Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

sledeći put


011 3017070

traži saobraćajnog policajca da odmah pošalje dizalicu.
 
И само још додаш да не можеш да прођеш колицима са бебом.
 
Ја тај последњи број телефона имам умеморисан и зивкам их често, капирам да су ме умеморисали. Увек измислим ново име и презиме и други број, шта њих баш заболе ко сам и шта сам. Не знам да ли су икада дошли по позиву, јер никада нисам имао времена да сачекам.
 
MilisaV":1hs69abx je napisao(la):
sledeći put


011 3017070

traži saobraćajnog policajca da odmah pošalje dizalicu.




Pre skoro mesec dana odprilike, dok je jos bio onaj sneg, kod mene u bloku setaliste koje se pruza od oml. brig. do sredine bloka gde je ovaj centar sa maxijem i ostalim radnjama, ali kroz solitere ne kroz L.Kardenasa. Pomenuto setaliste je pretvoreno u ne bas ulicu ali u klasicnu automobilsku straftu gde ima svega - od autromobila, preko raznih kombija i kamioncica koje opsluzuju razne radnjice, tezge, servisa ovoga i onoga i Kineza naravno. Prolazim jedan dan iz maxija kad eto prizora koji se ne vidja u ovom delu grada - bloka svejedno, kola sa 2 saobracajna policajca parkirani uz pomenutu straftu nesto ispituju nekog jadnika beskucnika, sacekam da zavrse sa njim i pridjem da iskoristim priliku koja se ne propusta, reko 'da vas pitam nesto, ko je nadlezan za krsenje zakona u vezi uzurpiranja javnih mesta, unistavanja zelenih povrsina, nepropisnog parkiranja od strane vozaca", i onda navedem kakav haos i rasulo vladaju u bloku 70, a sve vreme dok im pricam "saobracaj" duz nase strafte ziv da zivlji ne moze biti. Sve ja to natenane lepo ispricam, lepo me i kulturno saslusase i onda kad sam onako naivno ocekivao neki konkretan odgovor, s'obzirom da se ispred sve troice desava klasicno krsenje zakona, ljudi mi ladno odgovorise onako nadodudnim tonom ala ne moj sa nama da se raspravljas, da je najbolje da se mi stanari sakupimo i kolektivno potpisemo peticiju i posaljemo na adresu grada pa ce oni to da "srede" !!!!!!!!!! Zanemeh u trenutku, mozak stao, jezik se zavezao, videh s'kim imam posla, ne rekoh ni hvala ni ok, nista, jednostavno sta reci, samo se okrenuh i nastavih dalje! Sluzbena lica na duznosti, a cija je duznost da stite zakon i sprovode ga, kaznjavaju krsenje istog tog zakona, pred cijim se ocima odigrava na najprimitivniji i najbezobzirniji nacin krsenje istog tog zakona umesto da rade svoj posao za koji su placeni i to iz nasih dzepova, upucuju nas gradjane na potpisivanje nekakvih peticija u cilju resavanja problema !!!!!!!!!!!! jel ima ovde ikakve drzave, gde to zivimo?
 
Dobio sam danas odgovor od Komunalne policije gde su rekli da će ubuduće patrolirati lokacijom kod Omladinskih brigada 18a i 18b gde se automobili parkiraju na biciklističkoj i pešačkoj stazi.
 
Uzegli Zejtin":2z7r4t8o je napisao(la):
Први позив - комунална полиција.
Добар дан - добар дан, хтео бих да пријавим возила на пешачком прелазу и зеленој површини. Јао знате, ми не можемо да наложимо уклањање, ми само направимо слике па после утужујемо, куку-леле, ево вама број комуналне инспекције ваше општине па зовите.


Ma kakav je to odgovor, trebalo je da pitaš sa kime pričaš i nekome da prijaviš tog operatera. Zaposleni su da izađu i slikaju, pa neka otužuju koliko dugo hoće. Ako ja ne mogu da priložim fotografiju kao dokaz za to utuživanje, ima da izađe i slika.

To je čista lenjost!
 
jlaki":2jj34ui4 je napisao(la):
Dobio sam danas odgovor od Komunalne policije gde su rekli da će ubuduće patrolirati lokacijom kod Omladinskih brigada 18a i 18b gde se automobili parkiraju na biciklističkoj i pešačkoj stazi.

Ajd i to da vidimo :)
 
Uzegli Zejtin":2dxoxne0 je napisao(la):
Већ неко време ба*** паркира овако:

CopyofSlika0024.jpg


Мени јутрос пукне филм и решим да их пријавим.

Први позив - комунална полиција.
Добар дан - добар дан, хтео бих да пријавим возила на пешачком прелазу и зеленој површини. Јао знате, ми не можемо да наложимо уклањање, ми само направимо слике па после утужујемо, куку-леле, ево вама број комуналне инспекције ваше општине па зовите.

Други позив - комунална инспекција, 311-5044.
Добар дан - добар дан, хтео бих да пријавим возила на пешачком прелазу и зеленој површини. Знао комуналну полицију, упутили ме на вас. Да, да, они се само сликају за ТВ. Шта, не можете одмах да изађете на терен, да се возила уклоне? Да зовем саобраћајну полицију за овог на пешачком? Не, ипак Паркинг сервис? У реду, који број? Хвала вам.

Трећи позив - Паркинг сервис 301-7070. Заузето. Четврти позив - 317-6465, исто Паркинг сервис, добио број од инспекције - не можете пријавити овде, зовите 303-5400.

Пети позив - добар дан, да пријавим возило на пешачком. Не, хоћу да пријавим анонимно. Не, не можете добити мој број телефона, имате тачну локацију, а и ја идем у град ускоро. Када ће изаћи дизалица? Зависи, јел... Добро, довиђења.

'Бем ти државу.

U mom gradu saobracajna policija odnosi sa pukom sa trotoara i sa raskrsnica automobile,a komunalna pise samo prijave na zelenoj povrsini,jer nema ovlascenje za nosenje,to moze samo komunalna inspekcija i to ako je vozilo napusteno tj. nema tablice ili je havarisano da naredi uklanjanje istog.
 
JLAKI evo ti za onaj sajt za biciklisticke staze, a bice jos, nemoz' sigurno da omane :) ....
Blok 70, omladinskih brigada


img1876.jpg
 
odstampati na A4 neki tekst tipa "ovo je biciklisticka staza" i zalepiti im lepkom ili super-lepkom na soferku :D
 
kola1.jpg

Da se našalim malo i na svoj račun. Bahato i krajnje nelogično sam parkirao na Ski stazi. Sreća pa ima prednju vuču :D
 
Pa da vrlo bahato . . . bilo je mesta i na grani od drveta . . . :lool:

Jedina bahatost ovde je od strane nadležnih ski-staze . . .
super fora . . . svi gosti nek se snalaze , šta nas briga da li će da pljuju po njima ili da placaju kazne ,
,,Ko ih $"#!$&/(&% , parking nam ne donosi pare,, :bash:
J"$%#%/ onaj ko im dade dozvolu da tako naprave bez parkinga (nije to centar grada pa da nema mesta)

Godinama ista priča za sav grad,
naležni i dalje izdaju masne dozvole i ako projektom nije rešeno parkiranje. :violina:
 
Moravac,stvarno nije fer sto nisi ostavio broj tablica,prijavio bih te :cool:
 
Uzegli Zejtin":2j5fqg4u je napisao(la):
Већ неко време ба*** паркира овако:

CopyofSlika0024.jpg


Мени јутрос пукне филм и решим да их пријавим.

Први позив - комунална полиција.
Добар дан - добар дан, хтео бих да пријавим возила на пешачком прелазу и зеленој површини. Јао знате, ми не можемо да наложимо уклањање, ми само направимо слике па после утужујемо, куку-леле, ево вама број комуналне инспекције ваше општине па зовите.

Други позив - комунална инспекција, 311-5044.
Добар дан - добар дан, хтео бих да пријавим возила на пешачком прелазу и зеленој површини. Знао комуналну полицију, упутили ме на вас. Да, да, они се само сликају за ТВ. Шта, не можете одмах да изађете на терен, да се возила уклоне? Да зовем саобраћајну полицију за овог на пешачком? Не, ипак Паркинг сервис? У реду, који број? Хвала вам.

Трећи позив - Паркинг сервис 301-7070. Заузето. Четврти позив - 317-6465, исто Паркинг сервис, добио број од инспекције - не можете пријавити овде, зовите 303-5400.

Пети позив - добар дан, да пријавим возило на пешачком. Не, хоћу да пријавим анонимно. Не, не можете добити мој број телефона, имате тачну локацију, а и ја идем у град ускоро. Када ће изаћи дизалица? Зависи, јел... Добро, довиђења.

'Бем ти државу.

Комшо Ужегли, већ дуже време смишљам шта и како урадити да овог типа, млађи човек, са овим Аудијем А6 "опаметим" да више не паркира на овом парчету зелене површине. Направио је већ добре колотраге од точкова на зеленој површини, чак паркира и кад је блато и у опште му не смета. Изгледа да ћу, као и пре две године успешно, применити лепљење А4 формата хартије са одређеним текстом и залепити неостик лепком на ветробранском стаклу, наравно на левој страни.

Овај Рено Меган вози један декица. Декица више не паркира на пролазу тротоара и на пешачком, скренуо сам му пажњу, остављајући поруке испод брисача.

То су ми иначе комшије из улице Виктора Новака, а на твојој слици са леве стране се види само ћошак моје зграде. Комшије из Виктора Новака (број 1 и 3) то у опште и не интересује, чак шта више и не смета им, а и не размишљају да накако заштите тј. ограде ово парче (има још једно) зелене површине !!!!

По овом питању сам разговарао прекјуче са нашом (НБГД) Општинском комуналном инспекцијом (и по једном другом питању, а о томе нешто касније), и инспектор ми рече следеће. Све ове и овакве случајеве треба пријавити директно Градској комуналној инспекцији на 275-01-35, 330-93-21, а може и Градској саобраћајној инспекцији на 275-42-97 и 330-94-90 и они после тога излазе и сликају и дају налог за одношење, "кад и ако ухвате починиоца" на делу !!! Такав је поступа, а наравно и инспектор са којим сам разговарао се не слаже са оваквим поступком, али тако би требало. Каже ако се пријави Општинској комуналној инспекцији, онда и они морају то да пријаве Градској и све у круг !!!

Видећемо шта ће од свега да буде, али тип и даље ту паркира свој Аудићћћ !
 
Могу да дам бубрег да дотични није легално зарадио тај Ауди. :)
Ако ништа, да ангажујемо комшилук из Војвођанске, да дотерају једу приколицу стајског ђубрива па да затрпамо Науди! :laugh: Ashes to ashes, and crap to crap! :D
 
По питању постављених ругоба од металних гаража у Грчкој улици од стране неодговорних становника тог дела насеља Бежанијска коса, а које сам иначе пријавио 07. децембра 2011. године, разговарао сам прекјуче са комуналним инспектором општине Нови Београд који сад води ове случајеве, а који је иначе задужен за овај део насеља Бежанијска коса.

Да не бих сад наводио шта сам све написао у пријави само у кратко локацијски опис. Значи ове три пријављене металне гараже се налазе на паркинг местима које су оивичени улицама Милана Вујаклије, Веспучијевом, Магелановом и Грчком, а то је паркинг простор који је оријентисан према гробљу. Ево их означене на сателитској карти Бингмапс са „први пример“ и "други пример“. Овај сателитски снимак и слике сам иначе уз пријаву послао Комуналној инспекцији општине Нови Београд:

png image hosting

„Први пример“, постављена метална гаража са спроведеним струјним каблом који „иде“ од зграде са трећег спрата са одвратно застакљеном терасом где сигурно и станује власник ове гараже. Ова скламерија припада улици Милана Вујаклије број 10.

free image hosting

„Други пример“, две гараже, практично једна до друге, а ту слику сам и зумБирао. На тој увећаној слици се види да је исто до једне од гаража спроведен струјни кабл од стана из приземља из оближње зграде где станује власник, а то припада Грчкој улици број 10. Колико сам схватио обилазећи „ово здање“ уочио сам да човек овде уствари обавља аутосервисне услуге !!!!!

jpeg image hosting

image hosting gif

Шта ми је све рекао инспектор.

По "првом примеру", а то је и посебан предмет у инспекторату, ће се на жалост водити поновни поступак ! Наиме инспектор који је обраћивао овај предмет, није га у опште добро одрадио, тако да је власник ове металне гараже јако лако, уз помоћ адвоката и жалбе, оборио пријаву. Тај инспектор више не ради у Инспекцији општине НБГД, а предмет је додељен инспектору са којим сам разговарао и каже да ће се обновити поступак. Човек ми је нашироко објаснио поступак, али ко ће све запамтити те правничке изразе. Битно је да се поступак обнавља и да не треба поново да се пријављује, на шта сам и био спреман. Обнова поступка ће трајати мало дуже време.

Инспектор са којим сам разговарао, је водио предмет за „други пример“ и тај предмет је рађен како треба и ето предмет је извршан, тј. донето је извршно решење о уклањању ових двеју металних гаража које су на слици практично једна до друге. То значи да је власницима дат рок од неких 20-так дана да уклоне исте, а ако то не уклоне сами, иде принудно уклањање уз наплату трошкова и казне за нелегално постављање ових гаража. Казну ће и онако платити ако и сами уклоне гараже.

Значи негде током прве половине априла се уклања „милом или силом“ :kk:.

Инспектор ми је рекао да га слободно зовем да ми каже кад ће тачно бити уклањање, да дођем и присуствујем и сликам, ако могу и ако желим.
 
Гаго, све похвале за труд. И да се исплати на крају.
 
Uzegli Zejtin":3jctv0wt je napisao(la):
Могу да дам бубрег да дотични није легално зарадио тај Ауди. :)
Ако ништа, да ангажујемо комшилук из Војвођанске, да дотерају једу приколицу стајског ђубрива па да затрпамо Науди! :laugh: Ashes to ashes, and crap to crap! :D
Комшо предлог је :kk: , и да знаш да би требало баш тако. Барем стајског ђубрива има колико хоћеш, а да будемо искрени разни миомириси и Мошуси се осећају и те како и у овом делу Косе.

Мада може и овако као што урадише у Русији са овим БМВ-ом Х5, "wrong parking in Russia"

image hosting gif

Немој бубрег, чувај га, мада је скуп, око 25.000 хиљада еврића :D
 
Све похвале Гага! :kk:
 
Комшо, свака част за акцију! :kk: :kk: :kk: Те гарже су стварно ругло, и надам се да ће од њих ускоро остати прах и пепео. :)
 
И ово спада у бахатост.

У самом тексту заменик начелника београдске саобраћајне полиције, каже да је и комунална полиција надлежна за ове проблеме. Не верујем да су комуналци и опоменули овакве, а камоли написали пријаву.


Kolima može i kroz Knez Mihailovu!?
Vozila za dostavu robe u pojedinim delovima grada znaju da naprave opšti haos. U najužem centru istovar robe treba da se obavlja od 23 do 7 ujutro


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:372776-Kolima-moze-i-kroz-Knez-Mihailovu
 
Гага":25dgc5zp je napisao(la):
И ово спада у бахатост.

У самом тексту заменик начелника београдске саобраћајне полиције, каже да је и комунална полиција надлежна за ове проблеме. Не верујем да су комуналци и опоменули овакве, а камоли написали пријаву.

Kolima može i kroz Knez Mihailovu!?
Vozila za dostavu robe u pojedinim delovima grada znaju da naprave opšti haos. U najužem centru istovar robe treba da se obavlja od 23 do 7 ujutro


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:372776-Kolima-moze-i-kroz-Knez-Mihailovu

Novosti, kao i uvek, preteruju u svom tekstu. Koje su to bolnice u centru su blokirane zbog dostave hrane restoranima i kafićima!?

Najveća glupost je fotografija koja zapravo pokazuje istovar robe na Trgu Republike u jutarnjim časovima kad je istovar robe dozvoljen. Jer ako pogledate kako pada senka, videćete da to nije slikano kasnije od 8-9 ujutru. Mislim da bi Frikom, koji sigurno ima uredne papire za dostavu robe po gradu, lepo mogao da presavije tabak i tuži Novosti za povredu ugleda i časti.

Inače, ako šetačima kroz Knez Mihajlovu nisu smetali oni pokretni kontejneri (komada pet) koji su cele zime glancali ulicu i "čistili" je od snega, ne vidim što bi se žalili na poneki kombi koji zaluta u vreme kad mu vreme nije...
 
Vrh