Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Cobretti":2y0iwnau je napisao(la):
Danas istaknuto obavestenje, da ce pauk da kupi neporopisno parkirana vozila.

Za rolo vrata stvarno nemam komentar.
Jel moze nesto vise o ovome? Bas me zanima kako ce to regulisati
 
privremeni":1fjjgbri je napisao(la):
Ne razumem kako (pogotovo stanarima) to može da bude ok?
Ja sam zato i naveo da bi bilo najbolje da kafica nema - na rolo vrata sam skroz zaboravio, to je skroz nedopustivo. Ne zato sto meni licno smeta, nego zato sto da ja tako nesto uradim, kao sto si naveo, na primer u hodniku ispred svog ulaza, stiglo bi 10 inspekcija da me rascereci.

Sto se ostecenja stubova tice, moguce je i to - da se na taj nacin urusi stabilnost stubova! Sve ostalo se moze relativno lako srediti i vratiti i predjasnje stanje, pod uslovom da stubovi nisu znacajnije osteceni (mada ne verujem da su previse duboko zabili te klinove na koje su zavarili vrata)
 
Sto se tice struje - da li je jos nekome stiglo obavestenje da EDB nije mogao da ocita brojilo i da se javite na neki broj telefona? Da li ce sledeci put da mi ocitaju sve zbirno ili ce da mi klepe neki penal?

Vec odavno stoji tabla Bulevar Crvene Armije na uglu Dr. Agostina Neta i Djordja Stanojevica.
 
Erysimum Cheiri":1fuo8qkq je napisao(la):
Vec odavno stoji tabla Bulevar Crvene Armije na uglu Dr. Agostina Neta i Djordja Stanojevica.
Pa to i jeste problem. Stoji na uglu ali sa obe strane i za jednu i za drugu ulicu. Potpuno sumanuto. Napravili su bulevar koji uopšte nije iz jednog dela a pri tom su osakatili dve ulice sa dva različita i veoma smislena naziva. Iako te table stoje odavno, niko to nije prokomentarisao što mi je bilo čudno s obzirom da pola Belvila živi u ovoj novoj/staroj ulici. I to su se ljudi tek uselili. Pretposatavljam da samo što su u LK upisali Đorđa Stanojevića ovi doneše novo ime.

Da li će sad i sve table na zgradama sa ispisanim starim nazivom ulice biti zamenjene? Da li je neko iz Belvila uopšte obavestio stanare da je došlo do promene imena ulice? Da li je ijedan račun stigao sa novim nazivom ulice?
 
@hedonist

Nezakonito je parkirati po trotorau.

Umesto dosadašnjih 2.000 dinara, nepropisno parkiranje se po novom Zakonu o bezbednosti saobraćaja kažnjiva sa 5.000 dinara. Ta mandatna kazna nije uračunata u cenu odnošenja vozila, pa je odlučeno da građani po dolasku na lokacije JKP „Parking servis” ne moraju da je plate odmah.

bgd01b01-uklanjanje-vozila.gif


http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Pauk-naplacuje-po-kilazi.lt.html
 
Erysimum Cheiri":p2sxz8cd je napisao(la):
Sto se tice struje - da li je jos nekome stiglo obavestenje da EDB nije mogao da ocita brojilo i da se javite na neki broj telefona? Da li ce sledeci put da mi ocitaju sve zbirno ili ce da mi klepe neki penal?

Vec odavno stoji tabla Bulevar Crvene Armije na uglu Dr. Agostina Neta i Djordja Stanojevica.
Meni je skoro svaki mesec to stizalo,ali obično onda par dana kasnije stigne regularan račun. Bez penala,sa pomerenim rokovima za tih nekoliko dana. Valjda su ona vrata gde su brojila bila zaključana.


Inače "Parking Servis" se ne šali,evo videh pauka i pandura kako kupe sa trotoara oko naselja.
 
belgrey":bq1m8bpd je napisao(la):
Da li zna neko šta je sa računima za infostan i telefon. Ništa ne stiže.
Stići će. Meni je infostan prvi put poslao u maju račun,od januara do aprila retrogradno sa rokom dospeća za 15.07 + redovni za maj.
Telekom isto tako zbirno za 4 meseca + 4 rate za uvođenje,sa rokom dospeća u naredna 4 meseca(jedan mesečno).
Jedino ono famozno "održavanje" još nije počelo da stiže.
 
privremeni":142egqjx je napisao(la):
Kafić je u smislu dizajna, po mom mišljenju, skroz "cheap".
No, to je manji problem - meni je situacija u kojoj je vlasnik ladno ugradio rolo vrata, tako da može da i bukvalno mazne pola hodnika totalno ludlilo! Jedna je stvar držati stolove van kafića, a druga držati pola hodnika zatvorenim po želji...
Vlasnik "Mimisa" je ugradio rolo vrata, a vidim da je dodato i malo spustenog plafona duz vrata sa unutrasnje strane. Sve to mi deluje kao prvi korak ka zastakljivanju tog dela prolaza na jesen...
 
belgrey":cnslf7ly je napisao(la):
Erysimum Cheiri":cnslf7ly je napisao(la):
Vec odavno stoji tabla Bulevar Crvene Armije na uglu Dr. Agostina Neta i Djordja Stanojevica.
Pa to i jeste problem. Stoji na uglu ali sa obe strane i za jednu i za drugu ulicu. Potpuno sumanuto. Napravili su bulevar koji uopšte nije iz jednog dela a pri tom su osakatili dve ulice sa dva različita i veoma smislena naziva. Iako te table stoje odavno, niko to nije prokomentarisao što mi je bilo čudno s obzirom da pola Belvila živi u ovoj novoj/staroj ulici. I to su se ljudi tek uselili. Pretposatavljam da samo što su u LK upisali Đorđa Stanojevića ovi doneše novo ime.

Da li će sad i sve table na zgradama sa ispisanim starim nazivom ulice biti zamenjene? Da li je neko iz Belvila uopšte obavestio stanare da je došlo do promene imena ulice? Da li je ijedan račun stigao sa novim nazivom ulice?
Tri kule (Krin, Lala i Ruža) vode se u ulici Đ. Stanojevića iako su fizički u ulici Dr. Agostina Neta. Verovatno te to zbunjuje. Pretpostavljam da je cela ulica Đ. Stanojevića preimenovana u Bul. C. Armije a Dr. Agostina Neta zadržava svoje ime.
 
Djoxy":279k0dw7 je napisao(la):
Inače "Parking Servis" se ne šali,evo videh pauka i pandura kako kupe sa trotoara oko naselja.
Ne sumnjam uopste da ovi iz Bloka 67 zovu pauka misleci da ce tako naterati ljude da kupe parking mesta... Kao sto sam vec rekao sve to sa parkingom je zesci promasaj, jer evo sada kada je i Seboj useljen parkingu sa unutrasnje strane nema NI JEDNOG vozila (osim jedne 206-ice koja tu stoji jos od vremena kada je ulaz bio slobodan). Ponekad se pojavi Beovrtov pick-up i auto ovih iz Gradine i to je to.

E sada, nekoliko mojih poznanika koji prodju tuda dok idu npr. u Delta City mi je reklo da su, sudeci po parkingu, zakljucili da nije prodato ni 10% stanova i da tu nesto debelo ne valja :) Svako ocekuje, ako ljudi zive u zgradama da su im automobili na parkingu... Ovo kako je sada je ekstremno lose - jer nema nijednog automobila skoro ni na jednom parkingu, cime Belville pravi sebi jos vise loseg publiciteta.

Ko se zeznuo i kupio parking mesto, kupio je - sada bolje da naprave barem igralista za decu na preostalim delovima parkinga ili da smisle kako ce da popune ta parking mesta. Ja licno ne bih kupio ni za 1000 eura parking mesto na otvorenom prostoru, jer sam siguran da mi na dugi rok niko ne moze garantovati da cu zaista moci neometano da koristim to parking mesto i ubuduce.

Koliko su bili "genijalni" oko parkinga svedoci i broj zatvorenih parking mesta u garazi (manje od 5% ukupnog broja mesta, naravno u zelji da bude sto vise obicnih mesta za prodaju).

Ja sam hteo da kupim zatvoreno parking mesto, a u garazi ispod ogromnog Seboja imali su tek nekoliko slobodnih zatvorenih mesta (naravno, nijedno u mom ulazu) i sva su bila preko 25 kvadrata... Alavost i nepromisljenost.

Realno sva mesta u podzemnog garazi trebalo bi da imaju sopstvena vrata da bi neko uopste pomislio da kupi takvo mesto po cenama koje su oni zamislili, a ova parking mesta na spoljasnjem parkingu bi ili trebalo da su slobodna ili da ih rentiraju i na primer naplacuju uz odrzavanje.

Svakako nije resenje da to zvrji prazno kao sto je sada.
 
eh da, inace revnosni su da zovu pauka da nosi ljudima automobile, a ovaj sto je zagradio pola prolaza u Seboju nikom-nista :)
 
Vračar":hodmty22 je napisao(la):
Tri kule (Krin, Lala i Ruža) vode se u ulici Đ. Stanojevića iako su fizički u ulici Dr. Agostina Neta. Verovatno te to zbunjuje. Pretpostavljam da je cela ulica Đ. Stanojevića preimenovana u Bul. C. Armije a Dr. Agostina Neta zadržava svoje ime.
evo šta o tome piše na http://www.alo.rs/vesti/26981/Crvena_armija_ponovo_u_Beogradu

"ulica koja počinje od Milutina Milankovića u Novom Beogradu, a završava se spojem sa ulicom Jurija Gagarina i prolazi kroz stambeno naselje ‚‘Belvil‘‘ zvati Bulevar Crvene armije."

Po tome ispada da se Đorđa Stanojevića od rodića do raskrsnice na kojoj je BOP verovatno i dalje zove Đorđa Stanojevića, da je Agostina Neta sada prepolovljena i to je parče od pruge do pomenute raskrsnice, a novi Bulevar Crvene armije je od raskrsnice sa III bulevarom (Milutina Milankovića), prema raskrsnici, tu mota levo i uliva se u Jurija Gagarina.

Nagradno pitanje: kako se zove ulica koja deli, (ili spaja ;) ) novo cigansko naselje i Belville? Ona normalna na Jurija Gagarina koja ide prema Milutina Milankovića.
 
Istina, nadzemna parking mesta koja su za prodaju zvrje prazna.
Šta god da odluče - drastično niža cena parking mesta, mogućnost iznajmljivanja, gradnja igrališta - sve će biti bolje od ovoga sada.
 
Navodno, Belville je dao rok vlasniku kafica da obezbedi potrebne dozvole od opstine za 'takvo' prosirenje - umesto, da im isto zabrani! ....A, i kako da im zabrani, kad su im prodali/dozvolili to parce prolaza??! ... Bas me briga sto nemaju gde kafedzije da postave letnje baste u ovoj zgradi! Sto nisu kupili lokale u lepezi zgrada, gde postoji namenski betonski prostor za isto??

Ispada da svaki kafedzija, ko je kupio lokal pored prolaza zgrade, moze da se 'prosiri' i uzurpira ovaj prolaz! Pa dokle ce ovaj Belville da zaj...stanare??! E, bas zato necu da platim njihovu kvotu za odrzavanje naselja, vec koliko procenim da kosta ciscenje mog ulaza.
 
privremeni":1pmnj4ey je napisao(la):
Vračar":1pmnj4ey je napisao(la):
Tri kule (Krin, Lala i Ruža) vode se u ulici Đ. Stanojevića iako su fizički u ulici Dr. Agostina Neta. Verovatno te to zbunjuje. Pretpostavljam da je cela ulica Đ. Stanojevića preimenovana u Bul. C. Armije a Dr. Agostina Neta zadržava svoje ime.
evo šta o tome piše na http://www.alo.rs/vesti/26981/Crvena_armija_ponovo_u_Beogradu

"ulica koja počinje od Milutina Milankovića u Novom Beogradu, a završava se spojem sa ulicom Jurija Gagarina i prolazi kroz stambeno naselje ‚‘Belvil‘‘ zvati Bulevar Crvene armije."

Po tome ispada da se Đorđa Stanojevića od rodića do raskrsnice na kojoj je BOP verovatno i dalje zove Đorđa Stanojevića, da je Agostina Neta sada prepolovljena i to je parče od pruge do pomenute raskrsnice, a novi Bulevar Crvene armije je od raskrsnice sa III bulevarom (Milutina Milankovića), prema raskrsnici, tu mota levo i uliva se u Jurija Gagarina.

Nagradno pitanje: kako se zove ulica koja deli, (ili spaja ;) ) novo cigansko naselje i Belville? Ona normalna na Jurija Gagarina koja ide prema Milutina Milankovića.
Ja sam pre nedelju dana upisao u ličnu kartu(staru) Đorđa Stanojevića(jorgovan). Da je promenjeno valjda bi ovi iz MUP-a reagovali.
 
@fikcija: Eh, da to me je podsetilo da spomenem nesto u vezi ciscenja Belvila:

Primetio sam da pod spoljne strane, gotovo svih ulaza u zgrade, nije u skorije vreme obrisan. Govorim o onih 2-3 kvm koji su uvuceni u odnosu na fasadu, i sa kojih se pristupa u hol zgrade... Da li je jos neko to primetio? Moguce je da se ljudi koji su zaduzeni za ciscenje "prave ludi" za pomenuti deo ulaza, jer ih jednostavno mrzi da i to redovno prebrisu. :/ A taj deo je upravo najkriticniji sto se prljanja tice, zbog toga sto se ljudi jos uvek useljavaju. Steta je sto su zaista gledali na svemu da ustede, pa je tako taj deo poplocan obicnim plocicama, koje su vec sada tu i tamo pocele da se ostecuju i odlepljuju. Umesto da barem i taj deo urade od livenog stampanog betona kao sto je oko zgrada uradjeno. To bi bilo daleko trajnije i izdrzljivije resenje, a mozda cak i jeftinije od sadasnjeg. Takodje, primecujem da su i one podne resetke ispred ulaza u zgrade, uglavnom ostecene (krive ili korodirale). Steta! Ovo su neki od detalja koji uticu dosta na opsti utisak kvaliteta. Jako je malo dodatnog truda moglo da se ulozi u to, pa da navedeno bude besprekorno.
 
Pauk nosi vozila sa trotoara, informacija iz prve ruke.
Danas ih je drugar u Ruzi,jedva zaustavio kad su krenuli da mu podizu auto.
 
Cobretti":27103h21 je napisao(la):
Pauk nosi vozila sa trotoara, informacija iz prve ruke.
Danas ih je drugar u Ruzi,jedva zaustavio kad su krenuli da mu podizu auto.
Odlicno, jos da krenu da nose vozila unutar zgrada u lepezi.
 
Erysimum Cheiri":247kax35 je napisao(la):
Ne sumnjam uopste da ovi iz Bloka 67 zovu pauka misleci da ce tako naterati ljude da kupe parking mesta... Kao sto sam vec rekao sve to sa parkingom je zesci promasaj, jer evo sada kada je i Seboj useljen parkingu sa unutrasnje strane nema NI JEDNOG vozila (osim jedne 206-ice koja tu stoji jos od vremena kada je ulaz bio slobodan). Ponekad se pojavi Beovrtov pick-up i auto ovih iz Gradine i to je to...
Stvarno ni meni nije jasno sta se to desava sa parkingom ispred zgrada... Pogotovu zbog toga sto se sada, uz kupljen stan, navodno dobija "gratis" po jedno parking mesto ispred zgrade, kako mi je receno u Prodajnom paviljonu pre nekih mesec i po dana. Ne znam od kada vazi ova "akcija" i da li je i vama koji ste vec kupili stanove to nudjeno, ali mislim da tu definitivno nesto nije OK.

Kao prvo, oni su mi u Paviljonu objasnili da u ugovoru koji sklapam sa "Blokom 67" mora da stoji koliko je placeno po kvadratu i za stan i za doticno parking mesto. Dakle ugovor ne poznaje bilo kakav poklon i slicno, jer to najverovatnije ne bi bilo po vazecim propisima. Tako da je to verovatno samo njihova prica za privlacenje kupaca. Nema nicega sto je besplatno! Posto je tako, onda se postavlja logicno pitanje: Da li je moguce da se zaobidje ta njihova prica, i kupi stan BEZ parking mesta (ovog, jel' te, sto je "gratis") i tako ustedi nekih par hiljada evra?

To ih jos nisam pitao, mada sudeci po tome koliko je malo automobila na otvorenim parkinzima, rekao bih da je i to vrlo moguca opcija... Koju oni, btw, ne zele bas odmah potencijalnom kupcu da predoce. A sto se tice garaza, bas bih voleo da znam kakva je tu situacija sto se tice popunjenosti.

Cobretti":247kax35 je napisao(la):
Pauk nosi vozila sa trotoara, informacija iz prve ruke.
Danas ih je drugar u Ruzi, jedva zaustavio kad su krenuli da mu podizu auto.
Izgleda da nema sale! Danas sam video obavestenje u ulazu u Zumbul, na kojem pise da ce od 09.08. Parking servis redovno odvoziti nepropisno parkirane automobile... Izgleda da je taj deo najkriticniji, jer se dosta ljudi parkira direktno na ulici i trotoaru ka GSP garazi.
 
Nije ništa bilo nuđeno gratis niti "gratis". Po broju vozila na tim parkinzima se vidi kolika je bila "zainteresovanost" kupaca za ta spoljna parking mesta od 7000€.
Možda sada pokušavaju da ih uvaljaju po svaku cenu pa ih obavezno unose u ugovor,ali ranije se moglo kupovati bez parking mesta.
 
Nadam se da će cena parking mesta iza rampe biti manja ili da će biti moguće mesečno/tromesečno/... iznajmljivanje istog.

Prijatno iznenađenje ovo sa odnošenjem vozila...
 
Koliko Belvillu treba dana da popravi klimu koja kaplje? Juce je prijavljen kvar....
 
Anabela":zo66dsew je napisao(la):
Koliko Belvillu treba dana da popravi klimu koja kaplje? Juce je prijavljen kvar....
Klime su ugradjene pre vise od 2 godine i garancija na njih je istekla, znaci pocetak garancija nije trenutak kada smo preuzeli kljuceve. Barem je kod mene u ulazu bila takva situacija ali znam da su bili fer i da su popravili kvar uz napomenu da je garancija istekla.
 
Vrh