Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":2e2mr18p je napisao(la):
Trava u belvilu izgleda kao zeleni tepih zato što se više puta godišnje uređuje šišalicom,.....

То што ти називаш "шишалицом" :( је тример за траву. Ево ти и слике једног таквог тримера.



Иначе трава се уређује више пута у току календарске године.
Код мене у крају на Бежанијској коси Зеленило једанпут у два месеца коси траву са моторним косилицама, а и са тримерима :). Ипак је најлепше кад се трава покоси са ручном косом, што по неки пут нас тројица из зграде и урадимо у парку испред и иза зграде. Живу ограду коју смо сами посадили, сами и одржавамо.
 
Ludi Milojko":2bxd072w je napisao(la):
Evo kako PROFESIONALKA iz raspalog CLEAN ROOM-a parkira na parkingu gde nema ni mesto. Svirne, obezbedjenje dodje, digne rampu... Isto radi i u garazi. Valjda profesionalku mrzi da ustane ujutru kada je otvoren ulaz u naselje - sta ce, prijateljica noci. Mi smo svi debili sto smo platili garazna i otvorena mesta.

Prava PROFESIONALKA (najstariji zanat).
http://www.dodaj.rs/f/2R/H2/2gkw0dAY/je*******eni-klin-rum.jpg

u garazi ima parking mesto i karticu. ja gledao :)
 
laki72":1abf7l1i je napisao(la):
Sister oprosti, ali ne mudruj :grin:

Ne postoji "sisalica za travu", vec razne vrste kosilica.
To dal ces to raditi jednom godisnje ili redovno, to je vec neka druga prica u kojoj se slazemo, ali ona govori o nemaru i neodgovornosti.
Drago mi je da se trava redovno odrzava i zaliva u vasem naselju.
Jos bi mi draze bilo kada bi vi koji ste u tom novom i modernom naselju pokrenuli inicijativu da se to ne radi vodom iz vodovoda vec iz namenskih arterijskih bunara, kao sto se to recimo cini u Becu.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2


Pa ja lično imala jednu, na struju, imala spremnik za ošišanu travu koji se prazni tokom šišanja, trava oko kuće je bila kao tepih. Reč košenje upotrebljavam samo za rad ručnom kosom (kosidba na Rajcu!), a uređivanje trave oko kuće nazivam šišanjem i to se obavlja mašinom za to. Šišalica nije teška za rukovanje i lepo uredi i ćoškove i manje pristupačne delove. Mislim, jasna je razlika, ne mogu da verujem da objašnjavam razliku izmešu šišanje trave i košenja livade. :D
 
Pitanje za lojolu i markamarina43

Kada bude crkao deo na liftu koji košta naprimer 200 - 500 evra da li će taj trošak da snose firme koje ga održavaju za tih par stotina dinara mesečno po stanu? Ako je tako onda vas obojcu molim da nam to hitno ovde i odgovorite i da vidimo koje su to firme. Dakle, ko će da plati popravku lifta od 500 evra stanari ili liftadžije? Da ne bude zabune ja samo hoću da vidim kakva su iskustva na drugim mestima u drugim naseljima a posebno u Stepi koje je najnovije takoreći.
 
Dok je u garanciji lift oni snose troskove, posle ko zna, verovatno stanari.
 
Ми мјесечно плаћамо одржавање лифта око шест - седам хиљада динара. Кад год и шта год се на њему поквари ми не плаћамо ништа додатно. Додуше лифт је нов (пет година) па ни ти кварови нису велики. Баш ћу се распитати да ли ама баш сви кварови улазе у ово одржавање.
 
Ja znam da su i ovde liftovi oko 5 godina stari ali su izašli iz garancije. Znači ipak nije čudno što stanari treba da plate popravku nekog skupog dela. A taman sam se ponadao da je drugačije.
Rašo gde ga to plaćate toliko u kom naselju ili zgradi? Malo mi je to ozbiljna suma. Ali ako je ol inkluziv što se tiče kvarova možda i ima logike.
Što se tiče konkretno Stepe bio sam tamo i samo ću reći da sam srećan što živim u Belvilu ništa više. Ajd ne mora tako al neka bude da sam srećan što ne živim u Stepi. Ne znam kako se zove firma koja održava liftove ali ovde održavaju oni koji su i ugradili liftove. A to košta bato. Lično znam za firme koje održavaju liftove bilo koje marke za 10 evra po komadu. Nedo ti bog da ti takva firma održava liftove. A cena od par evra po stanu mi malo miriše na tako nešto. Al opet nisam ja tu da sudim samo kažem. Možda su ti vaši i odlične liftadžije.
 
Isto ti je sto se tice liftova i u Stepi, oni koji su ugradili. Mi placamo 6500 za ulaz, 42 stana. Glupo je uporedjivati Belvil i Stepu, prvo od cene kvadrata..
 
Ludi Milojko":2heceqev je napisao(la):
Ovo naselje propada brzinom svetlosti, uglavnom zahvaljujuci stanarima... Gledam bas kako covek na poslednjem spratu Suncokreta lepo sredjuje stan koji do sada jos nije bio useljen. Skida PVC... Skida i zidove ka terasi!!! :shock:

Ljudska odvratnost nema granica. :bash:

komso je danas popio prjavu gradjevinskoj ispekciji. mislim da ce mu zivot postati vrlo tezak.
 
...kao i ovima što su skinuli znak u Đorđa Stanojevića :) ...budimo realni, ipak pričamo o Srbiji.
 
Erysimum Cheiri":axfm2kw0 je napisao(la):
...kao i ovima što su skinuli znak u Đorđa Stanojevića :) ...budimo realni, ipak pričamo o Srbiji.
imam osecaj da ce se i to brzo dovesti u red. mozda se varam :)
 
Kod lifta u zgradi sa 6 jedinica hidraulicnog gradsko stambeno naplacuje ukupno 2600 din sto se djeli po broju stanova
 
Komšo ja bih pre rekao da to gradsko stambeno treba da plati tim stanarima za hrabrost što uopšte ulaze u liftove.
U takvom su stanju kao da nikad servis nisu videli. Barem je takav moj utisak.
 
U bloku 44 u jednoj od zgrada gde sam donedavno ziveo lift je radio 99% vremena, bukvalno. naravno odrzavanje preko stambenog. Pre jedno pola decenije renoviran, nista mu ne fali (osim jos 1-2 m2 :D )
 
Ja se u liftove ne razumem ali u kola po malo. Lično mislim da su i kola i liftovi bili mnogo prostiji i jednostavniji za popravku bez mnogo elektronike koja se danas ugradjuje i u jedno i u Drugo.
Danas ne mogu ni sijalicu da ti zamene bez kompjutera bez resetovanja itd. I ja bi voleo da imamo te stare liftove ali samo da ga stambeno ne odrzava.
 
Erysimum Cheiri":dfxiyd31 je napisao(la):
...kao i ovima što su skinuli znak u Đorđa Stanojevića :) ...budimo realni, ipak pričamo o Srbiji.

ili mimisu koji je kidnapovao pola prolaza pre više od 4 godine.

to su priče za malu decu, zastakljivaće ko kad hoće i kako hoće: ovo je srb.
 
Obecao sam da cu se raspitati. Evo ovako. Mesecno odrzavanje placamo cetiri hiljade i nesto, skoro pet hiljada dinara. U tu sumu ulazi jednomesecni kontrolni pregled svega vezano za lift (podmazivanje, dosipanje hidraulicnog ulja, zamena dugmica u kabini, rasveta ....). Pre neki dan stade nam lift, dosao majstor, zamenio neki relej i nije nam ga naplatio. Znaci sve sto se pokvari a nije nabrojano gore mi placamo.
 
Rašo izvini što možda nisam baš najbolje ispratio ali šta je sve u tih 5000? Čišćenje zgrade ručno ili mašinski, održavanje zelenila obezbedjenje, tehničko održavanje? Da li vi to plaćate po kvadratu ili po stanu? IZvini što sam dosadan ali me baš zanima.

Evo sad sam pročitao. Samo je lift toliko. A ostalo šta imate od održavanja? Neke pumpe ili neke sisteme?
 
Treba videti zašto se liftovi kvare. U mom ulazu, pokvario se odmah nakon onih prvih velikih radova na prekrajanju velikih stanova. Tu su radnici kolicima vukli materijal unutra, džakovima izbacivali težak šut i tako danima, mesecima. Popravku je zato platio Blok 67. Opet s epokvario sa novim talasom useljenja i građevinskim radovima ovog puta u režiji novih stanara. To je istina. To smo ovog proleća platili mi, oko 50 evra u dve rate svaki stan.
Ovo su novi liftovi, kvalitetne firme, da se ne zloupotrebljavaju (a opet nekako ljudi moraju to da odrade, neće valjda na krkače) ne bi se kvarili. I naš sadašnji problem ne bi postojao. U mom bivšem komšiluku, nijednom za 20 godina nije bio pokvaren lift, isto je bila nova zgrada kada smo se uselili. Manje stanara, ukupno 18 na celom ulazu.
Mislim...poenta mi je da kada se najzad svi usele, što će se dogoditi ubrzo, i prestanu radovi na stanovima, liftovi se i neće kvariti.
 
Doka":2ttb5qrc je napisao(la):
Rašo izvini što možda nisam baš najbolje ispratio ali šta je sve u tih 5000? Čišćenje zgrade ručno ili mašinski, održavanje zelenila obezbedjenje, tehničko održavanje? Da li vi to plaćate po kvadratu ili po stanu? IZvini što sam dosadan ali me baš zanima.

Evo sad sam pročitao. Samo je lift toliko. A ostalo šta imate od održavanja? Neke pumpe ili neke sisteme?

odrzavanje je 0,3x evra plus PDV po m2

blok ima svasta od sistema. liftovi, ciscenje, obezbedjenje, pp sistemi, bastovani, sisteme za novonjavanje, pranje garaza, sistem za neprekidno napajanje citavog naselja (samo za vitalne sisteme, zajednicka rasveta i liftovi), masine za ciscenje snega...
naravno u tu cenu ne moze da se ubaci i ozbiljnije popravke bilo cega pa i liftova
 
Ових 5 000 се односи само на месечно одржавање лифта. У улазу имамо 25 усељених станова. Чишћење плаћамо (ваљда око 4 000 динара). Ове трошкове плаћамо по члану. Ништа друго немамо за одржавање. Одржавање зеленила још увек не плаћамо јер га инвеститор није предао надлежном ЈКП а и није још увијек све ни уређено због недовршене зграде преко пута наше.
Ми месечно, уз наведене трошкове, издвајамо и неку мању суму за замену сијалица у стубишту, за неку алатку за уређење цвећњака испред зграде и те неке трошкове везано за уређење и уљепшавање наше ламеле.
 
Ovde se sada dogodio nesporazum, čini mi se. Rašo priča o Stepi? Pinokio o Belvilu? Nisam razumela.
 
Pa ogromna je razlika, ovde cela zgrada placa kao jedan jaci stan u BLV, neko se presao :)
 
Vrh