Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Itekako ima poprilično primera gde se ne prodaju sva parking mesta, doduše zavisi i od lokacije i situacije stanara. Dok Vi mislite da svako parking mesto ima svog kupca nego investitori ne prave dovoljno parking mesta situacija na terenu govori drugačije. Evo u mojoj zgradi je bilo par neprodatih parking mesta, sada je tu lokal. Kod brata situacija da je neki investitor kupio više desetina parking mesta tako da i ne možeš da kupiš, kod zeta isto nekoliko neprodatih. Ni Ja nisam kupio parking mesto jer nisam hteo da dajem za klackalicu 21k, i to pre 4-5 godina. Da je grad obavezao kupovinu parking mesta ali i ograničio investitore sa cenom jer ih realno ne košta skoro ništa kupio bih. Ni u ludilu ne bih dao više od 10k za klackalicu da bih parkirao trotinet i izlazio iz auta sagnut ko Zvonar Bogorodičine crkve kada imam mogućnosti da to ne radim.
Ti kao vozac nisi hteo da das određeni iznos za parking mesto, jer je po tvom misljenju to preskupo, ali bi obavezao coveka od 70+ godina koji nema auto da kupi parking mesto.

Malo je kontradiktorno.
 
Koji to čovek od 70+ godina kupuje novogradnju? Lepo sam napisao, da sam morao dao bih, čak i da nisam morao ali da je cena bila realna. Ko bi ovde dao 20k+ za klackalicu? Gornji deo klackalice i ok ajde nekako, ali donji deo... Tu već moraš da voziš odredjen auto i da si visok najviše 150cm da bi se parkirao "kao čovek", a uz to lepo platio.
 
Koji to čovek od 70+ godina kupuje novogradnju? Lepo sam napisao, da sam morao dao bih, čak i da nisam morao ali da je cena bila realna. Ko bi ovde dao 20k+ za klackalicu? Gornji deo klackalice i ok ajde nekako, ali donji deo... Tu već moraš da voziš odredjen auto i da si visok najviše 150cm da bi se parkirao "kao čovek", a uz to lepo platio.
Ima slucejeva, presele se stariji ljudi da budu blize deci, nije toliko cesto ali ima. U moj zgradi konkretno od 20 stanova ima bar 3 ili 4 stana koji nemaju auto, 6 ima1, a 10 ih ima po 2.

I kako bi ti to pravicno resio? Da onaj sto nema auto mora da kupi bar jedno mesto, jos gore bi bilo po one koji imaju dva auto po stanu.

I ko je taj koji bi odredio koja je maksimalna cena na odredjenoj lokaciji?
 
Odredi država, maksimalna cena je odredjeni procenat cene kvadrata stana ali ne veća od te i te cifre, cena po zoni npr. I da se zabrani prodaja parkinga investitorima dok se ne prodaju svi stanovi.

Eto super, ovi što nemaju auto iznajmljuju mesto ovima što imaju 2. Kada sutra kupe auto onda imaju svoje parking mesto jer ta priča "nije mi potreban auto za života" ne pije vodu osim kod pomenutih ljudi od 70+ koji i nemaju pravo da voze, eto oni mogu biti izuzeti npr od tog zakona ali opet problem neko će tad stan naslediti ili prodati nekom ko ima auto. Ljudi koji daju 100k+ za stan mislim da im neće biti problem još max 10k jer će sa tih 10k olakšati sebi život parkiranjem ali je verujem problem ako je 20-30k za parče betona ili u još gorem slučaju klackalicu. Sve drugo nema smisla kukati. Jer zašto bi prozivali čoveka koji je jedva kupio stan od 100k, a nema 25k za parking mesto i još vozi reno klio iz 2010te. I sad je on smrad jer mora da se parkira na javnoj površini jer je jedva po ovim ludačkim cenama skupio za stan?
 
Odredi država, maksimalna cena je odredjeni procenat cene kvadrata stana ali ne veća od te i te cifre, cena po zoni npr. I da se zabrani prodaja parkinga investitorima dok se ne prodaju svi stanovi.

Eto super, ovi što nemaju auto iznajmljuju mesto ovima što imaju 2. Kada sutra kupe auto onda imaju svoje parking mesto jer ta priča "nije mi potreban auto za života" ne pije vodu osim kod pomenutih ljudi od 70+ koji i nemaju pravo da voze, eto oni mogu biti izuzeti npr od tog zakona ali opet problem neko će tad stan naslediti ili prodati nekom ko ima auto. Ljudi koji daju 100k+ za stan mislim da im neće biti problem još max 10k jer će sa tih 10k olakšati sebi život parkiranjem ali je verujem problem ako je 20-30k za parče betona ili u još gorem slučaju klackalicu. Sve drugo nema smisla kukati. Jer zašto bi prozivali čoveka koji je jedva kupio stan od 100k, a nema 25k za parking mesto i još vozi reno klio iz 2010te. I sad je on smrad jer mora da se parkira na javnoj površini jer je jedva po ovim ludačkim cenama skupio za stan?
Uglavnom se slazem sa tobom, ali nije svakom isto 20k evra, onom ko kupi garsonjeru je puno, onom kupi stan od 100 m2 to je sica.

Inace vecina investitora u "centru" uvek cuva parking mesta za kupce stanova, pa ako ostane koje posto se prodaju svi stanovi onda prodaju na slobodnom trzistu
 
Slažem se da nije isto, možda umesto procenta vrednosti kvadrata da se uzme procenat vrednosti stana. Uglavnom da se stimuliše kupovina parking mesta kako bi se što više oslobodile javne površine, a samim tim destimuliše investitorska kupovina makar delimično.
 
Skoro sam primetio na Vračaru da je ukinuto nekoliko mesta u zoni ispred novog poslovnog objekta koji na svojoj parceli ima parking ali da bi se njemu pristupilo ukinuta je zona ispred. Kako se to reguliše, stanari ulice stali su bez javnih parking mesta da bi se prioritet dao privatnim????
Primetio sam to odavno,na pomenutoj opstini ispred nekoliko novogradnji. Garaza je tu i normalno mora imati ulaz ali'gospoda' roknu neke betonske kugle,zardinjerice i sl. ispred objekta pa strpnu jos koje parking mesto. Pretpostavka je da su te garaze uglavnom neke prdekane (da se u njih ne uazi i izlazi bez odvaljivanja retrovizora) pa novopridosle mrzi da se zlopate svaki put kad izlaze/ulaze pa se parkiraju van. Na to dodaj vozila starosedeoca i dobijes to sto dobijes.
 
3E0AF09C-DC50-429D-A4FA-6982473592C1.jpeg
0E5A52C5-1DC2-4D1F-8335-9454420A2185.jpeg

Verujem da je ovde svakog dana ovako ali prvi put prolazim aa kolicima i naravno morao sam po prometnom putu sa bebom. Debili jednom rečju. Ali verovatno jadnicki nemaju gde da parkiraju niko im nije napravio mesto
 
Не знам из ког разлога, онај ко је поставио ову фотографију на некој од друштвених мрежа, замагљује да се не види регистарски број!

АУТОМОБИЛОМ ПРЕКО ТУЈА: Бахато паркирање у Београду згрозило пролазнике (ФОТО)
Novosti online, 15. 01. 2023. у 11:24
НЕСАВЕСНИ возач у Београду изазвао је осуду свих пролазника у једном насељу српске престонице.
https://www.novosti.rs/c/beograd/ve...-parkiranje-beogradu-zgrozilo-prolaznike-foto
bahato-parkiranje_f.jpg


Бахаћење дипломатије на месту за особе са инвалидитетом

IMA DIPLOMATSKE TABLICE, PA MISLI DA MOŽE SVE! Sramota, zauzeo DVA parking mesta za osobe sa invaliditetom! (FOTO)

https://www.republika.rs/vesti/beograd/407707/diplomata-parking-za-invalide-kongo

Паркирао на месту за инвалиде.JPG
 
Ovo sa dva parking mesta je toliko čest slučaj, pogotovo u merkatoru, da više i nije neka vest.
 
Возач у Сомбору усмртио дете и побегао
Da li je neko u poslednjih godinu dana pročitao vest da je neki vozač ostao na mestu gaženja? Bukvalno svakodnevno neko gazi i beži.
 
20230115_223805.jpg


Баново брдо, Жарка Вуковића Пуцара
Нисам сликао из другог угла, али можда ће некако успети да изгурају четврти контејнер, који се налази поред врата возача, али преостала три никако.
 
Возач у Сомбору усмртио дете и побегао
Da li je neko u poslednjih godinu dana pročitao vest da je neki vozač ostao na mestu gaženja? Bukvalno svakodnevno neko gazi i beži.
Ухапшен је момак од 22 године

УХАПШЕН ВОЗАЧ КОЈИ ЈЕ УДАРИО ДЕТЕ У СОМБОРУ: Побегао са места несреће, малишан преминуо од повреда​

 
Pogledajte prilog 152470

Баново брдо, Жарка Вуковића Пуцара
Нисам сликао из другог угла, али можда ће некако успети да изгурају четврти контејнер, који се налази поред врата возача, али преостала три никако.
Treba da ga zagrade kontejnerom (ako uspeju da ga izvuku)
 
Са тим се не могу сложити. Мислим да је и сама казна + "услуге" паук сервиса довољна, чак често и превелика казна за велики број недозвољених паркирања. Сложио бих се са тобом само за категорију бахато недозвољених паркирања, када ти таку категоризацију правно било могуће извести.
 
Kad sam pisao post razmisljao sam kad se desi da ti pauk digne auto, pa desi se kad blokiras neciju garazu, kad blokiras nekog ko je platio parking mesto pa ne moze da izadje od tebe, pa kao ova dva genijalca jedan na zelenoj povrsini a drugi na trotoaru plus blokiranje kontejnera direkno onemogucavas drugu firmu da radi svoj posao, pa parkiranje na trotoaru da ne mogu da prodjem sa kolicima i od prilike to je to, mozda jos nesto sto ne mogu sad da se setim, za mene sve ove stvari sto sam nabrojao je da bar 30 dana te onemogucim da vozis i da se bar tih 30 dana bahato parkiras.

EDIT: Sad sam se setio jos jedne, parkiranje na pesackom prelazu, sasvim dovoljno za 30 dana kazne, parkiranjem na pesackom prelazu ugrozavac neciji zivot a i zivot vozaca koji bi mozda izazvao nesrecu jer time i jednom i drugom mozes da upropastis zivot.
 
Inače, htedoh još pre neki dan da napišem - dnevno na kolovozima Beograda vidim bar 20 do 30 maloumnika (psihopata, manijaka, štetočina) i još duplo toliko intelektualno hendikepiranih.

- Vozač autobusa koji se zaleće u auto koji se isparkirava sa propisnog mesta pa onda naglo koči u poslednja 3 metra jer mu mrsko što ovaj ne može da se teleportuje iz parkinga
- Isto tako drugi vozač zglobnog BMCa koji se zaleće da se pozicionira iza Solarisa pa makar priklještio i zdrobio Renault Saxona koji se našao između njih jer mora da se prestroji (srećom pa nije došlo do sudara)
- Dostavni kombi koji u krivini (kada je lako izgubiti kontrolu) proleće 50 km/h pored čoveka na ivici trotoara ne hajući šta bi bilo da se ovaj oklizne ili zatetura
- Desetine Foresta Gampova koji blokiraju raskrsnice iako imaju i jasno napisane znakove da to ne rade
- Asocijalni izrodi koji ostavljaju automobile na kolovozu, svakog dana na nekom novom mestu (ne samo na mestima tipa Bucko, nego u sve više i više ulica)
- ADHD-ovci i nervčici koji ne mogu da ne opale po sireni čim neko ne krene iste stotinke pošto se upali zeleno
- Divlje parkiranje u 100 različitih poza i izvedbi, koje je negde na granici između ludila i genijalnosti
- Ljudi koji isteruju inat jedni drugima, pa se pretiču, utrkuju, izguravaju... ne hajući za druge oko sebe, a i za sebe same, jer se auto čak i pri malim brzinama prevrće vrlo lako
- O gomili maloumnika i asocijalnih divljih primata koji prosto nisu sposobni da razmišljaju o prostoru i geometriji kada se uparkiravaju i kada ostavljaju svoje automobilčine posred kolovoza ili trotoara, da i ne govorim... Tačno se za neke vidi da to više nije bahatost, nego prosto u toj lobanji nema više moždanih ćelija sposobnih da logički obrade geometriju i fiziku iza postavljanja i ostavljanja nečega od 8-10 m2 na javnim površinama...


Dve trećine ljudi sa vozačkim dozvolama u Srbiji realno ne treba da se nađu za volanom. Od toga polovina ne treba uopšte, jer su psihički i intelektualno hendikepirani i bolesni. A druga polovina (od te 2/3) treba da bude prisilno upućena na temeljne i rigorozne obuke i ponovno polaganje vožnje. Naravno, pod stručnim kadrovima i nadzorom, što se nikad neće desiti. Samo kažem da 2/3 ljudi koji se vozaju kroz Beograd prosto nisu za volan. Jednostavno nisu.
 
Ne znam, ja sam skoro pisao komunalnoj miliciji. Pojma nemam hoće li šta uraditi, ali ubiše parkiranjem na trotoarima i mestima koja su isključivo za pešake. Ne možeš sa stepenica sići, a da ne zaobilaziš automobil. A nije kao da na nekom drugom mestu nisu mogli da parkiraju 20 metara dalje, usred dana kad su mesta masovno prazna.

A uveče je toliko neizdrživo postalo sa tim parkingom da mi se bukvalno isplati da čekam autobus 20 minuta u oba smera kad idem nekuda nego da tražim parking pri povratku.
 
Ja koliko vidim, oni ništa ne rade. Ni oni ni Saobraćajni bumbari. Dešava mi se da po gradu vidim Saobraćajne bumbare kako em i sami stoje parkirani na trotoaru em kuliraju brojne prekšraje, bahatosti i psihopatije oko njih.

Na stranu Komunalni lelemudi od kojih sam odavno digao ruke (isto važi i za njihovo Oko ćoravo), nego iskreno se pitam šta po ceo dan rade oni Saobraćajni bumbari po gradu koji ne regulišu saobraćaj na raskrsnicama. Ozbiljno se pitam, od kojih aktivnosti se sastoji njihov dan. Jer prosto ne mogu nikad da ih vidim da rade još nešto osim tih što regulišu na raskrsnicama.
 
Jedna patrola redovno, skoro pa svakog dana čeka na ulazu na Pančevački most i kažnjava mahom vozače kamiona, jer je jelte most nebezbedan za njih. Tako da pretpostavljam da i ostale patrole rade slične stvari - hvataju neke nebulozne prekršaje, a one koji su zaista ozbiljne prirode ne vide.
 
Vrh