Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

sad kada padnu cene (?), pravac Borča - Greda pa tamo eventualno nađi stan za 1000e/m2.
u Belville-u se neće desiti da cena padne ispod nominalne.
 
:lool: hmmm... mada... :kafa: ....mozda ti i nije losa ideja, stavise u pravu si...ne dam ni 1000EUR/kvm za Belville, cini mi se da su uslovi za zivot i bolji u Borca-Gredi...Uostalom sledeca godina i nije tako daleko, zivi bili pa videli!
Agresivna medijska kampanja koja je vodjena ove godine me prilicno iziritirala. Odjavljujem se sa ove teme.
 
Mozda bolje da pozuris jer uskoro ni u Kragujevcu neces moci da kupis nista za te pare.
 
Imam dokaze, a i svedoke, a ako ti imas poznanike koji imaju neke veze sa Deltom, slobodno ih pitaj (mozes uostalom da pitas i prodavacice u Maxiju). Cinjenica je da su stanovi bili ponudjeni zaposlenima i prijateljima mnogo pre nego sto su se zvanicno pojavili na trzistu.

Dinar se inace dobro drzi, NBS je dva puta intervenisala u poslednja dva dana da zadrzi kurs tu gde jeste. A ovde mozes da pogledas i Economistovu prognozu za Dinar u sledece 4 godine:

Key indicators 2007 2008 2009 2010 2011 2012

Exchange rate RSD:€(av) 79.59 80.47 77.56 77.13 77.65 77.08.

Izvor: http://www.economist.com/countries/Serbia/profile.cfm?folder=Profile-Economic Data

IMF je smanjio prognozu svetskog ekonomskog rasta na 3%, a Srbija je jedna od zemalja za koju taj rast nije korigovan, vec se snazno veruje da ce se postici.

Srpsko trziste finansija je jako nerazvijeno, tako da je kroz to mal te ne imuno na previranja u razvijenom svetu. Naravno, slabija likvidnost banaka u svetu ce Srbiju pogoditi sa strane kreditiranja, jer je isto postalo skuplje, ali Srbija ce dosta kredita dobijati na strani Evropskih banaka za rekonstrukciju i investicije, kao i kod Svetske banke, koje su veoma stabilne institucije.

Ako te jos nesto interesuje, slobodno pitaj.
 
Ne razumem se mnogo u ekonomske teme, ali sigurno je da stan za ispod 1000 evra po kvadratu nece vise nikada moci da se kupi u Beogradu, bar u gradskim opstinama, bez obzira na stabilnost dinara, kredite, kamate i ostalo.
 
stanisa":335d15po je napisao(la):
Gospodine Sula, da Vi niste slucajno na platnom spisku Delte pa lobirate za njih. Ako niste, zatrazite nadoknadu za Vas trud i zalaganje, verujem da Vas nece odbiti.
Gospodin Sulla nema potrebe da lobira za jednu Deltu. Zašto bi uopšte lobirao? Svi stanovi su sada verovatno već prodati.

- Znači, kao i uvek - cenu određuje tržište. Da su znali da će ovako brzo sve da ode, verovatno bi stavili i 2200e/m2.
- Znači, potražnja je u BG tolika da ni ovaj pakao što je nastupio u svetu neće spustiti cenu kvadrata.
 
Realno je da se na jednom Beobuild-u napiše da je Beograd svakako svetskiji od jednog roterdama.

Molim admina da reaguje i odma tresne 1 jednogodišnji ban staniši :gobb: . Da nekome posle njega ne padne slična stvar na pamet.
Diskreditacija Beograda? ¡No Pasarán!
 
Da budemo jasni, niko neće biti banovan naravno :D Roterdam je grad ipo, ali BGD je ipak metropola :dil:
 
da budemo još jasniji- malo šale ne škodi. ili?
 
sula":vlmq5d6h je napisao(la):
da budemo još jasniji- malo šale ne škodi. ili?
ja sam ozbiljno mislio da banujem ekipu koja ovako zeza BGD*



*naravno šalio sam se :D

@Nazad na Belvil

Do kraja oktobra u Univerzitetskom naselju u Bloku 32 biće otvoren vrtić koji će moći da primi 120 mališana.

Novi vrtić ima površinu oko 800 kvadrata, a sastoji se od četiri dečje sobe, sobe za preventivnu sa izolacijom, distributivne kuhinje, sobe za vaspitače, terase i još neke pomoćne prostorije.
Nastavak teksta ▼

- Ovaj vrtić može da primi četiri vaspitne grupe, a prioritet su nam deca iz ovog stambenog bloka. Međutim, ako bude mesta, ovde ćemo smestiti i one koji su na listi čekanja u drugim objektima na teritoriji Novog Beograda - kaže direktorka PU „Novi Beograd“ Maja Stefanović.
Ove godine u obdaništa na teritoriji grada upisano je 1.000 dece više nego lane, a kako je najavio gradonačelnik Dragan Đilas, do kraja sledeće godine biti obezbeđeno dodatnih 1.500 mesta. Započeti su radovi na izgradnji vrtića na Čukarici, čiji je kapacitet 270 mesta, a u toku je izrada tehničke dokumentacije za obdanište u Kaluđerici. Do 15. oktobra obezbediće se prostori za 100 dece u Mladenovcu, 150 na Novom Beogradu i 140 u Barajevu. Gradonačelnik Đilas je rekao da svako ko pošalje dete u obdanište plaća iznos koji je za 35 odsto manji od ekonomske cene i zbog toga je u obdaništima smešteno samo 44.000 dece.
- Biću zadovoljan ako taj broj do kraja godine poraste na 50.000.
Napravićemo oštru selekciju u kojoj će svi oni koji zaista nemaju novac, a ne oni koji donose potvrde o minimalnim primanjima iz privatnih kompanija, dobiti mogućnost da koriste obdaništa po minimalnim cenama - kaže Đilas.

Sastanak ili štrajk
Samostalni sindikat radnika predškolskog vaspitanja i obrazovanja dobio je juče obećanje od Darka Božića, člana Gradskog veća, da će ih sledeće nedelje primiti zamenik gradonačelnika Milan Krkobabić kako bi pregovarali o povećanju plata zaposlenih za 20 odsto. Ukoliko do sastanka ne dođe, kako kaže predsednica Gradskog odbora Ivanka Vasić, postoji velika mogućnost da sva obdaništa stupe u štrajk.
A. M.
Izvor: Blic
Link: http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=60253
 
@ Steva
Taj vrtić nije u Belvilu, to je ona zgrada za nastavnike i saradnike na Univerztetu u Omladinskih brigada, tj. kod iskljucenja sa autoputa u pravcu Zagreba.
 
sula":1wa84gwf je napisao(la):
stanisa":1wa84gwf je napisao(la):
Gospodine Sula, da Vi niste slucajno na platnom spisku Delte pa lobirate za njih. Ako niste, zatrazite nadoknadu za Vas trud i zalaganje, verujem da Vas nece odbiti.
Gospodin Sulla nema potrebe da lobira za jednu Deltu. Zašto bi uopšte lobirao? Svi stanovi su sada verovatno već prodati.

- Znači, kao i uvek - cenu određuje tržište. Da su znali da će ovako brzo sve da ode, verovatno bi stavili i 2200e/m2.
- Znači, potražnja je u BG tolika da ni ovaj pakao što je nastupio u svetu neće spustiti cenu kvadrata.
Da li neko zna sta se desava sa stanovima u Belvillu? da li je potraznja opala i da li ima ikakvih nagovestaja o padu cena? Naime ja imam rezervaciju koju sam ludom srecom uspela d napravim, makar tako kazu, i ovih dana/nedelja treba da potpisem predugovor pa uzmem kredit pa potpisem ugovor.... i naravno dosta se razmisljam sta da radim...

mozda ce nekome biti interesantno ... oktobar 2006 - cena kvadratu u bloku 23oko 1200-1300, decembar 2007 cena kvadrata u bloku 23 1700, danas halo oglasi kazu cena kvadrata u bloku 23 preko 2100.....svi stanovi identicni, manje vise...dakle sve cene sam vam dala iz pouzdanih izvora i to su placene cene od strane mojih prijatelja i rodbine osim ovih koje su u oglasima danas i za koje ja znam da ima stanova koki se prodaju od juna jula ove godine jer sam ih licno gledala.....bavim se kupovinom stana u poslednjih par godina i ono sto mogu da kazem jeste da su cene do sada samo isle gode...u decembru prosle godine sam uzela odmor i pogledala oko 100 stanova u centru grada gde sam zelela da budem....za jedan sam dala ponudu gde se ispostavili da su papiri necisti...ostalo je sve dzubre..kada vise nije bilo sta da se pogleda, presla sam na NBG...htela blok 23....nigde stanova...kada se jedan pojavio bilo je nekoliko kupaca isti dan i prodao se prvi dan prvom kupcu...dakle, jeste, skupo, ali nema i kome treba stan, kao sto sam ja, mora doneti odluku.... e sada jeste belville je po meni skup, nije zavrsen, nije uknjizen itd....ali je dostupan tj trenutno imam opciju da ga kupim jer sam napravila rezervaciju prvih dana...ono sto me muci jeste hoce li cene pasti....belville je specifican i ne mora se ponasati po istim pravilima kao ostatak trzista nekretnina...i to je jos jedna nedoumica....dosta je takodje iritirajuce da su banke podigle kamata sto znaci 100-200e vise mesecno...i jos promenljiva marza....bezobrazluk....ali opet sta se moze, ko ne moze da ceka? tj ako ceka nece proci nista bolje a mozda za par meseci nece biti vise stanova u ponudi ni u belvillu....dakle, moj strah je ne da udjem u kredit , ne da se mucim da ga otplatim..sa tim sam se pomirila...strah je da necu imati sta da kupim ili cu morati da biram ono st mi se ne svidja kao i da li cu cekanjem da padne cena u belvillu izgubiti mogucnost da kupim stan i po sadasnjoj ceni od 2000?
 
stanisa":1b94yyh9 je napisao(la):
Gpspodjo Pufna,
Stanovi u Belvillu su trenutno najbolji izbor i u ovoj situaciji na trzistu nekretnina, za svaku preporuku. Stanovi su solidnog kvaliteta i sto je najvaznije bice i zavrseni i uknjizeni. Da su precenjeni to stoji, realno vrede oko 1500 €/m2 (sa porezom) i ni centa vise. Sta ce se desiti u buducnosti to ni svevisnji ne zna.
Ja mislim da je Vas problem, gospodjo Pufna, u tome sto Vi taj stan kupujete na kredit. To je bila greska i mnogih amerikanaca koji su precenili svoje mogucnosti, pa su sada zavrsili na ulici i ostali bez celokupne imovine. Moj savet je da se dobro presaberete i ukalkulisete jos nepovoljnije kamate, kao i dalji pad dinara ( kojeg na ovom previsokom kursu drze neodgovorni politicari ), pa ako i tada mozete da otplacujete Vas stan, udjite u rizik. U svakom drugom slucaju, to bi mogla biti Vasa greska koju bi skupo platili. :dil:
Izvrstan savet! Još samo kada bi posavetovao gde da nađe žena 150K eura u kešu, pa da ne mora da uzima kredit...
 
http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=62983
"Više od polovine stanova već prodato
U „Univerzitetskom selu“ sagrađeno je 1.858 stanova, koji će nakon Univerzijade biti vraćeni investitoru, a onda i prodati po ceni od 1.850 evra po kvadratu. Prodaja je počela prošlog jula.
- Interesovanje kupaca je ogromno, a već sad je rezervisano više od polovine stanova. Očekujem da će, ukoliko sve bude išlo ovim intenzitetom, svi stanovi biti rezervisani za kupovinu do kraja godine - kaže Slobodan Mihajlović."

Jedna recenica sa kontradiktornim izjavama, vise od polovine vec prodato a potom i da je vise od polovine rezervisano. Da podsetim rezervacija je bila 5000€ koja u slucaju da se predomislis se u celosti vraca.
Hypo ce bas da pukne sa Belvillom, prvo 200 mil u projekat, potom najavljeno davanje kredita potencijalnim kupcima...cccc...
 
Vrh