Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

То је коси кров, али када раде реконструкцију равног...полиазбитол или слични производи + мрежица, у Србистану настају проблеми...пропишки жуто по плафону после неколико година...:)

Моју зграду су радили више пута и људи који су на последњим спратовима су имали великих проблема...да не помињем да је пре неколико година у четвороспратници комшиници на првом процурело...
Последњи премаз држи већ неколико година, али је комшиница на последњем спрату ставила катанац на излаз за кров (морају сви од ње да траже кључ) и договорила се са комшиницом са другог улаза да уради исто, пошто има два излаза на кров, тако да се људи ретко пењу, што раније није био случај...додуше некада није било кабловских телевизија, а они који су често намештали антену, а при том нису имали ни бежични телефон, причињавали су ,,задовољство" целој згради довикивањем, ЈЕЛ ДООООБРО!!!? ААААА? ШТА СЕ ПРАВИШ БЛЕСАВ, ПИТАМ ТЕ ЈЕЛ ДОБРО!!! :D:D:D Ваљда се више не раструцкава ,,квалитетни" кров, па већ неколико година не прокишњава...

Ово са закључавањем, уколико је могуће је и мој савет за @ivana-bg...због прокишњавања, буке и још много тога...
 
da, sad zakljucavam vrata od krova i nema ko da ulazi i izlazi...to su sve spojene zgrade..strasno..pa zajednicki krov..
cak su i neki kuchici iz susednih zgrada ulazili na nas krov pa kroz nasa vrata u zgradu i pravo na nas prag obavljali nuzdu...i mi tako ne gledamo i izletimo iz kuce i ugazimo u g***o ili unesemo...kad sam ja jednom prilikom slucajno i konacno ukapirala cije je kuche i ko to puta kuche na krov a ne nadgleda ga, a to je bio neki nadobudni klinac mafijoza sitna..jao sve sam po spisku a on kao sta ti je smiri se...ja mrsh duzeklo jedna pa brisi govna za svojim kuchetom ..necu ja da brisem tvoja govna...pa ne bih brisala ni za covekom...a on kao meni iskuliraj, jao kad sam ga docepala...oterala sam mu sve u pm..i porucila mu da ima srece sto mi cale nije danas kuci i da sl.put kad kuche bude krocilo ovde da nece ni postojati..onda je uzeo svoju dzukelu i zbrisao.Verujte, da mi se sad pritisak digo' ...jojjjj gde mi spomene!!! A letos su neka deca upadala kroz te krovove pa u zgrade i lupali po stanovima i svasta je bilo..ma ravan krov-grozno za mene lichno...
 
Ravni krovovi, tj. terase na vrhu zgrade (ako su velike i ako nisu zajedničke) su najbolja moguća stvar. Još ako imaju lep pogled...
 
Nadjoh stariju dosada ne objavljenu fotku zbog nazalost loseg kvaliteta pre pocetka izgradnje. Lepo je podsetiti se

313p3ia.jpg
 
Da li ce grad uopste praviti saobracajnicu oko Belville-a pre Univerzijade? Evo slike da objasnim na koju ulicu mislim.

bevig2.jpg
 
мене више занима да ли ће и када спојити м. миланковића са тошиним бунаром...
bell.jpg
 
O tome sve vec raspravljali na temi za airport city gde smo ustanovili da su genijalci koji su pravili GUP tu ulicu totalno izbrisali, tako da od spajanja nema nista. Inace na karti Beograda iz 1997 ove dve ulice su ucrtane isprekidanom linijom jer pretpostavljam da je bila planirana njihova izgradnja, ali ocigledno od ovog povezivanja satosinim bunarom nema nista dok jos postoji nada za ulicu izmedju belville-a i parkinga.
 
shmeksi":362nd673 je napisao(la):
Da li ce grad uopste praviti saobracajnicu oko Belville-a pre Univerzijade? Evo slike da objasnim na koju ulicu mislim.

http://i40.tinypic.com/bevig2.jpg
Red bi bio, i to ne samo "oko" Belville-a već i da se konačno omogući saobraćaj ispod pruge ka M. Milankovića...
 
boris73":1l429e0p je napisao(la):
мене више занима да ли ће и када спојити м. миланковића са тошиним бунаром...
Сада је кључна ,,малена" разлика између ове две слике, што и Г(Л)УП омогућује...;)


 
Nazalost, gradi se ova prva verzija, tako da od te veze nema nista, a tako stoji i u GUP-u. Evo slike iz plana gde se lepo vidi da tu saobracajnica nije planirana.

2wr2mbo.jpg


a evo te slike sa moje karte beograda iz 1998. gde se vidi da je ne samo bilo planirano da se milutina milankovica spoji sa tosinim bunarom, vec se vidi da je isprekidanom linijom povucena ulica od tosinog bunara koja bi prolazila uz zeleznicke sine i kod gsp-ovog depoa bi skrenula i prosla pored belville-a (to je ona ulica za koju sam prvo pitao). ta ulica sto je ucrtana isprekidanom linijom u pocetku dosta podseca na UMP sto samo dokazuje od kada grad planira taj projekat, a on sigurno vuce korene od jos mnogo ranijeg perioda.

2r5c4t4.jpg
 
shmeksi":e97mq1m3 je napisao(la):
Nazalost, gradi se ova prva verzija, tako da od te veze nema nista, a tako stoji i u GUP-u. Evo slike iz plana gde se lepo vidi da tu saobracajnica nije planirana.
Знам, знам...ово друго сам ја преместио зграду, да бих показао да је могло и овако, али јбг, што каже Берчек у Ко то тамо пева: ,,Тата овај оре пут!"...преораше они пут и засадише зграду по сред'...а то би била једина паралела пребукираној Јурија гагарина...

Наравно онај ко је преправио ГУП у ГЛУП је кривац ,,садњи зграде на лошој њиви"...:)
 
E, da, Airport City od skora ima i asfaltiranu internu ulicu koja izlazi na Tošin Bunar :)
 
Belville, 05.02.2008. 18 stepeni Celzijusa :D

2v2ckfk.jpg


23r9wcp.jpg


11ubz0z.jpg


2irtbfp.jpg


Posle Belville-a nailazim na ovaj novi poduhvat. Ne znam ko je investitor ovog naselja, ali majku mu sto ga je brzo izgradio. Pre tri meseca su tu bile samo 4 stracare. Mora da je mnogo ekskluzivna lokacija ili nesto slicno.

e9812w.jpg


2vsrn0n.jpg


snabdeveni strujom

aff2bm.jpg


odlicno saobracajno povezani

vzy009.jpg


Belville i suparnicko naselje

be8n7r.jpg


1qjuxs.jpg
 
Kad bi samo znao koliko se sad nerviram sto nisam slikao prosli put to naselje. Ovo je bukvalno izdzikljalo odjednom. Tu je sve bilo siblje do pre neka dva, tri meseca. Ne znam na koju foru ce da ih isele odatle, videcemo kako ce situacija da se razvija u narednih nekoliko meseci.

Inace meni su zgrade u belville-u odvratne nekako. Jezim se od onih alu-panela, a i sama forma zgrada jeinventivna do mojega. Mogli su makar malo da se potrude, ali dobro makar je nikao jos jedan blok na NBG.
 
shmeksi":nwscbom7 je napisao(la):
, ali dobro makar je nikao jos jedan blok na NBG.
ако је за утеху...
шта ја знам, мени сада све делује другачије него на пројекту...
иначе, што се тиче ових нових картон ситија, ја стварно немам речи! како се уопште дозвољавају такве ствари? страшно, баш ме занима где су раније живели ти несретни људи? евидентно да су изабрали јаку локацију, ту је делта сити, ту је бувљак, ту ће бити белвил. замислите само срамоту када почне универзијада.
пре неки дан сам био у том делу н. београда, тј. у блоку 41, у хјундаи центру и могу вам рећи да давно нисам видео онолико ђубрета, онолико крша... читав тај део уз пругу је грозно прљав!
туга. :notok:
 
Upravo tako. Meni je Belville samo jos jedan u nizu blokova na NBG-u. Jedino sto je nov i sto ce par godina fino da izgleda a onda ce da se uklopi u sivilo. I dalje mi nije jasno zasto su ljudi toliko odlepili za tim stanovima.
 
Milance":11fdpqdg je napisao(la):
I dalje mi nije jasno zasto su ljudi toliko odlepili za tim stanovima.
Dobar marketing, dobra žvaka, lepe slike i ništa više....pa ko nasedne, naseo je.
 
...ko je to toliko odlepio, da ne daju stanove na lutriju tesko bi bilo sta prodali :)
 
hehe a zar stvarno vi mislite da će im dozvoliti da ostanu tu? ima samo da popale par straćara, i kao ili se iselite ili ćete svi da gorite.. Ajde miškoviću, na tebe je red ;)
 
NEHIGIJENSKO NASELJE UZ UNIVERZITETSKO SELO
Niko nije nadležan da reši problem
Autor: B. Vuković - D. Milićević | Foto:Z.P. | 11.02.2009. - 10:30

Deset hiljada mladih sportista koji će tokom Univerzijade biti smešteni u Univerzitetskom selu, ukoliko se nešto ne promeni, sa prozora soba će imati pogled na nehigijensko naselje koje se na tom mestu nalazi već sedam godina. U Sekretarijatu za socijalna pitanja ističu da oni nisu nadležni za ovaj problem, a isto kažu i u Ministarstvu rada i socijalne politike.

Više od 160 porodica koje žive u ovom naselju, postali su problem kad je Beograd dobio organizaciju najvećeg studentskog takmičenja, koje se održava od 1. do 12. jula ove godine.

- Izmeštanje ovog naselja se mora izvršiti po zakonskoj regulativi, što znači da se tačno mora znati ko gde živi, ko je odakle došao i kome se mora obezbediti smeštaj. Dodatni problem je taj što je većina žitelja ovog naselja iz Leskovca, Vranja i ostalih gradova širom Srbije, dok je veoma malo njih sa prebivalištem u Beogradu. Zbog toga, izmeštanje ovog naselja nije u našoj nadležnosti, već je to problem na nivou Republike i resornog ministarstva - objašnjava Vladan Đukić, gradski sekretar za socijalna pitanja.
Međutim, u Ministarstvu rada i socijalne politike, takođe tvrde da nehigijensko naselje nije njihova nadležnost i da to mora da reši Grad.
- Ne znam zbog čega bi to bio problem Ministarstva. To je na teritoriji Grada Beograda, svejedno da li tu žive ljudi iz unutrašnjosti ili stanovnici prestonice i to oni treba da reše - priča Snežana Lakićević Stojačić iz Ministarstva za rad i socijalnu politiku.
Identično naselje nalazilo se i na mestu gde je sada Univerzitetsko selo, pa je “Belivil”, preduzeće zaduženo za njegovu izgradnju, imalo mnogo poteškoća dok to naselje nije raseljeno.
- Imali smo problema dok se nisu odselili žitelji nehigijenskog naselja koje se nalazilo na mestu gde se gradi Univerzitetsko selo. Međutim, tada je bio plan da rasele i ostali stanovnici, koji su sada u okruženju Sela. To iz meni nepoznatih razloga nije učinjeno i nadam se da će taj problem biti što pre rešen, jer je ruglo da pored zgrada u kojima su smešteni sportisti iz 170 zemalja sveta bude jedno takvo naselje - priča izvršni direktor “Belvila” Slobodan Mihajlović.
Sa druge strane, stanovnici ovog naselja tvrde da sa njima do sada niko od nadležnih nije razgovarao i da uopšte ne znaju da moraju da se isele do početka Univerzijade.
- Već sedam godina živim na ovom mestu sa porodicom, a u Beogradu sam skoro 30 godina. Za to vreme, niko od nadležnih se nije potrudio ni da dođe da razgovara sa nama. Naterali su nas da se svi naguramo na manjoj površini kad su počeli da grade Univerzitesko selo, ali od tada se nisu pojavljivali. Nikakvu drugu teritoriju za smeštaj ili stanove nam nisu ponudili. Koliko vode brigu o nama govori i to što i posle razgovora u nekoliko gradskih službi nisam uspeo ni jedno od osmoro dece da upišem u školu - žali se Vita Stanković, jedan od stanovnika nehigijenskog naselje pored „Belvila“.

Preuzimanje objekata već od sledeće nedelje
Već sledeće nedelje ćemo početi proces predaje završenih objekata preduzeću “Univerzijada 2009”. Do 15. marta će svi stambeni objekti biti isporučeni, a jedino će do maja ostati isporuka Upravne zgrade. Radi se dosta na unutrašnjem uređenju, jer će tu biti smešten komandni centar MUP - priča Slobodan Mihajlović, izvršni direktor “Belvila”.

http://www.blic.rs/beograd.php?id=78536
 
Komandni centar MUP-a???

To samo tokom Univerzijade ili stalno
 
Slobodni stanovi u Belvilu
12:12 | Izvor: Tanjug

Beograd -- Iako je u prvim danima zabeležna navala kupaca, u kompleksu Belvil je posle šest meseci od početka prodaje ostalo nerpodatih još 400 stanova.

Direktor "Bloka 67" Slobodan Mihajlović je kazao da od jula do decembra prošle godine potpisano više od 1.000 kupoprodajnih ugovora za oko 1.850 stanova i lokala, koji su u prodaji.

Prema njegovim rečima, ostalo je još 400 stambenih jedinica, a prodaja i dalje traje i ima stanova svih struktura, lokala, garaža i parking mesta.

Mihajlović je najavio da će to preduzeće u ugovorenom roku, do 1. maja, predati kompletno naselje preduzeću "Univerzijada 2009", precizirajući da je izgradnja celog novobeogradskog naselja - kompleksa Belvil u završnoj fazi.

On je najavio da će proces primopredaje trajati oko mesec dana.

Sukcesivno će biti predato svih 14 stambenih i dva poslovna objekta, koji će biti spremni i u funkciji da počne opremanje i priprema za boravak učesnika "Univerzijade", rekao je Mihajlović, podsetivši da se očekuje dolazak predstavnika 170 zemalja.

Prema njegovim rečima, u proteklih 18 meseci, koliko traje izgradnja naselja, postignut je dobar rezultat i nekoliko meseci pre roka su urađeni komplikovani radovi, a preostalo je da se urade "sitni instalaterski radovi u zoni lokala i spoljno uređenje, što podrazumeva nanošenje zemlje, sađenje biljki".

U okviru "Belvila" gradi se 1.858 stanova, 333 lokala, kao i dve poslovne zgrade, od kojih će jednu koristiti "Delta" i 2.543 otvorenih i zatvorenih garažnih mesta.

Stanovi se prodaju po ceni od 1.950 evra po kvadratnom metru i poskupeli su u odnosu na početak prodaje, kada je cena bila 1.850 evra (1.998 evra sa PDV-om).

Inače, primopredaja prvih stanova bila je predviđena za kraj januara, kako je ranije najavio Delta invest.

Izgradnju Univezitetskog naselje finansiraju Delta Miroslava Miškovića i austrijska Hipo Alpe Adrija banka.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=02&dd=12&nav_id=344600
 
Ovu informaciju stavljam na Belville, jer je ovo gradilište samo povod za mnogo ozbiljniju priču.

Zanima me da li neko ima pouzdanije informacije o navodnom dugu Delte prema izvođačima koji se meri desetinama miliona evra. :rant: Naime, od nekih ljudi koji rade u Kopčalićevoj „Monteri“ čuo sam da je firma u ozbiljnoj finansijskoj krizi, pre svega zbog toga što Mišković ne plaća urađeno, a oni su iscrpeli gotovo sve rezerve. Navodno, veliki broj zaposlenih namerava da ih napusti, a sličan scenario se smeši i drugim firmama koje Čarapan ucenjuje. Ako je ovo tačno, bojim se da ćemo – taman kada su neke građevinske firme počele da liče na zapadnu konkurenciju – ponovo izgubiti korak.
 
Vrh