Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

ilicuc":18bpzogk je napisao(la):
pozdrav svima. i ja sam bila na sastanku pa sam sad dosla na forum.
moram priznati da je isti bio veoma konstruktivan.
pozdrav svima i sve najbolje.
p.s. cekam studio b i 22h :kk:
Ja sam lično birao kafanu. Evo kratkog rezimea sa sastanka:
- račun je bio oko 2.500 din.
- pretežno su se pila bezalkoholna pića
- više je bilo ženskih osoba,
- kelner je više nego dobar
- muzike nije bilo
- fajront je bio oko 20:15
 
Anabela, gde su ove odvratne plocice?

Za ostale: hvala i zao mi je sto nismo u mogucnosti da budemo sa vama i ucestvujemo na sastancima.
 
dobro je, nije velika povrsina pa moze da se lako izvadi kome smeta
 
I mi smo bili u kafani, mislim da je bilo korisno!
Manda, a što se muzike tiče i to ćemo rešiti!
Pozdrav svima!
 
dobro vece svima,

ja sam vas komsija iz baste jorgovana. kljuceve sam uzeo krajem decembra. u roku od tri dana od prijema kljuceva predao sam investitoru spisak zamerki, sa zahtevom da mi vrati pare. onako naivno...

generalno, zavrsni radovi su uradjeni preko one stvari (da oproste dame). da je kroz moj stan prosla bilo kakva kontrola videla bi: ulazna vrata koja su krivo postavljena, plocice u kupatilu i fuge o kojima nemam reci, ventile na radijatorima koji otpadaju (bolje reci rucke, one bele), ispod prikljucka za kanalizaciju stoji buson za struju... sta da kazem, das pare godinu i jos malo unapred, i zateknute takve gluposti. potpuna nebriga o kupcu. vrhunac soka je bio kada sam video kako trosobne stanove konvertuju u dve manje jedinice. slikao sam grube radove, secenje nosecih zidova i armature u njima, kojekakve ankere i ploce koje ce to kao da drze i sve ostalo...

i tako odem ja sa mojim zapisnikom, predam ga devojci u genexu i kazem da ocekujem poziv od nekog ko se smatra odgovornim, kako nju ne bi naduvavao ni krivu ni duznu.

kroz pola sat zovu me na sastanak. fala bogu blizu su, te im se odmah pridruzih.

sagovornici:
1. milos stanojevic, corporate sales director, 065/2045459
2. bosko petrovic, project control director, 065/8183033

iznesem im ja situaciju, i ljubazno zamolim da mi vrate pare. objasnim kako mi je drugog dana prodaje receno da vise nema stanova a ono ostalo 400 neprodatih, da moram da uzmem nesto pri vrhu... pa kad sam tu naseo i dao im pare, posle godinu ipo dana imam sta da vidim: stan na brzinu dovrsen, zgrada se strukturno menja... ludilo...

sve u svemu nece da cuju za povrat. daju najgluplje razloge... :bash: prva recenica je bila: mi smo vama prodali stan i to je sad gotovo. mi vise nemamo nista sa tim.... da li treba da komentarisem? agonija je trajala 45 min, ta dva decaka su samo gledala na sat i jedva cekala da se to zavrsi, pa da pale gajbi.

samo da napomenem da sam dobio kljuceve a da im nisam dao punomocje za onaj kriminal od kucnog saveta. valjda su zaboravili da mi traze.

elem ja sam raspolozen za bilo koji vid organizacije i saradnje sa komsijama.

pozdrav
 
ja sam veoma zadovoljna sa celom reportazom na studiju b, trebamo da pustimo novinare da odrade svoj posao i nadam se da ce ih prozivati jos neko vreme.
stvarno sam se iskreno nadala da ce mi ovo iskustvo biti prijatno i toliko sam se radovala svemu, jos od jula 2008 kada sam potpisala ugovor (ocigledno medju prvima) i smatrala sam da ce biti malo profesionalniji i na nekom nivou. Jos uvek mi je tesko da poverujem da do sada nisam dobila ni mejl niti me je bilo ko zvao da mi javi kvazi datum useljenja.

p.s. na samom kraju reportaze, ako sam dobro razumela, oni su voljni da nam daju odstetu.... zivo me zanima koliku jer ovoliki stres.....

pozzz
 
rudarac":2womiscs je napisao(la):
dobro vece svima,

samo da napomenem da sam dobio kljuceve a da im nisam dao punomocje za onaj kriminal od kucnog saveta. valjda su zaboravili da mi traze.

elem ja sam raspolozen za bilo koji vid organizacije i saradnje sa komsijama.

pozdrav
kako si to izveo? cudi me da ti ga nisu trazili. i meni to punomocje deluje kao mucka... mada... i u ugovoru nam stoji da se obavezujemo da ih ovlastimo :bash:

ah ti clanovi pri kraju ugovora kada popusti koncentracija :mad:
 
ilicuc":j0b0n49g je napisao(la):
rudarac":j0b0n49g je napisao(la):
dobro vece svima,

samo da napomenem da sam dobio kljuceve a da im nisam dao punomocje za onaj kriminal od kucnog saveta. valjda su zaboravili da mi traze.

elem ja sam raspolozen za bilo koji vid organizacije i saradnje sa komsijama.

pozdrav
kako si to izveo? cudi me da ti ga nisu trazili. i meni to punomocje deluje kao mucka... mada... i u ugovoru nam stoji da se obavezujemo da ih ovlastimo :bash:
niko ne moze da ti uslovi prodaju stana nekakvim potpisivanjem za nesto trece... (sutra citam zakon o obligacionim odnosima, pa ce biti detaljnije, a ako je neko strucan u toma moze nesto da napise)
u cemu je fora. mi smo u ugovoru kao prihvatili to odrzavanje. ALI taj ugovor potpisuje skupstina stanara a ne mi kao pojedinci. tako da mogu da se j...
al ako pogledas, oni imaju vecinu u svakoj varijanti, jer neprodati stanovi su u njihovom vlasnistvu... ali mislim da ima tu prostora za manevar :)
 
rudarac":5cin64pw je napisao(la):
ilicuc":5cin64pw je napisao(la):
rudarac":5cin64pw je napisao(la):
dobro vece svima,

samo da napomenem da sam dobio kljuceve a da im nisam dao punomocje za onaj kriminal od kucnog saveta. valjda su zaboravili da mi traze.

elem ja sam raspolozen za bilo koji vid organizacije i saradnje sa komsijama.

pozdrav
kako si to izveo? cudi me da ti ga nisu trazili. i meni to punomocje deluje kao mucka... mada... i u ugovoru nam stoji da se obavezujemo da ih ovlastimo :bash:
niko ne moze da ti uslovi prodaju stana nekakvim potpisivanjem za nesto trece... (sutra citam zakon o obligacionim odnosima, pa ce biti detaljnije, a ako je neko strucan u toma moze nesto da napise)
u cemu je fora. mi smo u ugovoru kao prihvatili to odrzavanje. ALI taj ugovor potpisuje skupstina stanara a ne mi kao pojedinci. tako da mogu da se j...
al ako pogledas, oni imaju vecinu u svakoj varijanti, jer neprodati stanovi su u njihovom vlasnistvu... ali mislim da ima tu prostora za manevar :)
u svakom slucaju to punomocje mozemo da otkazemo ili da opozovemo... tako da :D
jaoj koliko sam zivaca iskidala za ove dve nedelje, al zato kad sve ovo prodje zen :kafa: u mom kjubiklu :)
 
Eto kako to izgleda kada u svom prvom pokušaju stambene izgradnje pokušaš nešto neviđeno ogromno da uradiš (izgradiš ceo blok), a da nemaš organizaciju koja to ume da iznese kako treba.
 
rudarac":2hiib1bw je napisao(la):
dobro vece svima,

ja sam vas komsija iz baste jorgovana. kljuceve sam uzeo krajem decembra. u roku od tri dana od prijema kljuceva predao sam investitoru spisak zamerki, sa zahtevom da mi vrati pare. onako naivno...

generalno, zavrsni radovi su uradjeni preko one stvari (da oproste dame). da je kroz moj stan prosla bilo kakva kontrola videla bi: ulazna vrata koja su krivo postavljena, plocice u kupatilu i fuge o kojima nemam reci, ventile na radijatorima koji otpadaju (bolje reci rucke, one bele), ispod prikljucka za kanalizaciju stoji buson za struju... sta da kazem, das pare godinu i jos malo unapred, i zateknute takve gluposti. potpuna nebriga o kupcu. vrhunac soka je bio kada sam video kako trosobne stanove konvertuju u dve manje jedinice. slikao sam grube radove, secenje nosecih zidova i armature u njima, kojekakve ankere i ploce koje ce to kao da drze i sve ostalo...

i tako odem ja sa mojim zapisnikom, predam ga devojci u genexu i kazem da ocekujem poziv od nekog ko se smatra odgovornim, kako nju ne bi naduvavao ni krivu ni duznu.

kroz pola sat zovu me na sastanak. fala bogu blizu su, te im se odmah pridruzih.

sagovornici:
1. milos stanojevic, corporate sales director, 065/2045459
2. bosko petrovic, project control director, 065/8183033

iznesem im ja situaciju, i ljubazno zamolim da mi vrate pare. objasnim kako mi je drugog dana prodaje receno da vise nema stanova a ono ostalo 400 neprodatih, da moram da uzmem nesto pri vrhu... pa kad sam tu naseo i dao im pare, posle godinu ipo dana imam sta da vidim: stan na brzinu dovrsen, zgrada se strukturno menja... ludilo...

sve u svemu nece da cuju za povrat. daju najgluplje razloge... :bash: prva recenica je bila: mi smo vama prodali stan i to je sad gotovo. mi vise nemamo nista sa tim.... da li treba da komentarisem? agonija je trajala 45 min, ta dva decaka su samo gledala na sat i jedva cekala da se to zavrsi, pa da pale gajbi.

samo da napomenem da sam dobio kljuceve a da im nisam dao punomocje za onaj kriminal od kucnog saveta. valjda su zaboravili da mi traze.

elem ja sam raspolozen za bilo koji vid organizacije i saradnje sa komsijama.

pozdrav
Punomocje u ugovoru se tice samo odrzavanja, ono sto su na mufte ubacili u finalno punomocje prevazilazi odrzavanje nasiroko i naveliko... Vec smo diskutovali, da se time aminuju svako preuredjivanje i adaptaciju na bilo cemu.
Potrebno im je 50 posto potpisa kvadrature, da postanu gospodari svega u zgradi...


A za ljude is Seboja i ostale koji cekaju, malo utehe.
Stisnite ih da vam urade posao kako treba, ono sto je predato u decembru, je tako sklepano i zbucano, da ne zna covek sta da napise u spisku, kada izgrebana, parket se mestimicno digao, neke prostorije zaboravljene da se okrece, i ovo sto je okreceno jad i beda, lajsne zakivane spajalicama.

Mislim aj da ne gresim dusu, nisu ni druge novogradnje nesto bolje...

Al da stan bude odradjen propisno, mora da se uradi komplet revizija, ovo deluje ko stan, u Nelson Mendela kvartu :)
 
pitanje za ciklamicu:

zao mi je sto nismo videli prilog na Studio B, ali smo te razumeli da su te iz B67 (pismeno?) obavestili da je razlog za kasnjenje useljenja " ŽIŽAK (važi za skoro sve stanove u našoj zgradi)" uvezen iz Kine (??!).

sta su ti rekli kako ce resiti taj problem? (culi sam da jedini nacin da ga zamene. :grand:)

(valda ne misle da smo toliko naivni da cemo preci i preko toga samo da bi nam sto pre urucili kljuceve !!! ovde je neko vec prokomentarisao da je to najgora mora svakog ozbiljnog prodavca/proizvodjaca parketa - pa jel treba i taj propust da svale na nas?)

jel neko zna koliko kosta nov parket, sa uslugom postavljanja i lakiranja?

posle komentara i fotografija useljenih sve vise strepimo kakav cemo stan zateci....
 
manda":q1x40itq je napisao(la):
Wile E. Coyote":q1x40itq je napisao(la):
Да ли неко може да ми објасни како је могуће да се дигне кредит па да се онда укњижи стан??? Код мишка је изгледа све могуће... :rolleyes:
Kakve veze ima Miško sa kreditom i o kom tačno kreditu pričaš?
О хипотекарном кредиту који не може да се добије ако стан није укњижен. Само се питам како је могуће добити хипотекарни кредит на неукњижен стан код мишка, ништа посебно.

А оне плочице у кухињи, људи, извините, али су бљак. На слици изгледа као у болници. Можда уживо и није толико лоше, не знам.
 
da li ste primetili da u prijavi za porez stoji da imamo BAKARNI KROV!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja mislim da nemamo... :notok:
 
ciklamica":75dkxn6b je napisao(la):
Problem na koji možda niste obratili pažnju je srušeno dečje igralište ispred ulaza 9v. Umesto tartan podloge, ljuljaški, klackalica i vrteški sada su na tom mestu postavljene velike betonske ploče koje su podloga za baštu budućeg kafića vlasnika lolaka u istom ulazu. Radi se o prostoru površine od oko 150 kvadrata. Da li možda znate ko je dao dozvolu i pod kojim uslovima vlasniku lokala da izvrši ove građevinske radove? Mi, budući stanari zaista delujemo kao u Alisa u zemlji chuda...
Mislim da je ovaj post ostao nekako nezapazen pa rekoh da ga ponovim. Ako smo potpisivanjem onog punomocja aminovali i ovakve stvari onda se stvarno moramo organizovati i uzeti stvar u svoje ruke. Ovo je isto stvar o kojoj mediji moraju nesto da kazu.
 
hedonist":2w6zg8ew je napisao(la):
ciklamica":2w6zg8ew je napisao(la):
Problem na koji možda niste obratili pažnju je srušeno dečje igralište ispred ulaza 9v. Umesto tartan podloge, ljuljaški, klackalica i vrteški sada su na tom mestu postavljene velike betonske ploče koje su podloga za baštu budućeg kafića vlasnika lolaka u istom ulazu. Radi se o prostoru površine od oko 150 kvadrata. Da li možda znate ko je dao dozvolu i pod kojim uslovima vlasniku lokala da izvrši ove građevinske radove? Mi, budući stanari zaista delujemo kao u Alisa u zemlji chuda...
Mislim da je ovaj post ostao nekako nezapazen pa rekoh da ga ponovim. Ako smo potpisivanjem onog punomocja aminovali i ovakve stvari onda se stvarno moramo organizovati i uzeti stvar u svoje ruke. Ovo je isto stvar o kojoj mediji moraju nesto da kazu.
Kad ljudi po automatizmu ne citaju ono sto potpisuju, posledice slede.
Opet ponavljam 50 posto da potpise, i stvar je cista pred zakonom, mogu i u hodniku da prave kafic, i od garaze da naprave stambeni prostor, naravno sve pod kisobranom odrzavanja naselja...

Sve lepo pise u "punomocju":

Imenovani su ovlašćeni u moje ime i za moj račun, da glasaju:
....
5.o predlozima za investiciono održavanje, adaptaciju i rekonstrukciju stambenog i poslovnog prostora u kompleksu “Belville”,


,evo cekam da vidim na koga se odnosi ovo MOJ račun u celoj prici...
 
shmeksi":2jq3ls7o je napisao(la):
Eto kako to izgleda kada u svom prvom pokušaju stambene izgradnje pokušaš nešto neviđeno ogromno da uradiš (izgradiš ceo blok), a da nemaš organizaciju koja to ume da iznese kako treba.
Samo sto si zaboravio da kazes da je slucajno rec o dvema najvecim, mozda i najboljim domacim firmama....(doduse, sa malim gradjevinskim iskustvom) koje su pod odlicnim uslovima dobile gradjevinsko zemljiste....samo toliko!
 
Upravo o tome i govorim, Delta i Hypo su u svom prvom pokušaju stanogradnje pokušale odmah da krenu na masovnu izgradnju jednog celog bloka, a da prethodno nijedna od te dve kompanije nije uopšte učestvovala u sektori unvesticija u stambene objekte.

Provereno znam da se prilikom čitavog prikupljanja dokumentacije i predaje iste, pre početka gradnje, dešavalo da im fali dosta dokumenata i da su nadležne institucije vraćale da dopune dokumentaciju, a sve to upravo iz razloga nepripremljenosti sistema. Nakon toga im je odrađena (profesori sa FON-a) čitava šema kako treba da upravljaju čitavim procesom komunikacije na projektu i prošli su kroz obuku. Na osnovu tog dokumenta se trenutno u čitavom Delta holdingu sporovodi proces standardizacije i upravljanja kvalitetom. Međutim, džaba im sve to kada oni nisu to uspeli da primene u praksi/ne primenjuju u praksi.
 
fikcija":1ek7eo9c je napisao(la):
shmeksi":1ek7eo9c je napisao(la):
Eto kako to izgleda kada u svom prvom pokušaju stambene izgradnje pokušaš nešto neviđeno ogromno da uradiš (izgradiš ceo blok), a da nemaš organizaciju koja to ume da iznese kako treba.
Samo sto si zaboravio da kazes da je slucajno rec o dvema najvecim, mozda i najboljim domacim firmama....(doduse, sa malim gradjevinskim iskustvom) koje su pod odlicnim uslovima dobile gradjevinsko zemljiste....samo toliko!
Izvini, koje su to dve najveće i najbolje firme, i po kom kriterijumu su one najveće i najbolje?
 
ciklamica":1900edgk je napisao(la):
poštovani Forumaši, žao mi je što se nisam ranije registrovao ali kao budući stanovnik prekrasnog Belvilla (Ciklame) moram da vam kažem da sam upravo dobio odgovor iz bloka 67 o razlozima dvomesečnog kašnjenja sa useljenjem. Text je jadan, smešan i vređa moju inteligenciju. Razlog nisu obimni izvođački radovi već parket koji je uvežen iz Kine i u kojem je ŽIŽAK (važi za skoro sve stanove u našoj zgradi). Ne znam da li ste imali prilike da maločas na Studiju B pogledate prilog u kojem se pojavljuje novoizabani direktor prodaje Miloš Stanojević. Utisci o onome što je izlupao i o pismu koje sam dobio su identični.
Problem na koji možda niste obratili pažnju je srušeno dečje igralište ispred ulaza 9v. Umesto tartan podloge, ljuljaški, klackalica i vrteški sada su na tom mestu postavljene velike betonske ploče koje su podloga za baštu budućeg kafića vlasnika lolaka u istom ulazu. Radi se o prostoru površine od oko 150 kvadrata. Da li možda znate ko je dao dozvolu i pod kojim uslovima vlasniku lokala da izvrši ove građevinske radove? Mi, budući stanari zaista delujemo kao u Alisa u zemlji chuda...
xxx

da li ste dobili pismeno obavestenje o razlogu kasnjenja useljenja? da je problem u parketu (zizak)? sta su vam rekli, kako ce sanirati taj problem?

xx
 
samo i ja da se javim, a verujem i da će i moja supruga uskoro. Da da, moj nick na forumu govori sve...i mi čekamo famozne radove u šeboju. Čak me par prijatelja zvalo da pita da li sam ja davao one silne izjave medijima jer se isto zovem kao komšija Ivan, pa i prezime nam počinje na isto slovo, a priče maltene podudarne s tim da je meni još i supruga u 4. mesecu trudnoće. Što znači da ako bude ovako kako se najavljuje, a niko nam to ne garantuje jer su isto tako bili sigurni da ćemo stanove dobiti u decembru, mi ćemo se useljavati kad budemo u 6. mesecu trudnoće a u 2 finalna meseca raditi kuhinju, plakare itd. baš fino i humano. Inače tenhnomaniji smo 3 puta odlagali rok isporuke bele tehnike koju smo kupili i konačni je 18 januar. Gde ćemo sa tim, nemam pojma. Trenutno smo u mojoj dečijoj sobi kod mojih sa sve kutijama gde ima mesta za paklu šibica.

Inače možda bitno za priču na prethodnim stranama, naknada štete za period koji kasne može da se odredi i nema potrebe izmišljati i lažirati ugovore o renti. Za to je zadužen sudski veštak, koji poslednjih par godina koriste tržišne cene rente koje su realne pričam ovo jer se sudim za jedan stan sa rođakom koji je tamo bespravno useljen i istu tužbu sam pokrenuo protiv njega. Sudski veštak procenjuje koliko mi je dužan za period koji je onemogućio meni da koristim taj stan.

PS> inače smo na privremnom boravku jako blizu Vojvodine (preporučujem ciganski gulaš) i jako nam je žao što nismo znali za sastanak, došli bi odmah! Zovite kad bude bilo ponovo viđanje

Reakcija na njihove odgovore - VEZIVANJE LANCIMA ZA ZGRADU!!!!
 
Zvanicni mail sa obavestenjem od Belvilla:

**
Ovim putem želimo da Vas obavestimo da su u zgradi Šeboj u naselju Belville u toku završni radovi i da se Vaš stan nalazi u finalnoj fazi.

Kompanija Blok 67 Associates, kao investitor kompleksa, uložila je maksimalne napore da radovi budu završeni do 31. 12. 2009. ali, nažalost, usled usporene primopredaja objekata posle Univerzijade i velikog obima potrebnih radova, taj rok je morao biti pomeren.

Ovom prilikom Vas obaveštavamo da je planirani rok za završetak radova 28. februar tekuće godine. O tačnom terminu useljenja bićete blagovremeno obavešteni.

Uz izvinjenje što je zbog nepredviđenih okolnosti prvobitni rok morao biti korigovan, verujemo da ćete po preuzimanju stana biti zadovoljni kvalitetom izvedenih radova i da ćete istinski uživati kao stanar Vašeg i našeg Belville-a.

**
 
Drage moje komsije :) (smesno zvuci ali stvarno osecam da smo se problemima toliko zblizili da dajem sebi za pravo i tako da vam se obratim),

ja sam jedan od (ne)srecnika koji je kupio stan u "elitnom" naselju Belvilu i mislila sam da je moja muka najveca,ali od juce posle one reportaze i sad citajuci forum shvatam da su moje muke negde pri dnu lestvice.
Naime, ja sam kupila stan u Zumbulu (i uopste sta znace ta glupava imena cvetova zgrada...da nam kao bude lepse) na leto 2008 godine i tako finansirala najveceg monopolistu u Srbiji dobrih godinu ipo dana,a posto sam u gradjevinskoj bransi znam i kako su overavali situacije raznih podizvodjaca na gradilistu tako da smo svi mi zajedno ucinili da oni imaju vrlo pozitivan cash flow. Tada sam kupila stan po 1800 eur po kvadratu bez pdv-a i stvarno sam u vreme ludila cena na trzistu nekretnina gde je jedan period samo nebo bilo granica, prosla pristojno posto sam iskljucivo trazila stan na Novom Beogradu.
medjutim kad sam usla u stan u decembru bila sam sokirana zaista kao i vecina vas losim kavlitetom zavrsnih radova i narocito keramike koja je bila ocajna u kuhinji (ni kvalitetom a ni bojom nije odgovarala zuto-siva kombinacija onome sto je pisalo u ugovoru),a o kupatilu da ne pricam gde je fuga oko kade radjena prstima i to 10 cm debljine. Zidovu su gletovani ko nogom, ali se neko potrudio da svi prekidaci budu prekreceni (valjda za sve pare), izvesni majstor miki je izrezbario svoje ime gde god je stigao,od lifta,preko ulaznih vrata u stan, iz one proklete zardinjere koju je "divno" projektovao gospodin Milutin Gec (koji je inace stanove podredio spoljasnjem izgledu zgrada,a nama drage moje ostavio kuhinje od 4kvadrata), vire armaturne zice sve do prozora,spoljna jedinica je na zidu zastakljene terase,iznad stokova vrata su rupe....i tako dalje. Sve sam ja to stavila na papir i poslala mejlom gospodinu Bosku Petrovicu (neko ga od vas jos pominjao) koji mi se nikad nije javio po tom pitanju dok nisam dosla do njegovog mobilnog,ali bolje i da nisam, jer njegov odgovor je bio da je to tako kako jeste i da nikakav povracaj nece biti i da ce nesto biti otklonjeno komisijom za koju sad od vas cujem da nikad ne izlazi na teren,a plocice su im ponestale pa su stavile koje su nasli u magacinu (ne rece cijem).
Stan sam uspela da uknjizim (trebalo mi je to za kredit) ne znam kako jer upotrebne dozvole nema i ne znam koliko je legalan tehnicki prijem u zgradi gde od 3 do 13 sprata od vecih stanova prave dva manja. Za zgrade koje kasne iskljucivo je kriv parket tj. zizak,ali ako ima imalo srece u nesreci parket ce vam biti zamenjen (ovo znam opet iz nekih gradjevinskih firmi).
Sve to znaci da racune za infostan necemo dobiti jos nekoliko meseci,jer grad ceka od invstitora da preda dokumentaciju (koju ne moze da preda iz svih gore pomenutih problema na forumu),ne mozemo pojedinacno ici i prijavljivati se iako su nam rekli da moze,pa kad nam isti stignu vise komada odjednom :dil: ..... U infostanu su nam rekli investitor je kriv
Isti taj infostan ce biti obracunat po kvadraturi stana NE po broju clanova domacinstva sto je mnogo manje i postenije,jer za to treba odluka kucnog saveta svake zgrade koju mi necemo imati ko zna koliko -dok se usele ljudi,dok se pokrene inicijativa...napominjem da ono lopovsko ovlascenje tj specijalno punomocje nisam potpisala ali ako pogledate zapisnik o primopredaji poslednja stavka kaze da pristajem i to da potpisem NEMA SANSE!!!!!
Za brisovnu dozvolu se ne brinem,kasnice ali ce biti dostavljena,u suprotnom bi znacilo da ce Hypo bank Austrija sve nas jednog dana biti u mogucnosti da izbaci na ulicu. Toliko ne zelim da idem u paranoju.
Inace moj suprug danima ispravlja u stanu njihovih ruku delo i posto je u radnom odelu,razni majstori pricaju sa njim o svemu i svacemu misleci da je jedan od njih :) suma sumarum,nikome delta nije placala i oni sveteci se nisu ni radili kako treba.Racunali su zvace ih na ispravke kod primopredaje a oni onda nece izaci dok im ne plate ostatak. Eto mozda razloga sto te komisije za otklanjanje nedostataka nema.
jedino mi je drago sto u tu celu nisam usala jos i sa "povoljnim" kreditom Hypo banke u eurima nego sam sve to zavrsila u KBC banci u svajcarcima (onda kad su na tv izbili nam svima usi kako su bas ti krediti nepovoljni a eurski :kk: jer zaboga nasa privreda prati eur :lol: ).
Eto toliko. Jedna medju najlepsim stvarima u zivotu - kupovina stana, postaje u zemlji Srbiji HOROR PRICA!
Nekako mi je ipak lakse sad kad znam da postoji ovaj forum i vi :)
Veliki pozdrav svima i vidimo se mi u naselju na kafi kad - tad :)
 
Verado,

I ja sam cuo de je ZIZAK u parketu u ta tri objekta jedini razlog zbog cega se kasni sa primopredajom. Ja sam ranije dobio informaciju da ce se taj parket tretirati, a ne zameniti, pa me interesuje da li je podatak da ce se parket menjati novijeg datuma.
 
Vrh