Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

hedonist":15dubxgx je napisao(la):
Pazi sad ovo: 6 spojenih lokala i dve podzemne garaze tacno ispod lokala. Sruseni noseci zidovi da bi se napravio jedinstveni prostor, probusen pod ka garazama da bi se od garaza napravio podrum, Belville prodao 1/4 zajednicke povrsine (setalista) za debele pare... sva sreca pa ne zivim u toj zgradi.
Pretpostavljam da govorite o lokalima u LJubičici?
Je li to zaista istina - proverena informacija, da su srušeni noseći zidovi? Potpuno ludilo, da li je moguće da se ruše noseći zidovi u prizemlju zgrade i da ona i dalje ostane bezbedna za život? Kao laik, rekao bih da nije moguće, ali sa druge strane - to je tako veliki poduhvat - spajanje 6 lokala da bi prošlo nezapaženo i nenajavljeno. Pritom zvuči i nebezbedno za same posetioce tog budućeg objekta, pre svih. Zato pitam, da li je to istina?
Sumnjam da bi blok67 dozvolio da rizikuje propadanje spratova koliko god podmazivanje da je ponudjeno - te pare će biti daleko manje od štete koju bi takav mogući događaj doneo.

A za "zakup" dela šetališta - to skroz mogu da zamislim da je tačno.
Kakva god ta bašta bila (ili će i novi zakupac da doda rolo vrata i montira krov da poveća objekat?) s+ebaće to šetalište koje je taman kakvo treba da bude :)
 
btw, da li blok67 uopšte ima pravo da "daje u zakup" delove zajedničkih površina, između zgrada?
Ili je to nadležnost grada?
 
Problem parkiranja do ulaza u zgradu i vožnje stazom kroz "lepezu" na kojoj piše zabrana - osim za interventna vozila je lako rešiv.

Stubići koji se spuštaju u zemlju, to je moguće i ključem i daljinskim upravljačem (koji bi mali zaposleni koji vrše nadzor/obilazak naselja)
Na taj način bi prepreka blagovremeno mogla da se spusti ako dolazi vozilo hitne pomoći, vatrogasno i sl. a dignuta bi bila za sve ostale.

Čekanje na reakciju parking servisa i neke buduće komunalne policije je gubljenje vremena, samo fizička prepreka sprečava ljude da ostavljaju kola gde im je zgodno.
 
@privremeni

Sest spojenih lokala
Pretpostavljam da govorite o lokalima u LJubičici?
Je li to zaista istina - proverena informacija, da su srušeni noseći zidovi?....


Izgleda da je spajanje lokala vec postala praksa. Djurdjevak cela strana prema istoku. Prvih sest lokala stomatologija, drugih sest lokala klinika sa bolnickim delom (kreveti...) na prvom spratu (spojena tri stana na 1. spratu). Nesto ima i u podzemnoj garazi. Ostavili obavestenje da ce radovi trajati mesec dana, da ima dozvola, broj mobilnog za obavestenja. Ljudi, valjda niko normalan ne bi sam sebi rusio kucu, i valjda onaj koji je ulozio toliki novac ima sta da izgubi.
 
Imam utisak da neki likovi koji se redovno javljaju na ovaj forum o Belvillu,.... uglavom sa negativnim kometarima...., dozivljavaju "vrhunac" na temu propadanja Belvilla.... POKUSAVAM DA SE ODJAVIM SA OVOF FORUMA, AL NE ZNAM KAKO DA IZBRISEM SVOJ NALOG
 
hm, pa jedino da se zgrade uruse same u sebe, pa da neko ko se uselio moze imati negativne posledice... realno ovde vlada haos i bezakonje i ljude koji se ilegalno usele u razno-razne stanove niko ne moze da iseli, a iselice ljude koji su posteno kupili stanove? To su gluposti i price za malu decu. Cak i da Miskovic dozivi ne znam sta, taj Delta Real Estate ce opet preuzeti neko drugi... Mada mislim da je ovo 3-4 put u ovoj temi da se pise kako ce Belville na dobos. E, a sta bi ono sa Hypo-om? Stanisa i Grado su nam rekli da nema sanse da dobijemo brisovne dozvole, jer ce Hypo da pukne i da povuce sve za sobom. Meni je brisovna dozvola na stolu pored kompjutera na kome kucam ovu poruku, a o Hypo-u ne cuh nista od tada. Ne lozite se bez veze.
 
privremeni":122vewiq je napisao(la):
Pitanje je da li u konkretnom slučaju (kod Zumbula) belvil služba održavanja ima mogućnost da spreči postavljanje automobila na trotoar - oni tu ulaze sa ulice. Sumnjam da ta služba održavanja ima pravo da tu postavi neku fizičku prepreku (verovatno je to parče u nadležnosti grada). Mislim da su oni imali u vidu da će ljudi pokušavati da svojim kolima dođu što bliže ulazima i zato su to ograničili koliko su mogli - pogledajte betonske žardinjere tik do tartan staze - garant bi i tu nagurali kola da nije ozbiljna prepreka potavljena.

Ja to ne bih nazvao samoorganizovanjem - pre pojedinačnom reakcijom. Mislim da nema potrebe praviti nekakve planove u vezi sa tako jednostavnom stvari kao što je ostavljanje kola tik do ulaza. Ja sam već zvao parking servis, iako su to vozila parkirana ispred susedne a ne moje zgrade (sa terase ih ni ne vidim), ali ne želim da se taj džukački sindrom tako lagano širi. Ja se sećam kad su tu samo dva genijalca peli kola, pre neki dan sam ih izbrojao 12.

Na našu žalost - to što se zove menadžment naselja nema mogućnost da vozila pomera, a ne verujem da pozivaju parking servis zbog toga (iako bi trebalo). Nadam se da kad prva kola budu pomerena to bude kraj parkiranju do zgrade - svaki dan ima slobodnih mesta po samom naselju, a i na parkingu delta sitija.
Gospodine privremeni, ti sto radis privremeno u Delti. Zanimljivo je koliko ste bahati, pa trazite za nadzemni parking 7500 Evra. Po zakonu je za svaku zgradu investitor duzan da obezbedi nadzemni parking sa nekoliko parking mesta. Sto se tice zgrada zumbul i jorgovan, investitor, tj tvoj gazda gospodine privremeni nije obezbedio niti jedno parking mesto. Pa je samim tim prekrsio i zakon.

Na parkingu ispred zgrada zumbul, jorgovan, ruza, lala i krin parkirano je maksimalno 5 automobila, ukljucujuci i onaj plavi dzipcic koji ulazi preko travnjaka na parking. Sto znaci da vecina stanara nije htela da plati harac tvom gazdi gospodine privremeni.

Ali ajmo dalje. Zasto niko ne moze da skine hipoteku prve kategorije sa stana koji ste vi izgradili? Odgovor je zato sto Katastar nece da prihvati dogradjene spratove koje ste nelegalno izgradili, kao i stanove koje ste izgradili pregradjivanjem velikih stanova. Zbog vas cela zgrada ne moze da se registruje. Prekrsili ste i ugovor, jer ste trebali hipoteku 1 kategorije jos u junu da skinete.

Posto vam je gazda u buli i rasprodaje sve sto ima. Ne bi me cudilo da proglasi bankrot i da se aktiviraju hipoteke prve kategorije, pa ce narod ostati bez krova nad glavom. Posle toga, sve sto nam ostaje jeste da idemo na sud i da se sudimo sa tvojim gazdom za povracaj novca koji nam je ukrao. A vratice nam novac na svetog nikad, jer ce tvoj gazda da zapali iz zemlje, kao Karic. Tako da cemo mi da otplacujemo kredite za stanove, koji ce da pripadnu banci Hypo real estate, kojoj tvoj gazda nije vratio dug.
 
Ajde, ajde, odmorite malo i nemojte bespotrebno dizati tenzije i širiti dezinformacije.
Ja nikada nisam rekao da nećete dobiti te brisovne dozvole, baš obrnuto! Pogledajte moje stare postove gde sam o tome pisao. Rečeno vam je da stižu do juna, kažete da su konačno stigle i ja sam samo savetovao da ne otežete sa uknjižbom. Ne znam proceduru, ali ako sud odredi privremene mere i nad firmom Delta Real Estate, možda se onda nešto zakomplikuje. Ne mislim sada da će doći momci sa mišićima i kožnim jaknama da vas izbacuju, ali može da se privremeno blokira sve, pa onda i te uknjižbe. Delta ima veliku imovinu i ovo što se sad dešava nije predbankrotno stanje nego neke njihove poslovne akrobacije i unutarnji sukobi oko procenata. Belvil je jako dobro prodat i samo od para koje su do sada dobili, oni pokrivaju celu investiciju.
Po meni, u mnogo većoj opasnosti je Hypo. Setite se početka godine i nacionalizacije od strane države Austrije koja je tako sprečila propast banke, makar privremeno, dok se ne okončaju istrage o raznim zloupotrebama. I Delta je uzimala neke kredite od Hypa za koje ne postoje nikakve garancije.
Neki od vas izgleda da ne razumeju situaciju baš najbolje - ne ugrožava vas potencijalna propast Hypa nego eventualni stečaj Delta Real Estatea. Hypo drži hipoteke sve dok mu Delta ne vrati kredit. Vi ste platili Delti i ušli u stanove koji su pod šapom Hype i sada čekate da Delta vrati kredite Hypi da bi ovaj onda oslobodio stanove. Eto, u najkraćem tako ja to vidim.
@anabela
zaista mi je žao što ste stekli takav utisak, potpuno pogrešan. Meni je vaša golgota malo pomogla da učvrstim svoj stav da ne dam ni dinara unapred, koliko god bilo povoljno, jedinstveno i neponovljivo, državno, sigurno, itd. Dakle, sve u jednom danu - i potpisivanje i isplata i uselenje i sva dokumentacija da bude kompletna.
 
parking":2ggctau9 je napisao(la):
privremeni":2ggctau9 je napisao(la):
Pitanje je da li u konkretnom slučaju (kod Zumbula) belvil služba održavanja ima mogućnost da spreči postavljanje automobila na trotoar - oni tu ulaze sa ulice. Sumnjam da ta služba održavanja ima pravo da tu postavi neku fizičku prepreku (verovatno je to parče u nadležnosti grada). Mislim da su oni imali u vidu da će ljudi pokušavati da svojim kolima dođu što bliže ulazima i zato su to ograničili koliko su mogli - pogledajte betonske žardinjere tik do tartan staze - garant bi i tu nagurali kola da nije ozbiljna prepreka potavljena.

Ja to ne bih nazvao samoorganizovanjem - pre pojedinačnom reakcijom. Mislim da nema potrebe praviti nekakve planove u vezi sa tako jednostavnom stvari kao što je ostavljanje kola tik do ulaza. Ja sam već zvao parking servis, iako su to vozila parkirana ispred susedne a ne moje zgrade (sa terase ih ni ne vidim), ali ne želim da se taj džukački sindrom tako lagano širi. Ja se sećam kad su tu samo dva genijalca peli kola, pre neki dan sam ih izbrojao 12.

Na našu žalost - to što se zove menadžment naselja nema mogućnost da vozila pomera, a ne verujem da pozivaju parking servis zbog toga (iako bi trebalo). Nadam se da kad prva kola budu pomerena to bude kraj parkiranju do zgrade - svaki dan ima slobodnih mesta po samom naselju, a i na parkingu delta sitija.
Gospodine privremeni, ti sto radis privremeno u Delti. Zanimljivo je koliko ste bahati, pa trazite za nadzemni parking 7500 Evra. Po zakonu je za svaku zgradu investitor duzan da obezbedi nadzemni parking sa nekoliko parking mesta. Sto se tice zgrada zumbul i jorgovan, investitor, tj tvoj gazda gospodine privremeni nije obezbedio niti jedno parking mesto. Pa je samim tim prekrsio i zakon.

Na parkingu ispred zgrada zumbul, jorgovan, ruza, lala i krin parkirano je maksimalno 5 automobila, ukljucujuci i onaj plavi dzipcic koji ulazi preko travnjaka na parking. Sto znaci da vecina stanara nije htela da plati harac tvom gazdi gospodine privremeni.

Ali ajmo dalje. Zasto niko ne moze da skine hipoteku prve kategorije sa stana koji ste vi izgradili? Odgovor je zato sto Katastar nece da prihvati dogradjene spratove koje ste nelegalno izgradili, kao i stanove koje ste izgradili pregradjivanjem velikih stanova. Zbog vas cela zgrada ne moze da se registruje. Prekrsili ste i ugovor, jer ste trebali hipoteku 1 kategorije jos u junu da skinete.

Posto vam je gazda u buli i rasprodaje sve sto ima. Ne bi me cudilo da proglasi bankrot i da se aktiviraju hipoteke prve kategorije, pa ce narod ostati bez krova nad glavom. Posle toga, sve sto nam ostaje jeste da idemo na sud i da se sudimo sa tvojim gazdom za povracaj novca koji nam je ukrao. A vratice nam novac na svetog nikad, jer ce tvoj gazda da zapali iz zemlje, kao Karic. Tako da cemo mi da otplacujemo kredite za stanove, koji ce da pripadnu banci Hypo real estate, kojoj tvoj gazda nije vratio dug.
Ne znam da li ce tako biti, ali za pocetak malopre sam pozvala prodajno i cena mesta na nadzemnom parkingu je sa PDV 6.700.

Sudeci po tekstu koji je napisao arhitekta Belvila a koji je tu jos uvek dostupan na ovom forumu, nije bilo nikakvih dogradjenih spratova. U konacnoj verziji projekta postoji 13 spratova na tim zgradama.

Katastar nece da digne hipoteku uprkos dobijenim brisovnim dozvolama? Pa samo me interesuje da li je to zaista tacno, neko iz katastra tako rekao?

Jer ako nije, zasto siris takve neproverene glasine?

Za upis vlasnistva potrebnije je da blok 67 upise Belvil u celini na svoje ima, jer tek nakon toga mi mozemo da knjizimo pojedinacne stanove. Nema hipoteka veze s tim. Ako se i ne digne hipoteka, kada blok 67 upise zgrade na sebe, mi knjizimo svoje stanove na nas, postajemo knjizni vlasnici, puni vlasnici. Mozemo i da prodajemo te svoje stanove, samo u posedovnom listu imamo klauzulu da je stan pod hipotekom!

Nemoj tako pesimisticki. Sta ces ako sve bude ok?
 
parking":21o7fn4k je napisao(la):
Gospodine privremeni, ti sto radis privremeno u Delti. Zanimljivo je koliko ste bahati, pa trazite za nadzemni parking 7500 Evra. Po zakonu je za svaku zgradu investitor duzan da obezbedi nadzemni parking sa nekoliko parking mesta. Sto se tice zgrada zumbul i jorgovan, investitor, tj tvoj gazda gospodine privremeni nije obezbedio niti jedno parking mesto. Pa je samim tim prekrsio i zakon.

Na parkingu ispred zgrada zumbul, jorgovan, ruza, lala i krin parkirano je maksimalno 5 automobila, ukljucujuci i onaj plavi dzipcic koji ulazi preko travnjaka na parking. Sto znaci da vecina stanara nije htela da plati harac tvom gazdi gospodine privremeni.
Najpre, kakve veze ima da li radim u Delti ili ne? Šta to menja? Ti si očigledno jedan od bahatih stvorova koga mrzi da šeta dva minuta do zgrade nego hoće da ostavi kola na 5 sekundi od ulaza. Ja se slažem da je cena parking mesta nenormalna, da komad uskog betona sa dve šare košta 8-9 hiljada eura, ali tako je i ćao. Ja za to nisam imao para, ali po naselju ima i dalje dovoljno parking mesta koja nisu iza rampe već su dostupna svakome, pa i svima vama bahatim stvorovima koji morate da ostavite kola na trotoaru.

Tvoja reakcija je pravi primer onoga što u Srbiji ne valja - nećeš da prihvatiš odgovornost da parkiraš kola tamo gde se kola NE SMEJU parkirati, nego priču okrećeš na skupo parking mesto, miškovića lopova i ostale priče koje nemaju nikakve veze sa ovom temom. Pritom pokušavaš mene da diskredituješ - pretpostavkom da radim u Delti. A šta ako radim u HipoAlpeAdria? A šta ako ne radim ni u jednoj od tih firmi, šta to menja? Da li ti čoveče shvataš da na dva minuta od zumbula, dakle od đurđevka do mimoze, kao i na parkingu delta sitija i jednom delu ULICE ispred zgrade imaš regularnih mesta da ostaviš kola?

Da li to što je parking mesto nenormalno skupo tebi daje za pravo da kola ostavljaš gde hoćeš? Da, daje ti, zato što na žalost još nisam video parking servis da dođe i da tebi i ekipi krene da nosi kola sa trotoara, ali ja ću se lično potruditi da se to promeni, i već se trudim.

parking":21o7fn4k je napisao(la):
Ali ajmo dalje. Zasto niko ne moze da skine hipoteku prve kategorije sa stana koji ste vi izgradili?
Šta reći - zato što smo gradili sa Hipo bankom (zato se i zove hipo banka - od hipoteka).
 
@grado
ubeđen si da znaš puno ali ti informacije u najmanju ruku nisu tačne!

investicija je vredna 230 miliona a kredit iznosi maksimalno 130, nije Delta(zašto opet samo Delta) dizala nikakav kredit direktno, već Blok 67 GMBH, firma registrovana u Austriji, koja je 100% vlasnik firme Blolk 67 Associates(vidi APR). Po tebi je Hypo ovde neki slučajni prolaznik....

Belvil NIJE "jako dobro prodat" i nema šanse da su do sada pokrili celu investiciju, JER nisu prodati najveći stanovi u kojima je zarada, i takođe nisu prodate poslovne zgrade tako da još nisu u plusu.

@privremeni
kako misliš da je nadležnost grada zakup na parceli koju je taj isti grad dao u zakup investitoru na 99 godina?
 
U Irisu vec nedelju dana ne rade oba lifta!!! Gospodu iz Belvila naravno boli uvo... E paz da im ne platim 2500 za "odrzavanje"! Toliko o "ekskluzivnom naselju Belvil" ... koja ironija :(
 
slamarica":3ftzxum3 je napisao(la):
U Irisu vec nedelju dana ne rade oba lifta!!! Gospodu iz Belvila naravno boli uvo... E paz da im ne platim 2500 za "odrzavanje"! Toliko o "ekskluzivnom naselju Belvil" ... koja ironija :(
E i ja cu vala da se odjavim sa ovog foruma jer ne mogu vise da citam nebuloze i lazi.

Pa cime ja ono tacno preko-juce idoh do mog stana, i to sa majstorima Enterijera Jankovic, dakle imam i svedoke, da znam da nisam halucinirala, ako to nije bilo liftom??!!!

Da li ces da placas odrzavanje ili ne, boli me uvo....Nadam se da ce biti dovoljno nas da nas te sluzbe ne ostave na cedilu.

Inace, na flajeru su telefoni da se prijave kvarovi i nedostaci. Svako moze da proveri kako brzo reaguju.

Cao svima i sve najlepse vam zelim.
 
@lily of the valley


Zgrada ima dva ulaza... razmisli pre nego sto optuzujes bilo koga da laze...
 
Erysimum Cheiri":vhvl3za6 je napisao(la):
hm E, a sta bi ono sa Hypo-om? Stanisa i Grado su nam rekli da nema sanse da dobijemo brisovne dozvole, jer ce Hypo da pukne i da povuce sve za sobom. Meni je brisovna dozvola na stolu pored kompjutera na kome kucam ovu poruku, a o Hypo-u ne cuh nista od tada. Ne lozite se bez veze.
Zasto "NA STOLU"?
Jesi li uknjizio stan ili "nesto cekas"?
Ako vec imas to sto kazes da stoji na stolu, zasto nisi, "u svom licnom interesu", uknjizio i zastitio svoje vlasnistvo? :dil:
 
Jel neko uknjizio taj stan, ja sam razumeo da se ceka tehnicki prijem zgrade ili tako nesto.
Nisam bas verziran sa ovom temom knjizenja, cini mi se da bar te brisovne nisu vise problem, i da su ih ljudi vecinom dobili.
Tj da je bar ta hipoteka od Hypo Austija proslost?
Ima li ko sta konkretnije povodom ovoga, da li da idemo da knjizimo te stanove, ili se jos nesto ceka?
 
Da se prvi put i ja javim na ovom boardu...

Dakle, brisovne dozvole imam već neko vreme kod sebe (za stan su kod mene od decembra 2009, a za garažno mesto od februara ove godine). Probao sam u katastru NBGD da "realizujem" ove brisovne dozvole, ali sam dobio odgovor da još narednih godinu dana neću moći ništa da uradim sa njima. Navodno, katastar je "prepterećen" i ne mogu da stignu da odrade sav posao kojim ih ljudi "zatrpavaju". Raspitaću se malo, preko nekih poznanstava, šta mogu da uradim ako ne poštujem "standardnu" proceduru u katastru (čitaj: ako upotrebim vezu).
 
stanisa":1itzigk8 je napisao(la):
Erysimum Cheiri":1itzigk8 je napisao(la):
hm E, a sta bi ono sa Hypo-om? Stanisa i Grado su nam rekli da nema sanse da dobijemo brisovne dozvole, jer ce Hypo da pukne i da povuce sve za sobom. Meni je brisovna dozvola na stolu pored kompjutera na kome kucam ovu poruku, a o Hypo-u ne cuh nista od tada. Ne lozite se bez veze.
Zasto "NA STOLU"?
Jesi li uknjizio stan ili "nesto cekas"?
Ako vec imas to sto kazes da stoji na stolu, zasto nisi, "u svom licnom interesu", uknjizio i zastitio svoje vlasnistvo? :dil:
Nisu svi zaludni, pokusavam da predam dokumentaciju za povracaj PDV-a vec 20-tak dana, jer imam gomilu posla i cesto i nisam u zemlji, a izbrojao sam da mi treba ravno 14 raznih papira i dokumenata...

Katastar mi i nije bas toliki prioritet, malo sam se i smorio poslednjih mesec dana oko opremanja stana, jurnjave oko prijave poreza, struje, promene adrese itd... Katastar je haos i tamo mi se uopste ne ide, tako da ce to pricekati, posebno sto na kratak rok nemam neku preteranu korist od uknjizenja stana (ne planiram da ga prodajem narednih par godina)... Uostalom, optimisticno je ocekivati sve i da sam predao dokumenta za uknjizenje da to ide bas tako brzo, ljudi spominju da cekaju mesecima na uknjizenje i slicno (ne konkretno Belville vec generalno po Beogradu)...
 
@ grado: kako znas da sam kritikovala bas tebe :p ?........ imas ti i dobrih osobina... .... ako slucajno kupis stan u mojoj zgradi...tebe bih predlozila za predsednika kucnog saveta....
 
A da to ipak malo prenoći... :rolleyes:

Jutro je pametnije od večeri!
 
Vrh