Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pozdrav svima. Pratim ovaj sajt a narocito forum vec dugo a evo danas resih i da se aktiviram.

Vezano za ovu temu, posto sam dosta upucen u istu sam hteo samo nesto da pojasnim: Investitor Blok 67 associates nije dobio zemlju besplatno. S obzirom na znacaj projekta za zemlju s jedne strane, a opet sa druge strane na ogroman iznos naknade za gradsko gradjevinsko zemljiste (preko 35 mil EUR), investitor i Grad su dogovorili da se naknada za gradsko gradjevinsko zemljiste plati do 31.12.2009 sa cuvenih 30% popusta na placanje odjednom. Kao obezbedjenje da ce investitor platiti polozene su garancije Hypo banke.
Nije mi namera da branim Miskovica nego da pojasnim sta se zapravo desilo za naknadom za gradsko gradjevinsko zemljiste...
 
1. uopste ne sumnjam da na forumima ima onih koji rade u prodaji nekretnina i dizu frku - nikad nece pasti cene. bilo bi neozbiljno da ih nema.
2. belville - pre jedno godinu dana sam cula da se hvale da ce zbog upotrebe ytonga biti gradnja 30procenata jeftinija. ne vidim da kupci od toga imaju nesto. sto se kupaca tice bolje da su zidali klasicno, cigla, izolacija,fasada nego ovo jer im je cena ista.
3. u ovoj zemlji se ytong dize u nebesa, ali je u nekim zemljama evrope i okruzenja zabranjen za zidanje stambenih zgrada. trajnost mu nije velika. mozda je ekoloski ali ne ispunjava druge uslove. idealan je za izgradnju privatne kuce i vikendice, ali ne i za zgrade velikih gabarita. kad pocne da se kruni bice cudo
4. informacije tipa - nece padati cena nekretnina u beogradu jer je potrebno 100 000 stanova - je cista manipulacija. mozda 100 000 ljudi zeli stan , ali tesko da mogu da sanjaju o njemu. prava informacija bi bila - koliko ljudi u beogradu ima finansijske mogucnosti da u narednih par godina razmislja o kupovini stana. naravno tu informaciju niko nema.
5. cena nekretnina ce sigurno pasti i to znacajno. pada u evropi i americi a nece kod nas. smesno. ali velike pare su u pitanju pa treba spinovati
pozdrav
 
Moze par pitanja: koliko ljudi ce moci stanovati u Belvilleu - znaci ukupno.
Drugo, koliko ce kostati kvadrat lokala, a koliko kvadrat stanova?
 
pa iljaduosamsto-i-kusur stanova pomnožiš sa npr. 3 (u proseku) i eto.
2100e/ kvadrat za stan.

edit: gle, sad videh onu budalaštinu o ytongu .... ovi srbi, ali stvaaaarno...
 
neam pojma... recimo 2500-2700 .... čisto nagađanje.
 
Ako nemas konkretnu informaciju, nemoj bas tako olako da nagadjas.

@NenoN
Pogledaj malo ovu temu unazad. Sve je vec napisano
 
Pocelo je postavljanje staklene fasade na najblizoj zgradi buvljaku. Meni se estetski ceo blok ne svidja, ne znam koji su im andrak trebali onoliki alu paneli po zgradama. Tuzno je sto ce te zgrade stajati tu narednih 100 godina i biti ruglo. Zagovornik sam ideje da grad za odredjene lokacije treba da odredi koja su estetska resenja moguca i investitor to mora da postuje.
 
Jel ono crveno - ambar? :p

Bez obzira, samo zbog tog zelenila ceo kompleks jako prijatno izgleda (Vankuver, ne Belvil)
 
I ne samo to, termicka izolacija sa ovim zelenilom je odlicna (samo to treba odrzavati sto nece biti problem u vankuveru).
 
Tek mi je sad upalo u oko da je gornji desni ugao tog "belvilskog" bloka prazan i da izgleda da će tu biti nešto izgrađeno, ali nema u planovima šta. Jel bilo već reči o tome? Tu bi moglo još nekoliko stambenih/poslovnih zgrada da se uglavi...
 
^^Obdanista, igralista itd... Sve je vec planirano u sklopu regulacije celog bloka.
 
ovo je no no resenje za srbe..pravili bi rostiljadu na krovu :))) Moje komsije se sankaju na krovu i izvode kucice da kake i piske..kod moje tetke, deca voze biciklu na krovu umesto u parku i tutnje kao ludi..prema tome, onaj koji zivi na zadnjem spratu zgrade moze samo da se obesi od muke! :p
 
ivana-bg":31dorl8o je napisao(la):
ovo je no no resenje za srbe..pravili bi rostiljadu na krovu :))) Moje komsije se sankaju na krovu i izvode kucice da kake i piske..kod moje tetke, deca voze biciklu na krovu umesto u parku i tutnje kao ludi..prema tome, onaj koji zivi na zadnjem spratu zgrade moze samo da se obesi od muke! :p
Eh, trebao sam se useliti u zgradu sa ravnim krovom... :)
 
Zapravo rostiljanje na krovu nije nas izum. Iaoko u novijim domacim filmovi blejanje na krovu dostize polako nivo trademarka, on je ocigledno maznut iz filma Mrznja, Matjua Kasovica, iz koga malo pa malo neko od nasih mladih rezisera nesto mazne (iako su npr Munje i Mrznja dva totalno razlicita zanra, Rasa Andric je gomilu stvari pozajmio iz ovog francuskog klasika).

Ali, sto bi rekao dr Nele, to nije tema nase emisije. Uglavnom, razlog zasto sam pomenuo Mrznju jeste i zbog toga sto se jasno vidi da i Francuzi vole da bleje i rostiljaju na krovu.

Zatim, ni nasi severnoamericki prijatelji ne libe se da bace koji raznjic na vatru dok bleje na krovu. Zapravo, ne znam da li se secate one epizode Sex and the Cityja kada se Samanta pokaci sa nekim prostitutkama transvestitima, pa na kraju prave zurku pomirenja na njenom krovu gde je obavezan element rostilj.

Aj, cak i da kazemo da je Njujork svet za sebe, pa da malo odskace od ostatka SAD, pa i sveta uopste, ali imamo filmski primer iz Njudzersija prekoputa gde u filmu Kevina Smitha, Clerks, ekipa iz kraja igra hokej na krovu lokalne samoposluge.

Zapravo, uredjenje krovova za to i sluzi. Ne samo za ukras, ne samo za ekologiju, vec i da bi ljudi mogli da izbleje na krovu u lepom ambijentu :)
 
to je tacno homer jay--za uzivanciju na krovu ali znas li ti kako to tutnji onima dole koji zive ispod krova? losa izolacija i sve sto ide stim pa se sve cuje..a ne samo to, nego zar bas moramo da se sankamo na krovu za ime boga! da ne pricam da moja zgrada gleda na dva parka i moje komsije opet izvode kucice na krov. inache, mi smo jedina porodica u zgradi koja nema psa. psi ne samo da kake na krvovu nego i po zgradi dok ne stignu na krov...uzas. kupis psa i mrze te da ga setas. drugi problem sa ravnim krovom je da plafoni ljudima koji zive na zadnjem su zuti od kise i snega tj.vode..i sve imaju mrlje po plafonu...taj problem imam i ja u stanu i mnogi drugi...dolazili majstori sto puta da sredjuju ali nista. rekli nam, e pa ne mozemo nista da uradimo jer je bu**** onaj koji je pravio ravan krov u beogradu znajuci da ovaj grad ima toliko padavina. to je to.
 
Iskreno mi je zao zbog tvojih problema, ali vecina toga sto si nabrojala je stvar stanarske kulture. A sto se majstora tice, izvini ali nemam blazi izraz, covek sere. Ne sumnjam da je krov lose uradjen, ali to da ravni krovovi nisu za mesta gde ima dosta padavina u svetu moderne gradjevinske tehnologije je cista besmislica.

Evo u Beogradu je tek veceras malo zavejalo, a voleo bih da nam forumasi iz inozemstva daju mali klimatski izvestaj - verujem da u mnogim gradovima vec ima snega do kolena, sto na zemlji, sto na krovovima, i to ravnim.
 
белвил изгледа феноменално! драго ми је што преовладавају беле боје... то је баш београдски. :kk:
 
Летос, долазила пријатељица из Лондона...радили су обнову крова (равног) на њеној згради...гаранција је 20 година!!! Оваква пракса пословања је 20 светлосних година удаљена од Србистана!!! :)
 
Vrh