Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

haha, nemoj verovati sve što pročitaš u novinama.
 
niki":30x05cpa je napisao(la):
http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=62983
"Više od polovine stanova već prodato
U „Univerzitetskom selu“ sagrađeno je 1.858 stanova, koji će nakon Univerzijade biti vraćeni investitoru, a onda i prodati po ceni od 1.850 evra po kvadratu. Prodaja je počela prošlog jula.
- Interesovanje kupaca je ogromno, a već sad je rezervisano više od polovine stanova. Očekujem da će, ukoliko sve bude išlo ovim intenzitetom, svi stanovi biti rezervisani za kupovinu do kraja godine - kaže Slobodan Mihajlović."

Jedna recenica sa kontradiktornim izjavama, vise od polovine vec prodato a potom i da je vise od polovine rezervisano. Da podsetim rezervacija je bila 5000€ koja u slucaju da se predomislis se u celosti vraca.
Hypo ce bas da pukne sa Belvillom, prvo 200 mil u projekat, potom najavljeno davanje kredita potencijalnim kupcima...cccc...
Ja odavno ne verujem novinama, one su i navele da ljudi navrat nanos rezervisu ovih 50% i sada su i problemu da dodju do kredita i realizuju kupovinu....
 
šta to znači, ti proglašavaš tih 1800 ljudi koji su tamo kupili stan za budale?! Novine navele ljude da kupe stan?!
 
Doci ce i taj dan, valjda.

Kod Belvilla mi samo nije jasno, zasto oni "soliteri" nemaju ravan krov, kao i ostatak zgrada? Totalni promasaj.

Bice interesantno, kada narod pocne da zastakljuje sve one silne terase i terasice. Nadam se da su smislili nesto da takve stvari preduprede.
 
^^Zakonom je to zabranjeno samo jos da ga sprovedu i to je to.
 
Lucifer":61endo52 je napisao(la):
Doci ce i taj dan, valjda.

Kod Belvilla mi samo nije jasno, zasto oni "soliteri" nemaju ravan krov, kao i ostatak zgrada? Totalni promasaj.

Bice interesantno, kada narod pocne da zastakljuje sve one silne terase i terasice. Nadam se da su smislili nesto da takve stvari preduprede.
terase ce biti zastakljene inace, po projektu....
 
Da, zanimljivo to su i meni rekli kada sam rezervisao stan - terase ce biti zastakljene.

Ipak, ja ne vidim da ima nesto od toga, na zalost. U protivnom, moja terasa od 13m2;)) je cisto bacanje jednog solidnog auta...
 
panzer75":1uv7hgo5 je napisao(la):
sto nisi uzeo garazu umesto tolike terase?
Pa ne vozi baš svako auto, ja bi preferirao ogroman balkon umesto garaže :)
 
naravno da je najbolje. ali ovde mislim da dilema "garaža ili terasa" nije na mestu, jer je ovde svako bio obavezan da si obezbedi neko parking ili garažno mesto. odnosno da kupi ili garažu ili garažno mesto ili parking mesto.

a gde ste čuli tu strahotu o zastakljenim terasama u bloku 67?!
ja u ugovoru ništa slično nisam video.
 
ja imam rezervaciju bas za taj stan sa velikom terasom od 13m2 i rekli su mi eksplicitno da terase nece smeti da se zastakljuju.... po projektu neke terase, mislim one manje, imaju pokretne salone a nisu zastakljene..... nego ovde ima onih koji su vec potpisali ugovore? po sadasnjim cenama?
 
panzer75":3ucz0448 je napisao(la):
sto nisi uzeo garazu umesto tolike terase?
Odgovor je jednostavan - garaza mi nije potrebna, a stan nisam mogao potpuno slobodno da biram (tj. ovaj je bio najmanji od trenutno nerezervisanih;).

I, uzgred, jos nisam ni uzeo stan - jer tek za ovu nedelju zakazuju potpisivanje predugovora (oko 3 meseca zakasnjenja). A buduci da stan kupujem investiciono, kao i da se promenila trzisna situacija, postoji znacajna mogucnost da odustanem. Ukoliko me ne zainteresuju nekom dodatnom koncesijom, u svetlu promene trzisnih uslova.

A nece...
 
Jedna zanimljiva informacija:

cena kvadratnog metra u Belvilu je povecana. Sada je cena 1950eur/m2 + PDV.

To je osnovni razlog velikog kasnjenja u potpisivanju predugovora.
 
pa ako povećava cenu, onda sigurno ne misli tako.

ponuda / tražnja
 
Ono shto mene interesuje je,a shto nisam bash ispratio...Kakve benificije je Mishko sebi obezbedio od ugoshtjavanja studenta?

Dobio besplatno zemlju ili tako neshto?
 
sula":1uhuap3e je napisao(la):
pa ako povećava cenu, onda sigurno ne misli tako.

ponuda / tražnja
Poznajem situaciju na srpskom finansijskom tržištu, pa ne pričam skroz napamet. Konkretno znam primer jedne od 3 vodeće banke u Srbiji: u njihovoj expozituri u centru BG-a, za proteklih 2 meseca, podnesen je zahtev za 1 (i slovima JEDAN) kredit. Inače, ova expozitura je oduvek bila jedna od 5 sa najboljim poslovanjem.

Jedino ako nagrnu cash kupci, a siguran sam da neće.

Ne mora ni Monopolista uvek da povuče dobar poslovni potez...
 
Monopolista je po definiciji covek koji ne povlaci dobar poslovni potez, jer je na duze staze monopol stetan samom monopolisti. :kafa:
 
Sawovsky":10nczg65 je napisao(la):
Ono shto mene interesuje je,a shto nisam bash ispratio...Kakve benificije je Mishko sebi obezbedio od ugoshtjavanja studenta?

Dobio besplatno zemlju ili tako neshto?
Добио је бесплатно земљу
 
Vrh