Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Snimio sam pozar.
Nisam očekivao da ce mediji obratiti ovoliku pažnju na njega s obzirom da su pozari u ovom romskom naselju česti.


[video]http://www.youtube.com/watch?v=26jX5Cef59U[/video]
 
Zaista, do kada će grad Beograd da toleriše ovu naseobinu?

Grad budućnosti, yeah right.

Da je neko izgoreo - to bi bila i odgovornost onoga ko je te ljude doveo ali i grada Beograda koji potpuno ignoriše to ludilo tamo.
LJudi, to su tone smeća, prljavštine; kablovi koji se protežu iz bandera uličnog osvetljenja do tih sklepotina, krađa vode koja se koristi i za zalivanje kartona kako bi dobio na masi, redovno loženje vatri na otvorenom...

Dokle bre više.
 
vrlenija":33bk4gkw je napisao(la):
Snimio sam pozar.
Nisam očekivao da ce mediji obratiti ovoliku pažnju na njega s obzirom da su pozari u ovom romskom naselju česti.
Mozda zato sto se radi o "elitnom ciganskom naselju Belville" :lol:
 
privremeni":32epcin6 je napisao(la):
Zaista, do kada će grad Beograd da toleriše ovu naseobinu?

Grad budućnosti, yeah right.

Da je neko izgoreo - to bi bila i odgovornost onoga ko je te ljude doveo ali i grada Beograda koji potpuno ignoriše to ludilo tamo.
LJudi, to su tone smeća, prljavštine; kablovi koji se protežu iz bandera uličnog osvetljenja do tih sklepotina, krađa vode koja se koristi i za zalivanje kartona kako bi dobio na masi, redovno loženje vatri na otvorenom...

Dokle bre više.
Do kraja. Niko ih nece dirati sve dok na tom mestu ne pocne nesto da se gradi. Onda ce oni verovatno biti briga investitora. Pa ce iskamciti nesto para i samo se preseliti par sotinjak metara dalje.
 
Nece imati gde da se odsele u blizini mozda jedino u neko siprazje kod toplane a to je vec van vidokruga sa jurija gagarina.Taj deo tamo je kao horor film.
 
vucko":66xp3i34 je napisao(la):
Nece imati gde da se odsele u blizini mozda jedino u neko siprazje kod toplane a to je vec van vidokruga sa jurija gagarina.Taj deo tamo je kao horor film.
a nisi ti upucen.......ne da imaju gde, nego itekako...oni su i ispod mosta kod hotela Holiday Inn, tu ti ima citava poljana, sve do prodavnice Uradi Sam, citav taj deo pored pruge i garaze GSP!!! I da li ce dimiti odatle ili s te livade pored buvljaka ....jedino sto ih bas s prozora ne vidimo. Strasno sta nam rade, a nekako uvek mi ispadnemo na kraju negativci.
 
Nece imati gde sledece godine kada pocne izgradnja ump-a tamo,evo mapice,sigurno je znas.

http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/1/100926-UMP-VS-01.jpg

Evo sta kaze predsednik opstine oko romvila

Делови око „бувљака” и преко пута „Белвила”, где цвета продаја робе на „црно”, право су ругло Новог Београда. Колико општински инспектори успевају да изађу на крај са препродавцима?

У прошлој години одељење за инспекцијске послове обрадило је 10.089 предмета, када је поднето 3.337 захтева за покретање прекршајних поступака. То значи да инспектори дневно поднесу десетак прекршајних пријава, што није мало, али је проблем јер немају надлежности да препродавцима одузимају робу. То је стална борба која, нажалост, иде укруг. Наплаћено је и 416 мандатних казни.

----------------------------------------------

Филм у „ромвилу”

Тако је, како је. Шансе постоје, али је за такав пројекат потребна финансијска подршка. Сматрам да је већи проблем њихова спора интеграција у друштво. Интересантно је да ће око Васкрса Срђан Драгојевић, познати редитељ, почети у „ромвилу” да снима делове филма. Тражили су од општине привремено заузеће земљишта на којем треба да направе привремени објекат, који ће после бити срушен. Када станари нехигијенског насеља буду видели багер, очекујем бурне реакције.

http://www.politika.rs/rubrike/Beog...odzemne-vode-i-ulice-bez-kanalizacije.sr.html

Sad ce i tamo da snimaju filmove,mislim sou...
 
vucko":20jcb24v je napisao(la):
Nece imati gde sledece godine kada pocne izgradnja ump-a tamo,evo mapice,sigurno je znas.

http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/1/100926-UMP-VS-01.jpg

Evo sta kaze predsednik opstine oko romvila

Делови око „бувљака” и преко пута „Белвила”, где цвета продаја робе на „црно”, право су ругло Новог Београда. Колико општински инспектори успевају да изађу на крај са препродавцима?

У прошлој години одељење за инспекцијске послове обрадило је 10.089 предмета, када је поднето 3.337 захтева за покретање прекршајних поступака. То значи да инспектори дневно поднесу десетак прекршајних пријава, што није мало, али је проблем јер немају надлежности да препродавцима одузимају робу. То је стална борба која, нажалост, иде укруг. Наплаћено је и 416 мандатних казни.

----------------------------------------------

Филм у „ромвилу”

Тако је, како је. Шансе постоје, али је за такав пројекат потребна финансијска подршка. Сматрам да је већи проблем њихова спора интеграција у друштво. Интересантно је да ће око Васкрса Срђан Драгојевић, познати редитељ, почети у „ромвилу” да снима делове филма. Тражили су од општине привремено заузеће земљишта на којем треба да направе привремени објекат, који ће после бити срушен. Када станари нехигијенског насеља буду видели багер, очекујем бурне реакције.

http://www.politika.rs/rubrike/Beog...odzemne-vode-i-ulice-bez-kanalizacije.sr.html

Sad ce i tamo da snimaju filmove,mislim sou...
Nista nije odgovorio sta ce sa tim nehigijenskim naseljem! Upitan o Romvilu, on daje koliko je prijava komunalna policija podnela zbog preprodavaca, i to zbirni broj prijava za ceo Beograd......To sto je to ruglo i opasnost po zdravlje ljudi, prljavstina i zaraza i smrad, kao da to ne postoji!!! Uopste to i ne razmatra, ne govori o tome. Zato sto ne sme. Nije politicki korektno. Moramo da budemo trpeljivi, moramo da se pravimo da nam dim i prljavstina ne smeta, moramo da se sazalimo na njihove teske uslove zivota, Za nas .....nema veze sto nas guse. Izgleda da jednostavno imaju pravo na to.

Ma nema tu nista.....ostace oni tu i radice sta hoce, samo se nadam da ce bar obustaviti paljenje guma i ostalog smeca na otvorenom.....daj Boze!!!!
 


Pohvalno: dodate su ploče na ugaženi deo travnjaka.



Evo kako izgledaju hrapave staze koje su dodate nakon nezgoda na ledu.



Polako nestaje, pitam se ko li ovo gvoždje krade...
 
^ I ja sam primetio da polako nestaju te metalne resetke. Narocito pored Seboja. Nije mi jasno zasto nista do sada nisu preduzeli tim povodom. Ovako bas ruzno izgleda. Nekim stvarima pridaju vecu paznju u odrzavanju naselja od drugih. Na primer, sredili su tu i tamo po nesto na pojedinim fasadama, ali im zato jos nije palo na pamet da npr. poprave onaj raskopani spusteni plafon u prolazu kroz Suncokret. To tako stoji jos od proslog leta. Ili ove resetke da srede...
Sto se protivkliznih staza tice, to je za svaku pohvalu! Ima samo jedna sitnica koja mi nije bas najjasnija. Zasto su postavili ove protivklizne staze i izmedju Ljubicice i Mimoze, kada tu teren uopste nije u padu? Uz to, umesto da stazu barem stave uz zgradu (kracim putem do stepenista ka GSP garazi), oni su napravili neke dijagonalne ukrstene staze ka onim malim trouglastim travnjacima. Bez veze...
 
Jel dobio neko do sad račun za održavanje naselja?
 
Danas nam je javljeno telefonom da je u toku nova akcija za parking mesta:

Spoljna 1.500 eura

Garazno mesto 4.200 eura.

S obzirom da je obavestenje primila moja lepsa polovina, koja je sa brojevima u svadji, dopustam i mogucnost greske.
 
Da dopunim informaciju od Nevenkoviće lepše polovine, na te cene treba dodati 18% PDV, dakle 1770 eur odnosno 4956 eur.
 
Jesu li ta parking mesta predviđena samo za vlasnike stanova ili može da ih kupi i bilo ko drugi? Pretpostavljam da tu nema nikakvih ograničenja. Zna li neko za koliko para se sada, u proseku, mogu iznajmiti parking mesta, garažna mesta i garaže (btw, kolika je cena garaže sada)?
Možda bi bila dobra investicija pokupovati to sada, pre nego što se stanovi rasprodaju, naročito imajući u vidu da najveći stanovi tek treba da se prodaju, a tu će biti i najviše automobila (u proseku sigurno više od jednog po porodici), a u međuvremenu je došlo i do povećanja ukupnog broja stanova u naselju tim famoznim pregrađivanjem nekih velikih. Prostor je skučen i ljudi jednostavno neće imati gde da parkiraju. Kako stoje stvari sa tim garažnim mestima u podrumu, mogu li se nekako ograditi zidom ili makar žicom pa ispred ugraditi vrata i tako ih pretvoriti zapravo u prave garaže, i da li je neko to već uradio? Ne bi me iznenadilo i kada bi se napolju masovno počele postavljati one montažne metalne garaže na ta otvorena garažna mesta (nešto slično već imamo u dr. I. Ribara, ali tamo još i na javnoj površini i nikom ništa). Takvih otvorenih parking mesta u privatnom vlasništvu je jako malo u gradu i do sada sa tim fenomenom baš i nismo imali iskustva. Može li sada neko npr. da izgradi nešto slično onim fast parkovima na sprat, iznad tih već prodatih otvorenih parking mesta ili ste vi kupovinom otvorenog parking mesta rezervisali i prostor iznad, sve do neba, a i dalje? :cool:
 
Nevenkovic":3vq7ra11 je napisao(la):
Danas nam je javljeno telefonom da je u toku nova akcija za parking mesta:

Spoljna 1.500 eura

Garazno mesto 4.200 eura.

S obzirom da je obavestenje primila moja lepsa polovina, koja je sa brojevima u svadji, dopustam i mogucnost greske.
Psihologija je tu mnogo vise zastupljena nego besparica. Kada se budu isprodavali stanovi do kraja, da vidis samo kakva navala ce biti za bilo kakvo parking mesto! Iako iskreno nije mi jasno zasto prave problem za ova otvorena parking masta. Jedno vece prosle godine kada smo se tek uselili, bila je jaka zima, ostavili smo kola umesto da udjemo u podzemnu garazu, napolju, onako, bez ikakvog razloga. Sutradan smo zajednickim snagama nekako nakon jedno dva sata uspeli da o t v o r i m o vrata, samo jedna da nekako udjemo i upalimo motor. Nekako smo uspeli da udjemo u podzemnu garazu. Sutradan ujutro kola su bila potpuno suva, a ispod njih lokva vode od leda i snega koji se otopio tokom noci. Ta otvorena parking mesta mogu da sluze svojoj svrsi samo po lepom vremenu iznad nule, zimi NE SLUZE NICEMU. Mozete kola tu parkirati i ostaviti do proleca, okovana ledom, eto, to jedino. Realno, zaista je tako.
Podzemna garaza i PM u njoj su super. Tri hiljadarke i nesto jace manje od cene koju smo mi platili! Jedino su se mozda mogli isprsiti i postaviti vrata tu gde su ulazne rampe, kao na onoj niskoj poslovnoj zgradi u kojoj je Jedro! Ali, zaista, vise nego zadovoljni smo, nema propustanja vode kod nas, sve 5.
 
okreni obrni

cena stanova u belvillu pada i obzirom na stanje u zemlji, trzistu pa i konkurenciju koja gradi nece se skoro popuniti celo naselje

toliko o sigurnim investicijama u nekretnine (bilo koje ne samo belville)

ovde ima ljudi koji su stanove platili 2k m2 (sa garazom) sada su 1.6k m2 (sa garazom) 20% izgubljene investicije
 
Pustolov":nhuint6a je napisao(la):
okreni obrni

cena stanova u belvillu pada i obzirom na stanje u zemlji, trzistu pa i konkurenciju koja gradi nece se skoro popuniti celo naselje

toliko o sigurnim investicijama u nekretnine (bilo koje ne samo belville)

ovde ima ljudi koji su stanove platili 2k m2 (sa garazom) sada su 1.6k m2 (sa garazom) 20% izgubljene investicije
Ponovio si to jedno bar pedeset puta!!! Sto tebe **** cena kvadrata u Belvilu da o njoj neprekidno trucas??!! Ti si sa nekom firmom tu i nemas blage veze sa ovim naseljem koliko se secam, ako je i to tacno.
I nije 1.6 sa garazaom, vec samo za velike stanove plus PDV i ne sa garazom, vec parking mestom.
I idi pa razmatraj PAAAAADANJE CENA nekretnina na primeru nekog drugog naselja!
 
Cene stanova su u celom Beogradu u padu, bez ikakvih naznaka da ce se u sledecih 2-3godine oporaviti. Ima vec najava da ce ici nova akcija u belvilu, drug mi rece da ce spustiti cene za josh ~ 10ak % jer im vrlo loshe ide prodaja vecih stanova.
Dodatni problem za prodaju stanova u belvilu imaju zbog konkurencije West 65 koji je mnogo kvalitetnija gradnja, i prosireno nehigijensko naselje koje se sada prosirilo do neverovatnih razmera i pravi veliki problem stanovnicima Bloka 67. Takodje novi porez na imovinu jako destimulishe kupovinu velikih stanova u Belvilu jer ce godisnji iznos poreza biti preko 1.000eur i zbog toga ce se kupci teze odlucivati na kupovinu istih

Uskoro ce krenuti gradnja i na 2 parcele koje su izmedju Belvila i Omladisnkih Brigada ,tako da mislim da im je pamtna odluka da spuste cene i akcijskim ponudama rasprodaju stanove za sledecih 12meseci, jer ce onda prosecne cene nekretnina u Bg biti josh nize,a svi novi projekti ce sigurni nadmasiti kvalitet gradnje stanova u Belvilu, barem je to moj zakljucak jer sam video neoliko stanova u B67 i pokazni stan u Westu 65, razlika je nebo i zemlja.

Idu i izbori,samim tim i politicka nestablinost koje je vec narasla dosta, pitanje je veliko kada ce cene nekretnina dotaci dno, ne bi me cudilo da se to desi i tek za 3-5godina, naravno zavisice dosta i od toga koliko ce biti brz pad ove godine koji je neminovan.

Pozdrav
 
Izvini, gde si video stan u West 65? Upravo gledam izgradnju pomenutog Westa! A ako gorvorimo o pokaznim stanovima i Belville je imao jedan takav, sto ti nije nikakva realna garancija dok ne vidis gotov projekat!
U samom naselju Belville zgrade se razlikuju po kvalitetu i to drasticno! Pogledajte malo cenu Westa u izgradnji, plus u obavezi si da kupis parking mesto (i to po paprenoj ceni).
Mislim da je mnogim ljudima garancija za kupovinu stana U Belvillu bila Hypo banka, a u Srbiji dok ne vidim stan, ne verujem nikome! Zivi bili pa videli, za sve postoji prvi put:)
A da seljaka ima i u Belvillu dokazuju oni u odelcima sto vecito bacaju smece u kante umesto u kontejnere koji su im ispred svakog ulaza! Nema tih para koje kupuju kulturu. :notok: pa zasto da se onda cudimo ciganima oko nas...
 
Sister":25egejx7 je napisao(la):
Ponovio si to jedno bar pedeset puta!!! ....
ccccc dusu dalo da ti lupe ban jednom zauvek
kakva pristojnost jedne gospodje u godinama

sta tebe briga sta ja pisem i sta mislim
sloboda govora
napravite forum za vlasnike stanova u belivillu pa se tamo dopisujte
ako ti se nesvidja istina preksoci
a o ostalom drugi put
 
Suncica":2r9qpp4m je napisao(la):
Izvini, gde si video stan u West 65? Upravo gledam izgradnju pomenutog Westa!.
imas izlobeni salon u onoj bivsoj zgradi dhla kod apc

Suncica":2r9qpp4m je napisao(la):
Nema tih para koje kupuju kulturu. :notok: pa zasto da se onda cudimo ciganima oko nas...
evo imas cist primer komsija i na ovom forumu
 
Vrh