Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@verado

kad vas slušam ne znam da li da se nerviram što stan kasni ili što smo ga uopšte uzeli, :(
 
setite se samo da je po nekoj statistici od pre neki dan 25 hiljada ljudi prevareno na temu nekretnina i tesite se da smo obzirom na okruzenje gde zivimo dobro prosli. nadam se da ce sve brzo proci i da ce dugogodisnje lepo nadjacati ovaj nezapamceni bezobrazluk.
ja inace toliko odugovlacim useljenje jer nemam ni zelje ni volje da se preselim i svaki put kad tamo svratim narocito kad padne mrak zazalim dan sto sam im pare dala.
i dalje mislim da sve od nas zavisi i da ce to nasilje preci u nase ruke i onda mislim da cemo napraviti naselje po nasoj meri
 
Nema baš veze sa temom.

Pronađeno telo mladića u Bloku 67

Telo mladića, pretučenog na smrt pronađeno je u šiblju u Bloku 67 na Novom Beogradu. Identitet mladića za sada je nepoznat, a pored nagog tela na kojem su vidljive brojne modrice pronađena je i krvava odeća. Telo su oko podne pronašli stanovnici naselja Belvil koji su slučaj odmah prijavili policiji.

izvor: Studio B.
 
Senke":24tkwao6 je napisao(la):
Nema baš veze sa temom.

Pronađeno telo mladića u Bloku 67

Telo mladića, pretučenog na smrt pronađeno je u šiblju u Bloku 67 na Novom Beogradu. Identitet mladića za sada je nepoznat, a pored nagog tela na kojem su vidljive brojne modrice pronađena je i krvava odeća. Telo su oko podne pronašli stanovnici naselja Belvil koji su slučaj odmah prijavili policiji.

izvor: Studio B.
da nije tuzno bilo bi smesno.

toliko o obezbedjenju koje treba da placamo....
 
Prvo da pozdravim sve koji su prisustvovali sastanku koji smo odrzali:)))) Bilo je poucno:) Nisam ni stigla da se oglasim :) Sledeci put moze sa nekom muzikom a razlog nek ube useljenje:))))
 
ćao drage moje buduće komšije, drago mi je da vas je sve više na ovom forumu jer ćemo se, uprkos nastojanjima naših prodavaca upoznati (i organizovati) mnogo pre nego što su oni mislili... Najpre da odgovorim Fikciji: jadno, tužno i neistinito pismeno obaveštenje koje smo dobili od b67 je zapravo cirkularno pismo opšteg tipa koje ti je već postavio na forum Bonari . U njemu naravno nema ni P od parketa već samo tralala pričica o našem i njihovom Belvillu!?! Jedino su propustili da nam čestitaju Novogodišnje i Božićne praznike... S obzirom da smo im prethodno napisali kulturno ali oštro pismo (ko je zainteresovan mogu da mu prosledim na email, neka mi pošalje adresu) i postavili veoma konkretna pitanja, bili smo još više revoltirani potpunim vređanjem naše građanske inteligencije (pa smo novopečenom vrlom direktoru Stanojeviću sinoć poslali još interesantnije pismo koje, btw, takođe mogu da prosledim zainteresovanim, ali samo na private email).
Drago mi je da su Cobretti i Hedonist prepoznali veoma važno pitanje potpuno srušenog igrališta koje je zaista bilo veoma lepo, imam i fotografije koje su napravljene u avgustu i koje mogu da vam prosledim. Neko iz Delte je nekom dao za pravo da prisvoji 150 kvadrata zenljišta, sruši tartan stazu i sve sadržaje na njoj i planira baštu kafića (ako neko prolazi pored Ciklame, neka obavezno prođe pored ulaza 9v i pogleda na šta to liči. Jadno bivše igralište je svedeno na 1/4 svoje prvobitne površine i potpno je izgubilo svoju funkciju i namenu. uz to su iščupali i sadnice i postavili betonske visoke kupe u koje dete koje se spušta sa tobogana udara svom silinom. Mesta na njemu ima za tri sitnije majke sa decom). Pismo koje govori o uništavanju igrališta koje je projektovao arhitekta, ne mi, budući stanari, prosledili smo i PR-u gradonačelnika Beograda (gospodinu Ivanu Nikoliću) sa sve fotografijama kako je ono izgledalo letos.
Pošto su nam neki problemi zajednički a neki specifični od zgrade do zgrade, predlažem da mi se jave svi budući stanari Ciklame pa da se konkretnije organizujemo, jer nam je to u pravno neuređenoj državi jedini način da preko elektronskih i štampanih medija izvršimo pritisak i ostvarimo svoja elementarna građanska prava. Oni se plaše jedino medija, sudova - ne! Debelvilizacija počinje i ne može je više niko zaustaviti
 
pozdravljam komsinicu ciklamicu, kao i save ostale!

otvorio sam mail blok67.belville@gmail.com za sve one koji hoce da se organizuju. mislim da je dobra ideja da se organizujemo po zgradama. jednostavno je lakse.

e da i danas sam bio da podnesem prijavu za porez na imovinu. sluzbenica mi rece i da se nisu ubili od posla. nije joj jasno kako je prodato preko hiljadu stanova, a tako malo prijava. izgleda su komsije neodgovorne i vole da utaje porez. a mozda ih i nema toliko koliko se prica.

pozdrav i poziv svima da se jave, narocito komsijama iz jorgovana.
 
hedonist":wgu8p1ga je napisao(la):
Ljudi pokusajte barem nesto da izvucete. Mozda da dobijete neku garanciju da ce zavrsni radovi biti kvalitetno odradjeni sto je vrlo bitno, verujte mi, ili recimo da ne placate onih 0,3-0,4 EUR po m2 narednih XY meseci... Mislim da bilo koja varijanta odlivanja kesha sa njihovih racuna nece uroditi plodom.

Eto ja sam jedan od onih koji je dobio kljuc u prvoj polovini decembra, a komisija za zalbe nije cak ni zvala, a trebala je da izadje u periodu od 5-6 dana od predaje zapisnika. Neki od Vas se pitaju zasto je naselje sablasno, tek po koje svetlo gori uvece... pa u vecini slucajeva razlog je bas taj sto ljudi cekaju komisije jer je u velikom broju stanova besmisleno bilo sta raditi i unositi stvari dok se ne otklone njihovi propusti. Ja sam dovodio majstora za parket u svoj stan da me posavetuje sta da radim i covek se smejao kad je video i na kraju rekao da je parket odlicnog kvaliteta i da je odlicno postavljen ali da je na kraju "izujedan" hoblom i unisten, rupe na sve strane.

Ali u svakom slucaju sto se vise ljudi bude organizovalo vece su sanse za bilo sta. Srecno!:pob:
Pozdrav svima, evo malo boljih vesti.
Sa profesionalnim parketarom sam takodje pregledao stan, covek kaze da je prijatno iznenadjen, da je parket dobro slozen, da bi se vec znacajnije izvitoperio, da je los kvalitet, te da je mahom ostecen losim hoblovnjem, jer su to radili "segrti"...Lajsne su od medijapana, ali boze moj...

Takodje savetuje da se uradi malo kvalitetnije lakiranje u sopstvenoj reziji, da se parket zastiti.

Sto se tice ostatka stana, iako naravno nije strucnjak za tu oblast, komentar je sledeci.
Plocice i kupatilo su dobro radjeni. Neki generalni savet je da sem tog kvalitetnijeg lakiranja, da se saceka koja godina da se zidovi slegnu, pa se mozda ponovo pozabaviti krecenjem...

Inace sitnije nepravilnosti po njegovom savetu necu ni dirati, ne bi li doslo do vece stete. Tako cu i uraditi, vecinu stvari cu sam resiti.

Ja sam se smirio, sto se tice ove gradnje...

Jos jednom da kazem imam iskustva i sa drugim "skupljim novogradnjama" i ista je prica.
 
Novo obavestenje za sve one koji su ocekivali da vide prilogu u Beogradskoj hronici danas, prilog ce prema recima novinara biti prikazan sutra.
 
Mnogo mi je zao sto nisam ranije saznala za ovaj forum i za sastanak koji ste odrzali. Svejedno, iz vasih prepiski i komentara usla sam u tematiku i podrzavam, naravno.

I mi, suprig i ja, smo jedni od nesrecnika koji cekamo kljuceve stana u Seboju. Stan koji smo kupili smo videli ukupno 15 min, bez mogucnosti da ga ponovo vidimo, ne daj boze premerimo, jer "nemamo vremena, ovde je velika guzva, zovite za 2 nedelje". Isto smo, posle 3 otkazivanja useljenja, dobili onaj idiotski mail koji vredja inteligenciju i nikakvo objasnjenje. Naravno, odgovorila sam im jednim prilicno sirokim mailom sa drskim prizvukom ali odgovora nema. Danas sam zvala, kako ih je neko lepo ovde nazvao "nesrecne devojcice" koje tamo rade i dobila komentar da je moj mail prosledjen direktoru i da cu sutra ujutru dobiti odgovor.

Da li je iko uopste dobio odgovor posto pretpostavljam da je vecina pisala? Pitam, jer ako ne dobijem, planiram sutra da odem tamo i da napravim scenu kakvu sam im obecala a to je isporuka namestaja i bele tehnike na adresu prodajnog paviljona. Realno, i nemamo gde da smestimo sve to jer smo stan u kojem smo ziveli otkazali pocetkom decembra i sada smo u privremenom smestaju.

Voljni smo za sve akcije i organizovana okupljanja oko ovoga pa, ukoliko je pao neki dogovor, bila bih zahvalna na obavestenju.

Pozdrav!
 
Natasa_R":2tu0xjd1 je napisao(la):
Novo obavestenje za sve one koji su ocekivali da vide prilogu u Beogradskoj hronici danas, prilog ce prema recima novinara biti prikazan sutra.
Pre nekih pola godine snimljen je prilog oko zvezdarske sume i takodje je prilog umesto da bude pusten odlozen za jedan dan.I na kraju nije pusten,nadam se da vas prilog nece zadesiti takva sudbina jer urednik RTS-a prima naredbe sa viseg polozaja,ako vam se ne daj boze to desi pritisnite ih.
 
šebojac":23nvtayz je napisao(la):
Inače možda bitno za priču na prethodnim stranama, naknada štete za period koji kasne može da se odredi i nema potrebe izmišljati i lažirati ugovore o renti. Za to je zadužen sudski veštak, koji poslednjih par godina koriste tržišne cene rente koje su realne pričam ovo jer se sudim za jedan stan sa rođakom koji je tamo bespravno useljen i istu tužbu sam pokrenuo protiv njega. Sudski veštak procenjuje koliko mi je dužan za period koji je onemogućio meni da koristim taj stan.
Dobro je ovo znati, ali fakat nije loše imati napismeno ugovor o zakupu stana.


bonaris":23nvtayz je napisao(la):
Ovom prilikom Vas obaveštavamo da je planirani rok za završetak radova 28. februar tekuće godine. O tačnom terminu useljenja bićete blagovremeno obavešteni.
obratite pažnju - juče je Miloš Stanojević u medijima slagao da će ključevi biti predati do 28.2. (naravno da niko normalan u tu informaciju nije ni poverovao)
 
Pozdrav svima,

Moje koleginice i ja smo takođe juče prisustvovale sastanku, super da smo se brzo organizovali i okupili u velikom broju.
Želim sve da vas obavestim da je jedna od koleginica koja je kupila stan u Šeboju danas primila mejl koji se tiče novog Anexa ugovora, a u kojem traže od nas da damo saglasnost sa novim terminom useljenja, a kao krajnji rok je naveden 28.02. Oni bi snosili trošak overe novog Anexa.
NI SLUČAJNO NE BI TREBALI DA TO POTPISUJEMO, JER U TOM SLUČAJU NE BI IMALI PRAVO NA NAKNADU ŠTETE, A TO JE ZAPRAVO ONO NA ŠTA ONI IDU ! Drugim rečima dali bismo svesno pristanak na produžetak roka useljenja.

Bićemo u kontaktu.

Pozdrav !
 
@nata ciklama

ne razumem, oni stvarno ocekuju da ce neko to da potpise?!
:rant:
 
Ko potpise taj se odrice prava za bilo kakvu nadoknadu. To ne treba raditi... sram ih bilo!
 
Zaboravili smo da vam kažemo da je u Ciklami kupilo stan i četvoro ljudi iz b67( informacija je iz proverenog izvora). Što se tiče RTS i beogradske hronike mi smo pre tačno nedelju dana dobili obećanje jednog novinara da će napraviti prilog, ali bar do danas ništa od toga. Možda ih je neko sprečio, ili uplašio.
 
nata ciklama":1npyc8oi je napisao(la):
Pozdrav svima,

Moje koleginice i ja smo takođe juče prisustvovale sastanku, super da smo se brzo organizovali i okupili u velikom broju.
Želim sve da vas obavestim da je jedna od koleginica koja je kupila stan u Šeboju danas primila mejl koji se tiče novog Anexa ugovora, a u kojem traže od nas da damo saglasnost sa novim terminom useljenja, a kao krajnji rok je naveden 28.02. Oni bi snosili trošak overe novog Anexa.
NI SLUČAJNO NE BI TREBALI DA TO POTPISUJEMO, JER U TOM SLUČAJU NE BI IMALI PRAVO NA NAKNADU ŠTETE, A TO JE ZAPRAVO ONO NA ŠTA ONI IDU ! Drugim rečima dali bismo svesno pristanak na produžetak roka useljenja.

Bićemo u kontaktu.

Pozdrav !
Moze li da tvoja koleginica prosledi mail Anexa, bas me zanima sadrzina.
 
j9lxdd.gif
 
Ciklamica je u pravu, mi smo upoznali jednog lepotana iz B67 koji je kupio stan u Ciklami i on nam je rekao da je nasa zgrada najmanje ostecena po zavrsetku Univezijade i da Grading dosta korektno obavlja sanaciju zgrade !
Prilikom obilaska stana u decembru mesecu , nismo primetili nedostatke koje su navodili ostali forumasi . Jedina los utisak je ostavio parket , koji nije odavao utisak I klase . Mislim da je za sve nas u Ciklami jedino resenje da se isti parket zameni, a ne da se tretira , jer ni sami zaposleni u MACE-u ne veruju u tu pricu (hemijsko i toplotno tretiranje parketa) !? Uzgred , prema informacijama koje smo dobili iz prve ruke, u Ciklami je iz ko zna kojih razloga isporucen i postavljen neki shlj parket, koji je u nekom magacinu fasovao zizak. Do zamene parketa nije doslo jer nije postignut dogovor izmedju B67, Gradinga i magacina o tome ko ce snositi trosak novog parketa.

Da li je neko uradio povracaj PDV-a na osnovu kupovine prvog stana? Ukoliko jeste, zamolili bismo za par korisnih saveta.

Pozdrav!
 
ciklamica":1a1gyquq je napisao(la):
Zaboravili smo da vam kažemo da je u Ciklami kupilo stan i četvoro ljudi iz b67( informacija je iz proverenog izvora). Što se tiče RTS i beogradske hronike mi smo pre tačno nedelju dana dobili obećanje jednog novinara da će napraviti prilog, ali bar do danas ništa od toga. Možda ih je neko sprečio, ili uplašio.
Ljudi iz RTS-a su bili juce ujutru da rade reportazu a danas popodne izmedju 17:30-18:00 bice emitovano u beogradskoj hronici:)
 
Dragi svi vi prevareni ljudi:)!
evo, i ja sam se od danas ukljucio u kampanju za ostarivanje najnormalnijih prava kupaca, priznatog valjda svuda u svetu, osim u Miskoland-u....
Juce sam napisao jednoj od sirotih curica iz B67 mail koji je bolje da ne prepricavam (ali je sjajan i dobro 'skockan:)')a nakon toga sam u sedam dnevnih novina, na mail-ove redakcija poslao to isto pismo sa kratkim obavestenjem svim novinarima da se temom Belvilla treba sto vise baviti.
Nadam se i da hoce.
Zaista nisam bas 'ukacio' kakve su nam poreske obaveze oko stanova koje jos nismo dobili, pa bih vas zamolio za pojasnjenje.
Svima pozdrav i sa srecom!
 
Vrh