Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Izgovori vozaca da nema dovoljno parking mesta pa moraju da parkiraju negde je isto kao kada bi kupio helikopter i parkirao ga na sred ulice. Pod izgovorom sta da radim kada moja zgrada nema heliodrom, a meni helikopter stvarno treba. Jednom kada ljudi budu insistirali da kupuju stanove sa dovoljno parking mesta isto vazi i za iznajmljivanje stanova opametice se i investitori da prave dovoljan broj. Do tada ako nekome "slucajno" ogrebem,ulubim, zakacim auto parkiran na trotoaru sta da mu radim. :)
 
@mariks

I eto, samo si potvrdio ono što sam rekao. Pride bih dodao da smo mi ovde više izuzetak, nevezano za temu i forum. To važi svuda i za tehničke foruma, auto forume... Kao što npr. neko sa auto foruma više vodi računa o svom autu u odnosu na neko drugog, isto mi ovde više "vodimo računa" o funkcionisanju grada.

Imam i ja u porodici takvu osobu (da ne pričam u okolini, i sa društvom isto). Gledam to nekako da ispravim, doduše, moram da se naglasavam jer da se ta osoba pita, parkiralo bi se to gde stigne.

Počeo sam jednostavno određene situacije da izbegavam kada znam da moram da sarađujem sa osobama ometenim u pristojnom ponašanju.
 
Naravno, zato postoji ova tema, da se načudimo kakvih sve "primera" ima. Možda se neko nekad zaposli u nekoj instituciji pa vidi ovu temu i kaže "aj sad malo da napunimo budžet". Mene najviše nervira paralelno parkiranje, pogotovo ako ima slobodnih mesta okolo, što je takodje čest slučaj kod mene. Jednom me neka žena zagradila, a ja žurim na posao, čekam 10min, radnica iz lokala mi reče da je žensko i plava tako da sam krenuo da je tražim. Spasilo joj je auto to što dok sam je tražio po prodavnicama i kafićima u medjuvremenu je otišla.

Opet kažem, imam razumevanja, mnogi su ometeni u pristojnom ponašanju i vaspitanju ali bar kad bi kažnjavali takve nebulozne i bahate primere primere, bar bi se pomakli od nule. Dakle pešački prelazi, zelene površine, dupla parkiranja...

Što se tiče Benderovog komentara da saobraćajci prebacuju loptu na komunalce, ima smisla. Isto vidjam i po firmama. Jedna grupa radi odredjene poslove za jednu platu. Nakon nekog vremena zaposli se druga grupa koja će da radi deo posla prve grupe i ima istu platu. Dakle prva grupa je ispala bu**** što je radila sve za isti novac i još treba da pomažu drugoj grupi da radi delove posla koji su oni radili takodje za istu platu. Nema od toga ništa.
 
Slike su ilustrativne, da bude malo šareno i veselije dok čitamo.
Narano da nemaju nikakvu posledicu, ali kada prođe Komunalna sa Sokokom , pošalje kaznu.
Tako kažu.
Jer, ako te snime i preračunaju na autoputu, kazna takođe stiže.
P.S. ovo nisam ja vozio , čovek kupio auto desetak dana ranije od mene i , vidim, negde žurio...
 

Prilozi

  • 248345492_454851612982845_352619118112636653_n.jpg
    248345492_454851612982845_352619118112636653_n.jpg
    181,9 KB · Pregleda: 207

Prilozi

  • 350E3B16-44C7-4594-BCA9-916640ED57D2.jpeg
    350E3B16-44C7-4594-BCA9-916640ED57D2.jpeg
    77,7 KB · Pregleda: 140
  • 4BE14EAE-AC87-4997-A971-C0F8F626E6AB.jpeg
    4BE14EAE-AC87-4997-A971-C0F8F626E6AB.jpeg
    94 KB · Pregleda: 113
  • 82A2BEC7-81D9-482C-83AA-35106629C309.jpeg
    82A2BEC7-81D9-482C-83AA-35106629C309.jpeg
    53,4 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
Pošto dostavljam po gradu vidim neverovatno puno vozača koji su prekrili table maskama, kartonima, blatom, snegom praktično svime. Dobar deo njih je i u saobraćaju tako. Potrebno je oštrije kažnjavati takve koji očigledno žele da izbegnu kažnjavanje od strane Oka sokolovog
 
Dule je u pravu. Kad sam pre par godina pričao s jednim tek diplomiranim pravnikom, skrenuo mi je pažnju na nešto što sam prevideo:
Šta svaka vlast (u svetu) radi kada bi da ojača popularnost? Između ostalog, diže propisane kazne i sankcije.
I to zvuči super u medijima, kad pročitaš npr ''Država uvodi strože kazne za bahate vozače''.
Ali nije poenta da se uvede stroža kazna na mrtvom papiru nego da se primenjuju. Džaba nama i kazne 500.000 ili mesec dana pritvora za bahato parkiranje ako u praksi to niko neće sprovoditi i ako će imbecilni sudovi i krivosuđe sve to na kraju otpisati, smandrljati ili ublažiti.


Ali da, slažem se da je stanje sa bahatim parkiranjem i prekrivanjem tablica katastrofalno. Što rekoh ranije na temi, ovoliko debila sa prekrivenim tablicama ili pak skinutim, nije bilo čak ni 90ih, u vreme najgoreg rasula. To se prosto nije radilo. Lično krivim i Oko Ćoravo za tu epidemiju, jer otkako je ono uvedeno, svi sve poslove svaljuju na njih. A sistem i njegova primena su zakonski šuplji i slabi na 100 načina. Nije bitno što on pošalje kaznu, masa bahatih ih izvrda ili prosto zastare.


Svaka ovdašnja ''reforma'' organa bezbednosti i zakona je uvek rezultovala još gorom situacijom i rupama u nadležnostima. Dok je MUP bio zadužen i ovlašćen da prebija prste za šaranje grafita, bilo ih je, ali ne ovoliko. Dok je MUP bio zadužen da sankcioniše i kažnjava bahato parkiranje, bilo ga je, ali ne ovoliko. Otkako su uvedene Komunalne policije, mnogo toga je preneto na Komunalce. Rezultate znamo. A taman kad smo mislili da ne može gore od toga, oni u okviru svojih redova uvedu Oko Ćoravo na koje pak sami prebace deo poslova i nadležnosti. I situacija postane samo još gora.
 
Poslednja izmena:
Jel ovo Seselj?

Sad vidim "radikalsko", znaci jeste A tako je u mogucnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dule je u pravu. Kad sam pre par godina pričao s jednim tek diplomiranim pravnikom, skrenuo mi je pažnju na nešto što sam prevideo:
Šta svaka vlast (u svetu) radi kada bi da ojača popularnost? Između ostalog, diže propisane kazne i sankcije.
I to zvuči super u medijima, kad pročitaš npr ''Država uvodi strože kazne za bahate vozače''.
Ali nije poenta da se uvede stroža kazna na mrtvom papiru nego da se primenjuju. Džaba nama i kazne 500.000 ili mesec dana pritvora za bahato parkiranje ako u praksi to niko neće sprovoditi i ako će imbecilni sudovi i krivosuđe sve to na kraju otpisati, smandrljati ili ublažiti.


Ali da, slažem se da je stanje sa bahatim parkiranjem i prekrivanjem tablica katastrofalno. Što rekoh ranije na temi, ovoliko debila sa prekrivenim tablicama ili pak skinutim, nije bilo čak ni 90ih, u vreme najgoreg rasula. To se prosto nije radilo. Lično krivim i Oko Ćoravo za tu epidemiju, jer otkako je ono uvedeno, svi sve poslove svaljuju na njih. A sistem i njegova primena su zakonski šuplji i slabi na 100 načina. Nije bitno što on pošalje kaznu, masa bahatih ih izvrda ili prosto zastare.


Svaka ovdašnja ''reforma'' organa bezbednosti i zakona je uvek rezultovala još gorom situacijom i rupama u nadležnostima. Dok je MUP bio zadužen i ovlašćen da prebija prste za šaranje grafita, bilo ih je, ali ne ovoliko. Dok je MUP bio zadužen da sankcioniše i kažnjava bahato parkiranje, bilo ga je, ali ne ovoliko. Otkako su uvedene Komunalne policije, mnogo toga je preneto na Komunalce. Rezultate znamo. A taman kad smo mislili da ne može gore od toga, oni u okviru svojih redova uvedu Oko Ćoravo na koje pak sami prebace deo poslova i nadležnosti. I situacija postane samo još gora.
Znas kako, u zemljama gde se lose zivi uvek se zakoni sprovode "opustenije" ako se razumemo. Plus korupcija i "veze" su opsteprisutne
Zato se na mnogo toga zmuri. Kao sto je saranje grafita, bahato parkiranje, dilovanje po splavovima i druge stvari
Visok standard = zadovoljni gradjani = zakoni se postuju i vaze za sve.

Nego nije valjda Seselj popeo Range Rover uz stepenice?
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji i razumem šta hoćeš da kažeš ali čak i u državama poput naše mora da postoji neka linija koja se ne prelazi. Sad je i to srušeno.

Prvo, bahato parkiranje ispred jednog od najvažnijih sudova, sa sve spomenikom Caru Dušanu. Dakle sve u svemu jedan simbol od zgrade, na više načina
Drugo, sve se odigrava na sveže rekonstruisanom platou
Treće, odigrava se pred očima medija i novinara
Četvrto, očigledno je izvedeno namerno, da se kao pošalje poruka kako ova država ne može da zaustavi Vojvodu od Pragnjetine

Problem je višedimenzionalan i ne radi se o pukom uobičajenom stajanju na nepropisnom mestu, nego o pokazivanju nadmoć nad državom i narodom i to ni manje ni više nego pred simbolom pravde i institucija.

A mislim da svinja nije išla preko stepenica, jer ne bi ni mogla, pošto su dvodelne, sa ''odmaralištima''. Nego mislim da su prišli odavde: https://goo.gl/maps/GorC9A6hiRa2ztW98
 
Pošto dostavljam po gradu vidim neverovatno puno vozača koji su prekrili table maskama, kartonima, blatom, snegom praktično svime. Dobar deo njih je i u saobraćaju tako. Potrebno je oštrije kažnjavati takve koji očigledno žele da izbegnu kažnjavanje od strane Oka sokolovog
Vuce LEGENDO da li ovim mislis i na ove:

 
Ova slika džipa ispred Palate pravde bi morala biti na naslovnim stranama i glavna vest u svim medijima, barem ovih koji nisu nacionalni.

Nebitno ko je na slici za početak, a zatim i jeste bitno jer je u pitanju poslanik koji daje primer drugima.

Znači kratko pitanje nekom gradskom funkcioneru ili nekome iz Policije - zašto je dozvoljen pristup vozilu na tom platou i prosto objašnjenje kao odgovor.
 
Vrh