Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

sta ste se uhvatili za garazu, vidi se da ne zivite u Belvilu, samo je Šeboj blizu garaze, i to su na osnovu toga stanovi u Seboju dobili velike popuste, ta zgrada je prodavana ispod cene, ostale zgrade su daleko da nikakve veze nemaju sa garazom
 
U bre ljudi ala ste se vi zadojili..

Naravno da je kvalitet zgrada u Belvilu bolji od bilo kod starog NBG bloka, pa novije su od 20 godina pa navise, hidroizolacija, toplotna izolacija, itd su nemerljivi. Ja sam siguran da su i stanovi i sada bar 300-500 evra skuplji od savskih blokova, a kako i ne bi bili, pola onih zgrada je stiglo za renoviranje, a sa sadasnjim zakonodavstvom, to se skoro nece desiti. Dodatno, naravno da je samo deo okrenut garazi i deo je uz tramvajske sine.

Sa druge stane, urbanisticki ne moze da stane na crtu rekao bih ni 60-im blokovima. Evo ja sam vise puta stajao u Belvilu i reci da nije pretesno zaista nije umesno, kao ni tvrditi da ima zelenila. Ajde nada je da ce narasti, ali na najvecem delu bloka nema gde zbog podzemnih garaza. Ja sam pre 5 godina kupio stan u 44 bloku po slicnoj ceni i verovali ili ne i pored gubitka vrednosti, ja ni malo ne zalim.

Nego ovo sto se raspravlja i sto me privuklo temi - depo na NBG je generalno optimalno postavljen depo. stambeni blok je prakticno sada samo na jednom uglu i nije razlog za uklanjanje istog. Depoi i u Zemuni i Karaburmi su na mnogo gorim mestima po lokalce (nema bulevara izmedju) i oni mnogo duze stoje na zulju prvim komsijama i ako bude skorije nekih akcija za pomeranje depoa, nesto verujem da ce pre njih pomeriti. Naravno ovo se nece desiti u sledecih par decenija. Jedino ako bi se pojavio neko i kupio depo na NBG od GSP-a za neke masne pare, sto mi je mala sansa obzirom da se naslanja na prugu i nije toliko bas atraktivan plac.

Neka vam stave ove bukobrane i mislim da bi to sigurno pomoglo bar delom. U svakom slucaju bukobrane su trebali staviti jos pre vise decenija na zeleznicku prugu. Sto se tice zagadjenja vec za par godina ce svi autobusi biti EURO5,6, tako da ovde ne bih puno brinuo. I dalje je 10x nezdravije ziveti u centru grada nego u Belvilu ili drugde na NBG. E sada, sto je kvalitet vazduha svuda krs to ne mozemo da promenimo dok se znacajno ne podmladi vozni park i ne ukinu individualne kotlarnice (sa cime NBG nema problema).

Erysimum Cheiri":16wq7rqj je napisao(la):
Ne znam, mene vrućina ne smara uopšte i ne primećujem je skoro uopšte (klima na poslu, klima kod kuće, klima u kolima, kola u garaži i na poslu i kod kuće), ali generalno smaraju postovi tipa "e o tome sam ja govorio još pre x godina, sada ću da vam to iskopam iz naftalina i pokažem kako sam bio pametan i tada".
A ovo spustanje - dolazim klimatizovanim kolima na posao, klima mi u kuci, klima mi na poslu, to mozete komotno da ostavite za nadmetanje kolegama sa tog istog posla kojima taj pristup nesto znaci.
Veci broj ljudi na ovom forumu je tu sto ih zanima i istovremeno nervira stanje celog ili delova grada, a obzirom da je vase naselje jedno od novijih i vecih, naravno da i neki koji nisu stanovnici citaju postove. Znas koliko ih dotice tvoja finansijska situacija.
 
ja volim kad su kuće od čokolade a prozori od marmelade i tako je kod mene u kraju!

u belvilu su čuo sam u zidove metali i k*kaina pa oni pišu svašta!!

sad se žale na buku a šta su mislili da će autobusi da ispuštaju malu noćnu muziku i da miriše kao to njihovo cveće što se zgrade tako zovu!
 
Petar43":o4y3qygf je napisao(la):
Kako te ne mrzi da gubis vreme na naselje u kome ne zivis ...jel neko od vas troje zivi u naselju pa je tako dobro upoznat..

Без обзира да ли неки форумаш живи у Белвилу или не, итекако га је брига и треба да га занима прича око измештања гараже јер би се евентуално измештање вршило о трошку свих пореских обвезника Београда, тј. финансирало би се о трошку свих нас а измештање би изискивало изузетно велике трошкове којих Београд нема.

Факат је да депо није планиран за измештање у дугорочним оквирним плановима и чак шта више, планирано је проширење за ЛРТ депо. Такође је факат да су купци станова у Белвилу знали за депо и да сада немају права да траже новац свих нас јер су се зај**** у прорачуну.

Белвил је недовољно добро урбанистички пројектован. Уз комуналне комплексе типа депо ГСП се планирају пословне зграде јер као што неко написа, оне живе у време када у депоу нема буке а када има, тада су зграде празне. Пословне зграде се пројектују да служе и као букобрани и од буке штите стамбене комплексе. А Белвил је испланиран само делимично по том принципу. Од буке са стране Јурија Гагарина штите га Једро, Делта сити и пословна ламела на десном ћошку. Међутим, и зграда до депоа је морала бити пословна из горе наведених разлога, а није јер је у датом моменту инвеститор проценио да ће више да заради на стамбеном фонду.
 
stf":brq9cnob je napisao(la):
Petar43":brq9cnob je napisao(la):
Kako te ne mrzi da gubis vreme na naselje u kome ne zivis ...jel neko od vas troje zivi u naselju pa je tako dobro upoznat..

Без обзира да ли неки форумаш живи у Белвилу или не, итекако га је брига и треба да га занима прича око измештања гараже јер би се евентуално измештање вршило о трошку свих пореских обвезника Београда, тј. финансирало би се о трошку свих нас а измештање би изискивало изузетно велике трошкове којих Београд нема.

Факат је да депо није планиран за измештање у дугорочним оквирним плановима и чак шта више, планирано је проширење за ЛРТ депо. Такође је факат да су купци станова у Белвилу знали за депо и да сада немају права да траже новац свих нас јер су се зај**** у прорачуну.

Белвил је недовољно добро урбанистички пројектован. Уз комуналне комплексе типа депо ГСП се планирају пословне зграде јер као што неко написа, оне живе у време када у депоу нема буке а када има, тада су зграде празне. Пословне зграде се пројектују да служе и као букобрани и од буке штите стамбене комплексе. А Белвил је испланиран само делимично по том принципу. Од буке са стране Јурија Гагарина штите га Једро, Делта сити и пословна ламела на десном ћошку. Међутим, и зграда до депоа је морала бити пословна из горе наведених разлога, а није јер је у датом моменту инвеститор проценио да ће више да заради на стамбеном фонду.

Nemam ja problema kada to neko radi dobronamerno, samo ako procitas postove, i jednih i drugih, videces da svako od njih vuce na svoju stranu i jedni vrlo maliciozno a drugi vrlo lepo, rekao bih i preterano agresivno zagovaraju zivot u Belvilu. Kada sam kupovao stan prosao sam kroz ovaj forum i vec sam ih tada primetio, I JEDNE I DRUGE :)..cuj neke od njih briga sto su posadili ovo cvece a ne ovo, sto je ovo onako a nije onako . KAko bilo ti si dao argument sa kojim inzenjerski mogu da se slozim da je neko trcao za profitom a opet u Beogradu nema idealno arhitektonski uredjenog naselja. Voleop bi da mi navedes jedno. Mi smo i kao drustvo u ozbiljno zaostalom kapitalistickom ne uredjenom sistemu i naravno da je profit vlasnicima najbitniji, na zalost. Naselje je napravljeno, zivi, nije lose, nije idealno i naravno da treba da se bori za sebe, to je legitimno pravo. U nasoj zemlji se pare silno razbacuju npr na firme u stecaju, fudbalske timove kojima se baca novac u ruke dok polovina skola nema wc-e u Srbiji, itd pa nisam primetio da dusebrznici su krenuli o tome da se brinu. Mene zanimaju realni problemi i predlozi sta je moguce uraditi. Ako cemo o resenju : drvored izmedju ...mislim kada su mogli platane da guraju na bulevar mogu i ovde ....a o bukobranima ...mislim da je to nesto normalno sto je GSP/GSB trebalo da uradi i pre izgradnje naselja jer svoju buku (koja je polutant) trebaju da drze gde treba. Zeleznice Srbije su to odavno trebale da urade svuda gde prolazi voz...Uh ovim postom mislim da sam sada iznervirao ...cek da vidim...Zvezdase, Partizanovce, prodaju u Belvilu, Prodaju West 65, ovog novog sto grade pored Belvila, sto kada ih nazoves da pitas nemaju ni informaciju, itd. Ali dobro tako je to kod nas.
 
Petar43":3m6130uz je napisao(la):
a opet u Beogradu nema idealno arhitektonski uredjenog naselja. Voleop bi da mi navedes jedno.
Cerak Vinogradi savrseno urbanisticki i arhitektonski postavljeno naselje puno zelenila koje belvil videti nece nikada, mada i Vidikovac je pod ruku sa Cerakom.
 
Igor":1ik49jb8 je napisao(la):
Petar43":1ik49jb8 je napisao(la):
a opet u Beogradu nema idealno arhitektonski uredjenog naselja. Voleop bi da mi navedes jedno.
Cerak Vinogradi savrseno urbanisticki i arhitektonski postavljeno naselje puno zelenila koje belvil videti nece nikada, mada i Vidikovac je pod ruku sa Cerakom.


Ziveo sam tamo, u pravu si spolja gledano je odlicno zamisljeno i mislim da je dobilo cak neku nagradu ako se ne varam davno ali ima i ono svojih mana... u unutrasnjosti stanova naprimer, vrlo cesto katastrofalno reseno, stanari su nemajuci prilaze do zgrada od parkinga koji su okolo probili puteve ili iskristili pesacke staze, tak da sto covek zamisli drugi uspeju da upropaste, inace je ono i dokaz da bez organizovanog odrzavanja nije moguce funkcionisati u Srbiji ida ostane nedevastirano.
 
Imas pravo kada je odrzavanje u pitanju to je bolja mnogih naselja gde je belvil napravio pomak u startu. Mada ako cemo pravo ni ta dobra naselja koja sam pomenuo nisu bila takva ranije nego je nekultura i bahatost usla medju svet i zato se doslo do toga da se parkira na zelenim povrsinama i sl. Ali jedna je cinjenica da belvil nikada nece moci po ambijentu prici Ceraku koga sam uzeo za primer a bogami ni mnoga druga bg naselja. Srecom je postavka terena takva da je parking na obodu stambenog dela pa tek na po kojem mestu su uspeli sa kolima da se uguraju ali setnja i sam zivot i opsluzenost naselja je gotovo idealna.
 
Petar43":2aued1wg je napisao(la):
Jel ovaj Relja malo nije normalan...mislim ovo nije vredjanje samo je konstatacija pa samim tim nije ni govor mrznje hahah, cisto moja procena na osnovu ''zescenja'' preko postova. Covece gde ti zivis i u kom si ti svetu, o'ladi malo. Kako te ne mrzi da gubis vreme na naselje u kome ne zivis. .....

Procena ti je pogrešna, tako je kada čitaš površno i polovično. Ja priznajem grešku što sam potrošio vreme da diskutujem sa nekim ko je na nivou malog deteta.
Već sam napisao: ako se vama sviđa - onda OK. Niti "mrzim" vaš kraj (pomalo detinjast pogled na svet), niti sam komentarisao garaže, property management, kafiće, izolaciju isl. Samo i jedino: objekte koji su se tu nalazili pre izgradnje naselja za koje verujem da degradiraju stanovanje. Kome to ne smeta, drago mi je što je našao mesto gde će da svije svoje gnezdo.
Prijatno.
 
Cerak vinogradi su sjajno naselje, mene tamo odusevljavaju cetinari, pogled i cist vazduh, klima drugacija nego u ostatku grada, i to bi bilo to, instalacije, sve je staro, zatim daljina je do trznog centra, daljina od Save, nema garazu a za mene ostaviti napolju 2 automobila koja vrede kao 2 stana na ceraku nije opcija.
 
Na starom ceraku su recimo manje zgradice sa garazama ;)
 
Daaaa, naročito je stari Cerak super. Imaju li te zgradice centralno grejanje?
 
Prvo nije tačno da se buka čuje samo u zgradama koje su najbliže gpsu.Čuje se i u Ljubičici konkretno. Majstor kad ne bi svirnuo kad izlazi kroz onu njihovu rampu ne bi živ ostao ali daj bar da se to više reši.
I to što se kao niko nigde ne žali na gsp depoe pa to je bre žalosno. Pa da li je moguće da su ljudi toliko otupeli ili šta već da nesmeju bre da kažu barem sebi u ogledalo da su ugroženi i da imaju ozbiljan problem. I ovi što komentarišu kako belvilovcima sve smeta pa to je tek bre sramota. Kao što je sramota ona Dunavska ulica sa sve grobljima od trolejbusa. Kao benzinske pumpe u samom centru grada koje su vrlo praktične dok prva od njih ne odleti u vazduh i ubije ko zna koliko nas običnih ljudi. A onda ćete svi da shvatite koliko su bili "razmaženi" oni belvilovci kad su tražili preseljenje depoa. Ali polako dragi moji sugradjani komentatori. Znate kako kažu beba dok ne zaplače majka ga neće nahraniti. Dokle god ćutite znači da vam ništa ne fali. Pa gde bre vi to živite bre kad vam je sve potaman i ništa vam ne fali?
 
Sister":2mitjieq je napisao(la):
Daaaa, naročito je stari Cerak super. Imaju li te zgradice centralno grejanje?
Malo offujemo ali ok pricamo o razlicitim konceptima zivljenja a belvil davno bese zavrsen.

Nazalost nemaju centralno grejanje ali je veci deo zgrada uveo grejanje na gas kao alternativu toplani.
 
@Sister

Što uporedi blok 24 sa vašim blokom 67 (Belville)? Ne znam u kojoj strukturi stana si živela ili si se možda uselila u neki stan u tom bloku koji je "pametni prethodni vlasnik" pregradio, "dogradio, izgradio", unazadio. Ako dozvoljavaš da postavim pitanje ili si to na brzinu napisala?
 
Kartograf":2prk1nat je napisao(la):
Često sam u stanovima u belvilu.

"odvratno, tuzno, ruzno, jadno i krs " (prim.kvotera, ne skvotera vec onog koji je citirao post)

Ima na desetine boljih mesta za život u BG.
:lool:

Objasni onda kako najodvratnije i najgore mesto u za zivot ima najvecu rentu u gradu po m2?

Neverovatno je kako i 5 godina nakon zavrsetka izgradnje blok izaziva ogromnu kolicinu paznje.

U stvari i nije, za dobrim konjem prasina se dize! :grand:
 
Mair":27mb8bgt je napisao(la):
Što uporedi blok 24 sa vašim blokom 67 (Belville)?
Mogu ja umesto Lily? Mogu :)

Zato sto je u vreme pocetka prodaje, pa i dugo nakon toga, cena 20 godina starih krseva u bloku 24 bica 20 do 30 % iznad cene Belvila. Zato sto je svoj krs u bloku 24 dobila vise para po m2 nego sto je platila Belvil.

Igore, Cerak je bio i bice bogu iza nogu, ne moze se nikako porediti sa NBG. Zapeli ste za zelenilo ko da se hranite njime, svaka cast onome ko u danasnje vreme ima vremena (al' ga srocih) da provodi vreme u parkovima i da to jos donosi satisfakciju.
 
Kako reče kolega cena stanova za izdavanje je izuzetno visoka za jedno "radničko naselje" kako ga neko nazvao. Pitam se samo zašto i pored te cene belvil smatraju nekim izrodom, trinaestim prasetom, crnom ovcom? Zašto ljudi toliko plaćaju da žive a to baš toliko ne valja, e to mi nije jasno uopšte. Znate to je krš gradnja ali evo vam 400 evra za dvosoban stan.
 
Igore, sta vrede garazice na starom ceraku kad treba da pesacis do stana, dok pada sneg, po snegu, da cistis kola, i kad nema obezbedjenje ta garaza, a opste je poznato da je lakse ukrasti auto iz garaze nego na parkingu.

Ocigledno nisi bio u Belvilu, pa poredis babe i zabe, iz garaze imas 2 lifta, koji rade i kad nema struje, a garaza je osvetljena sa obezbedjenjem i kamerama, tako da ne moram moliti boga da ljubomorni komsija ne ogrebe automobil kljucevima ili da vulkanizeri prave sebi posao po parkinzima.
 
@Jojica Naravno da sam bio u Belvilu i pre nego sto se bilo ko uselio.

@Nevenkovic realtivizujes poentu koju sam izneo a to je razlika u urbanistickom pristupu Ceraka i novih naselja u ovom slucaju Belvila i lokacije je tesko porediti ali zelenilo svakako mozemo porediti kao nesto sto je plod projekta ne lokacije. Neko je odabrao beton a neko ipak vise voli prirodnije okruzenje.

Kao sto je sabracajna kamera pomenuo od Jablanicke pa na dalje sve male zgradice imaju garaze sa pristupom iz same zgrade ;)

Cerak, vreme putovanja autobusom do zelenog venca okruglo 25-30min zavisi ko vozi. Kolima maks 15-20min Razlika od vaseg zamisljenog centra sveta u Belvilu koji nije i nece biti centar do pravog centra grada u prevozu je po mojoj proceni nekih 10 minuta.

Tri vrtica od toga jedan nov i jedna velika osnovna skola, VMC, Veliki Maksi naravno vise str, velika vidikovacka pijaca, tzv. tc vidikovac za neke osnovne potrebe tog tipa uskoro novi vero u zarkovu, koga zanima mc donalds takodje u kraju. Pominjes reku. Ni ona nije tako daleko pre svega ada na 15-20min autobusom kolima svakako manje

imag0106.jpg


imag0107.jpg


imag0108.jpg


imag0110.jpg


imag0111.jpg


Belvil nikada nece ovako izgledati prijatno za zivot ;) ali i to je stvar izbora i to postujem ;)
 
Mair":1e7idprj je napisao(la):
@Sister

Što uporedi blok 24 sa vašim blokom 67 (Belville)? Ne znam u kojoj strukturi stana si živela ili si se možda uselila u neki stan u tom bloku koji je "pametni prethodni vlasnik" pregradio, "dogradio, izgradio", unazadio. Ako dozvoljavaš da postavim pitanje ili si to na brzinu napisala?


U blok 24 sam se uselila u januaru 1989. godine, potpuno nov, tek izgrađen 4s stan, na 4. spratu od ukupno 5. Tu sam živela do preseljenja u Belvil, u decembru 2009. Blok 24, ocena 1, Belvil ocena 5. Po svim tačkama. Izolacija, ne postoji, ni vertikalna, ni horizontalna, jedni drugima smo živeli u stanovima. Apsolutno sve se čuje. Stojim ispred ulaza u zgradu, na travnjaku i čujem kako neko kija u mom stanu. Šta još da kažem? Fušeraja koliko hoćeš, plafoni za 10 cm niži od ovih ovde, o keramici i sanitarijama nije potrebno valjda da govorim. Ili je potrebno. U Bloku 24 su sanitarije postavljali ljudi koji nisu bili majstori, već priučene osobe, to smo saznali kasnije. Komšiji ispod nas plavilo iz našeg kupatila. Dođe majstor i ustanovi da su cevi ispod kade samo stavljene jedna do druge, nedostaje ona treća koja drži taj spoj. Pa je onda pošto je bilo nepristupačno majstor stavio neku smesu na taj spoj da se voda više ne iliva. Oba ventila ispod lavaboa prvo nisu bila zategnuta kako treba, a posle pola godine puko ventil i opet poplava u stanu. Dalje, naišla kiša i vetar i nakvasio se ceo zid dnevne sobe. Ispostavio se da treba fasada da se sredi, nisu hteli ljudi da plate iz svog džepa, pa smo bajali ...Uhhhh, ma dosta ti je.
 
Igor":1a3jgup3 je napisao(la):
Sister":1a3jgup3 je napisao(la):
Daaaa, naročito je stari Cerak super. Imaju li te zgradice centralno grejanje?
Malo offujemo ali ok pricamo o razlicitim konceptima zivljenja a belvil davno bese zavrsen.

Nazalost nemaju centralno grejanje ali je veci deo zgrada uveo grejanje na gas kao alternativu toplani.


Igore, ozbiljno, jesi li ikada plaćao grejanje na gas?? Ne treba ti veća globa osim te.

A što se tiče ovih lepih fotki, pitaš li se koliko je neprijatno vraćati se kući malo kasnije uveče kroz sve ove žive ograde, uske stazice i svakojako zelenilo? A automobil ostavljaš na obodu naselja, zar ne? Mislim, nešto može da izgleda lepo ali je nepraktično.
 
Nevenkovic":2l3nhyuc je napisao(la):
Kartograf":2l3nhyuc je napisao(la):
Često sam u stanovima u belvilu.

"odvratno, tuzno, ruzno, jadno i krs " (prim.kvotera, ne skvotera vec onog koji je citirao post)

Ima na desetine boljih mesta za život u BG.
:lool:

Objasni onda kako najodvratnije i najgore mesto u za zivot ima najvecu rentu u gradu po m2?

Neverovatno je kako i 5 godina nakon zavrsetka izgradnje blok izaziva ogromnu kolicinu paznje.

U stvari i nije, za dobrim konjem prasina se dize! :grand:

Samo ću reći da nigde i nikad nisam rekao da je Belville najodvratnije i najgore mesto za život.

Je*i ga. Ako ovo ostalo što si napisao ne kapiraš i sam, onda ti je baš tamo mesto, kako si već i izabrao.
 
Ja nemam grejanje na gas komsije imaju a koliko sam shvatio ispostavilo se kao ne bas sjajna investicija i ako je sa pocetka 2000-ih zvucalo ok. Nisam siguran koja je cenovna razlika placanja par meseci gasa za radijatore i ostatak godine za toplu vodu umesto bojlera u odnosu na veci celogodisnji infostan negde samo grejanje a negde i topla voda kao recimo bas na Cerak Vinogradi
 
Vrh