Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Da, sacekajmo dok se svi ne usele i ne zavrse unosenje namestaja, postavljanje zavesa itd... lol Mozda u medjuvremenu Miskovic bankrotira, mada ne vidim kako to menja fakticko stanje, a to je da u Belvillu vise nema radnika osim onih koji su zaduzeni za sitnije popravke... Ograde su odavno podignute i sa poslednje ogradjene zgrade i sve sto se sada radi po naselju je adaptiranje lokala, stanova od strane vlasnika/zakupaca...
 
Ja se izvinjavam, vidim pominjete ovde neki katatastar? Da li to znaci da je zgrada uknjizena pa mozemo i mi nase stanove? Meni je logicno da je jos nista cim nema nikakvo obavestenje. Inace meni ugasise struju za vikend jer nisam prebacio na svoje ime :o)
 
Pancer oko 16.000 na godina, ako je jedna osoba prijavljena, za 60 kvadrata.
 
znam za cenu otprilike, nas ima troje prijavljenih, ali znaci stigli su vec nekom?
 
panzer75":rykaz8ra je napisao(la):
znam za cenu otprilike, nas ima troje prijavljenih, ali znaci stigli su vec nekom?
Imas verovatno isti problem koji sam ja imao. Resenja za Belville su gotova ali niko nije bio kuci kada su ih delili. Odes u poresku sluzbu, znaci ona famozna soba 31, i urucice ti resenje tamo.
 
Pozdrav svima! :D

Vec neko vreme pratim ovu temu, pa bih hteo da po nesto i ja dodam s vremena na vreme. Po nick-u mozete da zakljucite u kojoj temi cu najcesce/jedino postovati... :cool: Inace, veoma smo zainteresovani za dvosobni stan u Belvilu. Nekoliko puta smo pogledali stanove u "lepezi" i uskoro bi trebalo da se odlucimo...

Za pocetak, evo par fotkica Belville-a koje sam danas slikao. Pozz!







 
Odličan izbor!

Belville čine novi, a sada čak i useljivi stanovi vrhunskog kvaliteta. Uz sada još pristupačnije, a već ionako krajnje povoljne i pristupačne subvencionisane stambene kredite, nije teško doneti odluku o kupovini u ambijentu potpune otvorenosti, odgovornosti, fleksibilnosti i sigurnosti.
Gotovo savršena lokacija, inovativnost u načinu gradnje, funkcionalnost, savremena tehnička rešenja i nesvakidašnji sistem uređenja površina u samom naselju odluku o kupovini čine veoma lakom i krajnje logičnom.
Taj potpuno nov i gotovo jedinstven koncept stambenog naselja koji ima za cilj da u Novom Beogradu predstavi jedan potpuno novi koncept života, sam čin kupovine stambene jedinice smešta u jedan mnogo širi koncept društvene odgovornosti pojedinca prema budućim generacijama, a u svetlu nove definicije stanovanja u urbanim sredinama.
Belville je smešten u srcu Novog Beograda, po mnogo čemu je jedinstven i neponovljiv, pravi mali grad.
Estetski savršeno stilizovan, geometrijski odlično uklopljen, dimenziono idealno projektovan i neverovatno kvalitetno izveden. Uostalom, nema potrebe za reklamom jer imamo na stotine veselih, vedrih i zadovoljnih korisnika, od kojih su mnogi svoja prijatna iskustva na stranicama ovog foruma nesebično podelili sa širokim auditorijem koji je pokazao, a očekuje se da će tek pokazati ogromno interesovanje za ceo ovaj projekat.

Nagradno pitanje: da li je to grado malo prolupao ili se možda zaposlio u Delti... ;)
 
@grado,
Perfektno opisano! :kk:
A sad komentar @lily of the valley............ :lool:

Zaboravih da dam moj odgovor na nagradno pitanje.............
Nít' se @grado zaposlio u Delti, nit' je prolupao, nego merka jevtine stanove ministra Dulica. ;)
Uzgred da te obavestim da su oni "Dulicevi" stanovi sa PDV. Vredi razmisliti. Naselje ce biti vrlo lepo a zgrade nista losije nego u Belvillu. Ja bih ovo nazvao "dobrom prilikom". :vops:
 
Sto se tice onog dulicevog mana moze biti sto je losije saobracajno povezan i ima mnogo uze ulice nego belville koji je ipak na nbg-u koji je saobracajno savrsen u odnosu na onaj kraj vozdovca.

@svi Da ne ispadne da samo dolazim da pljujem po belvillu. :)
 
Jeste li primetili da je neko nasao za shodno da razbuca pola prizemlja u Ljubicici? Nemam reci... Cisto sumnjam da je taj neko ko tu pravi kafic, ili sta vec, dobio dozvolu da prekraja fasadu. Ovo sto su uradili se uopste ne uklapa u ostatak zgrade i bas nekako sada strci... Oni jesu istakli papir na kome stoji da se "objekat privodi nameni bla, bla..." ali nigde se ne spominje da li su dobili sve potrebne dozvole i da rade po zakonu. Treba ih prijaviti nadleznima! Uz to, posebna tema je kvalitet izvedenih promena. To se posebno odnosi na sliku probijenih vrata iznad kojih je alukobond isecen levom nogom. Pretpostavljam da ce im to biti ekonomski ulaz u lokal ili tako nesto... Prolazio sam tu par puta dok su ugradjivali ova visoka trokrilna vrata, i mogu vam reci da su radnici krajnji amateri. Alukobond ploce koje su vadili, nisu vracene lepo na svoje mesto nego sada stoje krivo. Primetio sam da je ispod alukobonda bila neka PVC folija, koja je ostala onako da visi umesto da lepo pokriva ceo zid...

Evo par slika koje ilustruju ovo o cemu sam pisao (kliknite na slicice za full size):





 
Meni sve ovo deluje avetinjski prazno. Da na ovih nekoliko slika nema nekih malih naznaka i tragova života, pomislio bih da se radi o jednom od novijih stambenih naselja pored Černobila, posle eksplozije.
Prve tri slike ne deluju obećavajuće, ali je zato na četvrtoj nešto primećeno! U šeboju na 7. spratu, tip 2D, a izgleda čak i na 10. tip G, po svoj prilici izgleda da neko stanuje i suši veš na terasi. Proveriti i ako je to tačno, gazdaricama odneti po 200 gr. kafe :) Majstoru koji dihtuje izloge na petoj bocu piva, a cici koja se odlično vidi kroz dva izloga na šestoj... hm, pa može jedan sladoled iz prodavnice na trećoj.
Eto, to je sve što ja videh od života na ovih 7 fotografija. Mada, čini mi se da je na nekoj od gornjih bio i jedan čovek u crvenoj majici, ali je izgleda ta fotka skinuta :(
 
stanisa":34b5giht je napisao(la):
Uzgred da te obavestim da su oni "Dulicevi" stanovi sa PDV. Vredi razmisliti. Naselje ce biti vrlo lepo a zgrade nista losije nego u Belvillu. Ja bih ovo nazvao "dobrom prilikom". :vops:
Teško da će "Dulićevi stanovi sa PDV", ako ikad i budu izgrađeni, biti u rangu Belville-a. Sumnjam da će imati dva lifta i agregat, visinu plafona od 2,7 m i vrata od 2,45 m, velike prozore od 1,8m, sklonište u svakoj zgradi, 1 parking mesto po stanu, video nadzor garaža, lično obezbeđenje i službu održavanja po svakoj zgradi, zastaklene terase, sigurnosna ulazna vrata i najsavremeniji "fiber to the building" pristup internetu (ETTH) koji će i za 50 godina biti u skladu sa tadašnjim standardima.

Pored toga, tu je i razlika u lokaciji, kao što je naveo Miloš. Studirao sam na Kumodražu, išao tamo svaki dan i po suncu i po snegu i jedva dočekao da pobegnem odatle. Svaka čast svima, ali porediti to sa Belville-om je suludo. :shok:
 
U mom ulazu je sudeci po sanducicima prodato, oko 55-60 posto stanova.
Ako pretpostavim da je ostalo vise vecih na prodaju, onda je to u kvadratima realizovano, ispod polovine zgrade.

Primetio sam novi fancy kafic u Seboju, onaj koji je ubacen u prolaz od zgrade.
 
Cobretti":x0xitece je napisao(la):
U mom ulazu je sudeci po sanducicima prodato, oko 55-60 posto stanova.
Ako pretpostavim da je ostalo vise vecih na prodaju, onda je to u kvadratima realizovano, ispod polovine zgrade.

Primetio sam novi fancy kafic u Seboju, onaj koji je ubacen u prolaz od zgrade.
Eh, da! To je takodje zanimljiva tema za razmatranje. Nadam se da je vlasnik kafica barem platio "Bloku 67" taj deo prolaza kroz Seboj (do duse na stetu stanovnika zgrade). O izgledu i uklopljenosti u okolinu prosudite sami na slici ispod. Ja mislim da je ispalo prilicno bez veze. Enterijer jeste fancy, i mislim da je ovaj spoljni deo za sedenje bio nuzan za vlasnika kafica, jer unutra jedva da su stala 3-4 mesta... Btw, ovaj print drveta (verovatno skinut sa neta) koji su prilepili na alukobond im zaista nije trebao. Ima sigurno i lepsih...



grado":x0xitece je napisao(la):
Meni sve ovo deluje avetinjski prazno...
Ne znam zasto, ali meni se bas svidja sto je tako.
 
Kafic je odvratan - napolju jeftine pletene stolice, a unutra enterijer odvratnih boja (mada je to subjektivno, a vidim da im dolaze ljudi). Pohvalno je da su otvorili kafic, a kapiram da je taj deo sa prolazom morao tako - jer nema dovoljno mesta za stolove. Bolje i tako, nego sa spoljasnje strane, pa da jos udare tendu preko... Najbolje bi bilo da ga nema, naravno - posebno sto je kafic bas bez veze. Ovaj print drveta je smesan, neko ih je lepo ojadio za to posto se iz aviona vidi da se ti stikeri koje su lepili vec odlepljuju, a pitanje je koliko ce dugo izdrzati na svom mestu :)

Ipak ne mogu da kazem da mi smeta - ne drndaju glasno muziku, mozda je i OK sedeti u tom prolazu posto je hladovina i verovatno nije preterano vruce, a objektivno govoreci - gledajuci ovu sliku sto je okacena lepo se i uklopio u sveopste okolno sivilo. Celo naselje ce biti mnogo bolje, kada za godinu-dve ozive svi ti lokali - kao mali trzni centar (a bice i veselo sa parkingom, tek tada :))
 
Kafić je u smislu dizajna, po mom mišljenju, skroz "cheap".
No, to je manji problem - meni je situacija u kojoj je vlasnik ladno ugradio rolo vrata, tako da može da i bukvalno mazne pola hodnika totalno ludlilo! Jedna je stvar držati stolove van kafića, a druga držati pola hodnika zatvorenim po želji.

Ne razumem kako (pogotovo stanarima) to može da bude ok?

Zašto sada lokal koji je naspram ovog mimisa ne bi uradio istu stvar? I šta ćemo onda, to onda više nije prolaz.

Kao kad bih ja sad izbacio dve fotelje u hodnik na spratu, pošto "nemam dovoljno mesta" u stanu, i pritom postavio i vrata na pola hodnika.

Navodno je gradskoj inspekciji već poslata prijava od strane blok67/ec harris da se ta rolo vrata skinu (btw, postavka tih vrata je oštetila stubove).
 
Danas istaknuto obavestenje, da ce pauk da kupi neporopisno parkirana vozila.

Za rolo vrata stvarno nemam komentar.
 
Da li zna neko šta je sa računima za infostan i telefon. Ništa ne stiže. Računi za struja su krenuli pre dva meseca. Ujedno, saznao sam da je promenjena adresa većine zgrada u Belvilu. Umesto Đorđa Stanojevića novi naziv je Bulevar crvene armije. Brojevi ostaju isti. Tako mi je rečeno u preduzeću Belville. Rečeno mi je da promena zahvata Šeboj, Jorgovan, Zumbul i one tri kule preko puta ruske škole. Ne znam za ostale zgrade. Čudno mi je i kako je nova ulica određena. Deo Đorđa Stanojevića od Milutina Milankovića pored gsp garaže pa onda deo Dr. Agostina Neta do Jurija Gagarina. Potpuno sumanuto rešenje. Pitam se šta je sa ostatkom Agostina Neta prema pruzi kao i sa ostatkom Đorđa Stanojevića prema Airport City-ju. Ništa mi nije jasno.
 
privremeni":14smi9pt je napisao(la):
Ne razumem kako (pogotovo stanarima) to može da bude ok?
Nisu to stanari, ustvari jesu, samo sto zive u prodajnom paviljonu. Preko ovog foruma provlace svoje lopovluke, kao navodno stanari to odobravaju itd.
Vidi se da si "novi", a da li si "privremen", videce se. :cool:
 
belgrey":15fn753q je napisao(la):
Da li zna neko šta je sa računima za infostan i telefon. Ništa ne stiže. Računi za struja su krenuli pre dva meseca. Ujedno, saznao sam da je promenjena adresa većine zgrada u Belvilu. Umesto Đorđa Stanojevića novi naziv je Bulevar crvene armije. Brojevi ostaju isti. Tako mi je rečeno u preduzeću Belville. Rečeno mi je da promena zahvata Šeboj, Jorgovan, Zumbul i one tri kule preko puta ruske škole. Ne znam za ostale zgrade. Čudno mi je i kako je nova ulica određena. Deo Đorđa Stanojevića od Milutina Milankovića pored gsp garaže pa onda deo Dr. Agostina Neta do Jurija Gagarina. Potpuno sumanuto rešenje. Pitam se šta je sa ostatkom Agostina Neta prema pruzi kao i sa ostatkom Đorđa Stanojevića prema Airport City-ju. Ništa mi nije jasno.
Meni stiže Infostan već dva meseca. U junu mi je stigao prvi račun i to samo za jun. Međutim, u julu mi je stigao julski račun i pojedinačni računi za januar, februar, mart, april i maj. I za sve ista valuta plaćanja - 15.07.2010. Svaka čast Infostanu na organizaciji ! :mad:

Zahvaljujem na prenošenju informacije o promeni naziva ulice Đ. Stanojevića. Da li postoji negde zvanično obaveštenje o tome? Pošto sad moram menjati podatke u LK (hvala Bogu na čipu!) zna li neko na koji način se menjaju podaci u LK u slučaju kada gradska vlast promeni ime ulice? Da li je potreban neki dokument ili u SUP-u postoji evidencija o tome? Hvala.
 
belgrey":240aj1rn je napisao(la):
Ujedno, saznao sam da je promenjena adresa većine zgrada u Belvilu. Umesto Đorđa Stanojevića novi naziv je Bulevar crvene armije. Brojevi ostaju isti. Tako mi je rečeno u preduzeću Belville. Rečeno mi je da promena zahvata Šeboj, Jorgovan, Zumbul i one tri kule preko puta ruske škole. Ne znam za ostale zgrade. Čudno mi je i kako je nova ulica određena. Deo Đorđa Stanojevića od Milutina Milankovića pored gsp garaže pa onda deo Dr. Agostina Neta do Jurija Gagarina. Potpuno sumanuto rešenje. Pitam se šta je sa ostatkom Agostina Neta prema pruzi kao i sa ostatkom Đorđa Stanojevića prema Airport City-ju. Ništa mi nije jasno.
Dobrodošli na Novi Beograd :)

Numeracija NBG blokova:

Najbolji poznati algoritam za randomness ikada napisan. Poznato i pod nazivom "sistem ofrlje". (Vukajlija)

Vremenom je algoritam usavršen da može da se koristi za više od jedne dimenzije pa je počeo da se primenjuje na kućne brojeve, čak i na pravac prostiranja ulica.
 
Vrh