Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Hajde da ne ponavljamo staru diskusiju. Kako ce se kretati cene stanova, sta vredi te cuvene 2 hiljadarke a sta ne i tako dalje. Ja ne kalkulisem jer jednostavno nedostaju mi informacije za to. Bez obzira na krizu, da imam novac sada zelela bih da ga ulozim u neku nekretninu, jer je najsigurnije. Bolje i manji, a siguran dobitak, nego ulaziti u nesto nepoznato, ili drzati novac i troskariti ga. Mnogo je lepo kada se u nekom trenutku u zivotu ima sta prodati kada zatreba. To sigurno znam. Evo, ako se za taj iluzorni 2 sob za recimo period od 10 god uzme 50 hiljadarki od rentiranja, a potom se stan proda, pod uslovom da ne bude sunovrata cena, sta je tu pogresno? Nije pogresno, samo mozda nije veliko. Neko vestiji bi napravio vise, a ja i ovakvi kao ja, pretpostavljam da bi trebalo da budemo zadovoljni. Bolje i malo, nego nikako.
 
lily of the valley":9x0etld1 je napisao(la):
Hajde da ne ponavljamo staru diskusiju. Kako ce se kretati cene stanova, sta vredi te cuvene 2 hiljadarke a sta ne i tako dalje. Ja ne kalkulisem jer jednostavno nedostaju mi informacije za to. Bez obzira na krizu, da imam novac sada zelela bih da ga ulozim u neku nekretninu, jer je najsigurnije. Bolje i manji, a siguran dobitak, nego ulaziti u nesto nepoznato, ili drzati novac i troskariti ga. Mnogo je lepo kada se u nekom trenutku u zivotu ima sta prodati kada zatreba. To sigurno znam. Evo, ako se za taj iluzorni 2 sob za recimo period od 10 god uzme 50 hiljadarki od rentiranja, a potom se stan proda, pod uslovom da ne bude sunovrata cena, sta je tu pogresno? Nije pogresno, samo mozda nije veliko. Neko vestiji bi napravio vise, a ja i ovakvi kao ja, pretpostavljam da bi trebalo da budemo zadovoljni. Bolje i malo, nego nikako.
Ako je tvoje objasnjenje ulaska u investiciju kupovine dvosobnog stana u belvilu za 130.000eur, onda ne vredi da diskutujemo dalje.

Ako iole solidno stojish sa najosnovnijom matematikom iz osnovne skole , pogledaj koliko bi zaradila da tih 130.000eur orocish na 10godina u nekoj stabilnoj stranoj banci koja radi kod nas,pa se zapitaj josh jednom o isplativosti takve investicije.
 
mislim da je od kirije nemoguce izvuci profit, pogotovo ako se uzme u obzir da ce porez na nekretnine ici na par procenata vrednosti nekretnine godisnje. Ali ako cene nekretnina budu rasle, onda mozda i moze biti neki profit.
U svakom slucaju ko je imao ranije stan, izdavao zna koja je to muka, i kakvih sve ima zakupaca, drugo stan nece sve vreme biti izdat, izdas ga, pa nema nikoga, krecis itd itd.
 
Vec sam se ogradila u pogledu kalkulacija, nismo svi za sve, nemam pristup neophodnim informacijama i pitanje je da li bih to i umela. Vec sam to naglasila mislim. Ipak ono u cemu ja ne izracunam svojom racunaljkom da postoji gubitak, za mene je dobitak. Za mene je to dovoljno dobro, jer nekretninu gledam i kao vrednost po sebi, nesto sto ce recimo ostati nekom iza mene. Ne razumem samo zasto sve mora da se vrati u sto kracem roku, stalno svi polaze od tog sto kraceg roka, sve mi to vise lici na trange frange, hajde da marnemo lovu na brzaka...ne verujem da je to ozbiljno investiranje.

Ma da mogu kupila bih i hotel, sada tek znas .........Lep, ne veliki, butik hotel. Bas bi mi bio gust.

Imam ja jos ovakvih biser-ideja,,,samo nikada ne bih stavila novac ni u jednu banku, na duzi rok oroceno itd. Definitivno bih ulozila u nesto solidno.
 
Upozorenje za stanovnike zgrade Seboj!
Izmedju ulaza 9a-9b vlsnik kafica koji pravi lokal postavlja rolo vrata na ZAJEDNICKI PROLAZ (prolaz iz dvorista ka ulici ) tako da otudjuje zajednicku povrsinu.Molimo ljude iz Delte koji citaju ovaj forum da ovu informaciju provere i naravno reaguju po zakonu.
Hvala
:gobb:
 
she-boy":1kw63z4x je napisao(la):
Upozorenje za stanovnike zgrade Seboj!
Izmedju ulaza 9a-9b vlsnik kafica koji pravi lokal postavlja rolo vrata na ZAJEDNICKI PROLAZ (prolaz iz dvorista ka ulici ) tako da otudjuje zajednicku povrsinu.Molimo ljude iz Delte koji citaju ovaj forum da ovu informaciju provere i naravno reaguju po zakonu.
Hvala
:gobb:
kakve crne ljude iz Delte?! a gde je Hypo? učestvovali su po pola u investiciji ali uvek nekako Delta ispliva na površinu, u svakom slučaju sad imaju pametnijih stvari, malo se preganjaju sa Milkom.

kada će naši ljudi da shvate da imaju i prava i obaveze, zašto mi uvek očekujemo da neko drugi nešto uradi za nas? Evo "dečak iz Šeboja" video nešto što je za svaku osudu i odmah kuka da neko drugi odreaguje, a što ne bi sam pozvao inspekciju? mrzi ga? pa ako ga mrzi nek zatvore ceo pasaž!

morate da shvatite da MI stanari sada odlučujemo o svim detaljima našeg naselja, kakve crne Delte i Hipo banke!
 
Pozdrav za ZokyNBGD-a,
mozda je moje pisanije izazvalo odedjene emotivne reakcije kod tebe ali moja zelja je bila samo da upozarim na nepravilnosti i eventualno da nekog od predstavnika stanara podstaknem na razmisljane..Samo toliko !
 
dovoljno je i to sto si drugima (mislim na stanare) skrenuo paznju, jer si video ono sto drugi nisu, a neko ce se vec oglasiti (ne delti ili hypo, iako je neko od njih 'dobio' proviziju za poklon zajednickih prostorija) belville-u, jer je on prodavac (kako fizickim tako i pravnim licima) i naravno, opstinskoj inspekciji.

ili medijama...lako mogu da pozovem friend-a, na kafu, i da na licu mesta snimi stanje u naselju pa nek se belville zapita, kako ce buduci kupac da reaguje kad cuje kako se otimaju staze ili parkica...

misljenja sam da stanari ne treba da plate belvill-u odrzavanje od 0.4e/m2 na mesecnom nivou jer je lazan. belvill nije stanarima obezbedio decije igraliste (2/3 je uzurpirano od strane kafica) a sada, koliko cujemo, niti prolaz izmedju ulaza 9.b i 9.c., takodje uzurpiran od strane kafica.

i da mi ne bi placali kafedzijama 'to dragoceno odrzavanje naselja', a zbog ovakvog uzurpiranja ne mozemo da ih koristimo, nek oni placaju vise (od one tarife koja je zadata za pravna lica) a mi, stanari, manje.

njihov obracun od 0.4e/m2 je bezobrazno visok (prosledila sam spisak smesnih 'usluga' koje nam belvill za te pare obezbedjuje na ime 'odrzavanja naselja' i to: gradskom zelenilu i firmi koja se bavi odrzavanjem el.opreme).

takodje je nerealan, jer mali % naselja je useljen te sacica stanovnika ne treba da placa ceh odrzavanja celog naselja, na nivou 100% amortizacije, kad se jednog lepog dana naselje popuni...
 
she-boy":mloht8u7 je napisao(la):
Upozorenje za stanovnike zgrade Seboj!
Izmedju ulaza 9a-9b vlsnik kafica koji pravi lokal postavlja rolo vrata na ZAJEDNICKI PROLAZ (prolaz iz dvorista ka ulici ) tako da otudjuje zajednicku povrsinu.Molimo ljude iz Delte koji citaju ovaj forum da ovu informaciju provere i naravno reaguju po zakonu.
Hvala
:gobb:
Pa nije ovo nista strasno :). Pazi sad ovo: 6 spojenih lokala i dve podzemne garaze tacno ispod lokala. Sruseni noseci zidovi da bi se napravio jedinstveni prostor, probusen pod ka garazama da bi se od garaza napravio podrum, Belville prodao 1/4 zajednicke povrsine (setalista) za debele pare... sva sreca pa ne zivim u toj zgradi.

Pitam se samo, ako Belville prodaje zajednicke povrsine i sebi uzima pare, zasto bi mi placali odrzavanje naselja ako oni smatraju da to nije nase? Mislim, postoji jedan deo koji treba placati ali svakako ne 0.4 EUR po kvadratu.
 
13":22ixx4qo je napisao(la):
@Mrvica
ja sam ranije pisala da imam da prodam bas ta klizna vrata, ocuvanasu, ako ti trebaju javi se. imam ponudu za 120e :D
Hvala na ponudi, ali smo vec uzeli nova koja su inace 370 Eur-a sa ugradnjom :(
 
Imam jedno pitanje za stnaovnike bellvila. Jel je vecina vas zivela u beogradu i pre doseljenja ili vas i ima iz drugih gradova? Cista znatizelja.
 
hedonist":2juan3q1 je napisao(la):
she-boy":2juan3q1 je napisao(la):
Upozorenje za stanovnike zgrade Seboj!
Izmedju ulaza 9a-9b vlsnik kafica koji pravi lokal postavlja rolo vrata na ZAJEDNICKI PROLAZ (prolaz iz dvorista ka ulici ) tako da otudjuje zajednicku povrsinu.Molimo ljude iz Delte koji citaju ovaj forum da ovu informaciju provere i naravno reaguju po zakonu.
Hvala
:gobb:
Pa nije ovo nista strasno :). Pazi sad ovo: 6 spojenih lokala i dve podzemne garaze tacno ispod lokala. Sruseni noseci zidovi da bi se napravio jedinstveni prostor, probusen pod ka garazama da bi se od garaza napravio podrum, Belville prodao 1/4 zajednicke povrsine (setalista) za debele pare... sva sreca pa ne zivim u toj zgradi.

Pitam se samo, ako Belville prodaje zajednicke povrsine i sebi uzima pare, zasto bi mi placali odrzavanje naselja ako oni smatraju da to nije nase? Mislim, postoji jedan deo koji treba placati ali svakako ne 0.4 EUR po kvadratu.
Cena odrzavanja nema veze sa relnoscu, i ja mogu jos jednom da istaknem, da sam prevaren prilikom potpisivanja k/p ugovora, receno mi je da ce odrzavanje biti oko 1000 dinara. U vreme moje kupovine nije bilo brosurica sa cenama...

Obzirom da se u gradu to odrzavanje placa od 200-500 dinara, ja ne vidim razlog zasto bih davao visestruko veci iznos.
Pogotovo sto je evidentno, da je malo sta ovde uradjeno u interesu vlasnika, premali parkinzi, zauzimanje zajednickih povrsina, zbrzana izrada stanova, los odgovor na reklamacije...

U clancima se ovih dana cesto pominje ugovorna obaveza "odrzavanja", ali u tim ugovorima nema ni jedne cifre, vec su one meni naknadno recene i to vezane za evro???

Pored toga, zanima me da li neko moze da mi potvrdi, da li je protivzakonito prodaju jedne robe uslovljavati, prodajom druge?

U nasem slucaju prodaju stana, usloviti prodajom "odrzavanja"?

Evo par clanova iz Zakona o zastiti potrosaca.


Član 17.
Potrošač mora biti obavešten o važećoj ceni proizvoda i usluge.
Obaveštenje o ceni iz stava 1. ovog člana daje se jasnim isticanjem cene na vidnom mestu, na proizvodu, pored proizvoda i u cenovniku usluge, kao i u svakoj ponudi za zaključenje ugovora o prodaji proizvoda i usluge.
Cena mora biti iskazana za jedinicu mere, kompletan proizvod ili određenu količinu proizvoda.
Kod proizvoda koji je prethodno upakovan u pakovanje različito od jedinice mere, pored cene za to pakovanje, mora biti istaknuta i cena po jedinici mere za isti proizvod.
Kod proizvoda u rasutom stanju ističe se samo cena za jedinicu mere.
Član 18.
Obaveštenje o ceni iz člana 17. ovog zakona, ne može dovoditi u zabludu potrošača u pogledu visine cene, odnosno stvarati utisak:
1) da je cena niža nego što jeste;
2) da su u cenu uključene posebne usluge za koje se plaća posebna cena;
3) da je cena bila ili da će biti povećana ili snižena za određeno vreme ili za određeni iznos.


Član 16.
Zabranjeno je:
1) odbijanje da se potrošaču proda proizvod koji je izložen ili na drugi način pripremljen za prodaju ili odbijanje pružanja usluge koja se može obaviti, ukoliko to nije u suprotnosti sa drugim propisom i opšte prihvaćenim poslovnim običajima;
2) uslovljavanje prodaje proizvoda ili pružanja usluge prodajom drugog proizvoda ili pružanjem druge usluge;
3) vršiti diskriminaciju potrošača u pogledu vrste, kvaliteta, cene proizvoda i usluge ili količine proizvoda, kao i uslova za isporuku kupljenog proizvoda, odnosno pružanje usluge potrošaču.
 
@she-boy
"Pazi sad ovo: 6 spojenih lokala i dve podzemne garaze tacno ispod lokala. Sruseni noseci zidovi da bi se napravio jedinstveni prostor, probusen pod ka garazama da bi se od garaza napravio podrum, Belville prodao 1/4 zajednicke povrsine (setalista) za debele pare... sva sreca pa ne zivim u toj zgradi".

u kojoj zgradi je tih 6 spojenih kafica sa srusenim nosecim zidovima? seboj?
 
Ja sam bio obavešten (dobio sam napismeno) da će cena održavanja biti oko 0,4 EUR/m2 pre potpisivanja Ugovora.
Mislim da je naselje čisto, redovno se može videti neko kako obilazi sa kantom i kupi đubre koje nije u kanti/kontejneru. Takođe, redovno vidim ljude koji čeprkaju po zelenim površinama. Smatram da 0,4 EUR/m2 jeste dosta novca ali da ako to garantuje čisto naselje, nekakav nadzor, čiste zgrade - neka i košta. Naravno da svi hoćemo da platimo manje.
Trenutno sam potpuno nezadovoljan stepenom čistoće u samoj zgradi - dakle lift je zamazan već 7+ dana, stakla na dvoja ulaznih vrata su ozbiljno oštećena. Realno, u zgradu se i dalje ljudi useljavaju i unošenjem prave ta oštećenja. Pretpostavljam da se čeka da se taj talas useljenja stiša da bi se sve popravilo, ali smatram da to nije fer ukoliko se namerava naplatiti održavanje za jul mesec. Dakle - popravite oštećenja, ne čekajte da se svi usele.
 
Što se tiče uzurpiranja prostora - od strane kafedžija, od strane onih iz Krina&Zumbula koji parkiraju kola ispred zgrade - neće se ništa od toga promeniti zato što se neko samo požalio na ovom forumu.

Pozovite službu održavanja, domaćina parcele, gradsku inspekciju, parking servis - tako se to menja, a ne samo pisanjem na forumu i okretanjem glave na drugu stranu. Ovo naselje je još sveže i mislim da ima odlične šanse da bude ugodno za život, ali ako stanari sami ne reaguju - pa naravno da će postati šitvil.
 
privremeni":3nnf6867 je napisao(la):
Što se tiče uzurpiranja prostora - od strane kafedžija, od strane onih iz Krina&Zumbula koji parkiraju kola ispred zgrade - neće se ništa od toga promeniti zato što se neko samo požalio na ovom forumu.

Pozovite službu održavanja, domaćina parcele, gradsku inspekciju, parking servis - tako se to menja, a ne samo pisanjem na forumu i okretanjem glave na drugu stranu. Ovo naselje je još sveže i mislim da ima odlične šanse da bude ugodno za život, ali ako stanari sami ne reaguju - pa naravno da će postati šitvil.
tačno tako, svakodnevno kolima ulaze među zgrade, više sam dosadio domaćinima parcele koji ponavljaju da će uskoro da pojačaju vertikalnu signalizaciju, u svakom slučaju, do sada sam dizao brisače ali od sad zovem pauka.

Odakle 1000 dinara za održavanje kad je i na nekom pratećem dokumentu uz ugovor pisalo valjda 0,3-0,4 evra po kvm. Čitate li vi šta potpisujete? Ili slušate samo ono neprovereno a ušima prijatno?!
 
Prateci dokument iz ugovora, sam dobio godinu dana, posto sam potpisao ugovor, u trenutku potpisivanja ugovora mi je vise puta receno da ce cena drzavanja biti u skladu sa standardnim cenama za BG, na nivou od 1000 dinara.

Ocigledno je da nisu svi ljudi potpisivali ugovore u isto vreme, u vreme mog potpisivanja NIJE bilo prateceg dokumenta na uvid, vec je bilo na verujte nam na rec.

Dakle tada su se referencirali na nepostojeci dokument, tj ja to nisam dobio na uvid, vec sam prateci dokument dobio uoci primopredaje stana.

I zasto bi mi trebali da se samoorganizujemo da sprecimo bahato parkiranje po trotoarima oko zgrada, ako vec postoji menadzment naselja, kako vole sebe po novinama da zovu?
 
Pitanje je da li u konkretnom slučaju (kod Zumbula) belvil služba održavanja ima mogućnost da spreči postavljanje automobila na trotoar - oni tu ulaze sa ulice. Sumnjam da ta služba održavanja ima pravo da tu postavi neku fizičku prepreku (verovatno je to parče u nadležnosti grada). Mislim da su oni imali u vidu da će ljudi pokušavati da svojim kolima dođu što bliže ulazima i zato su to ograničili koliko su mogli - pogledajte betonske žardinjere tik do tartan staze - garant bi i tu nagurali kola da nije ozbiljna prepreka potavljena.

Ja to ne bih nazvao samoorganizovanjem - pre pojedinačnom reakcijom. Mislim da nema potrebe praviti nekakve planove u vezi sa tako jednostavnom stvari kao što je ostavljanje kola tik do ulaza. Ja sam već zvao parking servis, iako su to vozila parkirana ispred susedne a ne moje zgrade (sa terase ih ni ne vidim), ali ne želim da se taj džukački sindrom tako lagano širi. Ja se sećam kad su tu samo dva genijalca peli kola, pre neki dan sam ih izbrojao 12.

Na našu žalost - to što se zove menadžment naselja nema mogućnost da vozila pomera, a ne verujem da pozivaju parking servis zbog toga (iako bi trebalo). Nadam se da kad prva kola budu pomerena to bude kraj parkiranju do zgrade - svaki dan ima slobodnih mesta po samom naselju, a i na parkingu delta sitija.
 
U Sofiji u Bugarskoj, ih je mucila ista prica sa masovnim parkiranjem po troarima.
Resenje je bilo prosto, kompet su svuda postavili stubice po celom gradu, na metar jedan od drugog na svakom trotoaru, po celom centru grada.

Dakle sem fizicke prepreke nema drugog nacina da se ljudi nauce da parkiraju po parkinzima, vec ce stalno da se vide nove ideje za sajt Srbovanje.
 
ali kad se parkiraju u onim prolazima kroz zgradu.... e to ....
inače, mnogi koji su se tako pakirali sada imaju rasklimane retrovizore. ;) srećom po njih niko nije bio (previše) uporan, pa nije bilo nekih trajnijih ... posledica.
 
Stavili su obavestenje da su gotove brisovne dozvole za Seboj... Imate tamo kontakt gde da se javite da preuzmete "overenu brisovnu dozvolu".
 
...

Blokada i za "Delta Real Estate"?

Miroslav Mišković ima sve veće probleme u kontroli svojih kompanija, pošto je Okružni sud u Nikoziji izrekao privremenu meru društvu „Hemslejd Trading Limited“ da raspolaže preduzećem Delta Maksi.


Raspolaganje i svim ostalim preduzećima čiji je vlasnik Miškovićev Hemslejd dovedeno je u pitanje. Kako saznaje B92, pod znakom pitanja je i raspolaganje firmom „Delta Real Estate“ koja je jedna od najvećih firmi u okviru Delta Holdinga.

Kako saznaje B92 u Agenciji za privredne registre u toku je i pitanje zabrane raspolaganja drugom najvećom firmom „Delta Real Estate“ u čijem vlasništvu osim objekata u kojima se nalaze prodavnice Maksija i „Delta City“ i naselje Belvil.

...
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=07&dd=21&nav_id=446958

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPu...ial.aspx?DenialId=146519&SubmissionId=2070637
 
Trčite po te brisovne dozvole i knjižite se na svoje ime što pre!
 
vrachar":2ehjz66i je napisao(la):
...

Blokada i za "Delta Real Estate"?

Miroslav Mišković ima sve veće probleme u kontroli svojih kompanija, pošto je Okružni sud u Nikoziji izrekao privremenu meru društvu „Hemslejd Trading Limited“ da raspolaže preduzećem Delta Maksi.


Raspolaganje i svim ostalim preduzećima čiji je vlasnik Miškovićev Hemslejd dovedeno je u pitanje. Kako saznaje B92, pod znakom pitanja je i raspolaganje firmom „Delta Real Estate“ koja je jedna od najvećih firmi u okviru Delta Holdinga.

Kako saznaje B92 u Agenciji za privredne registre u toku je i pitanje zabrane raspolaganja drugom najvećom firmom „Delta Real Estate“ u čijem vlasništvu osim objekata u kojima se nalaze prodavnice Maksija i „Delta City“ i naselje Belvil.

...
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=07&dd=21&nav_id=446958

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPu...ial.aspx?DenialId=146519&SubmissionId=2070637
Forcan je poneo tuzbu tvrdeci da ima udeo u Maxiju koji je na prodaju, i dok se ne utvrdi da li to vlasnistvo postoji ili ne, ustopirana je prodaja.
Ako je u toj svojoj tuzbi tvrdio da ima vlasnicki udeo i u drugim firmama u okviru Delte, isto to vazi.
Ako nema dokaza o tim akcijama, a Agencija za privredne registre ima sve u PAPIRIMA, samo je uspeo da pokvari ili privremeno ustopira prodaju dok se sudski postupak ne zavrsi.
Meni se cini da je i sa pustanjem te menice i blokadom racuna, slicna stvar. Da osujete akciju protivnika.
Druga je stvar "izvestavanje" B92. Da mogu Miskovica bi razapeli i pogubili, i to ne iz bilo kog principa na ovom svetu, samo iz besa sto im nije dao pare za marketing. Do te mere su poremeceni, da su razvijali tezu da im Delta uskracuje neko njima pripadajuce pravo na novac od reklama, kao da je neka kompanija duzna da se reklamira kod njih.
Koje formulacije, bez objasnjenja u kom kontekstu....A sve bi mu uzeli i srpali u SVOJ dzep!



Како се регистрационом пријавом тражи упис забележбе привремене мере изречене од стране Окружног суда у Никозији друштву HEMSLADE TRADING LIMITED и то забране располагања и оптерећења удела у друштву DELTA REAL ESTATE а из приложене документације проистиче да се привремена мера односи на привредено друштво DELTA MAXI DOO BEOGRAD то у конкретном случају нема основа за упис забележбе привремене мере код привредног субјекта на који се привремена мера не односи .

Nema ogranicenja raspolaganja na Deltra Real Estate, sve je kao i do sada. Nije u pitanju nista vezano za Belvil!!!
 
Vrh