Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ne bi me cudilo... Takvi kao Miskovic placaju samo ono sto moraju, iliti kad ih pribijes uz zid. Uostalom, kad je beg bio cicija?
 
Prijavio sam se 5. septembra prosle godine za razgovor za stan u Belvillu , koji je tada mislim kostao 1800 eur za kvm i dogadjaji se hronoloski nizu ovako:

- 9. septembra odgovaraju na email sa molbom da dostavim telefon i kazu da ce me kontaktirati u najkracem roku. Ja im saljem broj istog dana

- 6 oktobra saljem ponovo email i pitam da li su me zaboravili posto je proslo mesec dana od moje prijave. Njihov odgovor od 10 oktobra bukvalno glasi (copy/paste iz njihove poruke):
Poštovani,
Očekujte poziv u sledećih par meseci.
Srdačan pozdrav,
Blok 67 Associates d.o.o
Ja zakljucujem da su sve prodali cim sam im toliko nezanimljiv kao kupac da salju ovako neozbiljan email.

- 19 decembra saljem ponovo email, ovog puta osim zvanicne adrese ukljucujem i neke ljude za koje sam saznao da su u vrhu Belvilla. Isto popodne me zove njihov sluzbenik i zakazuje razgovor za 24/12. Dakle, posle vise od 3.5 meseci uspeo sam da dodjem do njihovog paviljona..

- Na razgovoru saznajem da je kvadrat u medjuvremenu skocio na 1950 eur bez PDV-a ("pa molim Vas, kako niste znali, to je bilo svuda objavljeno..."), ali i to da su ostali jos samo golubarnici koji gledaju na jugozapad, sto ce reci na udaru sunca tokom celog leta. Kazem "zbogom Belville" i za mene to postaje gotova prica.

- Od Nove godine odjednom postajem predmet njihovog interesovanja. Nizu se emailovi koji pocinju sa "Postovani, sa zadovoljstvom mozemo da Vam ponudimo..." i zacudo umesto da se broj neprodatih stanova smanjuje, sve je vise onih i na petom, sedmom, devetom spratu...

- Prosli petak zove me gospodin iz Belvilla u 6 uvece da bi mi saopstio da za mene imaju izbor od nekoliko desetina stanova svih kvadratura i pozicija.

Naravno, ne pada mi na pamet da u vreme velike krize kada cene nekretnina moraju da idu dole placam visokih 1950 eur za stanove koji ipak izgledaju kao Nelson Mendela soliter u Pekamo, gde je na malom prostoru zgurano hiljade ljudi pa ako ne kupite parking mesto moracete da ostavljate kola kod toplane. Zato sam im i poslao pismo u kome ih podsecam da svuda u svetu "rasciscanje lagera" podrazumeva i velike popuste i da smatram realnom ponudom sve sto je ispod 1800 eur SA PDV-om. Medjutim, njihov prelazak iz totalne letargije u aktivnu direktnu prodaju sa sve dosadjivanjem u vecernjim satima poput telemarketara ili neke sekte pokazuje da su resili da nadju jos tih stotinak bu**** koji ce papreno platiti stanove iz studentskog kampa.
 
nkrstic":1upen68s je napisao(la):
Prijavio sam se 5. septembra prosle godine za razgovor za stan u Belvillu , koji je tada mislim kostao 1800 eur za kvm i dogadjaji se hronoloski nizu ovako:

...
Lepo si ti to opisao. Sve stoji.

Iz licnog iskustva, sa istim rezultatom;)

PS: u stvari, kod mene je bila jos jedna epizoda. Zovu oni mene u neko doba u decembru (jos nisam bio odustao) i kazu "imate srece, vi ste 1000 kupac, mi bi organizovali medije za potpisivanje ugovora" i sve tako u tom stilu. Kazem ja glasicu preko telefona, da li oni meni nude neki popust, ako vec planiraju da ucestvujem u njihovom PR-u. Tu se pile u minicu potrese dibidus, prosto se zagrcne. Kaze, molim Vas, pa kakav popust, ne radi se o tome. Ja jos, onako retoricki, upitam u cemu se tacno sastoji ta, prezentovana mi, moja sreca i zasto bih ja (besplatno;) objavljivao cinjenicu da kupujem stan, samo da bih time (besplatno;) ucestvovao u prodaji preostalih. Odgovor ne sacekah, ona osta zbunjena i potresena, a ja se uz reci da 1001. proglase za srecnog 1000. pozdravih...;)
 
Zašto šovinista, u pravu je čovek potpuno. Moraju imati i malo mozga a ne samo dobre noge!
Inače, ovakav rasplet situacije me uopšte ne čudi. Ne bi me čudilo i da gomila stanova na kraju ostane neprodato pa da ipak moraju da spuste cene.
 
I jos par reci o cenama kvadrata u Bgd-u. Poslednje u nizu glupih obrazlozenja agencija zasto kvadrat nece pojeftiniti nego moze da bude samo skuplji jeste "cinjenica da Beograd postaje regionalni centar i svi ce stranci pohrliti ovamo pa samim tim nekretnine odose gore".

Pa da su samo malo razmislili shvatili bi da ti isti stranci na prvom mestu traze gradove sa jeftinim kvadratima i dobrom infrastrukturom, a Beograd nema nista od toga. Cak bih mogao da kazem da upravo zbog tih cena kvadrata Beograd nikad nece postati regionalni centar. Evo na primer u Sofiju su usle velike svetske kompanije za nekretnine i cena kvadrata je oko 1000 u predgradju i oko 1500 u centru grada. Da li ste do sada culi da je u Beogad dosla neka svetski poznata "real estate" firma?
 
Goldstein":2sbkmayd je napisao(la):
Zašto šovinista, u pravu je čovek potpuno. Moraju imati i malo mozga a ne samo dobre noge!
Inače, ovakav rasplet situacije me uopšte ne čudi. Ne bi me čudilo i da gomila stanova na kraju ostane neprodato pa da ipak moraju da spuste cene.
Kako preko telefonskog razgovora zaključuješ da pile u miniću ima dobre noge a nema mozak?

To "pile" radi svoj posao onako kako mu je rečeno/naređeno.
 
To za dobre noge je rečeno figurativno, znaš dobro na šta sam mislio. A još gore ako nemaju ni dobre noge.
 
GOJE":36uvxca4 je napisao(la):
Kako preko telefonskog razgovora zaključuješ da pile u miniću ima dobre noge a nema mozak?
Veruj mi, da si bio strana u razgovoru, za prvo - nikako, a za drugo - lako;))
 
Sta mislite koji ce biti scenario u vezi prodaje preostalih stanova.Hoce li sniziti cenu jer po svim logikama trenutne ekonomske situacije u svetu nema sanse da prodaju te stanove. ;)
 
stanisa":jk2p6wp3 je napisao(la):
markan":jk2p6wp3 je napisao(la):
Sta mislite koji ce biti scenario u vezi prodaje preostalih stanova.Hoce li sniziti cenu jer po svim logikama trenutne ekonomske situacije u svetu nema sanse da prodaju te stanove. ;)
Snizenje cena je neminovno, samo je pitanje koliko??? Realna cena u sadasnjim prilikama bi bila oko 1300 €/m2, ko plati vise, malo se preracunao. :kafa:
Ja sam letos bio spreman da platim 2100€/kvm za stan u izgradnji( za sula pojasnjenje: stan nije bio u Belvillu vec kuce u nizu koje gradi Energoprojekt na Bez.Kosi www.energovg.co.rs ), taj isti stan se sada nudi kroz "prolecno snizenje" 20% manje. Belville koji je nekoliko klasa ispod gore pomenutog bih eventualno platio 1500€/kvm u to vreme, danas nema razloga kada ce banke prodavati ove kupljene na kredit po 2100€/kvm tokom 2010. prodavati sa vrlo lepim diskontom. Ciljna cena 1100-1200 €/kvm!
 
ne razumem. gde je tu belville , ili kakolisevećzove.
 
Interesantno je cuti kako svako od nas ima neku realnu cenu kvadrata.To je zato sto kod nas ne postoji trziste,odnosno postoji trziste koje diktira gradjevinska mafija.Po mom misljenju izgradnja kvadrata u Belvilu sa svim mogucim troskovima nije veca od 500 evra.Ja se nadam da ce neko morati poloziti racune pa da bar plate porez drzavi.. :)
 
markan":2dpcacug je napisao(la):
Interesantno je cuti kako svako od nas ima neku realnu cenu kvadrata.To je zato sto kod nas ne postoji trziste,odnosno postoji trziste koje diktira gradjevinska mafija.Po mom misljenju izgradnja kvadrata u Belvilu sa svim mogucim troskovima nije veca od 500 evra.Ja se nadam da ce neko morati poloziti racune pa da bar plate porez drzavi.. :)
Pa platiće porez na 1900!!!!
 
Za Nikija:

Da li si ih mozda pitao za te snizene cene, da li je stvarno 20% (2100 - 20% = 1680 e)?
 
Da, stara cena je 2300 ili 1840 sa 20% snizenja. Bez PDV-a je 1692E/kvm. Kad sam se ja interesovao cena je bila 2100 i kad su podigli na 2300 ja odustao. Mada je lako pozvati i proveriti, ja zvao informativno, nisam vise toliko zainteresovan.
 
samo da uletim da posle ne bude zabune.

niki priča o popustu kod neke druge agencije za neki drugi stan, koji se ne nalazi u belvilu. za sad još niko nije spomenuo/potvrdio da je cena stanova u belvilu na snizenju.
 
ne znam gde da postavim ovo pitanje, ali da li neko zna zarad čega se krči onaj teren preko puta ovog stamenog kompleksa, a ispred toplane?

sećam se da je za te placeve jedan čovek platio ogromne pare pre neke 2 godine, prilikom gradske aukcije. Šta se s tim posle desilo, ne znam.
Znam da je dotični poznat i da ima nadimak po jednom velikom i poznatom gradu u zemlji Nizozemskoj™.

a da, bio tekst pre neki dan o ovom nasleju: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Glancanje-Univerzitetskog-sela.lt.html
a inače ne piše da im je ostalo još 350 neprodatih stanova (dakle ne rezervisanih, nego neprodatih)
 
Vrh