Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Exactly ;) Em taj deo ima bg voz,ump i siroke bulevare sa dobrim javnim prevozom,malo puno bi bilo i metro pre 3-4 linije tamo 2050. dok bude vec ljudska baza na mesecu :D
 
Sister":zyim3wtr je napisao(la):
majk":zyim3wtr je napisao(la):
Erysimum Cheiri":zyim3wtr je napisao(la):
hm, po ovome ispada da je Belvil bio bolja ponuda. Kvadrat u izgradnji je bio 1600 eura (+PDV), a parking je bio opcija i svakako nikada nije kostao 14000 eura (lol) ...

Kada su zgrade bile gotove i useljive cena je bila 2000 eura +PDV, a parking je bio i dalje opcija.

Sada je valjda 1600 eura + PDV za vece stanove i spoljno parking mesto je besplatno, a podzemno parking mesto se placa oko 5000 eura...

Prica o parking mestu od 14000 eura u W65 je smesna - to je klasicno klepanje po usima - ja sam za malo vise para u Belvilu kupio garazu od 18 kvadrata...

Srecan vam pad cena :)

Salu na stranu - ono sto jeste palo su cene polovnih stanova, pa je sada moguce naci stan star manje od deset godina na NBG po ceni ispod 1500 eura.
A kada je to u belvilu bio kvadrat 1600e?Ljudi,nemojte siriti pogresne i netacne informacije!Cisto da se zna,cena za zaposlene je bila 1750e+pdv,a pocetna cena u slobodnoj prodaji 1850e+pdv=1998e!!!O kojih to 1600e pricas?
I jos jednu stvar si zaboravio,a to je da ti se u belvilu terasa racunala po punoj ceni,znaci cena m2 terase ista kao i cena m2 stana,a u W65 terasa je 50% cene m2 stana.
A posto vec pravis neka poredjenja,ako bi racunao m2 terase u W65 po ceni m2 stana onda je cena 1700e sa PDV-om!I koja opcija je tu povoljnija,1700e ili 2000e?
I da li sad cene padaju ili ne?
Cena u Belvilu je, ovde je to neko izneo na forum, nisam proverila jer me ne zanima - ZA VELIKE STANOVE (to su oni 3s i 3.5 s i4.s ) preko 100 kvm, sada pala kao na 1.600 plus gratis parking. Za sve ostale stanove cena je pala na 1850+PDV. Snizene su i cene garaza i parking mesta.

Tokom 2008. kada je najveci deo nas kupovao, cena je bila 1950+ODV, ukupno 2106 evra po kvadratu. Cena garaznog mesta u podzemnoj garazi je bila 8.300 evra nepunih.

Pre tog perioda, racuna se kao ranija faza gradnje, bila je 1850 bez PDV. I culo se za zaposlene da je bilo nesto nize, da li zbog toga sto su zaposleni u kompaniji ili sto su prvi imali priliku da rezervisu stanove, pre svih, sto znaci u jos ranijoj fazi gradnji.


Koliko sam razaznala iz tvog posta, ti si izracunao da je WEST65 bolji u svojoj ponudi jer terase racuna upola. Velika usteda mi je pri ceni od 14.000 za garazno mesto koje moras da kupis!!! Pa to prosto znaci da na cenu stana dodaj jos tih 14 hiljadarki.

A cene WEST65 koje sam navela su prave i dobijene telefonski direktno od njih. Znaci 1850 sada na samom pocetku gradnje, ili 1970 na kraju za godinu i nesto dana plus obavezna garaza!

Niko ne siri dezinformacije.
Sama si rekla da si stan placala 2106e!U kvadraturu ti je 100% usla i terasa!

1.W65 je 1850e,i onda ti meni reci sta je povoljnije?
Garazno mesto u W65 svakako je skuplje,i tu je razlika 5700e u korist belvila! A razlika po kvadratu ispada 256e*80m2=20.480e

20.480e-5700e=14.780e!!!!

2.Sad mi objasni gde su stanovi na vecoj ceni:U soliterima od 13 spretova kao sto je kod vas ili u zgradama od 5-7 spratova?

3.Nemam nikakvo lose misljenje o vasem naselju,ali zapitajte se kad je sve vec tako krasno i bajno zbog cega vam je i dalje 50% stanova i 70% lokala neprodato?
Cena je sad malo prihvatljivija ali koliko znam i dalje nema navale!

A za ostale koji porede lokacije,prvo sklonite romvil,pa nakon toga garazu GSPa,e onda mozemo da pricamo,i naravno pod uslovom da vam autobuska stanica ne bude u komsiluku!
 
malo ti je argumentacija losha - ma koliko belvil bio losh ili dobar, on kosta toliko koliko kosta, a posto smo trenutno u mozda najgoroj ekonomskoj situaciji u poslednjih deset, 12 godina, narod jednostavno nema para
 
Erysimum Cheiri":3vz1olmn je napisao(la):
Naziv prostorijeP (m2)
Ulaz 3.17
Dnevni boravak 22.44
Kuhinja 5.96
Degažman 1.77
Spavaća soba 12.45
Kupatilo 6.43
Terasa 9.36
UKUPNO : 61.58
Opcije plaćanja
1. Plaćanje 100% avans: 105.265 €
2. Plaćanje u 3 rate (6 meseci): 107.541 €
3. 15% avans, ostatak po tehničkom prijemu: 112.093 €
* PDV uračunat u cenu; prilikom kupovine stana obavezno je kupiti jedno parking mesto u podzemnoj garaži unutar kompleksa po ceni od 14.000 €

Na cenu, dakle, treba dodati i parking mesto (14000 eura) i to mu izadje onda oko 2000 eura za stan u izgradnji uz 100% avansa (to se onda vise ne zove avans, ali nema veze...). Kao datum zavrsetka figurira 2012 godina...

U varijanti sa 15% avansa kvadrat izadje 2050 eura i to opet u izgradnji.

Koliko meni deluje ovo je zapravo skuplje ili u najboljem slucaju isto (ako se doda podzemno parking mesto) kao cena po kojoj se prodavao Belvil u izgradnji (hvala na ispravci, 1750 plus PDV)... Pri tome je prica kod Belvila bila fleksibilnija, jer te niko nije ucenjivao da kupis parking mesto, a i cena parking mesta je bila znatno povoljnija (da ne pricam koji je odnos cena sada).

Sada neka mi neko objasni kako je na primeru W65 izveo zakljucak da cene padaju? Nekome ovde matematika, za razliku od praznih-prica, nije jaca strana...

Ne bih polemisao oko vozova koji ce da prolaze u nivou 2. sprata zgrade, UMP saboracajnice koja ce kao npr. u Bloku 23, da se prisloni direktno na dvorisnu parcelu zgrade itd... E, sada ako neko misli da su mu Hansgrohe sanitarije dovoljna kompenzacija za voz i UMP - onda OK, mada je to tema za drugi topic.
Ajde da malo racunamo,posto nam to ocigledno ne ide najbolje.

Prvo,cena za belvil od 1750e+PDV je bila povlascena cena pa nije uporediva!Ako vec pravis poredjenje kreni od AVANSNE cene od 1850e+PDV=1998e,cene koju si morao platiti jedno 1.5g pre useljenja.Cena kvadrata grejne povrsine u W65 je 1850e a terase 925e,za razliku od belvila gde si kvadrat terase placao po punoj ceni,t.j.po ceni kvadrata stana.

1.Cena terse belvil 1998-925Ew65=1073e

2.Cena grejne povrsine belvil 1998-1850eW65=148e

3.Cena garaznog mesta belvil 8300e-14000eW65=5700e

Da bih ti slikovito objasnio,posto ti pominjes neku cenu od 2000e koja nema veze s vezom,uzmi cenu stana u W65 i podeli sa ukupnom kvadraturom,i dobices okvirnu cifru od 1700e po m2,ista formula se primenjivala i u prodaji belvila!
Za primer uzmi stan od 80m2,dodaj garazu od 14.000e i opet je jeftinije nekih 10.000e, i uz to dobijes gratis garazno mesto.Ako uzmemo opciju da si ga kupio prilikom kupovine stana ta razlika je veca i iznosi nesto manje od 19.000e!

Pored svega toga,bar tako pise na sajtu,,u W65 dobijas aluminijumsku stolariju,ne PVC,centralnu klimatizaciju i grejanje,nema unutrasnjih jedinica i radijatora po sobama,centralnu toplu vodu,bez bojlera u kupatilu,el.tendu na tersi,znaci jedno tri klase bolju pricu!


I ti sad tvrdis da nema pada cena?!Najbolje bi bilo da stan oglasis u prodaju pa da nam javis najbolju ponudu!!Trenutno ne bih licitirao,miskovic je vec reagovao,za pocetak korigovao 20%!!Jel to pad ili ne?!

Nemam nikakve veze ni sa jednim naseljem,samo ne volim da mi neko plasira netacne informacije bazirane na sopstvenim zeljama a ne na osnovu cinjenica!
Mogao bih jos da pisem ali mislim da ja dosta.Pozdrav!
 
Ja ne znam umes li ti da citas, ali upravo to sam i uradio gore u jednom od prethodnih postova - imas ukupnu cenu stana i kvadraturu. Na to dodaj 14k eura koliko kosta garazno mesto, a koje MORAS da kupis i dobijas bruto cenu stana (dakle sa PDV-om i svim skrivenim troskovima). Onda to podeli sa kvadraturom i dobijas 2050 eura za 15% avansa. 2050 eura je i dalje cena za stan u izgradnji, jer tamo jos nije bacena ni lopata betona vec samo kopaju i buse - dakle daleko su od zavrsetka.

Ne znam odakle ti 1700 eura, ali u krajnjoj liniji nije ni bitno, niti me mnogo zanima - ako ti kupujes stan i ubedjen si da placas tu cenu, zadovoljan si time - to je jedino vazno... Samo razmisli da li je realno da, ako sada kosta 2050 eura u izgradnji, da ce kasnije kostati 2500 kada bude gotov stan ili su obe cene nerealne i ici ce dole...

Blago prodavcima.

Jedino sto je dobro kod W65 po pitanju cene je sto su malo realniji nego u Belvilu, pa cena blago opada sa povecanjem kvadrature stana - sto nema veze sa padom cena, vec sa zdravom logikom.
 
Prenaglasavas sve skupa. Ne ulazim u polemiku oko toga, jer ni meni niko nije solio pamet sta i gde da kupim. Nikada ne bih dala toliki novac za parking mesto u podzemnoj garazi, mislim da ono jedino to mogu da tvrdim.

Zasto mene, ili nas pitas o tome zasto nisu prodati svi stanovi u Belvilu?
Ili kako ja to da iseljavam cigane, koji mi, da budem skroz na skroz jasna, uopste ne smetaju kada ne bi dimili. Oni i tako ne mogu tu ostati doveka.

Srela sam mnoge ljude i pre nego sto smo se uselili, neke koji su radili na gradilistu npr, ili cuvare, i svi listom su rekli da ne bi ovde ziveli nip[osto. Jedan je bio iz Brace Jerkovic. Tamo ima mnogo zelenila, covek navikao na to, stari komsiluk, njegov zivot.....

Zbog toga sto je Belvil gradila firma u vlasnistvu Miskovica, bilo je toliko zluradih i netacnih prica u gradu, KAO NI O KOME DO SADA! POCEV OD TOGA DA JE SVE POD HIPOTEKOM, DA NAM INVESTICIJA NIJE SIGURNA, DA JE SVE NAPRAVLJENO IZRAZITO NEKVALITETNO I TE PRICE SU KOLALE I KOLALE GRADOM.....LJUDI SE PLASE. iSTOVREMENO, POSTOJE INVESTITORI I NASLEJA POLUZAVRSENA I DESETINE HILJADA OJADJENIH, ALI NEKAKO NEMAM UTISAK DA JE NA SVA ZVONA BILO O TOME.

I zasto pocinjes pricu "kada je sve tako savrseno u Belvilu...", to vec govori o tvom apriori stavu koji nije pozitivan.
Svako neka izabere za sebe sto smatra da mu odgovara. Ja sam izabrala, zadovoljna sam kako sam investirala svoj novac, sve sam uknjizila, nisam izgubila i objasnila sam vec zasto.....kako da pricam drugacije kad je tako??!

I u stvari me ali zaista ta tema ne interesuje, samo obratio si mi se, pa da odgovorim. Za mene ta tema vise ne postoji.
 
Danas

136561_pozar-barake-nbg2_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/249988/Sest-baraka-u-blizini-Belvila-izgorelo-u-pozaru
 
vrachar":22qp3mek je napisao(la):
Bulevarac":22qp3mek je napisao(la):
Cene na Crvenom krstu su isle u ona luda vremena i do 2.4k eura, i ladno su pojedinci placali te cene. Prodaja je stala svuda, i sada na istim lokacijama nude za 1.9k-2k.
Isle su tada cene i preko 3,5 somica na Krstu i oko Hrama. Sada se novi stanovi jedva prodaju za 1.500-1.800.

Doduse, znatno je opao i kvalitet gradnje. Ivestitori znaju da ce tesko ostvariti profit i stede na svemu. Zgrade koje su zavrsene u proteklih godinu dana i one koje su sada pri kraju kvalitetom su na nivou Belvila a cesto i mnogo mnogo gore.
Izvini,ali ovakve nebuloze nisam mogao da ostavim bez komentara.A istina je sledeca,bar onu koju ja znam,a znam je iz prve ruke.Reci da je cena za lokacije oko Krsta i Hrama krajem 2008 bila uobicajenih 3.500 evra/m2,jednostavno receno nije tacna.Da je bilo pojedinacnih slucajeva tih cena,to je tacno,ali tih cena za lokacije oko Hrama imas i danas,ali nisu uobicajene,kao sto to nisu bile ni tada.
Jos veca nebuloza je da se danas na tim lokacijama "novi stanovi jedva prodaju za 1.500-1.800" je ,pa sta reci nego ha,ha,ha!
Dakle,cene oko Hrama,Neimar,pasino brdo i sl. su 2008 bile 2200-2600 evra/m2,pricam o novim,legalnim,kvalitetnim stanovima.Danas 2011,su tu cene nize za nekih 10-20% i krecu se 2000-2400 evra/m2 i neeema dobrog stana na tim lokacijama za nizu cenu,prijatelju moj!Opet kazem,znam jer pricam iz prve ruke,prodao sam stari veliki stan na Vracaru sredinom 2008. i u pocetku nisam hteo da kupim 2 manja,ali sam prosle godine resio da krenem u kupovinu i jos nisam nasao dobar mali stan ni za 1900evra/m2,a kamoli tvojih ,ponavljam,nebuloznih 1500-1800 evra/m2!
Ima stanova po ovoj tvojoj cifri na ovim lokacijama,ali oni su od atributa"dobar,nov,legalan" daleko ,kao Crvena Zvezda od titule u fudbalu ove godine,posle vecerasnjeg poraza od grobara!
Moj savet,nemoj da nasedas na novinarske tekstove rekla-kazala i sl,vec probaj da nadjes licno dobar stan na ovim lokacijama,pa ces da vidis surovu realnost za kupca,koja se nije drasticno pomerila od te 2008 osim sto su cene sisle ,kao sto sam rekao ,nekih prosecno 15ak %,ali to je daleko od drasticnog poboljsanja,jer se broj kvalitetne novogradnje drasticno smanjio u odnodu na tu 2008.
pozdrav
 
Prvo pa musko, ha :laugh:

Elem, ne znam koliko si upucen u pitanja ril estejta i u kom delu grada zivis, no ja jesam sa Vracara i poprilicno sam upucen u pitanja investitorske gradnje. Za pocetak procitaj post pa ces videti da sam napisao kako se cena kretala do 3.500 Era po kvadratu, a ne da je u pitanju "oubicajna" cena. U nekim zgradama svrstane pod tzv. super luksuznu kategoriju kvadrat se prodavao i za 4.000 Evra nomilanlno.

Ako te zanima kako se se danas krecu cene na Neimaru, malo okreni oglase pa ces i sam videti da je sve palo ispod 2.000 i to u zavrsnoj fazi. Poznajem nekoliko investitora koji se muce da prodaju stanove po 1.600 za kvm. Radi se o stanovima kvadrature vece od 50 kvadrata, dok za one manje cena retko prelazi 1.800.

Moj savet tebi bio bi da za pocetak procitas pre nego sto pocnes da repliciras, a ako vec kupujes stan, odradi malo ozbiljniji posao u potrazi posto je u pitanju ozbiljna investicija ;)
 
vucko":1xai6gn6 je napisao(la):
Pa koliko ih je jos ostalo, tih baraka mislim?

A svaka insinuacija da im neko drugi podmece pozar nema veze s mozgom....to tvrdim 100 posto sam sigurna!

Sinoc dok je kuljao neopisivo crni i gust dim i to onako odjednom, kao nikada do sada, Romi su ladno setali belvilom, i to i deca i stariji, i obilazili kontejnere....bez imalo nervoze....pa valjda bi potrcali nazad da provere svoje, da im je to neko sa strane uradio!

Sami oni to rade, da bi im vec nesto dali kao smestaj, ili novac.....i meni iskreno nije jasno zasto Djilas nesto ne preduzme....
 
koliko god baraka da izgori naprave nove za pola sata. od kartona, najlona i koječega. i meni nije jasno zašto se ništa ne preduzima. pa zamislite taj hotel holidey in što je neko došo uložio ogromne pare i sad ko će da m dođe tu zbog cigana.


e sad predložio bi da se otvori posebna tema vezana za cene stanova a da se ova koristi isključivo za pisanje u vezi sa dešavanjima u belvilu.

ovde ima mnogo hejtera koji aktivni ovde isključivo pljujući po ceni kvadrata u belvilu. mislim da je cena kvvadrata prežvakana mnogo puta do sada i nema se šta novo reći o tome.
 
Ni meni nije jasno kako vama nije jasno zašto gore požari i nije mi jasno kako vam nije jasno zašto niko ništa ozbiljno ne preduzima. A možda su ovaj put požar potpalili ovi iz KBCa pošto Toma nikako sam da ode pa su možda pokušali da ga isteraju dimom.
Šalu na stranu, Romi se samo bave onim poslom koji u Srbiji donosi ubedljivo najviše para, a to je politika.
Što se tiče cene kvadrata, uvek ima nešto novo da se kaže i daleko od toga da je to prežvakano. Diskusija se taman malo primiri i utiša, a onda je sam Belvil raspali tako što javno objavi ko zna koje po redu sniženje cena i stanove ''na akciji'' tipa samo do maja pa gotovo i sl.
A ovaj požar sam video jer sam tada baš ulazio u N. Bg. i izgledalo mi je kao da gori cela zgrada. Odavno se u Srbiji pare rasipaju najviše na one koji to najmanje zaslužuju, ali to nije ništa novo i sa tim živimo već godinama...
 
vrachar":3qshj05y je napisao(la):
Prvo pa musko, ha :laugh:

Elem, ne znam koliko si upucen u pitanja ril estejta i u kom delu grada zivis, no ja jesam sa Vracara i poprilicno sam upucen u pitanja investitorske gradnje. Za pocetak procitaj post pa ces videti da sam napisao kako se cena kretala do 3.500 Era po kvadratu, a ne da je u pitanju "oubicajna" cena. U nekim zgradama svrstane pod tzv. super luksuznu kategoriju kvadrat se prodavao i za 4.000 Evra nomilanlno.

Ako te zanima kako se se danas krecu cene na Neimaru, malo okreni oglase pa ces i sam videti da je sve palo ispod 2.000 i to u zavrsnoj fazi. Poznajem nekoliko investitora koji se muce da prodaju stanove po 1.600 za kvm. Radi se o stanovima kvadrature vece od 50 kvadrata, dok za one manje cena retko prelazi 1.800.

Moj savet tebi bio bi da za pocetak procitas pre nego sto pocnes da repliciras, a ako vec kupujes stan, odradi malo ozbiljniji posao u potrazi posto je u pitanju ozbiljna investicija ;)
Ma ja maksimalno postujem tvoje misljenje,ali vidim da i dalje pises o nekakvim ciframa koje blage veze nemaju sa stvarnoscu.Izgleda da govorimo o razlicitim kategorijama.Ja sam i napisao da na Neimaru i sl ima stanova za ispod 2000 evra/m2,ali ti stanovi neispunjavaju bar 1 od 3 osnovna uslova za koji ja pisem,dakle ili nisu novi,ili nisu kvalitetno gradjeni ili nisu sasvim legalni.Stanovi koji ispunjavaju sva 3 ova,po meni osnovna uslova da bi ih ja kupio,nemaju nizu cenu od 2000-2200evra/m2 i to je prosto cinjenica.
Da ne bude zabune,ja znam gotovo svaku novogradnju na ovim lokacijama i zato ovo pisem.ima,recimo, novogradnji u delovima J.Bul koja se prodaje po 1600-1700,ali to nije Neimar,vec skoro Zvezdara i td,itd..
Nego da ne smaramo druge ovom bizarnom raspravom,jer govorimo o egzaktnim ciframa i glupo je raspravljati o njima jer one su takve kakve jesu i svako ko pokusava da kupi ovakav stan na ovim lokacijama odlicno zna ko je od nas dvojice blize istini i o tome je glupo raspravljati,narocito na ovom threadu.
Pozdravljam te ,a ostalima se izvinjavam,ali ja vise o ovome ovde necu raspravljati.
 
Kartonsko naselje je izvor zaraze i bolestina..... pesacila sam svojevremeno pored hotela i barakica, po meni , to bi trebala biti tema u skupstini Srbije. Snimljen je film kako se borilo protiv Variole Vere , isto bi trebalo uraditi i sa karton city. Ne mora Rade Serbedzija da bude u glanoj ulozi, ali .... bi ih sve iselila , okupala i celo naselje zalila cloroxom
 
gygy11":m6l4hscv je napisao(la):
vrachar":m6l4hscv je napisao(la):
Prvo pa musko, ha :laugh:

Elem, ne znam koliko si upucen u pitanja ril estejta i u kom delu grada zivis, no ja jesam sa Vracara i poprilicno sam upucen u pitanja investitorske gradnje. Za pocetak procitaj post pa ces videti da sam napisao kako se cena kretala do 3.500 Era po kvadratu, a ne da je u pitanju "oubicajna" cena. U nekim zgradama svrstane pod tzv. super luksuznu kategoriju kvadrat se prodavao i za 4.000 Evra nomilanlno.

Ako te zanima kako se se danas krecu cene na Neimaru, malo okreni oglase pa ces i sam videti da je sve palo ispod 2.000 i to u zavrsnoj fazi. Poznajem nekoliko investitora koji se muce da prodaju stanove po 1.600 za kvm. Radi se o stanovima kvadrature vece od 50 kvadrata, dok za one manje cena retko prelazi 1.800.

Moj savet tebi bio bi da za pocetak procitas pre nego sto pocnes da repliciras, a ako vec kupujes stan, odradi malo ozbiljniji posao u potrazi posto je u pitanju ozbiljna investicija ;)
Ma ja maksimalno postujem tvoje misljenje,ali vidim da i dalje pises o nekakvim ciframa koje blage veze nemaju sa stvarnoscu.Izgleda da govorimo o razlicitim kategorijama.Ja sam i napisao da na Neimaru i sl ima stanova za ispod 2000 evra/m2,ali ti stanovi neispunjavaju bar 1 od 3 osnovna uslova za koji ja pisem,dakle ili nisu novi,ili nisu kvalitetno gradjeni ili nisu sasvim legalni.Stanovi koji ispunjavaju sva 3 ova,po meni osnovna uslova da bi ih ja kupio,nemaju nizu cenu od 2000-2200evra/m2 i to je prosto cinjenica.
Da ne bude zabune,ja znam gotovo svaku novogradnju na ovim lokacijama i zato ovo pisem.ima,recimo, novogradnji u delovima J.Bul koja se prodaje po 1600-1700,ali to nije Neimar,vec skoro Zvezdara i td,itd..
Nego da ne smaramo druge ovom bizarnom raspravom,jer govorimo o egzaktnim ciframa i glupo je raspravljati o njima jer one su takve kakve jesu i svako ko pokusava da kupi ovakav stan na ovim lokacijama odlicno zna ko je od nas dvojice blize istini i o tome je glupo raspravljati,narocito na ovom threadu.
Pozdravljam te ,a ostalima se izvinjavam,ali ja vise o ovome ovde necu raspravljati.
Nema razloga da se nikome izvinjavas, forum je mesto za raspravu. Poenta svih prica o cenama stanova danas i jeste to da ispada kada cacnes nesto sto je neko pomenuo kao gradi se, novo, lepo, ispadne da opet nista nema ispod 1900-2000 po kvadratu! Te dve hiljadarke ti ne ginu, plus garazano mesto ili garaza......Najverovatnije je da cena starih stanova vise nije onako prenaduvana jer ima mnogo novosagradjenih, pa je ludo verovati da ce neko dati recimo za televizorke 1900, ili cak blok 23 toliko, to su zgrade 30 godina stare. Pa i taj blok 24 je iz 1989. godine. Ali meni se cini da se uopste nista ne prodaje. Ni staro, ni novo, nista se ne prodaje, vidim po Belvilu s vremena na vreme ono novi kupac sa prepoznatljivom svetlozelenom fasciklom pod miskom, i u pratnji onih mladica i devojaka iz Paviljon obilazi stan....Znam neke ljude sto su oglasili svoje stanove na prodaju 9starije) i nema, niko se ne javlja. Kako npr. West 65 misli da isprodaje, zivo me interesuje......ali stvaro. Pa nece ljudi sada odjednom pohrliti da kupuju, kada agencije verovatno prezivljavaju zahvaljujuci rentiranju stanova, ne znam kako drugacije. Da li je u ovom gradu uopste prodati i jeddan stan recimo proslog meseca? Zaista me interesuje. Kakav je interes investitor Westa imao da pravi jos novih stanova, kada su i ovi novosagradjeni neprodati, nemam pojma.....nadam se da covek zna sta radi.
Imate li i vi utisak da je kupoprodaja stanova potpuno stala u Bg? Jer se meni cini da je tako.
 
Anabela":2v5ex7y4 je napisao(la):
Kartonsko naselje je izvor zaraze i bolestina..... pesacila sam svojevremeno pored hotela i barakica, po meni , to bi trebala biti tema u skupstini Srbije. Snimljen je film kako se borilo protiv Variole Vere , isto bi trebalo uraditi i sa karton city. Ne mora Rade Serbedzija da bude u glanoj ulozi, ali .... bi ih sve iselila , okupala i celo naselje zalila cloroxom
Anabela, to bismo svi ucinili, ali posto se ne moze, cekacemo da odu. Da si videla crn dim juce kako je kadio po Belvilu, to je trebalo videti. ......U ovom naselju ocigledno ne zivi niko iz Gradske skupstine, inace bi to vec bilo sredjeno.
 
Hm, strpljenje je vrlina... Neodrzivo je da nehigijensko naselje ostane na toj lokaciji i besmisleno je nervirati se oko toga. Doduse meni ne ide dim u stan :) ali opet - proci ce taj UMP tuda i predvidjena je gradnja objekata bas na lokaciji gde su sada ti mandovi podigli stracare.

Cela ulica Jurija Gagarina predstavlja izuzetno atraktivnu lokaciju koja ce posebno dobiti na znacaju kada se zavrsi most od 500 miliona eura. To ce biti jos jedan Treci bulevar vrlo brzo.
 
Da li vam ovo zvuci poznato?Ne bas oko soping malla,ali sto se tice stanova u Kini.Gradi se brdo stanova zbog GDP-a ali niko nema da ih kupi jer su preskupi pa zvrje prazni.A i da vidite sta zovu elitnim lokacijama sa super pogledom,Belville je nebo i zemlja prema njima bar oko lokacije.Dok oko kvaliteta gradnje ne znam.

Vredi odgledati

http://www.youtube.com/watch?v=rPILhiTJv7E&feature=player_embedded
 
Erysimum Cheiri":dq27ay8t je napisao(la):
Hm, strpljenje je vrlina... Neodrzivo je da nehigijensko naselje ostane na toj lokaciji i besmisleno je nervirati se oko toga.
Бојим се да има превише празних парцела око Белвила. Кад их раселе одатле, ето их на следећој, па на следећој, па на следећој.....
 
Ne znam da li je istina, ali cuo sam da je tokom zime, kada je bila vlaga, jedno dete udarila struja bas na tom mestu (ispod nadvoznjaka). Zato oni tuda i idu po kolovozu, a ne po trotoaru. Meni su par puta romi skretali paznju, dok sam trcao tuda da ne trcim po trotoaru posto "ima struja", tako da je verovatno istina.

Doduse, kada se npr. otapa sneg verovatno je moguce da ima napona svuda unaokolo. Loodilo.
 
Strašno, pojma oni nemaju kako se to radi. Ako je faza plava, onda nula treba da bude žuta ili žuto-zelena, ali najbolje bi bilo da sve faze odrade sa crvenim kablom. I taj presek kabla je mali, mnogo se to greje kada se uključi malo jači potrošač. Ne valja ni vizuelno, trebalo bi ih malo posložiti i označiti.
 
Vrh