Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

I ja sam mišljenja da će zoniranje urbanih delova i trajanje zone od 24 sata rešiti veliki deo problema parkiranja,
 
И бетонске жардињере висине бар 50цм да не могу џипани да прескачу.

Москва је тако решила проблем свакодневних колапса. Пре тога, побољшала је ионако ефикасни метро са додатним линијска и градском железницом.
 
За те маскиране таблице лепо да изађе милиционер из Сокола, слика ауто и налепницу и казни власника и за непрописно паркирање и за заклањање таблице.
 
Svakog dana viđam bolide koji prave nepropisna leva skretanja iz Kneza Miloša u Višegradsku i prave iza sebe cirkus i kakofoniju Srbendi koji nalegnu na sirene.
Isto tako viđam bolide koji u jednosmernoj Višegradskoj voze u kontra smeru. Mislim najviše na deo između KC i KM, i KM i Sarajevske. Za koje svako ZNA da su jednosmerni.
Zatim, bolidi koji ne skreću direktno iz KM u V nego se smeste posred prelaza pa čekaju da krenu ulevo kad i ostatak poprečne kolone. Neki čak i naočigled bumbara.
Bolida po trotoarima tek koliko hoćete.

Sve se to dešava na 200 metara od baze Oka Ćoravog ispod Mostara i na 200 metara od SUP Savski venac u Savskoj, gde je takođe, ako se ne varam, smeštena ispostava Saobraćajnih bumbara ''Jug''. I svakog dana makar neki od tih bolida naleti na neku patrolu Oka Ćoravog ili Saobraćajnih bumbara (znam ih po Škodama karavan i što jelte nose prsluke uvek)
Mislite da iko od njih reaguje na to? Ma, baš, zabole ih pendrek. 😄:rolleyes:

Jedini put kad viđam Saobraćajne bumbare da rade svoj posao je kada ih nadređeni namenski pošalju negde, kao na primer na Studentski trg, pa onda tamo po nalogu pišu kazne i sprovode zakon. Van toga... ma bre pet para ne daju. Gledaju samo kako da ''ubiju smenu''. Nije im više ni do zaustavljanja bahatih radi mita i kajmaka, samo kako da prođe vreme pa da pale kući.

_img_000000_000000-2-jpg.118233

To je ta era ''nije moj problem'' u kojoj danas živimo. Ne samo mi u Srbiji nego u globalu. Not my problem, čekam da se otkucam pa idem kući da konzumiram TV sadržaj.
 

Попио мало више Старбукс кафе па полудео:coffee::rolleyes:

ДРАМА У БЕОГРАДСКОМ КАФИЋУ: Младић рушио све пред собом, демолирао локал (ВИДЕО)​

Новости онлајн 12. 02. 2022. у 20:24

НА ДРУШТВЕНИМ мрежама се појавио снимак на ком се може видети како мушкарац у једној кафетерији у Београду баца инвентар који је стајао на полицама овог кафића.​

 
Odgledati prilog SAT-a, od 15og minuta,
i zatvoriti ovu temu.. 🥺
 
Dujović laže da će izaći na svaku prijavu.
Takođe laže da se Saobraćajni bumbari i inspekcije bave bahatim parkiranjem.

Brdar zvuči kao partijski govorni automat, verovatno toliko i ima od intelekta i obrazovanja.

U prilogu takođe vidimo partiju Nadležnost Ping-ponga u kome Parking servis prebacuje nadležnost na Bumbare, a Bumbari prebacuju nazad na Parking servis.

Sam Alvirović i njegova ekipa su, kao i uvek, vrhunac komike. :LOL:
Usput, uvek su mi bili presmešni ljudi koji su obični civili (ne rade u vojsci, policiji, obezbeđenju ili hitnim službama) a oblače se kao panduri i nose zastave na rukavima. :LOL::poop:
Ajde da razumem to kod mlađih, pogotovu napaljenih ili recimo onih koji se bave airsoftom i paintballom kao hobi pa aj kao... malo su paljevine, preliva im se taj vojnik-mentalitet i u privatni život i personu. Ali kad vidim matore koji to praktikuju, ne znam dal da se smejem ili krstim.


Sve u svemu, dobra komedija od priloga. Tragikomedija.
 
Dujović laže da će izaći na svaku prijavu.
Takođe laže da se Saobraćajni bumbari i inspekcije bave bahatim parkiranjem.

Brdar zvuči kao partijski govorni automat, verovatno toliko i ima od intelekta i obrazovanja.

U prilogu takođe vidimo partiju Nadležnost Ping-ponga u kome Parking servis prebacuje nadležnost na Bumbare, a Bumbari prebacuju nazad na Parking servis.

Sve u svemu, dobra komedija od priloga. Tragikomedija.

Zato sam i napisao da se gasi tema..
Ima na samom kraju emisije i predlog Army Alvirka :cool: da se bahati 'benderuje' ..

Screenshot_20220214-110903_EON TV.jpg


Screenshot_20220214-111009_EON TV.jpg
 
DSC_0013.JPG

Белмедик би могао решити проблем паркирања за своје пацијенте..
 
Da li postoji pored bahatog parkiranja i bahato zaustavljanje ?

Po prirodi posla moram se zaustaviti na raznim mestima na par minuta (ne više od 5)
Juče u nekoj sporednoj ulici izmedju solitera i prepunog parkinga pored mog vozila popnutog jednim delo na trotoar dočekao inspektor necega...
i osuo bujicu reči na mene da sam vrlo bahati vozač koj bahato parkira i ako sam bio odsutan manje od 3 minuta. Uf ipak mi velikoušno oprostio kaznu
i fala mu.... :)
Samo mi osta nedoumica kavo je to parkiranje manje od tri minuta te udjoh u krug bahato parkiranih ?
A i sam ne volem bahate parkirane te pazim da to ne činim koliko shvatam zaustavljanje i parkiranje nije isto.
A sa druge strane ko ce se natezati i čime dokazivati išta u takvim situacijama ?
 
Vrh