Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Redovna, višegodišnja, patrola u hladu na uglu Omladinskih brigada i Đorđa Stanojevića... Nikada mi nije bilo jasno šta tu sancionišu i koji prekršaj se pravi kada iz Omladinskih brigada, kod Emil Frey-a, skrećeš levo u Đorđa Stanojevića. Ja sam jednom tu stao, a policajac kaže - nisam tebe zaustavljao, već ovog iza?!
 
Ovo ja zovem bahatim parkiranjem. Da mogu, popeli bi se autom na stepenice.
IMG_20230117_203331.jpg
 
Redovna, višegodišnja, patrola u hladu na uglu Omladinskih brigada i Đorđa Stanojevića... Nikada mi nije bilo jasno šta tu sancionišu i koji prekršaj se pravi kada iz Omladinskih brigada, kod Emil Frey-a, skrećeš levo u Đorđa Stanojevića. Ja sam jednom tu stao, a policajac kaže - nisam tebe zaustavljao, već ovog iza?!

Kad sam bio srednјоškolac, a to je već sad period pre 20+ godina :), bukvalno svaki dan je tu na ostrvu (zelena površina baš između 2 smera O. Brigada) bio parkiran civilni beli Golf 2, svi su znali da je policija.
 
Najsveziji primer susreta srpskog psihopate za volanom automobila i imbecila za volanom bajsa Glovoa (ne znam da li je Srbin, mozda i nije jer kao da je imao kose oci).

Stojim na peaackom prelazu Balkanske dole pred ukrstanje sa Admirala Geprata. Automobili se zalecu niz ulicu, koja je jednosmerna, a na semaforu je u tom trenutku zeleno za njih. Glovo dostavljac vozi u kontra smeru Balkanskom i ima nameru da se popne na trotoar. Njemu u susret nailazi ludak, psihopata u automobilu, zalece se na njega i svira svo vreme. Biciklista stoji pred ivicnjakom, ne znam da li namerno ili zato sto ne uspeva da se popne. Psihopata za volanom nastavlja da juri svojom trakom, uopste se ne odmice od ivicnjaka, odnosno levim bokom vozila ide pravo ka biciklisti. Ja gledam i reko sad ce da ga udari i ubije ko zeca. Jer bukvalno ide na njega. Na kraju ludak odmice auto od ivicnjaka taman toliko da prolazi na 1 cm od bicikla i dostavljaca. Ja se taman bio spremio za udar (i moguci nalet bicikliste na mene) i da mu se proderem u facu da li je normalan. Srecom, nije doslo do kontakta, i Psiho je protutnjao dalje a Tenkre ostao u cudu i smejuci se gledao u mene i odmahivao glavom ( u fazonu "vide li ludaka"). A ja gledam u cudu i mislim se koji li je veci psihijatrijski pacijent od njih dvojice, da li ovaj koji se zalece kolima na coveka ili ovaj koji nece da se skloni sa kolovoza.

Mislim da je previse dijabola za volanom koji nisu svesni koliko malo fali da se ljudsko telo osakati, ili cak prekine zivot u potpunosti. Jedan nezgodan tup udarac u potiljak je dovoljan, a kamoli udar automobila i let nekoliko metara.

Odgovorno tvrdim i ostajem pri tvrdnji da 2/3 ljudi u Srbiji nikada ne bi trebalo da dobiju dozvolu odnosno da ucestvuju u kolskom saobracaju (pod time mislim i na bajseve na kolovozu). Bar ne bez dodatne obuke, psihijatrijskog pregleda ipolaganja voznje iznova.

Ovo je nacija psihopata i mentalnih hendikepa.
 
Ruku na srce, dostаvljači su od BG napravili Pakistan. Šta on ima da traži u kontra smeru na ulici? To kažem kao neko kome trube iza kad stanem ljudima koji se približavaju pešaškom, ali i neko ko je u životu otpedalao ozbiljnu kilometražu.

Opet kad se popnu na trotoar ne valja. Divljaju ozbiljnom brzinom i na trotoarima, maltene voze slalom, a uvek postoji verovatnoća da neki pešak (dete npr) promeni pravac kretanja i da nastane kuršlus (isti slučaj sa trotinetima).
 




Iz edicije "zgazio dete panpobegao". Svaki dan
 
Ja i ne razumem. Prazna ulica a oni idu slalom kroz ljude na trotoaru. Bangladeš u svakom smislu...
 
Stex_pb wrote
,, ... Eto jedan od razloga zašto je opasno imati naoružan narod... ,,
Pa da... opasno je održavanje javnog reda i mira, uz nošenje oružja idu i beneficirani radni staž

Bolje živeti bezopasno i bez javnog reda i mira. 😀

Uporedi broj nastradalih od vatrenog oružja dok je bilo dozvola i za nošenje oružja i deset godina kasnije kada nema dozvola za nošenje istog.
O poredjenju stanja jav. reda i mira , da i ne spominjemo....
 




Iz edicije "zgazio dete panpobegao". Svaki dan
Počeo sam da pratim vesti o gaženju pešaka i bežanju. One su na dnevnom nivou..... JA jednom zgazio mačku pa stao da se saberem.

 
Већ сам објављивао пре две-три године слике дивљег паркинаг на кошаркашком терену у Блоку 38. Стање је не промењено. Пошто сам становао у том блоку, а ту ми је и стан од покојних родитеља, имам одавно идеју око ових терена да се обнове и лепо уреде, а испод подземна гаража. Скицирам неки план и писаније општини и градским челницима. Ту се иначе налазио и терен за одбојку, дечији паркић, итд. све у једној линији до садашњег кафића "Кишобран", види се у даљини на другој слици.

IMG_20230123_133816_resized_20230123_030712811.jpg
IMG_20230123_133845_resized_20230123_030713328.jpg
 
Baš sam bio skoro kod druga i frapirao sam se kada sam video da su zapravo košarkaški teren pretvorili u parking. Hitno treba garaža blokovima i 37 i 38.
Већ сам објављивао пре две-три године слике дивљег паркинаг на кошаркашком терену у Блоку 38. Стање је не промењено. Пошто сам становао у том блоку, а ту ми је и стан од покојних родитеља, имам одавно идеју око ових терена да се обнове и лепо уреде, а испод подземна гаража. Скицирам неки план и писаније општини и градским челницима. Ту се иначе налазио и терен за одбојку, дечији паркић, итд. све у једној линији до садашњег кафића "Кишобран", види се у даљини на другој слици.

Pogledajte prilog 153053Pogledajte prilog 153054
 
Vrh