Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

MUP teško da praktikuje to, Vojska još teže. Pošto je skupo za održavanje. Možda je neki Udbaš (DB, BIA, isto smeće, drugo pakovanje...)
 
U nekoj normalnoj zemlji to bi bilo vozilo koje je oduzeto od kriminalaca a koje se koristi za policijske potrebe. Al avaj... znam da je ranije bio onaj Benteli koji je jedno vreme korišćen kao presretač na Ibarskoj ali ga je kasnije preuzela Ljupka Stević iz poznatih razloga.
 
Trajna hospitalizacija bez mogućnosti pomilovanja je jedino rešenje, jer takvi se nikada neće dozvati pameti, jer istu ni ne poseduju, što dovoljno govori činjenica da ima godinu dana zabrane vožnje, a sakupio više no duplo prekršaja nego li godina života.​
 
Medakovic 😁
3357906_medak_ff.jpg
 
E ovo sa 0:32... JA ne verujem da je ovo postalo praksa. Svako skreće gde hoće... Ne bitno dal ima znak da sme samo pravo. Dupla linija... Postali smo bangladeš u saobraćaju
 
Znak stop, prestrojavanje...ništa to više ne postoji. Kružni tok... ko uđe brže taj ima prednost. Bukvalno saobraćaj se svodi na dva tipa vozača: ludi i razumni. Da nema razumnih, svi bi davno izginuli.....


Čini mi se da je ovakvo ludilo krenulo zadnjih 2-3 godine.
 
Kao oni autici na sudaranje u luna-parku,to su pravila u saobracaju.
E ovo sa 0:32... JA ne verujem da je ovo postalo praksa. Svako skreće gde hoće... Ne bitno dal ima znak da sme samo pravo. Dupla linija... Postali smo bangladeš u saobraćaju
I onaj blicko sa pocetka,tu se vidi podela na lude i razumne.
 
Kao oni autici na sudaranje u luna-parku,to su pravila u saobracaju.

I onaj blicko sa pocetka,tu se vidi podela na lude i razumne.
To sam hteo da napišem... Čovek opušteno preko pune linije uleće u makazice i još blicka da zaslepi valjda ovog koji mu dolazi u susret i da svi izginu.
IQ - 50.
 
Ovo je dokaz da je uspešno regulisanje i suzbijanje parkinga i automobila u Beogradu moguće.

Save Tekelije 1.jpg

Save Tekelije 2.jpg


Sve što je potrebno da bi se ovo desilo i u vašoj ulici jeste da u njoj živi neko mnogo jak i važan iz MUPa ili Gradske uprave koji će imati em moć i uticaj, em volje i inata, da redovno dovlači patrole murije i Bumbara da rade svoj posao, nižu kazne, dižu vozila paucima i drže javne površine prohodnim i preglednim. Eto, samo toliko. 🤗

Save Tekelije, Čubura. Slikano pre nekoliko dana.
 
Ovo je slika sa Google streeta od pre nekolilko godina, uvek je bilo 7 automobila na ovih 7mesta, nakon pojave Oka sokolovog, uglavnom su sva mesta prazna, ponekad se neko parkira ko ne zna da je zabranjeno, jos uplati i parking kartu i dobije kaznu.
Untitled.png
 
Oko Coravo je smejurija koju mnogi vise ni ne zarezuju. Stvar sa Save Tekelije je sto tu zivi neko vrlo uticajan, pa mu se moze da dovodi, ne samo Komunalce nego i Saobracajne bumbare sa sve paucima.

Nedaleko odatle je ists situacija i u Gruzanskoj. Kacio sam slike vise puta, par puta i na ovoj temi. Okolne ulice lice na buvljak, dok je ona 90% vremena cista kao suza.
 
Ovo je dokaz da je uspešno regulisanje i suzbijanje parkinga i automobila u Beogradu moguće.

Pogledajte prilog 154972
Pogledajte prilog 154973

Sve što je potrebno da bi se ovo desilo i u vašoj ulici jeste da u njoj živi neko mnogo jak i važan iz MUPa ili Gradske uprave koji će imati em moć i uticaj, em volje i inata, da redovno dovlači patrole murije i Bumbara da rade svoj posao, nižu kazne, dižu vozila paucima i drže javne površine prohodnim i preglednim. Eto, samo toliko. 🤗

Save Tekelije, Čubura. Slikano pre nekoliko dana.
Nikole Dobrovića je takođe misteriozno oslobođena od parkiranih automobila.

Dakle: može.
 
Није мистериозно, сви су добили обавештење на предњем ветробранском стаклу да је од 10.фебруара ту забрањено паркирање, пошто је та улица део трасе УМП-а, а такође би требало у марту/априлу да се реконструише улица у целој њеној дужини.
 
Nema to veze sa UMPom, koji se nikad nece ni izgraditi. Ovakvo (pozitivno) stanje u Save Tekelije traje vec par godina, duze nego sto postoji Oko Coravo. Pisao sam o tome jos 2021. Samo sam sada uspeo da uslikam i u toku dana.

Kao sto rekoh i u obliznjoj Gruzanskoj je isto tako a veze nema ni sa UMPom ni sa bilo cim. Osim sto u sebi ima jednu modernu zgradu punu gradskih funkcionera.
 
Poslednja izmena:
Jedine dve ulice za koje pouzdano, od lokalaca, znam da su trajno i potpuno očišćene od bahatosti jesu Save Tekelije i Gružanska. Da li je slučajno ili ne što su obe na Crvenom krstu, ne znam. Ali jedino za njih znam da su očišćene.

ALI, ne zahvaljujući Oku ćoravom, nego još pre 4-5 godina, jakim pritiskom lokalnih poglavica. Save Tekelije je očišćena pre 5 godina (možda i 6), malo pošto je uvedena zona u ulice okolo. Pričali su mi ljudi koji žive tu, kažu pauci su dolazili svaki dan i nosili, uz pratnju bumbara. I nisu stali nedeljama dok na kraju nikome nije palo na pamet da se parkira u Save Tekelije a ulica, bar prva polovina, postala čista i pusta.

I drugi primer je Gružanska, koja je počišćena na isti način, samo pre oko 3 godine. U njenom slučaju, znam pouzdano od ljudi tamo da u jednoj novoizgrađenoj fensi zgradi žive neka mooda u gradskim službama, i da su oni izdejstvovali da se ta ulica počisti od vašara koji je tu vladao do skora.

Evo kako je izgledala Save Tekelije pre čišćenja oko 2015. I evo kako je izgledala Gružanska do pre 3 godine. Sada su obe čiste, na kolovozu i trotoarima obe ulice ne sme više da se nađe nijedno vozilo.

Ni jedna ni druga nisu počišćene zaslugom Oka ćoravog. Nego kad su Saobraćajni bumbari mobilisani i prisiljeni da se krvi napiju svakome ko pomisli samo da se zaustavi tu.

A do dana današnjeg, Oko ćoravo nijednu jedini ulicu, nijednu jedinu deonicu ulice, nije učinilo ''čistom'' na duže od sat vremena dnevno. A doprinelo je da ovakva već grozna mesta (snimak iz 2014.) postanu još gora (moja slika od prošlog meseca):

Ne zanosite se, neće taj sistem nikad ništa rešiti.
 
Nema to veze sa UMPom, koji se nikad nece ni izgraditi.
Наравно да има и те како везе.
Пошто видим да ниси упознат са деоницом УМП-а кроз Нови Београд, она је изграђена у целини (то је била 1.фаза), а траса иде од завршетка СМТ-а тј. где ја сада она лакат кривина код Велетржнице (бивше Кванташке пијаце) - Патничка-Марка Челебоновића-Николе Добровића-Булевар хероја са Кошара-Мост на Ади.
Толико о томе.
 
Mislio sam na to da stanje u Save Tekelije i Gružanskoj nemaju nikakve veze sa UMPom. Niti sa Okom Ćoravim, jer su obe počele da se rasčišćavaju i drže pod nadzorom još oko 2017, daleko pre uvođenja Oka Ćoravog. Pošto se priča kako Oko čisti i čuva red po gradu, a u realnosti je situacija sa samim parkiranjem (ostavljanjem automobila i zauzećem prostora) nikad gora, a na sve to imamo i epidemiju novih saobraćajnih prekršaja sa automobilima koji sada voze sa prekrivenim, skinutim, ili nekim majmunskim preko veze nabavljenim stranim tablicama (npr pun Beograd ''Holanđana'' odjednom, a tablice takve da mogu da se odštampaju na kućnom štampaču). Obe pomenute ulice su čiste i dovedene u red zato što u njima žive uticajne glavudže, pa im se može da zahtevaju čiste trotoare i kolovoze ispred gajbi dok ostatak Beograda izgleda i (ne)funkcioniše kao Najrobi.

A što se UMPa tiče, njegov krak na istočnom delu grada se nikada neće izgraditi, to je sada uveliko jasno i izvesno. Ali znam da se po tom pitanju nikada nećemo složiti, kao ni po pitanju efikasnosti i svrhe postojana Oka Ćoravog, tako da ostaje nam samo da sačekamo i vidimo šta će dalje biti.
 
Poslednja izmena:
Бахато паркирање

Поред Бранковог моста:





У Краља Петра Првог - Врабац не може да прође због возила која му запречују пут; истина, један је с упаљеним жмигавцима:



Улица Др. Миливоја Петровића према Дому здравља у Раковици - тротоарима се не може ходати, само улицом:


Раковица близу надвожњака - тачно преко бетонске стазе, иако поред лево има места за неколико аутомобила:


Зелени венац, на слици се види и човек - на јакни му пише "Security" - који мокри ту иако је јавни ве-це на 15 метара одатле низа степенице:
 
Poslednja izmena:
^^ Najfascinantnije i najstrasnije od svega je sto niko od medija nije ispratio i izvestio sta je na kraju bilo s ovim. Malopre sam pogledao nekoliko medija, neki nisu nista azurirali i dodali od sinoc, a neki (Bljuc) nisu uopste ni izvestili!!!
 
Јуче сам се баш зачудио и позитивно изненадио када је српско правосуђе експресно осудило на 2 месеца затвора оног Бугарина који је разлупао аутобус у покрету на аутопуту кроз БГ,
међутим данас стиже отрежњење и реалност бедног српског правосуђа:



Bugarske koji je juče osuđen na 60 dana zatvora zbog drskog i bezobzirnog ponašanja.

Kako saznajemo, okrivljeni je juče prevezen u zatvor u Padinskoj skeli. Međutim, ako u ponedeljak plati 60.000 dinara biće pušten.”
 



Ide gas nikad jače. Postali smo zemlja vozača koji gaze pa beže
 
Vrh