode vratolomije na usamljenom toboganu. Ona instinktivno osećaju da ferobetonske ploče koje su im prekrojile igralište za njih nisu nikakva prepreka. Trče, jure za loptom, voze bicikle i van preostale tartan staze - jednostavno stiču prve drugare "iz kraja" koji ostaju za ceo život. Konačno, roditelji više ne moraju da ih vode na neka druga mesta da bi se igrali. Ona s pravom očekuju da dobiju svoje ljuljaške i klackalice - kafići i restorani ne spadaju u obavezan segment njihovog detinjstva.

Pitanje za b67: Koliko košta da se sruši jedno dečje igalište?

Pitanje za sadašnje /buduće roditelje: da li našoj deci dugujemo pravo da ga povrate? Ako je odgovor potvrdan,uskoro će imati priliku da potpišu i zvaničnu peticiju stanara.
 
Ja cu potpisati peticiju, svakako...ali kome ce biti upucena?
Ja sam pre da se stvari prijavljuju odredjenim inspekcijama, policiji ( npr. pozvati pauk servis da skloni dzip sa pesacke staze...), sudovima... itd.
Mene ne zanimaju komentari, tipa...ako ti nije dobro, pa ti seli na neko bolje mesto.
Ja zelim da stvari funkcionisu onako kako mi je predstavljeno kada sam kupovao stan. Mozda cak i da se unaprede, zasto da ne.
Zelenih povrsina, gotovo da i nema, a placamo odrzavanje kao da nam je u najmanju ruku Marakana iza zgrade. Ako zelim da sednem na klupu, moram da predjem pola naselja do prvih klupa. O decijim igralistima je bolje i ne govoriti. Decije igraliste nisu samo ljuljaske i klackalice... Danas sam prisustvovao sceni kod trim staze...naime nekoliko klinaca, oko dvanaest godina, na pitanje jednog roditelja gde su posli, odgovaraju: " idemo da se igramo u garazu !!!! ". Pa gde da se igraju? Na klackalicama?
Niti jedan kos, niti jedna povsina na kojoj mogu da sutiraju loptu...
 
Kao neko ko ovu temu prati dosta dugo i kao neko ko živi u Belvilu od marta meseca, smatram da je vreme da se i ja malo oglasim s obzirom da se širi front dežurnih pljuvača. Ja neću da branim Belvil samo zato što živim ovde, ali ne mogu da dozvolim da se zluradi ljudi preovladaju.
Mnogo je zaista bilo zluradih komentara, poput toga da je ovo grad duhova, sitnih menadđera, da je sve loše, da smo mi koji smo ovde kupili stanove sada"jedemo" sladak limun (a oni koji nisu ovde nisu kiselo grožđe),...U ostalom što se ti koji nisu ovde tako srčano bore da pljuju po nečemu što ih ne dotiče u svakodnevnom životu. Ili imaju viška slobodnog vremena ili bi možda želeli da budu ovde.
Ima stvari koje su i meni smetale, prilikom useljenja je bilo zamerki, ali su sve otklonjene. Takođe ono što i dalje nevalja to su preskupa otvorena parking mesta, ali možda će se i to rešiti. Takođe, ne sviđa mi se to pregrađivanje u 2. zgradi i podržavam sve one koji to napadaju i što je jedno igralište kako sam čuo namenjeno za neki restoran. I apsolutno podržavam svaku akciju za zaštitu igrališta. I smatram da bi to pitanje trebalo postaviti i na sednicama skupštine stanara kako bismo se organizovali i ne dozvolili dalju uzurpaciju zajedničkih prostorija i površina.
A za pljuvače koji će se sami prepoznati nekoliko konstatacija i pitanja:
-moje trenutno okruženje čine mladi ljudi koji su veoma raspoloženi za druženje i saradnju
-na trim stazi smo do sada upoznali puno dece , sa kojima će i moja deca ići u školu (možda su to ti duhovi?)
-svakog jutra ulazim u liftove koji su brzi, tihi i čisti, a kakvi su vaši liftovi?
-svaka nalepnica ili reklama koja se nelegalno nalepi se brzo uklanja (primer od juče je reklama za neke letove koja je uklonjena)
-kako je moguće da imaju vremena da komentarišu tako ostrašćeno svaku sijalicu koja ne radi u kompleksu (da li kod vas u kraju rade sve?)
-uostalom ako vam se ovo ne sviđa, zašto imate potrebu da se toliko bavite time? Jednostavno rešenje je da zaobiđete ovaj deo grada i potražite svoj stan na nekom lepšem mestu.
I poruka za kraj stanarima Belvila da zaista treba ukazati objektivno na stvari koje nisu dobre kako bismo pokušali to da ispravimo, vršiti pritisak na B67 da ispunjavaju svoje obaveze.
A ovim drugim krupnim menadžerima i ekspertima za građevinu, arhitekturu, urbanizam i sl da poželimo srećan put na Senjak ili Dedinje. Ili da ostanu u svojim prelepim zdradama iz 60 i neke sa
liftovima koji vise o koncu. A za ulaz u podrum neka ponesu gas maske.
 
Pojedini ljudi iz ergele dezurnih pljuvaca su se registrovali sa vise nickova kako bi se stekao utisak da ih je mnogo... Pa jos "jedni drugima" daju reputation poene i thumps up... Smesno je da neko ima toliko slobodnog vremena sto i objasnjava zasto je za njega cena od 2000 eura za kvadrat stana ultra-skupa, a Borca ili Grocka su im state-of-the-art lokacije... Takvi, generalno, zavrse ceo zivot u cumezu od 50 kvadrata koji im je ostao od roditelja u nekoj smrdljivoj zgradi sa liftom koji vise ne radi nego sto radi...

Inace, takvi se lako provale (ocigledno je, a i Internet nije bas privacy friendly - lako se vide IP brojevi, ako treba...)
 
....podrum...kako to lepo zvuci... pa makar i sa gas maskom. U tome i jeste problem sto se u ovom projektu odustalo od nekih tekovina urbanog zivljenja, a to onda stvara problem kada ljudi pocnu da aktivno zive. Zgrade iz 60.tih, jesu stare i svakakve, ali su i one nekada bile nove i mnogo funkcionalnije, da ne kazem humanije od danasnjih.
Evo im predlog, neka od ovih neprodatih lokala naprave ostave, koje su im promakle u projektovanju, a od praznih parkinga, normalne zelene povrsine i igralista za decu.
 
Ne znam na koji nacin moze da se utice na pejzazno uredjenje bloka .Licno bih volela da se u naselju zasadi sto vise drveca, gde god da je to moguce... bilo bi mega , da za dvadesetak godina ceo blok bude pravi park .
 
Erysimum Cheiri":2bg6gdnt je napisao(la):
Pojedini ljudi iz ergele dezurnih pljuvaca su se registrovali sa vise nickova kako bi se stekao utisak da ih je mnogo... Pa jos "jedni drugima" daju reputation poene i thumps up... Smesno je da neko ima toliko slobodnog vremena sto i objasnjava zasto je za njega cena od 2000 eura za kvadrat stana ultra-skupa, a Borca ili Grocka su im state-of-the-art lokacije... Takvi, generalno, zavrse ceo zivot u cumezu od 50 kvadrata koji im je ostao od roditelja u nekoj smrdljivoj zgradi sa liftom koji vise ne radi nego sto radi...

Inace, takvi se lako provale (ocigledno je, a i Internet nije bas privacy friendly - lako se vide IP brojevi, ako treba...)
Ovo se verovatno odnosi i na mene. Ponekad pišem ponešto na nekoliko foruma, ali nikada mi se do sada nije desilo da mi preko foruma neko praktično preti. To je samo dokaz koliko se frustracije nakupilo u i oko ovog naselja. Ovo, naravno, uopšte neće uticati na moje mišljenje o njemu i njegovim stanarima, niti na moju odluku da li ću, kada i koliko ovde participirati.
Beobuild posećujem povremeno, sada me najviše interesuje državna stanogradnja, pogledam malo i ovaj novi most, a ovde navratim iz čiste radoznalosti. Idem sad da skuvam kafu pa ću onda polako i natenane da izložim svoju odbranu...
:kafa:
Uh, Don strong - domaća a jaka! E pa, evo vako:
ovo što se dešava svaki put kada neko pusti malo kritike je toliko zabrinjavajuće da se već graniči sa paranojom. Prođe po nekoliko dana, ja navratim i ako nešto napišem pa kada za nekoliko dana ponovo uđem, tu je 20, 30 pa i više novih postova od kojih više od pola vezano za moju temu (često šaljivu, krajnje neformalnu i benignu). Pa ko tu onda ima viška slobodnog vremena? Čini mi se da bar polovina vas stanara tu negde čuči, kidiše i samo čeka priliku da iskoči i skali svoj bes. Ako tako nastavite, sazidaće vam na to malčice preostalog slobodnog prostora jednu ambulantu za kolektivnu psihoterapiju.
Nemam više nickova osim ovog jednog jedinog, nemam nikakve veze sa Deltom, uopšte nisam obraćao pažnju na taj reputation rate, ali kad ste mi već skrenuli pažnju, moram priznati da mi prija i imponuje. :cool:
Mislim da je svakom ko ima tri grama mozga u glavi jasno da je sada najbolja prilika da se vrši pritisak na investitora da popravi sve nedostatke i tako zaustavi negativnu reklamu obzirom da ima da prodaje još o-ho-hooo. Informacije u ovoj temi veoma su dragocene za analizu kako izgleda novogradnja danas. Ono što ja vidim je da se na svemu zakida - hodnici su malo uži nego pre, pod često popločan običnim keramičkim pločicama koje će za desetak, petnaest godina sve da se iskrzaju, garažna mesta uska, lođa ulazi 100% u kvadraturu, čak i podrum (tamo gde ga ima, a uglavnom nema jer se uvek vrši ta famozna prenamena), fasada nekako obična, kao na kućama, štedi se na svim mogućim instalacijama, čak i na električnim !!! Pa kako je moguće da se u potpuno novom naselju instalacije do sada pale već nekoliko puta? Pa u svakoj normalnoj zemlji mnogi bi zbog toga momentalno otišli u zatvor, a investitoru bi bilo naloženo da sve revidira i ako treba preprojektuje i pojača!
Spominjete tu neke borče i grocke, a mogu vam reći da je tamo život sigurno kvalitetniji nego u toj betonskoj kutiji, samo što su daleko i loše saobraćajno povezane. I nije sve u borčama, ima nešto i u krnjačama. :)
 
...mislim da je ovo pravi trenutak da se stanari organizuju i traze nezavisnu ekspertizu, svega sto bi im moglo ugrozavati zivot. Pre svega elektricne instalacije, odvode, krovne konstrukcije i zatim, ako se pokaze potrebnim tuziti investitora. Mislim da je i drzava tu zakazala, kad je uopste i dala upotrebnu dozvolu...
 
grado":2sucs7c5 je napisao(la):
Ovo se verovatno odnosi i na mene.

...

bla bla bla

...

Spominjete tu neke borče i grocke, a mogu vam reći da je tamo život sigurno kvalitetniji nego u toj betonskoj kutiji, samo što su daleko i loše saobraćajno povezane. I nije sve u borčama, ima nešto i u krnjačama. :)
ah, evo ga: smarac se prepoznao; i za double nick i za Borcu http://www.youtube.com/watch?v=TXKrh31ybEY
 
Vrh