Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Evo deo iz mejla koji je ff poslao svima koji su na mejl listi:

"Uz činjenicu da je GSP rashodovao 50 starih autobusa, depo je dobio 100 novih autobusa sa EURO 5 motorima i 42 autobusa iz japanske donacije, koji emituju niži nivo buke. Navedene činjenice svedoče da depo u ulici Agostina Neta ima najmladji vozni park od svih depoa gradskog prevoznika. Sektor za zaštitu životne sredine GSP je menadžmentu svoje kompanije već predložio mere, kojima bi se značajno umanjio nivo buke, kao i sredstva potrebna za sprovodjenje tih mera. Te mere podrazumevaju nabavku i postavljanje antizvučnih panela, na prioritetnim lokacijama, a o dodeljivanju i usmeravanju sredstava odluku donosi gradski Sekretarijat za saobraćaj. Inspektor Djelić je naložio predstavnicima kompanije GSP da u roku od 5 dana dostave predložene mere za smanjenje nivoa buke.

Uz navedene činjenice da je trenutno smanjen nivo buke, postoje indicije da će prilikom sledećeg merenja nivoa buke rezultat merenja biti negativan, odnosno da ne postoje elementi kršenja zakona, pa samim tim neće postojati ni osnov da GSP ugradi antizvučne panele na depou ka naselju Belville. Time bi depo u Agostina Neta izgubio status prioritetne lokacije, što bi nas, kao naselje, drastično udaljilo od rešavanja problema sa bukom iz GSP depoa.

Predlog kompanije First Facility je da nastavimo sa insistiranjem da depo u Agostina Neta dobije antizvučne panele, a kao osnov za takav vid rešenja postoji rezultat merenja prekoračenog nivoa buke, koji šaljem u prilogu maila. First Facility će nakon dobijanja vaše saglasnosti odmah krenuti u sprovodjenje planiranih koraka, koji bi mogli trajno da reše problem, sa kojim je naselje Belville suočeno od trenutka izgradnje."


Dakle, GSP treba iz svojih za to opredeljenih sredstava da postavlja te panele, a odluku o tome donosi inspektor za zaštitu životne sredine.
 
direktor":204cz8cy je napisao(la):
Ma nema vam od toga nista pogoni gsp su koliko mi se cini stariji od belvila i simensa zajedno , pritom svi koji su kupovali znali su sta i gdje kupuju


Tako je Direktore, reci im!!!!
 
Erysimum Cheiri":35e8uz0w je napisao(la):
Buka koju eventualno i stvara je još i najmanji problem.

Meni je buka zapravo jedini problem sa gsp garažom i definitivno nije eventualno nego su to realni zvuci koji smetaju.

U vezi sa izduvnim gasovima, ne verujem da bi se smanjili čak iako se garaža izmesti, jer će opet tu biti neki drugi sadržaj koji će zahtevati upotrebu motornih vozila. U idealnoj varijanti tu bi napravili nekakav park ili tako nešto.

Kad bi buka nestala, garaža može biti tu zauvek, što se mene tiče.
 
Drago mi je da se FF angažovao konačno.
Nadam se da će izgurati barem te panele.

Nije mi jasno da neko ne želi da prizna očitu stvar - buka u noćnim i ranim jutarnjim satima je van svake granice zasigurno.
 
Koliko bi paneli pomogli, jer je u pitanju buka koja se siri i uslovno receno vertikalno do 7-8 sprata?

Mada to je jedino kakvo-takvo resenje koje je izvodljivo na kratak rok...
 
privremeni":204c81rj je napisao(la):
U vezi sa izduvnim gasovima, ne verujem da bi se smanjili čak iako se garaža izmesti, jer će opet tu biti neki drugi sadržaj koji će zahtevati upotrebu motornih vozila. U idealnoj varijanti tu bi napravili nekakav park ili tako nešto.

I da i ne. Ako bi se tu umesto garaze sagradili stambeni ili pre poslovni objekti ne bi se mesale babe i zabe tj. pogon GSP-a sa komercijalnim/poslovnim i stambenim objektima... Imas ceo taj potez od Airport City-ja, preko Mercedesa; poslovnog centra u kome je VIP; Siemensa, pa do planiranih novih poslovnih zgrada oko planirane zeleznicke stanice i Holiday Inn-a. U sred tog poteza sastavljenog od poslovnih objekata imas - GSP garazu... Ocigledno da joj tu vise nije mesto. Eventualno bi to nesto u manjem obimu trebalo integrisati u taj novi kompleks zeleznicke i autobuske stanice.

Sto se tice eventulanog :) zagadjenja/buke iz Djordja Stanojevica to bi trebalo da se osetno smanji kada se zavrse prikljucne saobracajanice ka novom mostu, jer ce se dosta saobracaja izmestiti na tu novu saobracajnicu... Isto vazi i za Jurija Gagarina. Uostalom, ako bi garaza bas ostala tu nema logike da se koristi vise ulaz iz Djordja STanojevica kada bude gotova saobracajnica ka novom mostu. Mada, koliko se secam kroz Djordja Stanojevica bi u buducnosti sredinom trebalo da idu tramvaji.

Sto se tice parka - to mi tek deluje kao SF.
 
Erysimum Cheiri":36vl797k je napisao(la):
Koliko bi paneli pomogli, jer je u pitanju buka koja se siri i uslovno receno vertikalno do 7-8 sprata?

Mada to je jedino kakvo-takvo resenje koje je izvodljivo na kratak rok...

Potpuno si u pravu ne bi imalo efekta čak ni u prizemlju, a kamoli na višim spratovima. Buka u jutarnjim časovima i u ponoć ne može da se eliminiše.

@Sister
Bolje svoj uticaj na društvo (gradsku vlast) upotrebite za nešto drugo npr. da završe UMP do ulice Tošin bunar ili da vam naprave Osnovnu školu u bloku, na placu koji je predviđen za to kod vas itd. :grand:
 
Mair":3fcgos2p je napisao(la):
Erysimum Cheiri":3fcgos2p je napisao(la):
Koliko bi paneli pomogli, jer je u pitanju buka koja se siri i uslovno receno vertikalno do 7-8 sprata?

Mada to je jedino kakvo-takvo resenje koje je izvodljivo na kratak rok...

Potpuno si u pravu ne bi imalo efekta čak ni u prizemlju, a kamoli na višim spratovima. Buka u jutarnjim časovima i u ponoć ne može da se eliminiše.

@Sister
Bolje svoj uticaj na društvo (gradsku vlast) upotrebite za nešto drugo npr. da završe UMP do ulice Tošin bunar ili da vam naprave Osnovnu školu u bloku, na placu koji je predviđen za to kod vas itd. :grand:


I buka i zagađenje od izduvnih gasova uništavaju našu životnu sredinu. Najnovija istraživanja pokazuju da je za nastanak kardiovaskularnih oboljenja u jakom procentu zaslužno prisusutvo određenih čestica u vazduhu. Sve što ispuštaju ti autobusi, sve to udišemo. GSP garaža je na koliko udaljena od vrtića? GSP garaža je tu smeštena u nekom drugom vremenu, kada u okolini nije postojao stambeni blok, pa ja sam stanovala u bloku 24, to je uvek bilo za nas preko pruge, izolovano, nikada nismo ni zalazili tamo, nikoga tu nije bilo. Ovo je sada već nekoliko godina potpuno druga priča, druga realnost. I znaš šta? Ugrubo rečeno, ljudi reaguju na nas iz belvila na dva načina: nosite se kreteni koji ste šurovali sa Miškovićem (pritom smo samo kupili stanove od firme koja je u sastavu njegove kompanije, a i kada bi ih čovek pitao šta konkretno znaju o poslovanju Miškovića, osim bapskih naklapanja u stilu mamu mu j....em i crko dabogda!, ne bi znali ništa da kažu), skoro da ne bismo imali pravo NIŠTA da kažemo sve i da nam se romi pokake pravo na glavu, i, oni drugi, normalni ljudi koji smatraju da imamo bar sva prava koja imaju i drugi stanovnici ovog grada. Bojim se da su trenutno na sceni i u gradskoj vlasti oni prvi, i da, ma šta rekli i ma kakve dokaze predočili, biće nedovoljno da se bilo šta učini. GSP garaža je projektovana na izolovanom mestu tada, i treba da bude izmeštena na isto takvo mesto, sada kada su se okolnosti promenile. Isto mislim da ne možemo računati ni na školu, a ni na saobraćajnicu koju spominješ, jer sve je to zaostavština bivše vlasti. Ukratko, načekaćemo se mi.
 
Znam da je max. vrednost buke koja dolazi spolja 40dB u stanu i to se meri kada su zatvoreni prozori. To je standard po kom je građen Novi Beograd i neki noviji delovi ostatka Beograda. To je iz vremena kada nije bilo Euro motora tako da je danas tišina još veća.

UMP i Osnovna škola ne pripadaju ni jednoj vlasti, a svakoj od vlasti je u interesu da napravi infrastrukturu. Izmeštanje garaže može samo teoretski da se desi u skorije vreme, jer će pre da se popune svi prazni blokovi nego to da se desi.
Inače vama stanovnicima bloka 67 (Belville) se divim na održavanju naselja i higijene, ipak ste za primer ostalima da se može kad se hoće, naselje ko naselje ništa više iz mog ugla osim da su plac za vrtić i Osnovnu školu ostavili na uglu dva bulevara što je malo čudno.
Ako će bukobrani da vam smanje frustraciju jer buku sigurno neće neka ih postave duž ograde garaže GSP-a.
 
A onda cemo svi pizditi sto su ti "bukobrani" isarani grafitima onih "bez grama mozga"!
 
Evo snimak sa terase komšije od malopre - dokle ide bahatost. Prijatelj koji je snimio je zvao FF i prosledio im snimak i podatke...

screenshot_1.png


Firma se zove Beocontrol (beocontrol.net) i bave se selidbama, ali pri tome na najbahatiji mogući način uništavaju zajedničku imovinu zgrade u koju useljavaju klijenta.

Travnjak je uništen, jer je zemlja ispod njega vlažna pošto se redovno zaliva i to će sada morati da se sanira.
 
Erysimum Cheiri":oceakirp je napisao(la):
Evo snimak sa terase komšije od malopre - dokle ide bahatost. Prijatelj koji je snimio je zvao FF i prosledio im snimak i podatke...

screenshot_1.png


Firma se zove Beocontrol (beocontrol.net) i bave se selidbama, ali pri tome na najbahatiji mogući način uništavaju zajedničku imovinu zgrade u koju useljavaju klijenta.

Travnjak je uništen, jer je zemlja ispod njega vlažna pošto se redovno zaliva i to će sada morati da se sanira.


Pa ovo je štrašno. Nadam se da će FF uspeti da uradi nešto, mislim na to da od ove kompanije traži nadoknadu za oštećenje travnjaka. Ne razumem ovog stanara koji je dozvoli ovako nešto. Kao stanar ovog naselja, on je morao da upozori ljude iz ove kompanije da ne rade ovakve stvari. Užas.
 
Koje govedo, ali nikako da ff potegne najzad pitanje postavljanja fizičkih barijera. Nema drugog načina da se sačuva blok i ne izlupa i upropasti sem da se stave fizičke prepreke svuda, duž kompletno celog trotoara, uključujući i one male parčiće-ostrvca naročito popularna među vozačima. Ne može na parking, ali evo ga baš komotno mestašce. Trotoar ispre kafića Propaganda, pored zgrade Đurđevak, strana prema DC, dakle, kompletno zaposednut, u svako doba. Kolona automobila, slično nekada Lavini. Izgleda nikom od stanara ne smeta.
 
Ove tri barijere koje se vide pored kamiona firme "Beocontrol" su postavljene skoro. Prvo su bile dve na asfaltu na pešačkoj pasareli, pa su se i dalje penjali tako što su išli preko zelene površine bliže ulici Đ. Stanojevića. Nakon toga je FF dodao i ovu jednu dodatnu barijeru na zelenoj površini... Dakle, FF pokušava, ali narod je mnogo bahat i samoživ.

Treba da ih kazne sa par desetina hiljada dinara, pa neka izvoze desetak selidbi po gradu da to nadoknade uz nadu da će ovog bahatog vozača indijanca da otpuste. Ovo je jedan od najvećih bezobrazluka koje sam video ovde u naselju.
 
Bulevarac":2lzcr3f9 je napisao(la):
a da kazne i ostale bahate vozače. nevezano od Belvila?

Na znam koja je funkcija takvog komentara. Uglavnom, u ovom slučaju briga me za ostale - ko ima problem neka ga prijavi i neka se bavi svojim problemom.

Dakle, izvoli prijavi i sve ostale bahate vozače koji ti smetaju (nevezano od Belvila), mi smo ove prijavili, pošto smo organizovani i postoji nekoliko snimaka (i sa terase i sa zemlje) i svedoka opet zahvaljujući boljoj organizaciji i svesti ljudi da ne čekaju da im neko drugi reši svaki problem, već da i sami štite svoju imovinu.

Takođe zahvaljujući boljoj organizaciji pauk ide kroz Belville svakodnevno na desetine puta i nosi vozila (nekada istovremeno i 3-4 vozila). Juče je bio i tzv. zeleni pauk.

Sa te pešačke pasarele koju je First Facility po zahtevu stanara zatvorio (za šta postoji adekvatno rešenje inspekcije) pauk je nosio nebrojeno puta vozila po pozivu call centra FF-a. Da nije takve organizacije, imajući u vidu srpski mentalitet i bahatost prosečnog srpskog vozača, u naselju bi bio totalni haos, ali nije.

Stanje nije idealno (uvek ima bahatih, što se vidi i iz priloženog), ali je daleko od haosa koji vlada u većini ostalih delova grada kojima se niko ne bavi. Na mnogo mesta su postavljene fizičke prepreke, saobraćajnica kroz samo naselje (PP put) je takođe zatvorena osim u jutarnjim časovima (za šta se opet brine FF), zovu pauka, pišu prijave komunalnoj...
 
Има неке користи од паука, али би могло бити много боље. Радници Паркинг сервиса који дођу са пауком до непрописно паркираног аутомобила одгађају утовар што више могу (најприје се врте око возила чекајући да се појави власник, полагано сликају возило са свих страна, полагано намјештају опрему за подизање возила...). Уколико се појави власник падне договор и паук крене даље. У међувремену се већина власника непрописно паркираних возила појавила и одвезла их. Овакву ситуацију пратим већ дуже вријеме поред Јоргована (Лавина).
Ефикаснија би била патрола саобраћајне полиције која би кажњавала возаче за непрописно паркирање. Наравно, ни то не би било 100% ефикасно, али би дало много боље резултате него паук. Новчана казна плус казнени поени је много скупље од "договора" са радницима Паркинг сервиса.
 
Zavisi sta je drzavi i gradu cilj, a i sta ti ocekujes. Ako se cim prodje pauk nepropisno parkirana vozila "razbeze" tebi je OK, posto je i cilj bio da se oslobode trotoari. Drzava, bi trebalo da kaznjava, da bi se problem resio dugorocno, ali odrzavaju nekakav socijalni mir posto je narod mnogo pobesneo.

Tu preko puta DC-a pauk je svakodnevno po desetak puta, a isto tako isti automobili su parkirani. Npr. svetlo plavi Fiat 500 sa belim felnama, je svakog dana na cosku iza znaka za zabranjeno parkiranje. Nekoliko puta sam video da vlasnik istrcava da se "dogovara" sa radnicima Parking servisa i bezi nakon toga u DeltaCity. To je ta seljana o kojoj pricam. Nejasan mi je taj mentalni sklop da parkiras kola svesno nepropisno i svakih 5 minuta gledas hoce li naici pauk i tako danima. I posle jos glumis budalu pred radnicima PS-a i pomeras auto. Pakriraj ga odmah tamo gde te nece odneti (tamo gde pobegnes od pauka...) i mirna ti glava.

Jadni su ljudi, mada sa druge strane nije lose imati para da si priustis garazu i sa terase, dok pijes espresso, gledas kako se takvi seljani blamiraju, pored onolike garazeu DC. Nije dosadno, ponekad se supruga i ja opkladimo hoce li ili nece odneti konkretno vozilo -tj. koiko je vlasnik brz i ima ostro oko. Pobedjuje kombinacija tolerantnosti PS-a i dobre fizicke kondicije vlasnika neprpopisno parkiranih vozila. Krajnji efekat je isti, vozilo je uklonjeno.
 
Bulevarac mozda iznerviran svojom situacijom je ovde iskomentarisao. Koliko se ja secam iz kod njega u centru grada privatne zgrade fizicki kradu i trotoar za svoja parking mesta i niko ne daje pisljiva boba za prijave zvanicnim sluzbama koje salje.

Pa je verovatno malo ljubomoran sto vasim krajem eto pauk kruzi svaki dan, a tamo ne diraju ni za mnogo gore prekrsaje, sve uz pismene prijave (ne telefonske). Dakle nekima dzaba i organizacija i prijave, oni ni tako ne mogu protiv "srpskog mentaliteta"...

Isti primer sa prijavama koje smo obojica slali za divlju gradnju po savskim obalama, koje su ispade manji prkrsaji od parkiranja.
 
Erysimum Cheiri":3qm87tn4 je napisao(la):
Zavisi sta je drzavi i gradu cilj, a i sta ti ocekujes. Ako se cim prodje pauk nepropisno parkirana vozila "razbeze" tebi je OK, posto je i cilj bio da se oslobode trotoari. ...
Није ОК ако се ти исти поново и поново паркирају на истом мјесту јер знају да ће "договором" ријешити проблем. Полицијска казна би била ефикаснија, ако не због новчаног износа, оно због негативних бодова.
 
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... a-depo-GSP

Obratite pažnju na ton celog članka, prvo im smetali romi, pa posetioci dc, pa sad-GSP. Koji smo mi teški smorovi. Niko se nikada nije žalio, eto samo oni se neprestano žale, a ZNALI SU gde idu, i ko ih ukupno sve j...e!

Ne, znali smo šta će biti kada se promeni klima u gradu. To smo znali. Kako je ono genijalac izjavio, jedni gledaju na garažu, drugi na toplanu, a treći u druge stanove. Blago tebi srećko, ti uživaš tamo gde si, tamo je najlepše na svetu, nigde nema takvo mesto lepše od Pariza, lepo iz dalja, još lepše iz bliza!
 
Ma to su GSP-ove gluposti... Ceo članak je jednostrano napisan uz konsultovanje jedne strane. Jasno je da za razliku od drugih delova grada ovde postoji konstantan i organizovan pritisak da se očigledan problem reši. Dobro je da se piše o tome.
 
Biće fora da vam izmeste garažu i umesto nje "postave" buvljak, a na mesto buvljaka poslovnu zgradu.
Tražite samo bukobrane. :D
 
Mair":2ik7v10o je napisao(la):
Biće fora da vam izmeste garažu i umesto nje "postave" buvljak, a na mesto buvljaka poslovnu zgradu.
Tražite samo bukobrane. :D

E super bi bila fora, ajde sada na spavanje :)
 
Apropo ovih novinarskih "otktića":

15 Nov 2007 04:53 pm » Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]
viewtopic.php?p=15107#p15107

relja":l45lxyle je napisao(la):
BGG":l45lxyle je napisao(la):
Mozda gresim ali meni je ta lokacija za stanovanje bezveze-s jedne strane pogled na toplanu,sa druge autobuska garaza GSP-a,a sa trece buvljak/buduca autobuska stanica...dobro,tu je i Delta city,ali ne bih voleo da zivim u tom trouglu/kvadratu.
Ne grešiš.
Na prvim renderizima na mestu depoa GSP-a je prikazivana livada, a ni iz jednog ugla nisu prikazivali na sta gleda univerzitetsko selo sa druge strane ulice.
Sve to izgleda malo drugačije kada se čovek nalazi na samom mestu....

15 Dec 2009 04:33 pm » Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

viewtopic.php?f=22&t=8&p=66084&hilit=depo+toplane#p66084

relja":l45lxyle je napisao(la):
....
Belvil nije elitno naselje, i to ne za što se nalazi na NBG, već zato što stanari gledaju ili na dimnjake toplane, ili na depo GSPa i prugu iza, ili na Buvljak. ili na nehigijensko naselje (naselja), ili na ex-teritoriju Ruske Federacije u žbunju....ili komšiji u prozor.
Rome će raseliti, sagradiće možda novu štajgu, ali šta je tu elitno kada čuješ sirenu voza ili paljenje 100 gradskih autobusa u 4 ujutro?

Isto sam pisao kada smo ovde videli prvi render, isto mislim i sad kada se zgrade konačno useljuju.


Mogao bih da kopam do praistorije Beobuilda...
 
Vrh