Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Kolarčeva st..

20220128_092623.jpg
 
Ako su se parkirali samo da unesu šut ili istovare nešto, onda nije neki problem.

To su one situacije u sivoj zoni - jeste u prekršaju, ali nije suštinski problem koji imamo sa kolima koja stoje satima nepropisno parkirana i blokiraju kretanja.
 
Ako bih mogao da napomenem da postoje vozila, kombiji uglavnom, koji plaćaju tu mogućnost, i imaju je, da stanu bilo gde na do 15 minuta. To su vozila koja rade dopune za gigatrone, sport visione, i slično. Nisu dostave hrane. Imaju posebnu nalepnicu, i za svako vozilo moraju da plate posebno da bi smeli da stanu. Kao taksi što sme da se zaustavi da primi/ostavi putnika, tako i oni. Budući da su ulice često blentave, oni, vrlo često s pravom, misle da je manje zlo prema saobraćaju da se popnu na trotoar. I ja se lično slažem s tim. Ono što hoću da kažem da nekad i nije bahat vozač iako se najpre čini, i da je jedno kad parkira džipa na keju ispred splavova, a drugo kad neko sa ivekom iznosi šut.

Ovde je verovatno neko došao po šut, iz ulaza, i realno jeste u prekršaju, ali ako mene pitaš to ne bih sankcionisao jer lik nije iz hira došao tu da parkira.

Milana Rakića, deo iznad Olimpa mi je omiljeno bahato mesto za parkiranje u gradu. A omiljeni deo Milana mi je skretnica za Volginu, i pešački prelaz gde burazeri parkiraju na pešačkom na toj maloj raskrsnici, i odu na džoging.
 
Zgrada u kojoj sam podstanar ima 5 parking mesta, a 20 stanova. Podzemna garaža je zapravo "suteren za život". Parkiram na parking, prete komšije, to su "njihova" lična mesta. Parkiram na ulicu, ne može da prođe kamion, parkiram na trotoar ne mogu kolica sa bebom, parkiram u raskrsnicu, slome mi brisače.... Pa gde da se čovek danas parkira :D
Naravno šalim se malo ali često je rezultat bahatog parkiranja mnogo dublji od same bahatosti vozača. I sam se grozim svake bahatosti i onda dođem sa puta u ponoć i ne da nema mesta za parking nego nema mesta ni da se prođe, svaki milimetar prostora je popunjen autima. Ja čak tolerišem i kad me neko zagradi jer su to mahom ljudi koji su tu u prizemlju i istrče odmah ako zatrubiš.

Dozvolili smo da nam naprave grad bez parkinga, bez ulica, bez trotoara, bez zelenih površina, BEZ GRAĐEVINSKE DOZVOLE.
Ja bih rekao da ti pogresan stan iznajmljujes. Iduci put iznajmi stan sa garaznim mestom.

Generalni problem je sto se stanovi prodaju bez garaznog mesta, pa imamo situaciju da je garaza prazna a ulica puna nepropisno parkiranih automobila (pod tim podrazumevam i one koji parkiraju na trotoaru, sto je takodje nedozvojeno)
 
Hvala na predlogu, preneću to celom Beogradu. Verujem da se niko toga nije setio :D

@kingmanowar Pored novogradnje koja se prodaje bez parkinga, postoji i problem stare gradnje gde su parkinzi dimenzionisani za neko prošlo vreme gde nisu baš svi imali aute.
Takođe tu su i vlasnici privatnih kuća koji trotoar ispred svoje kuće brane od bahatog parkiranja raznim imobilijarem jer samo oni imaju pravo da se bahato parkiraju, da ne bi ulazili u svoja dvorišta.
 
Poslednja izmena:
@

stex_pb

Ja opet kazem da pogresnu nekretninu iznajmljujes. Dobro znas kakva je situacija u Beogradu sa parkiranjem, i ako vec imas auto trebao si u startu razmisljati drugacije. Ako si ga kupio dok si vec iznajmljivao ovaj stan, trebalo je da krenes sa trazenjem novog. Alternativa posedovanju auta u Beogradu postoji u vidu gradskog prevoza i taksija. Koliko je to isplativo na tebi je da procenis.
Apsolutno ne podrzavam bilo kakvo blokiranje trotoara jer pesaci treba da ga neometano koriste, bio to imobilijar ili auto.
 
Zato što je nekada bio tu, a preselio se u Knez Mihajlovu.
Управо тако, сад су у Кнез Михајловој https://www.facebook.com/scandinaviancandysrb/

Сад ти је 8. јануара 2022., у Коларчевој број 1, Линд (Lindt) отворио продавницу својих слаткиша. То је у приземљу зграде бившег Југоекспорта, односно садашњи хотел од оног месара. https://www.google.com/maps/uv?pb=!...=2ahUKEwj57sm2qtX1AhWc5nMBHXu_BwYQoip6BAglEAM
 
"Ovaj zločin prema prirodi dogodio se noćas. Čekao sam do podneva da se oglasi bar neka organizacija za zaštitu prirode. Ili neko od onih koji su prisutni u javnosti kada je u pitanju zaštita životne sredine. Niko nije ni reč rekao. A zašto bi kada ovo nije medijski atraktivno? Ili da budem maliciozniji kada ih je posadio, kako oni kažu, Vesić", dodao je.

Ovo je kao kada bi nekog prevario prodavac na nekoj od 30 pijaca u Beogradu, i za to ne čuje ni 1% cele nacije. I posle 2 sata se oglašava Ministar finansija i kaže ''eto vidite ja sam čekao satima da se o ovoj strašnoj tragediji oglase udruženja za zaštitu potrošača, Zaštitnik građana, Evropska kancelarija... ali niko ni reč. Zato ih treba rasformirati jer šta će nam ako ne reaguju na svaku sitnicu i ne prave društvo policiji u patroliranju gradom... Sve su to strani plaćenici i foliranti, to sve treba rasformirati.''
 
Svako polomljeno stablo je strasno.
Ali je najobicnija laz da su polomljena novozasadjena stabla.
Polomljena stabla su duz kolovoza, a novozasadjena su sa "unutrasnje" strane biciklisticke staze.
Sva novozasadjena stabla imaju po dve zabodene pritke kao ojacanje.
Novozasadjena stabla imaju svetle pritke, dok su stabla zasadjena prosle godine sa pritkama koje su vec potamnela.
Polomljena stabla nemaju pritke uopste.
 
Samo vi prozivajte, ja i dalje ne vidim poentu ove teme ovakva kakva je.

Kače se slike bahatih i niko ništa preduzima. I?
 
Hahahaa :LOL:

Ja delim stav sa @operic ali smatram da ako ljudi žele da kače, neka kače. Mislim nema ničeg lošeg, a ima čak i pozitivnog, jer ljudi ulažu vreme i trud i ja to cenim.
Ali razumem rezigniranost, i ja sam prestao da slikam i kačim jer sam uvideo da se ništa neće promeniti.
Ljude boli uvo za to, čak i ovde na forumu mnoge ljude više nije briga što od kola ne može da se živi. Ne vide problem u tome, hoće da u svemu budemo kao mini-Njujork uz elemente favela. Nadležne boli uvo. One kojima je / kojima nam je stalo, ne možemo ništa da uradimo. A svaki dan gledam stotine takvih gmazova i nerviram se i poželim da im... zahvalim... (a nekad i ne ostanem samo na želji... 😎 ) I onda dođem ovde i treba da gledam još slika i još više se nerviram.

Ali kažem, to ne znači da sam protiv kačenja. I cenim trud ljudi. Samo ne mogu više da gledam jer se odmah nerviram. Ne mogu da se načudim u šta se grad pretvorio odnosno koliko se mongoloida omasovilo i nakotilo.
 
Jer 90% ljudi je takvo i vrani vrani oči ne vadi. Isto će većina to sutra da uradi. Zato i retko kome to smeta.
 
P.S.
Da nadležne ne boli uvo, i da mogu da prosledim svaku fotku i da oni odreaguju... a da to ostane anonimno, a ne da im dajem na tacni podatke koji će da cure na sve strane... i ja bih prijavljivao i slao non stop. Ali ovako ne.

Jer paraziti u službama su našli savršen modus operandi - ako želiš da urade svoj posao, moraćeš da se otkriješ i daš sve podatke na tacni. Bilo da prijavljuješ parkiranje, glasan klub, divlju gradnju... ako hoćeš povratne informacije šta je bilo, daj sve podatke na tacni. Ko si, šta si, odakle si, kontakt info. Koje posle naravno preprodaju zainteresovanima "ispod zita". S druge strane, ako iskoristiš svoje zakonom zagarantovano pravo da prijaviš anonimno, računaj da će izaći tek svaki 10. put. Jer ako je anonimno, oni valjda imaju pravo da otpišu bilo šta kao lažan poziv, ili pak lažu u izveštaju da je patrola izašla ali nije ništa zatekla. Jer nemaju obavezu da tebi kao anonimnom polože račune šta su uradili. I onda se vade na to.
Znači ili se otkrivaj i javno zameraj, ili nam se ne javljaj uopšte.

Znam bre za slučajeve da ljudi prijave nelegalnu gradnju bez kontaktiranja izvršilaca, nego samo inspekcija i komunalaca. I posle par dana akteri tih svinjarija im daju do znanja da su saznali da su ih oni prijavili. AAAALOOO BREEE pa jel to normalno???!!!


Plus, Komunalci imaju razne dodatne fore. Recimo, prijaviš nešto anonimno, oni zaista dođu kolima ali onda prođu dalje, bez ikakvih stajanja. Verovatno da bi mogli da napišu da su bili na lokaciji i da GPS to ubeleži i da posle mogu da se pravdaju da su ''izašli ali ništa nisu zatekli''.

I onda mi se posle neki na forumu (ne mislim ni na koga s ove teme) čude što svi penale državu i što niko nema poverenja u nju i njene gangrenozne trule organe... :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Jer 90% ljudi je takvo i vrani vrani oči ne vadi. Isto će većina to sutra da uradi. Zato i retko kome to smeta.
Ja to ne radim, gledam da izbegavam iako mislim da kad bi u mom kraju samo pisali kazne za parkiranje na ulazima i pešačkim prelazima dobro bi napunili budžet. Ali pošto od toga nema ništa jer znam da niko neće izaći na teren zašto da se nerviram. Pre par dana sam prisustvovao sceni gde žena onako nonšalantno parkira na pešakom prelazu baš ispred ulaza u moju zgradu, a ja se igram sa detetom bukvalno 20cm od nje i ona ne reaguje, sedi u kolima. Ja je gledam, glupo mi da se svadjam žensko je, ima neko malo dete u kolima doduše tu oko 9-10god dok je moje nepunih 2god. Nailazi komšinica u tom trenutku i kaže još malo pa će nam i u ulaz parkirati. U tom trenutku izlazi žena iz auta, komšinica joj kaže "gospodjo, možete li da pomerite auto pošto ovde ima i male dece". Kaže ona "znam, videla sam". U tom trenutku nastaje svadja i nebitno šta se sve izdešavalo posle, nije baš prijatno. Na kraju pitam gospodju kako bi njoj bilo da joj neko blokira ulaz i stane na pešaki prelaz, a uz to imate slobodna parking mesta 20 metara ispod. Kaže ne bi joj bilo prijatno ALI zato postoje odgovarajuće institucije, zovite pauka. Ja joj rekoh, da institucije rade svoj posao Vi ne bi ni smeli tako da se parkirate, pogotovo jer je slobodnih parking mesta okolo koliko hoćeš. Nakon toga se preparkirala ali naravno da je pokušala nešto da kao zove muža, preti... rekoh slobodno, imate i adresu. Navikli ljudi da parkiraju na 1m od mesta gde idu i to ti je, nebitno da li muško ili žensko i da li ima slobodnih parking mesta u neposrednoj blizini.
 
Vrh